Bir peri bob saç kesimi, uzunluğu bir peri ile bir bob (kulak uzunluğu ve boyun uzunluğu arasında) arasında değişen bir kadın kısa saç kesimidir. Ekinlere aldırış etmeyen sinirli kızlar için bu modaya uygun kesim kesin bir tercih olmalı.!

Kısa olmasına rağmen, bu saç stilinin ne kadar çok yönlü olduğuna şaşıracaksınız! Tam bir ön saçak veya hoş bir yan patlama ile tek uzunluktan açılı, dalgalı ve tüylü ve şık olabilir veya şık bir moda rengiyle eşleştirilebilir..

Televizyondaki en iyi perilere sahip ve kırpılmış saç hareketinden yana olan bayanlar arasında Emilia Clarke, Zendaya, Mia Farrow ve Shailene Woodley yer alıyor. Ancak tüm teşekkürler, doğal bukleleriyle görünümü sallayan OG pixie bob kraliçesi – Audrey Hepburn’e.!

Bir başka iyi haber de kısa saçın daha az bakım gerektirmesidir! Görünüme çok fazla aşık olsanız da, uzunluğu uzak tutmak için aylık bir düzeltme ziyareti yapılması gerekir..

Hala ikinci düşüncelerin mi var? Aşağıdaki pixie bob saç kesiminin bu güncel örneklerine bir göz attığınızda bu tereddütten kurtulun.!

Katmanlı Pixie Bob

Katmanlı Pixie BobInstagram @lara_stelmashuk

Bu saç kesiminin katmanlı parçaları harika, dağınık, sinirli bir görünüm sağlar.

Benzer bir saç kesimi yapmak isteyenlere tavsiyem, saçını şekillendirmeye hazırlıklı olmalarıdır. Bu saç kesimini bir püskül (kahkül) elde etmekle karşılaştırmayı seviyorum çünkü formda görünmesini ve kolay şekillendirilmesini sağlamak için bakım çalışmaları için salona sık sık geziler yapılması gerekiyor.

Bu saç kesimi ayrıntılıdır, bu nedenle saç tipi, dokusu ve büyüme modelleri büyütülür ve nihai sonuçların önemli bir parçasıdır. Kukuleta sahip olanlar için şekillendirme biraz zor olabilir, ancak pomatlar, saç spreyi ve pürüzsüzleştirici serum gibi harika şekillendirici ürünlerle çoğu saç kesiminin şekillendirilmesi oldukça kolay hale gelebilir. Tembel veya hareketli günler için saç bantları ve Bobby iğneleri en iyi arkadaşınız olur.

İnce Saçlar İçin Dalgalı Pixie Bob

ince saçlar için dalgalı peri bobInstagram @aşkkültürsalon

Çok özgürleştirici hissettiren ve görünen güzel bir pirzola hakkında bir şey var. Bu, her zaman hareket halinde olan ama yine de serbest bırakmak için zaman bulanlar içindir..

Shaggy Pixie Bob Kesim

Tüylü peri bobInstagram @ivanaluxe

Olduğu kadar kısa, uzun katmanlar onu bir bob için de uygun hale getirir. Taze bir görünüm korurken saç renginizi ve dokunuzu gösterin.

Yuvarlak Yüz İçin Gururlu Bob

Yuvarlak yüz için gurur verici peri bobInstagram @williamkernhair

Yan patlamalarla kesilmiş yuvarlak peri, yüzü daha dar görünecek şekilde çerçeveler. Daha keskin bir yanak bölgesi için gerçekten yapar.

Patlama ile Pixie Bob

Patlama ile Pixie bobInstagram @alex.constantin.concept

Bunlar bir peri bobundaki muhteşem künt patlamalar. Kısa A kesim bob saç kesimi, podyumun günlük hayata getirdiği stil.

Kısa ve Dağınık Saç Modeli

Kısa ve DağınıkInstagram @xanthi.hair

Bu tüylü elma bob, tanrılara dokulu! Biraz deniz tuzu spreyi ve alay hareketi bu muhteşem yaratımı yapacak.

Uzun Yan Parçalı Bob

Uzun yan kısmı olan Pixie bobInstagram @fulltime_babe

Artık daha kısa kesim yaparken uzunluktan ödün vermeyeceksiniz! Yüzdeki gevşek kilitler yumuşatıcı bir etki yaratabilir ve bir peri bobunun keskin kenarlarını dengeleyebilir..

Kalın Saçlar İçin Pixie Bob

kalın saçlar için peri bobInstagram @_palomaabessa

Kalın saçlar için bir peri bob saç kesimi, daha fazla kesim ve şekillendirme seçeneği sunacaktır. Nispeten kısa bir kesim yaparken kesinlikle uzunluğu korudu.

Asimetrik Pixie Bob Saç Kesimi

Asimetrik peri bobInstagram @gretel_hair

Q&Bir stil yaratıcısı olan Gretel Palacios-Austin

Kuaför @ 1322 Kolektifi, Belmont, CA

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Bu peri cesur ama kadınsı. Bu, bağlantısı kesilmiş kısa asimetrik bir bob kesimidir. Yanlar ve arka kısımlar, kafaya çok sıkı ve temiz olan makas ve penye ile yapılır. Üst kısım, her bölümü bir öncekine yönlendiren bir köşegende nokta kesme ile yapılır. Stil çok yönlüdür ve her iki tarafta da giyilebilir. Tembel günlerde, püskülü sevimli küçük bir örgüyle veya Bobby iğneleriyle geri çekebilir. Bu bakışta sevdiğim şey, ona verdiği güven. Seksi, güzel ve güçlü hissediyor.

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Bu stile bağlı olduğunuzdan emin olun. Çoğu insan kısa saçın daha kolay olduğu yanılgısına sahiptir. Bu genellikle böyle değildir. Daha fazla şekillendirme, iyi şekillendirme ürünlerine yatırım ve salona daha sık ziyaret gerektirir. Ürünlere gelince, kısa saçlar için tercihim Shu Uemura’dan Kengo Feather. Yapışkan veya yağlı bir his bırakmadan mükemmel tutuş sağlayan harika bir doku kremidir..

Doğal Kıvırcık Saçlar için Bob

Doğal Kıvırcık SaçInstagram @_hairwitch_

Q&Stil yaratıcısı Corrie Sweat

Kuaför @ Salon Twenty-on, Savannah, GA

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Bu kıvırcık peri bob kesimi, müvekkilimin daha önce çok kısa saçlarını uzatmasının sonucudur. Bu görünüm, peri kesimini düşündüğümden daha uzun ama henüz bir bob değil. Eğlenceli, hacimli ve kolaydır. Bu müşterinin bukleleri doğaldır ve şekillendirme bir YS Park Difüzörü, Evo Tuzlu Köpek Tuzu Spreyi ve bir miktar Bumble ve Bumble Curl Cream ile yapılmıştır..

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Güzel bukleler verilecek kadar şanslı olanlarımız için, minimum ürün kullanımı ile sadece şampuanlamak ve havayla kurutmak istiyorsanız bu görünüm mükemmeldir. Bakımı kolaydır ve her yaş için uygun olduğunu ancak doğal olarak kalın olduğunu düşünüyorum. Kıvırcık doku bu görünümü elde etmede önemlidir.

Siyah Saçlar İçin Mükemmel Bob

Siyah Saçlar İçin MükemmelInstagram @stevie.hairdo

Q&Stil yaratıcısı olan Stevie Cook

Kuaför @ Indigo Salon & San Diego, CA’da Spa

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Bu görünüm çok kadınsı ve yumuşak “büyümüş” veya uzun peri kesimidir. Yumuşak hatlara ve uzun bir saçak alanına sahiptir, bu nedenle kısa gitmekten biraz korkan biri, oynamak için hala biraz uzunluğu varmış gibi hissedecektir..

Bu görünümle ilgili en sevdiğim şey olan, her iki tarafa da ya da arkaya ya da dağınık şekilde giyilebilir. Herkes bunu giyebilir ve yine de stil seçeneklerine sahip olabilir. Herhangi bir yüz şekli veya saç dokusu için harika.

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Kesinlikle bunun için gidin! Bu kesimi çok seviyorum. Herhangi bir yüz şekli bu görünüme sahip olabilir, ancak daha yuvarlak bir yüz şekliniz varsa, saçakları biraz daha dalgalı ve çene çizgisinden biraz daha kısa yapardım..

Bu görünüm çok fazla stil gerektirmez, bu nedenle aktifseniz veya çok çalışıyorsanız veya az çabayla havalı ve biraz sinirli görünmek istiyorsanız harikadır..

Hafif bir köpük, hacim için fön çekmek ve belirginlik ve ayırma için bir krem ​​mum ile bitirmek için harikadır. Bu görünüm kesinlikle kısa kıvırcık saçlar için de işe yarayacak..

Sinirli Dokulu Peri Bob

Sinirli Dokulu PeriInstagram @shmoakin_hair

Q&Bir stil yaratıcısı olan Sheridan Holyoak

Kuaför @ AVEsalon, Ogden, UT

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Uzun dokulu bir peri kesimidir. Benim için bu kesim çok eğlenceli çünkü onunla yapabileceğiniz çok şey var. İster şık ister şımarık giyebilirsiniz. Bu kadar çok yönlü olabilir. Peri kesimlerinin ne kadar eğlenceli olabileceğini seviyorum!

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Stil yapmak için gün içinde zamanınız olmalı. Şekillendirme minimum zaman alır, ancak kısa saçla şekillendirilmesi gerekir, aksi takdirde iyi görünmez. Bu müşterinin ince ince saçları var, bu yüzden bu kesimle saçlarının normalde daha uzun süre vereceği dolgunluktan uzaklaşmamasını seviyorum. Böyle bir kesim arayan bir müşterinin, müşteriye ücretsiz bir saç kesimi yapabilmesi için kısa saç kesme konusunda kendine güvenen bir stilist bulmasını sağlardım.!

Kısa Peri Bob

Kısa Peri BobInstagram @thekitchensinksalon

Bu katmanlı bir peri bob. Saçlarının ön ve yan kısımlarındaki daha uzun uzunluk kadınlık katarken, kısa sivriltilmiş arka kısım gereksiz hacimleri ortadan kaldırır ve güzel yakasını gösterir. Vurgular, saçı gerçekten patlatan güzel bir boyut katıyor.

Bu kesim, bir sürü farklı görünümle eğlenmenizi sağlar. Bunu taahhüt etmeden önce, dokunuzu, kalınlığınızı ve yüz şeklinizi anladığınızdan emin olun. En iyi özelliklerinizi öne çıkaran bir kesim istiyorsunuz.

Fotoğraftaki görünümü elde etmek için – Önce parmaklarınızla kurutun ve hacim oluşturmak için sıcak havayı köke/tabana yaklaştırırken kaldırın. Yumuşaklık ve kontrol için yuvarlak bir fırça ile bitirin. Hafif olan boyunca bir kalıplama mumu uygulayın. Saçı sert göstermeden şekillendirmek için yeterli kontrole sahip olmalıdır..

Şık, akşam görünümü oluşturmak için – Nemli saça güçlü ila orta tutuşlu jel uygulayın ve geriye doğru tarayın veya derin bir yan kısım ile.

Yüzü çerçeveleyen bir görünüm oluşturmak için – Yüze doğru üfleyin (uzaktan değil), ardından hafif bir serum veya pomad ile bitirin.

Bir mohawk veya pompadour görünümü oluşturmak için – Önce parmaklarınızla kurutun. Hacim için havayı kökten kaldırın ve yönlendirin. Yüzden uzakta taç alanında yuvarlak bir fırça kullanın. Daha sonra, bir çift 1.5 ″ cırt cırtlı silindir ayarlayın. Saçı birkaç dakika geriye doğru yuvarlayın – sadece ekstra hacim için gerektiğinde. Kenarları tekstüre krem ​​veya macunla kaydırın ve tepeden fazla ürünü parmaklayın. Ekstra tutuş ve kontrol için saç spreyi ile bitirin.

Bu saç kesimi, çok yönlülüğü seven veya sadece kısa katlı kesime sahip olan herkes için eğlenceli olabilir..

Uzun Peri Bob

uzun peri bob saç modeliInstagram @cropped2perfection

Değişiklik istiyorsanız uzun peri göğüslerini tercih edin. Sadece saçınıza ne kadar zaman harcadığınızı göz önünde bulundurun. Uzun bir peri bob tipik olarak kolay bakımdır.

Şekillendirici ürünler, şık bir peri bob yaratmak için muhtemelen en önemli faktördür. En iyi şampuan, saç kremi, saç macunu veya ağdayı ve ısıya karşı koruyucuyu kullanın.

Eğer tereddüt ediyorsanız, sadece bunun için gidin! İyi bir saç kesme makinesi, size en uygun peri saç modeli türünü ayarlayabilecektir..

Muhteşem Pixie Arkadan Görünüm

Muhteşem Arkadan GörünümInstagram @hairplaybydj

Q&Stil yaratıcısı Jennifer De Jesus

Kuaför @ Salon Visage, Westfield, NJ

Bu görünümü nasıl tanımlarsınız??

Bu saç kesimi, çok yönlü bir alttan kesilmiş bob. Her iki tarafta ve ortada takabilirsiniz. Aynı anda temiz, eğlenceli ve sinirli.

Düşünen biri için herhangi bir tavsiye?

Bu saç kesimi, kesimin şeklini korumak için her 6-8 haftada bir temizlemeniz gereken yüksek bakım gerektiren bir saç kesimidir. Bu kesim, oval, kare ve yuvarlak yüz şekilleri için harikadır ve daha ince saçları olan ve biraz daha fazla hacim isteyen insanlar için ideal olacaktır. Tek ihtiyacınız olan biraz köpük, yuvarlak fırça ve 5 dakika fön çekmek ve işiniz bitti..