minimalist-çiçek-dövme-tasarımları

Sadeliğin, gelişmişliğin nihai biçimi olduğunu söylüyorlar. Ve bu enfes tasarımları bir kez gördüğünüzde, siz de bir mümin olacaksınız. Pek çok şaşırtıcı sanatçının beceri seti sayesinde minimalist tasarımlar şu anda moda. Instagram’lar doluyor ve kullanıcılar, çok zarif oldukları için toplumda daha geniş çapta kabul gören bu basit ama büyülü tasarımlar için stüdyolara akın ediyor. Minimalist çiçek dövmelerinin en iyi örneklerinden bazılarına ve sundukları güzelliğe bir göz atalım.

Bu muhteşem “Unutma Beni” oyunları.

Unutma beni çiçek dövmesi Jakub Nowicz

Bu küçük unutma beni buketi, minimalizmi maksimuma çıkarıyor – neredeyse orada değillermiş gibi.  (Fotoğraf: Jakub Nowicz)

Vadideki Pembe Zambak.

Anna Bravo'nun Pembe Zambak Dövmesi

Bilimsel olarak Convallaria olarak bilinen bu güzel çiçekler, çeşitli renklerde gelir ve dünyanın her yerinde serin ılıman iklimlerde bulunabilir. Ancak hit TV dizisi Breaking Bad’de gösterildiği gibi güzelliklerinin sizi aldatmasına izin vermeyin, bu sevgililer ölümcül zehirlidir. (Fotoğraf: Anna Bravo)

Bu tek haşhaş.

Jon Boy tarafından Minimal Haşhaş Dövmesi

Ah haşhaş, California tarlalarından Oz Büyücüsü’ne kadar, haşhaşlar çeşitli renk ve boyutlarda gelir. Evet, bazıları uyuşturucu yapımında kullanılan afyon içerir. (Fotoğraf: Jon Boy)

Bu narin kiraz çiçeği.

Mini Minimal Kiraz Çiçeği Dövmesi

Kiraz çiçeği, en popüler çiçek dövme tasarımlarından biridir ve belki de sadece gülden sonra ikinci sıradadır. Bu muhteşem örnek, Kraliçe’nin çay fincanlarından birinin yanına ait gibi görünüyor.. (Fotoğraf: Mini)

Bu renksiz orkideler.

Eloise Entraigues tarafından yapılan orkide dövmesi

Zarif siyah çizgiler bu ayak dövmesine temiz ve canlı bir görünüm kazandırır.. (Fotoğraf: Eloise Entraigues)

Bu geometrik gül.

Jakub Nowicz'den Minimalist Gül Dövmesi

Eh, tek bir elmas şekli bunu “geometrik” olarak nitelendirir mi bilmiyorum ama daha iyi tanımlar elimizden kaçtı. (Fotoğraf Jakub Nowicz)

Bu düşük kadife çiçeği.

Tahıl tarafından Minimal Marigold Dövme

Kadife çiçeği dövmelerine çok sık rastlamıyoruz, ama neyse ki bu güzellik etiketlenmişti ya da bir bonafide botanikçinin yardımı olmadan çiçeğin çeşitliliğini asla tahmin edemezdik..  (Fotoğraf: Tahıl)

Bu küçük lotus.

Jon Boy Minimalist Lotus Çiçeği Dövmesi

Jon çocuk notu aldı. Asla tam mandala gitmezsin! (Fotoğraf: Jon Boy)

Bu.

Black Flow'dan Minimal Çiçek Dövmesi

 (Fotoğraf: Kara Akış)