Hayatında büyük bir değişiklik yapmak istiyorsan, büyük bir hamle yapmaktan daha iyi bir yol var mı? Kısa ve orta katlı saç kesimleri, kısalmadan ve büyük pişmanlıklar yaşamadan çarpıcı bir saç değişikliği yapmanın mükemmel bir yoludur. Ayrıca, katman eklemek daha fazla harekete izin verir ve saçınızı boyamaya karar verirseniz harika bir boyut sağlar..

Kısa-orta katmanlı saç kesimleri, çeneden omuz hizasına kadardır ve katmanlarla zenginleştirilmiştir. Bu kesim sadece katmanları nedeniyle eğlenceli değil, aynı zamanda uzunluğu ve ağırlığı nedeniyle de özgürleştirici. Kısa-orta boylarda kesildiğinde, saça hafif ve havadar bir his verir, bu da genellikle kaygısız bir hava verir. Katmanlar, yüz özelliklerini iyi bir şekilde çerçevelemeyi amaçlayan gurur verici silüetler yaratır..

Bakımın önemini anlamak söz konusu olduğunda, kehribar, IL, Barrington’dan bir stilist, “Müşteri yeni saç kesimini nasıl şekillendireceği ve koruyacağı konusunda gerektiği gibi eğitim almadığında işler ters gidiyor. Örneğin, kısa saçlı kadınlar her 4-6 haftada bir stillerini değiştirmeye ihtiyaç duyarken, uzun saçlı kadınlar her 8-10 haftada bir buna ihtiyaç duyarlar.”

Katmanlar ile saç bakım ürünleri bir zorunluluktur. Wishart, Keune Precision Powder kullanılmasını önerir. Bu ürün, tüm saç tiplerine uygun, mat bir görünüme ve düşük bir tutuşa sahiptir, kaldırma ve doku oluşturur..

Her şeyden önce, bize kuaförünüzü seçmenin ne kadar hayati olduğunu hatırlatarak, “Bir stilist size kapsamlı bir danışmanlık vermiyorsa, verecek birini seçin” dedi.

Bir sonraki saç randevunuzdan önce, en iyi kısa ila orta katmanlı saç kesimlerinin ve saç stillerinin bu ilham verici fotoğraflarına göz atın..

Kısa ila Orta Dalgalı Katmanlar

Kısa ila orta dalgalı katmanlar saç modeliInstagram @mikaatbhc

En iyi kısa ila orta katmanlı saç modelleri dalgalı katmanlarla gelir. Modern ve genç görünüyorlar ve sinirli ve sofistike bir tarz arasında mükemmel bir denge sağlıyorlar. Kısa katmanlı saç kesimleri, tüm dokular ve her yaş için mükemmeldir..

Orta ila Kısa Katmanlı Saç Kesimi

Orta ila kısa katmanlı saç kesimiInstagram @texturedbymeg

Orta ila kısa katmanlı saç kesimi, gücü ve zarafeti temsil eder. Kalın saçlarınız varsa ve biraz hafiflik istiyorsanız orta ila kısa saç kesimlerini deneyin..

İnce Saçlar İçin Omuz Boyu Açılı Bob

İnce saçlar için omuz hizasında açılı bobInstagram @hairbystephaniedebolt

İnce saçlar için omuz hizasında açılı bir bob denemek isteyeceksiniz. Tonlarca seçeneğiniz olacak. Omuz uzunluğundaki boblar düz veya kıvırcık giyilebilir ve her yaştan veya yüz şeklindeki kadınlarda harika görünebilir. Orta ila kısa katmanlı saç kesimleri, buklelerinde çok yönlülüğü seven herkes içindir..

Boyun Boyu Shaggy Katmanlı Saç Modeli

Boyuna kadar tüylü katmanlı saç modeliInstagram @davidwbullen

Kolay, canlı bir görünüm için boyun hizasında tüylü, katmanlı bir saç modeli seçin. Ağırlığı serbest bırakmak ve incecik bir şekil oluşturmak için stilistinizden kısa katmanlar isteyin. Efekti kesmek ve en üst düzeye çıkarmak için tüy veya ustura kullanılabilir. Katmanlı bir saç modeli, düz ve kıvırcık saç dokularında iyi sonuç verir..

Kısa ve Orta Katmanlı Saç Modeli

Kısa ve orta katmanlı saç modeliInstagram @summerevansstudio

Kısa ila orta katmanlı bir saç modeli her yaş için uygundur ve ince ila orta dokulu saçlara sahip herkes için idealdir. Uzun katmanlara sahip kısa saç modelleri, büyük, canlı dalgalarla şekillendirildiğinde dolgunluk yanılsaması verebilir. Önde biraz daha uzun bir uzunluk ve ortada bir bölme ile bu kesimi trendde tutun.

Kıvırcık Saçlar İçin Çene Uzunluğu Bob

Kıvırcık saçlar için çene boyu bobInstagram @camyhairstylist

Kıvırcık saçlar için çene boyu bir bob, buklelerinizin güzel bir şekilde uzanmasını sağlayan uzun yüz çerçeveleyici parçalara sahip birçok katmana sahiptir. Çene uzunluğundaki bir bob, kare ve oval yüz şeklindeki bayanlar için mükemmeldir..

Yaşlı Kadınlar İçin Katmanlı Orta Boy Bob

Yaşlı kadınlar için katmanlı saç modeli ile orta uzunlukta bobInstagram @hair_by_taylor_m

Kısa ila orta katmanlı bir saç kesimine vücut eklemek istiyorsanız, yaşlı kadınlar için orta uzunlukta bir bob harikadır. Bu stili elde etmek için, özellikle ince saçlarınız varsa, kuaförünüzden yumuşak dokulu bir bob kesimi isteyin..

👉 Yaşlı kadınlar için daha fazla klas bob saç modeli görün.

70 Yaş Üstü Kadınlar İçin Katmanlı Bob

70 Yaş Üstü Kadınlar İçin Katmanlı Bob Saç ModeliInstagram @guillermoantunano

70 yaş üstü kadınlar için katmanlı bob saç modelleri, bob hissini yumuşatan katmanlı bir şekle sahiptir. Ayrıca, daha hafif bir his verir, size kaygısız ve genç görünen saçlar verir.

Düz Saçlar İçin Kahverengi Dağınık Jiletli Kısa Peri

Düz saçlar için dağınık tıraşlı kısa ila orta peri kesimiInstagram @alm433

Kalın, kahverengi, düz saçlar için dağınık, jiletli kısa bir peri kesimi tercih edin. Jiletli kesim şekli oluşturur ama aynı zamanda daha düz saç tipleri için hareketi artırır. Ayrıca, daha kısa, daha kalın saçların tipik olarak sahip olduğu ağırlığı da giderir. Her stilist jiletle kesme teknikleri kullanmaz, bu nedenle katmanlarla kısa ila orta saç kesimi yapmadan önce bunu tartışın..

Kısa – Orta Katmanlı Sevişmek

Kısa ila orta katmanlı sevişme saç modeliInstagram @ka_espacobeleza

Bu sevişme gibi kısa ila orta saç stillerinin bazı çarpıcı özellikleri vardır. Stilistinizden, ön telleri başın arkasından daha uzun olan ve yüzünüzü güzelce düzleştirecek kısa bir saç modeli isteyin..

Tüylü Katmanlı Sevimli Lob

Kısa ila orta saçlar için tüylü katmanlara sahip lobInstagram @hair_salon_by_hadis

Tüylü katmanlara sahip şirin bir lob hareket sağlar ancak saçın genel uzunluğunu değiştirmez. Ayrıca, katmanlar uzun, katmanlı bob içindeki çeşitli renkleri vurgular..

50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Kaküllü Katmanlı Sevişme Kesimi

50 yaş üstü kadınlar için kaküllü kısa ila orta katmanlı sevişme kesimiInstagram @dessardopatrizia

50 yaş üstü kadınlar için patlama ile kesilmiş katmanlı bir sevişme, ön kısımda daha kısa, orta ve arkada daha uzun katmanlara sahiptir. Doku, hacim ve sıçrama eklemek istiyorsanız bunun gibi kısa ila orta saç kesimlerini tercih edin.

👉 Yaşlı kadınlar için daha fazla tüylü saç modeli görün.

Kısa – Orta Katmanlı Yuvarlak Bob

Kısa - Orta Katmanlı Yuvarlak BobInstagram @flauntbybrynn

Kısa ila orta katmanlı yuvarlak bob saç modeli düşünün. Arkaya hacim, katmanlar ve dolgunluk eklerken uzunluğu önde tutmanın harika bir yolu. Kısa ila orta katmanlı saç kesimlerinde, şekillendirme sırasında en iyi sonuçları elde etmek için yuvarlak bir fırça, yumuşatıcı krem ​​ve düzleştirici gerekir.

Orta Kısa Katmanlı Saç Modeli

Orta ila kısa katmanlı saç modeliInstagram @hairbypeytonk

Orta ila kısa katmanlı bir saç modeli çok yönlüdür. Çeneden omuz hizasına kadar pürüzsüz ve parlak ya da dağınık ve dağınık bir şekilde giyilebilir. Oldukça az bakım gerektiren bu kesim, kesimler arasında daha uzun süre çalışabilmeniz için iyi büyür.

Dalgalı Katmanlı Orta Boy Saç

Dalgalı katmanlı orta uzunlukta saçInstagram @heckagoodhair

Dalgalı katmanlı orta uzunlukta saç, saçın uzunluğunu korurken aynı zamanda hareket ve dolgunluk katar. Daha dolgun saçlı bir kız, saç çevresinde daha fazla ağırlığa sahip olduğu için daha kısa katmanlardan yararlanır. Ayrıca, bu katmanlar, dalgalı saçın iç kısmındaki yığının bir kısmının giderilmesine de yardımcı olur..

Üst Katmanlı Kısa Pixie Bob

Üst katmanları olan kısa peri bobInstagram @hirohair

Üst katmanları olan kısa bir peri bob, bir miktar çevre uzunluğunu korurken tonlarca hacim oluşturur. Genel olarak pixie bob veya kısa katlı saçı düşünürken, stilin uygun ve pratik olduğundan emin olmak için stilistinize yüz şekliniz ve saç yoğunluğunuz hakkında sorular sorun..

Katmanlı Sarışın Kısa Ters Bob

Katmanlar ile daha kısa ters bobInstagram @diogo.migli

Katmanları olan sarışın daha kısa ters bir bob tüm saç tiplerinde çalışır. Derin yan kısım tepeye dolgunluk verirken orta kısım daha şık bir görünüm sağlar. Yumuşak katmanlar ve dalgalar güzel bir boyut yaratır ve kısa saç kesimine bolca hareket katar. Bu kısa ila orta katmanlı kesimin şeklini korumak için 5-6 haftalık bir randevu gereklidir..

Kalın Saçlar İçin Orta Boy Katmanlar

Kalın saçlı kadınlar için orta uzunlukta katmanlarInstagram @romeulife

Çok fazla uzatmadan bir stil elde etmek için kalın saçınıza orta uzunlukta katmanlar ekleyin. Bazı kısa ila orta katmanları eklemek, tonlarca hacim ve hareket yaratır. Bir lobu diğer orta ila kısa saç stilleriyle birlikte şekillendirmek için bir inç saç maşasıyla alternatif bukleler ekleyin ve doku spreyi ile bitirin. Katmanları gerçekten patlatmak için stilistinizden bir ombre saç rengi isteyin.

60 Yaş Üstü Kadınlar İçin Katmanlı Gri Peri

60 yaş üstü kadınlar için katmanları olan gri periInstagram @abetterwayattaras

Az bakım gerektiren saçlar arıyorsanız, 60 yaş üstü kadınlar için katmanları olan gri bir peri harika bir seçimdir. Kısa ve orta uzunluktaki saçları katmanlarla işlemek için ellerinizi kullanarak kuruturken biraz doku oluşturun. Ve bu stilin biraz jel ile hızla kuruduğunu unutmayın..

Dokulu Orta Boy Tüylü Kesim

Dokulu kısa ila orta uzunlukta tüylü kesimInstagram @davidwbullen

Dokulu bir orta uzunlukta tüylü kesim, az bakım gerektiren harika bir stildir. New York’tan stilist David Bullen tarafından yaratıldı, havayla kolayca kuruduğunu ve uzun süre dayandığını söylüyor..

Bullen, “Bu sevişmeyi yaratmak için ustura kullandım” diyor. “Yoğun saçlarınız varsa, stilistinizden çok sayıda tırtıklı, kısa ila orta katman oluşturmasını isteyin.”