Erkekler İçin Mükemmel Kol Dövme Tasarımları | DövmeKarışımı

Bir kol dövmesi genellikle, görünüşte sürekli bir iş oluşturmak için bireyin koluna veya bacağına stratejik olarak yerleştirilmiş çeşitli tasarımların bir kombinasyonu veya koleksiyonu olarak tanımlanabilir. Bununla birlikte, kollar tek bir sürekli desen veya renkten de oluşabilir..

Dövme manşonu, tam manşon, yarım manşon vb. terimleri, bir manşona benzeyen sıkı örülmüş bir desende kolu veya bacağı kaplayan dövme tasarımlarına verilen genel terimlerdir. Bu terimin geçerliliği zaman zaman sorgulanır, ancak yıllar içinde, özellikle de internet çağının başlangıcından bu yana daha geniş bir kabul görmüştür. “Tam kollu”, “tam kol parçası dövmeleri” için web’de arama yapmaktan biraz daha çekici ve açıklayıcıdır. Çoğu çağdaş sanatçı bu terimi kabul etmiş ve düzenli olarak kullanmaktadır..

Kol dövmeleri bazen planlanır, ancak çoğu zaman bir dövmenin diğerine yol açmasının, ardından bir diğerinin vb. Çoğunuzun mürekkebi onaylayacağı gibi, dövmeler bağımlılık yapıyor! Erkeklerde harika kol dövme örneklerine bir göz atalım..

Bu güzel siyah iş kol.

Blackwork Full Kol Dövmesi by Nissaco

Burada dönen daireler, geometrik şekiller ve mandala çiçeklerinin bir kombinasyonunu içeren muhteşem bir siyah ve gri mürekkep kılıfımız var..  (Fotoğraf: Nissaco)

Bu kutsal geometri kol.

Dotwork Kutsal Geometri Tam Kol, Helsinki

Gölgelendirmeden desen çalışmasına kadar, bu büyük ölçekli nokta işi tasarımı, ondan uzaklaştıkça daha iyi ve daha iyi görünüyor – açıkçası berbat olduğu için değil. (Fotoğraf: Helsinki)

Bu siyah ve gri Prometheus parçası.

Jun Cha tarafından Prometheus Tam Kol Dövme

Gelecek pek çok kişinin ilki olan bu rönesans heykel çalışması, stratejik olarak yerleştirilmiş bir kumaş cıvatasıyla kaplı Yunan Titan Promethesus’u içeriyor, usta dövmecinin eseridir. Haziran Cha, Rönesans’tan ilham alan çalışması ona aşağıdakileri kazandırdı.

Bu arı temalı siyah iş kol.

Zmierzloki Tattoo tarafından Blackwork Kol

Karmaşık dövme kollarını adlandırmak zor olsa da, iyi yaptığımızı düşünüyoruz. Listedeki favori tasarımlarımızdan biri olan bu karmaşık renksiz kol, baştan sona güzel bir eşit ağırlığa sahiptir.. (Fotoğraf: Zmierzloki Dövmesi)

Bu renkli neo geleneksel kol.

Renkli Neo Geleneksel Kol Dövmesi by Nederland

Bir kadın, içinde çift pozlu bir manzara sahnesi olan bir fener tutarken aslan başlığı takıyor. (Fotoğraf: Hollanda)

Bu Alex Gray’den ilham alan tam kol.

Alex Gray Kol Dövmesi Eric The Viking

Her zaman büyük bir hayranı olduk Alex Gray’in çalışması bu yüzden bu parça ortaya çıktığında elbette onu listemize dahil etmek zorunda kaldık. Bu kılıfın renkli olmaması iyi bir şey çünkü insanlar muhtemelen tam gelişmiş bir Alex Gray başyapıtının kozmik muhteşemliğini kaldıramayacaktı.. (Fotoğraf: Viking Erik)

Lotus çiçeği ile bu siyah iş buda.

Blackwork Buda Kol Dövmesi Jun Cha

Jun Cha’dan harika bir parça daha. Cha’nın çalışmalarının gölgelerinde görülen keskin kontrast, çalışmalarının en belirleyici özelliklerinden biri haline geldi.. (Fotoğraf: Jun Cha)

Bu muhteşem çift pozlama kılıfı.

Tyler Malek Yıldızlı Gece Kol Dövmesi

Bu parça hakkında yeterince iyi şeyler söyleyemeyiz. Ormanda renksiz bir gölete yıldızlarla dolu mor ve mavi gökyüzü geçişleri. (Fotoğraf: Tyler Malek)

Bu spiral manşon.

Christopher Noogin tarafından Spiraling Japonca / Tribal Kol Dövmesi

Burada, çeşitli stil ve desen örneklerini içeren çarpıcı bir sarmal tasarımımız var. Cesur ana hatlar ve negatif boşluklar bu parçaya inkar edilemez derecede şık bir hava katıyor.. (Fotoğraf: Christopher Noogin)

 Bu Yunan Tanrısı.

Yunan Tanrısı Mars Tam Kol, Jun Cha

Savaşçı durumunu belirtmek için imza miğferiyle Mars. (Fotoğraf: Jun Cha)