En İyi Gemi Dövme Tasarımları | DövmeKarışımı

Çoğu insan dövmeyi düşündüğünde, deri tenli bir denizcinin omzuna küçük bir afişte annemin karaladığı kelimelerle gemileri, çapaları ve kalpleri hayal eder. Bu klasik klişe, çoğunlukla çocukken izlediğimiz çizgi filmlerden türetilmiş olsa da, neredeyse çizgi filmlerin kendileri kadar komik. Dövmeler sadece korsanların ve tahta gemilerin olduğu günlerden bu yana gelişmekle kalmadı, aynı zamanda o çağdan birine modern bir dövme gösterecek olsaydınız, bunu çöp olarak görebilirlerdi..

Batı kültürlerinde, ilk dövmeler gerçekten de kariyerli denizciler, deniz tüccarları ve kabadayılar tarafından popüler hale getirildi. Çok fazla boş zamana ve hatta daha fazla içkiye kadar tebeşirleyin. Ancak, kolayca anlaşılmayan nedenlerden dolayı, deniz dövmeleri yıllar boyunca modada kalmış ve bazı oldukça muhteşem mürekkep ustalığı gösterilerine dönüşmüştür. Aşağıda, herhangi bir korsanın kıskanacağı 50 deniz temalı gemi dövmesinin bir listesini hazırladık. Hadi bir bakalım.

Bu muhteşem hayalet gemi.

Brian Murphy tarafından Hayalet Gemi Dövmesi

Hâlâ o kırmızı parıltıyı taşıyan bu yeni mürekkeplenmiş tat, geminin yelkenlerine doğru esen rüzgarı ağzına dayamış geniş açık esen bir kafatasına sahiptir.. (Fotoğraf: Brian Murphy)

Bu muhteşem siyah iş tasarımı.

Jumilla Olivares tarafından yapılan Blackwork Gemi Dövmesi

Uzun gemilerin çağına bazen yelkenin altın çağı denir ve bu dönem 1800’lerde doruğa ulaşmıştır. Bugün, bu muhteşem gemilerin örnekleri, su üstünde kalmayı başaran birkaç şanslı kişi dışında, esas olarak reprodüksiyonlardır. Uzun ahşap gemilerin hayatta kalan en iyi bilinen örneklerinden ikisi, HMS Zaferi ve USS Takımyıldızı(Fotoğraf: Kamil)

Bilekteki bu küçük gemi dövmesi.

Marion M Toney tarafından Bilekte Gemi Dövmesi

İlk başta kişi bu dövmeye bakıp “İyi” diye düşünebilir, ancak tasarımın ölçeğini göstermek için yerleştirilen çeyreği fark edene kadar, bu minyatür sanat eserine ne kadar ayrıntının girildiğini anlamaya başlayabilirsiniz. sadece ne kadar şaşırtıcı. (Fotoğraf: Marion M Toney)

Bu harika dalgalar.

Siyah & Darrell Hobbs tarafından Gri Mürekkep Gemi Dövmesi

o dalgalar. (Fotoğraf: Darrell Hobbs)

Bu etkileyici yan parça.

Josh Duffy tarafından Side'de Gemi Dövmesi

Listedeki favori kara işi tasarımımız. Dalgalardan dalgalanan bulutlara kadar her şey en yüksek hassasiyet ve beceriyle yürütülür. (Fotoğraf: Josh Duffy)

Bu eskiz çalışması gemi dövmesi.

Eskiz Stili Gemi Dövmesi Ael Lim

Bu eskiz tarzı çalışma, içi renkli kalemlerle doldurulmuş gibi görünüyor. Güzel renk kombinasyonu. (Fotoğraf: Ael Lim)

Bu mor deniz yaratığı.

Deniz Yaratığı Gemi Dövmesi

Artık dev mürekkep balıklarının gerçek olduğunu doğruladığımıza göre, bulmamız gereken tek şey bunun gibi dev bir ahtapot. Harika bir yarı batık açı, suyun altında olduğu kadar yukarıda da neler olduğunu gösterir. (Fotoğraf: bilinmiyor)

Bu muhteşem gün batımı.

Dongkyu Lee tarafından günbatımı gemi dövmesi

Burada, izleyiciyi hemen bir rahatlama durumuna sokan kesinlikle nefes kesici bir gün batımına sahibiz. Gün batımının yelkenlerdeki yansımasına dikkat edin. (Fotoğraf: Dongkyu Lee)

Bu gemi şeklindeki şapka.

Giahi Tattoo'nun Korsan Gemisi Dövmesi

Bu parçanın kimden sonra modellendiğinden emin olmasak da, herhangi biri varsa, kesinlikle Karayip Korsanları Filmlerinden ilham almıştır.. (Fotoğraf: Giahi Dövmesi)

Bu muhteşem ay.

Makoto'dan Detaylı Gemi Dövmesi

Bu neredeyse ikonik sahne o kadar çok kez yeniden yaratıldı ki, yaratılışı için kredi talep edebilecek sanatçıyı bulmak neredeyse imkansız. Bize güvenin, denedik. Ama ne derler bilirsiniz, taklit en büyük iltifat şeklidir. Ancak, bu özel tasarım bizim favorimiz. (Fotoğraf: Makoto)