Yani kıvırcık saçların nasıl uzatılacağına dair tavsiyemize uydunuz ve şimdi uzun kıvırcık saçlı erkekler için bazı ipuçlarına ihtiyacınız var. Bazı havalı saç kesimleri ve saç stillerine ek olarak, saçınızın doğal dokusundan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi ve uzun bukleleri nasıl şekillendireceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin..

1. Erkekler İçin Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Harika saçlarla başlamazsan harika bir saç stiline sahip olamazsın. İlk olarak, kıvırcık saçlardan en iyi şekilde nasıl yararlanılacağı aşağıda açıklanmıştır. Bu 3’ü 1 arada şampuan-vücut bakım kremi ürünleri herkes için ideal değil, özellikle bukleler için değil.

Burada bazı erkek kıvırcık saç ürünlerini önereceğiz. İlk olarak, ne tür bir ürün kullanacağımızdan bahsedeceğiz..

Bu gönderideki belirli ürünlerin tümü Siyah’ın sahip olduğu güzellik markalarındandır, çünkü bunlar dokulu saçlı insanlar tarafından dokulu saçlı insanlar için tasarlanmıştır. Bu ürünler kıvırcık, kıvırcık, kıvrımlı ve dalgalı saç dokuları için çalışır.

Bu önerilerin birçoğu ve diğer curl’e özel ürünler de ilaç ve büyük kutu mağazalarında mevcuttur..

Şampuan Yok

Tüm saç tipleri için şampuanlamayı kesmek önerilir, ancak özellikle kıvırcık saçlar için önemlidir. Saç derisi, cildi ve saçı nemlendirmek için sebum adı verilen bir yağ üretir. Şampuan bu yağı kafa derisinden ve saçın geri kalanından da çıkarır. Kıvırcık saçlar kuru olma eğilimindedir çünkü kıvrımlı şekil, bazı doğal bakım için sebumun saç şaftından aşağı doğru hareket etmesini önler. Şampuan saçı daha da kurutur.

Uzun kıvırcık saçlı erkekler

Saçınızı her gün yıkıyorsanız, gün aşırı gitmeye başlayın ve haftada bire kadar çalışın. Saç deriniz yağ üretimini ayarlayacaktır. Kökler yağlı veya kaşınıyorsa, fazla yağın bir kısmını emmek için kuru bir şampuan deneyin..

Şampuanın türü de önemlidir. Kıvırcık saçlar için tasarlanmış ürünlere sadık kalın. Saç derisini kurutmadan temizlemek için sülfat içermez ve genellikle sabun içermezler..

Kıvırcık Saçlar Nasıl Şampuanlanır

Şampuanlama yaparken kafa derisine konsantre olun. Şampuanı köklere işlemek için parmaklarınızı kullanın ve saç derisini ovalayın. Saç çok kalın veya kıvırcıksa, kafa derisine erişmek zorsa, bunu deneyin. şampuan fırçası saç derisine masaj yapmak, dolaştırmak ve ürünü saçtan taramak için.

Ve bildiğinizden emin olmak için kıvırcık saçları kurutmak için asla havlu kullanmayın. Pürüzlü yüzey kabarma yaratır. Bunun yerine eski bir pamuklu tişört veya mikrofiber havlu kullanın. Saçı ovalamadan suyu nazikçe sıkın.

birlikte yıkama

Birlikte yıkama, sadece saç kremi yıkama, kıvırcık saçlar için şampuana daha nazik bir alternatiftir. Bu bakım yıkama, saçı nemlendirirken yağlı, kaşıntılı saç derisini önlemek için kalıntıları ve birikintileri giderir. Her gün kullanılabilir, ancak olması gerekmez.

Birlikte yıkamayı kullanmak için önce saç derisine ve şampuan gibi köklere uygulayın, parmaklarınızı kullanarak kiri ve kalıntıları temizleyin. Daha sonra saç kremi gibi saçın geri kalanında çalışın. Yine, ekstra masaj, dolaşıklık açma ve ürün dağıtımı için bir şampuan fırçası.

Şampuan gibi, tamamen yıkadığınızdan ve saç kremi ile takip ettiğinizden emin olun..

Oyin El Yapımı Zencefil Nane Yıkama – Bu birlikte yıkama, nemlendirirken şampuan gibi temizler. Saç derisindeki birikmeyi ve koşulları ortadan kaldırır, dolaşıklıkları çözer ve daha pürüzsüz ve daha güçlü saçlar için yumuşatır. Nane saç derisine hoş bir karıncalanma verir..

Kıvırcık Saçlı Erkekler İçin Saç Kremi

Saç kremi, kıvırcık saça nem eklemek için gereklidir. Şampuanlı veya şampuansız her duşa girdiğinizde kullanın. Kıvırcık saçlar için tasarlanmış saç kremleri, genellikle normal saç kremlerinden daha fazla nemlendirici ajana, genellikle bazı yağ türlerine sahiptir..

Frederick Benjamin Saç Kremi – Bu canlandırıcı saç kremi, saç derisini pul pul ve kaşıntısız tutan nane yağı ile saç derinizi karıştırdıktan sonra kendinizi tazelenmiş hissedeceksiniz. Ayrıca badem, ısırgan ve kenevir tohumu yağları ile nemlendirir..

Erkekler İçin Derin Saç Kremi

Saç kremi yeterli olmadığında, derin bir saç kremi zamanı. Bu, kavrulmuş bukleleri söndürmek için uzun süre bırakılan daha kalın bir üründür..

tgin Bal Mucizesi Saç Maskesi Derin Saç Kremi – Bu tamamen doğal ürün, çeşitli bukle tiplerine nem, yumuşaklık ve yönetilebilirlik kazandırır. Zeytin ve jojoba yağları saçı yumuşatır ve nemi hapsederek parlaklık kazandırır, kabarmayla savaşır ve kırılmayı azaltır. Pulları ve kaşıntıyı azaltmak için kafa derisine uygulayın.

4c bukleli Rob, “Bukleler yumuşak ve patlıyor! Henüz denemediyseniz kesinlikle bu ürünü denemenizi tavsiye ederim.”

Bırakılan Saç Kremi

Kıvırcık saçlı erkekler için başka bir nemlendirme seçeneği de saçta durulanmayan saç kremidir. Adından da anlaşılacağı gibi, onu sürüyorsunuz ve bırakıyorsunuz. Kıvamı diğer nemlendiricilere göre daha ince olduğu için saçı ağırlaştırmıyor. Bu, duşta saç kremi yerine kullanılabilir. Ayrıca bukleler oluşturmaya ve kabarmayı en aza indirmeye yardımcı olmak için hafif bir ürün görevi görür..

EDEN BodyWorks Hindistan Cevizi Shea Bırakılan Saç Kremi – Bol miktarda kayma özelliğine sahip bu hafif ürün, duştan sonra saçı açar ve nemlendirir. Kuru veya telli saçlara elveda, buklelere merhaba deyin.

Kıvırcık saçlar için her zamankinden daha fazla ürün var. Tümünü tek bir marka kullanarak kolaylaştırın veya belirli sorunlara, fiyat noktalarına ve kokulara göre karıştırıp eşleştirin.

2. Uzun Kıvırcık Saçlar İçin Erkek Saç Modelleri

İşte uzun kıvırcık saçlar için yuvarlak Afro stilleri, bazıları kaküllü ve iltifat katmanları da dahil olmak üzere çeşitli kesimler.

Kıvırcık Bukleler

lucash cachos

Çok Uzun Kıvırcık Saç

çok uzun kıvırcık saçlı erkeklerGiaro Giarratana

Uzun Kıvırcık Saçlı Siyah Erkekler

Uzun kıvırcık saçlı siyah erkeklerWallace Rodrigo

Uzun Kıvırcık Saç Kesimi + Saçak

Saçaklı erkekler için uzun kıvırcık saç kesimiMyles Ellison

Uzun + Kalın Kıvırcık Saç

Uzun kalın kıvırcık saçlı erkeklerKosta Lilios

Siyah Erkekler İçin Uzun Kıvırcık Saç Modelleri

Uzun kıvırcık saçlı erkekler siyahIvanildo Mendes

Siyah Erkekler İçin Gerçekten Uzun Kıvırcık Stiller

Çok uzun kıvırcık saçlı siyah adamvanderson siyah

3. Alt Kesim + Uzun Kıvırcık Saç

Solma ve alt kesimler, her uzunluktaki kıvırcık saçlar için popülerdir. Dokuyu önemli olduğu yerde yoğunlaştırmanın, kalın saçları açmanın veya temiz kenarlar elde etmenin bir yolu..

Erkekler İçin Kıvırcık Undercut

Erkekler için alttan kesilmiş uzun kıvırcık saçMel

Uzun Saç + Alt Kesim + Sıra

Erkekler için kıvırcık alt kesimBay Bhola

Undercut + Erkek Topuz

Adam topuz alttan kesilmişBay Bhola

Üstte Uzun + Yanlarda Kısa

Erkek kıvırcık saç üstte uzun yanlarda kısaHıristiyan Ramos

Konik Solmaya Saç Kesimi + Uzun Saç

Tapınak solması erkekler ile uzun saçNa Fešáka

4. Uzun Kıvırcık Saçlı Erkekler İçin Saç Modelleri

Erkeklerin uzun kıvırcık saçlarını şekillendirmeye gelince, uzun saçla aynı seçenekler ve biraz daha fazlası var..

Erkekler İçin Yüksek Yarım Yukarı Saç Modeli

Uzun Kıvırcık Saçlı Siyah Erkekler İçin Yarım Saç ModeliIvanildo Mendes

Yarım yukarı stiller, bu akışı korurken saçları yüzden uzak tutar. Saçları yarım topuz veya yarım at kuyruğu şeklinde geri çekin. Yarım yukarı kısım önden görülebilecek kadar yukarı çekilir.

Erkekler İçin Düşük Yarım Yukarı Saç Modeli

Kıvırcık saçlı uzun erkekler için yarım saç modeliEvan Germond

Farklı bir bukle tipi ve alt yarım atkuyruğu farklı bir görünüm sağlar.

Yüksek At Kuyruğu

Uzun kıvırcık saçlı erkekler için at kuyruğu saç modelleriTom

Hacim ve dokuyu göstermek için kıvırcık bir saçı yüksek bir at kuyruğunda giyin.

Uzun Saçlar İçin Kolay Saç Modelleri

Uzun kıvırcık saçlı erkekler için kolay saç modelleriAlex Barlotta

Bu havalı görünüm bir topuz ve at kuyruğu arasında. Bir atkuyruğu yaparak şekillendirin, ancak saçın sonunda bir ilmek bırakarak saçı sonuna kadar çekmeyin. Aşağı, yukarı ve ortada giymeyi deneyin.

Adam Topuz Saç Modeli

Uzun kıvırcık saçlı erkekler için topuz saç modeliçocuk arabası

Bu havalı erkek topuzu tepede ve önden görülebiliyor..

Havalı Kıvırcık At Kuyruğu

Kıvırcık saçlar için havalı saç modelleri Siyah erkeklerIvanildo Mendes

Ultra kalın saçların yanı sıra daha sıkı bukleler için sıradan bir saç lastiği onu kesmez. Bunun yerine, bir deneyin streç tarak veya ayarlanabilir Bunzee Bandı saçı etkileyici bir kabarık saça geri çekmek için. Bu, kendi başına harika görünüyor veya bir vizör, bandana veya en sevdiğiniz baş sargısı ile aksesuarlandırılmış.

5. Erkekler İçin Uzun Kıvırcık Saç Nasıl Şekillendirilir

Kıvırcık saçları fırçalarken ve şekillendirirken sadece iki araç gereklidir. Geniş dişli bir tarak ve/veya parmaklar. Dokulu saçlar için yapılan tüyler ve diğer aletler de işe yarar ancak diğer taraklar ve fırçalar bukle modelini bozar ve kabarma yaratır..

Belirgin, yumuşak, elektriklenmeyen bukleler yaratmanın en kolay yolunu size göstereceğiz. Jel döküm denir. İşte yapmanız gerekenler.

Temizleme ve derinlemesine bakımdan sonraki yıkama gününde, saça kapsamlı bir jel kaplama uygulayın. Bu saçlar kururken doğal kıvrılma modelinizi koruyacaktır. Havayla kuruturken, saçın belirginliğini kaybedeceği ve kabarma yaratacağı için saça dokunma dürtüsüne direnir..

Jel kuruduğunda, uçlardan köklere doğru hafifçe yukarı doğru çekerek alçıyı kırın. Bu kadar. Birkaç gün sürmesi gereken tanımlanmış buklelere sahip olacaksınız..

Bu gönderi, bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir. Daha fazla bilgi için lütfen açıklamamızı okuyun.