Kendine has bir tasarıma sahip siyah mürekkepli çizgilere sahip birçok dövmeye de rastlamış olabilirsiniz. Eh, bu dövmeler sadece bazı süslü benzersiz tasarımlar değil; onlar kabile dövmeleri. Kabile dövmeleri günümüzde dövme severler arasında oldukça yaygındır, çünkü bu onlara sadece vücutlarında bazı fantastik sanatlar sergilemenin bir yolunu vermekle kalmaz, aynı zamanda kültürlerini ve miraslarını benimsemelerine yardımcı olur. Kabile dövmeleri yüzlerce yıldır var olmuştur ve birçok dünya çapında farklı kabileler.

Tribal dövmeler, genellikle basit tasarımlara sahip oldukları için nispeten daha ucuzdur; ancak, bazı kabile dövmeleri, renk de içerdikleri için biraz kapsamlıdır. Merhumunuzun köklerini anmak istiyorsanız, bir kabile dövmesi yaptırmalısınız..

Size yardımcı olmak için, aşağıda belirtilenler, harika mürekkep ayrıntıları içeren diğer kültürlerden farklı kabile dövmeleridir..

Hint Kabilesi Dövmeleri

Hindistan, birçok farklı kabileden oluşan bir ülkedir. Bu kabilelerin çoğu dövmeyi gerekli bir beyan olarak görüyordu. Hatta bazıları kendilerini belirli bir kabileden tanımlamak için kabile sembollerini kullandılar. Hindistan’dan bazı kabile dövmeleri, eski oymalar, farklı geometrik tasarımlar, çiçek tasarımları, kaplanlar, ejderhalar ve daha fazlasını içerir. Modern çağda, Hindistan halkı vücutlarına farklı tanrıların ve dini nesnelerin görüntülerini tattırıyor..

Bu dövmelerin çoğu basit siyah mürekkep içerir ve vücudun her yerinde görünür. Bu güzel Hint kabile dövmelerini, her dövmeye bağlı çok sayıda ağır anlam ve tarihi sembolizm ile görmezden gelmek zor..

sembolizm

Her dövmenin kendisine bağlı benzersiz bir sembolü olduğundan, her kabile farklı nedenlerle bir dövme aldı. Örneğin, vücutlarında farklı mücevher benzeri oymalar olan kabileler, kimsenin onlardan çalamayacağına inandıkları için bunu alırlardı. Yüzdeki geometrik desenler, kötü varlıkları tuzağa düşürmeyi ve ahirette atalarıyla buluşana kadar onları güvende tutmayı simgeliyordu. Kadınlar üzerindeki diğer geometrik dövmeler, onları cinsel yırtıcılardan korumanın bir simgesiydi. Kaplanlardan ve diğer hayvanlardan oluşan dövmeler, sevdiklerini kaybetmenin yasını simgeliyordu..

Yerleşimler

Hint kabile dövmeleri genellikle yüz ve ayak bileklerinde görülür. Bununla birlikte, modern çağda, bu dövmelerin çoğu oldukça açıklayıcı olduğundan ve daha belirgin bir yer gerektirdiğinden, birçok insan Tanrılarını ve farklı hayvanları sırtlarına veya göğüslerine dövme yaptırır..

Hawaii Kakau Dövmeleri

Hawaii sadece güzel balayı noktalarıyla değil, aynı zamanda zengin kabile dövmeleriyle de tanınır. Hawaii dövmelerinin çoğu, değişen su hayvanlarıyla farklı siyah mürekkepli geometrik tasarımlar içerir. Bu dövmeler, Tiki ve Kakau kültürü gibi Hawaii kökenli diğer kabileler hakkında güçlü bir hikaye anlatıyor..

sembolizm

Hawaii kabile dövmelerinin çoğu kaplumbağaları ve diğer deniz hayvanlarını içerdiğinden, birçok insan bu dövmeleri deniz hayvanları ve su sevgisi için alır. Bu dövmeler aynı zamanda bir erkeğin statüsünü de temsil eder, özellikle de o bir savaşçıysa ve kimliğinizin korunmasının bir sembolü ise. Bu yüzden, içinizdeki savaşçı benzeri özelliği sergilemek istiyorsanız, Hawaii kabile dövmesi sizin için mükemmeldir..

Yerleşimler

Hawaii dövmelerini yaptırmak için en iyi yer kol, kol, önkol, baldır veya göğsünüzdür. Siyah mürekkepli tasarımlar tüm bu yerlerde mükemmel bir şekilde görünür ve vücudunuzu inanılmaz görüntülerle bırakır..

Amerikan-Hint Cherokee Dövmesi

Amerikan-Kızılderili kabilesiyle güçlü bir bağlantısı olan bir kabile dövmesi arıyorsanız, bu Cherokee dövmeleri sizin için mükemmel olduğundan daha fazla bakmayın. Dövmeler çoğunlukla üstte tüylü bir Kızılderili kafatası içerir. Bu kabile dövmeleri, renk ve yüksek çözünürlüklü içerir.

sembolizm

Dövme severler, uzun süredir kayıp olan kabileleri tanımlamak için Cherokee dövmeleri giyerler. Bu dövmeler aynı zamanda bir ruhla bağlantı anlamına gelir. Yani manevi bir hava kazanma havasındaysanız, bu tam size göre dövme..

Atama

Bu dövmeleri vücudunuzun herhangi bir yerinde deneyebilirsiniz. En iyi yerler kolunuz, göğsünüz ve sırtınızdır. Daha küçük bir dövme tasarımı yapacaksanız, baldırınız ve kolunuz mükemmel olmalıdır..

kabile dövmeleri

Samoalı Tribal Dövmeler

Samoalı kabilesi Polinezya kabilesinden doğar ve hemen hemen aynı tipte dövmelere sahiptir. Ancak, bir dövme parçasını ilk yapanlar Samoalılar oldu. Bu dövmeler çoğunlukla deniz canlılarını ve deniz kabukları ve dalgalar gibi diğer deniz benzeri özellikleri içerir. Samoalı dövmeler oldukça büyüktür ve bazıları vücudun çoğunu kapatma eğilimindedir. Bu dövmeler klasik siyah mürekkebi içerir; ancak, detaylandırma nedeniyle çok fazla yetenek gerektirir. Bu nedenle, Samoalı kabile dövmeleri yaptırmayı planlıyorsanız, bu tür dövme konusunda iyi deneyime sahip birinden yaptırdığınızdan emin olun..

sembolizm

Samoalı dövmelerin çoğu barışı, korumayı ve gücü simgeliyor. Hayatın bu temel özelliklerini kendinize günlük olarak hatırlatmanın bir yolunu arıyorsanız, bu dövmeyi yaptırmanız bu konuda yardımcı olacaktır..

Atama

Samoalı dövmelerin çoğu büyüktür; bu nedenle göğsünüze, sırtınıza ve kolunuza almak en iyisidir. Bu dövmelerin çoğu, tüm bu üç alanı tek bir dövme ile kaplar..

İrlanda Kelt Kabilesi Dövmeleri

İrlandalı kabile dövmeleri, Kelt kabile dövmelerinden kaynaklanır; bununla birlikte, bu dövmeler daha koyudur ve tasarımları küçük olsa da benzer olsa da Kelt dövmelerine kıyasla daha fazla gölgeleme içerir. Bu dövmelerin çoğu ejderhaları, köpekleri, dairesel halkaları, kuşları ve farklı motif türlerini içerir. Bu dövmeler siyah mürekkep içerir ve vücudunuzun geniş bir alanını kaplar..

sembolizm

Vücudunuza İrlandalı dairesel bir yüzük takarsanız, vücudunuz da dahil olmak üzere sahip olduğunuz her şeydeki tüm sihirli güçleri temsil edecektir. İrlandalı kabile dövmelerinin çoğu, doğaüstü güçleri ve her bireyin geçmesi gereken yaşam döngüsünü, yani yaşam ve ölümü temsil eder..

Atama

Bu dövme için mükemmel yer kolunuzda, ayağınızda, omuzlarınızda veya göğsünüzde olacaktır. Alan, büyük ölçüde dövmenin boyutuna bağlıdır..

Maori Tribal Dövmeleri

Maori kabilesi, iri figürü ve yüzlerindeki büyük dövmeleriyle tanınır. Maori kabilesi bugüne kadar sembolik dövmeleriyle tutarlı kaldı. Bu dövmeler keskin siyah çizgiler ve farklı semboller içerir. Maori kabile dövmelerinde bulacağınız ana yaratıklardan biri kaplumbağalardır. Bu dövmelerin çoğu siyah mürekkeple görünür ve belirgin ayrıntılar ve tasarımlar nedeniyle bakmak güzeldir..

sembolizm

Maori dövmeleri, kabilenin her üyesinin sahip olduğu harika hikayeleri sembolize eder ve kendilerini büyük Maori kabilesi olarak tanımlamaya yardımcı olur. Kaplumbağaları içeren dövmeler, bir kişinin doğurganlığını, sağlığını ve uzun ömürlülüğünü sembolize eder..

Yerleşimler

Maoriler kafayı vücudun çok kutsal bir parçası olarak gördüğünden, Maori kabile dövmelerinin çoğu yüzünde görünür. Maori dövmeleri ayrıca baldırlarda, sırtta ve kollarda da görülür. Tasarımların çoğu arkada ve kollarda bağlı görünüyor.

Meksika Aztek Dövmeleri

Meksika, Aztek dövmeleri olarak bilinen en ünlü mimari dövmelerden birine katkıda bulunur. Bu dövmeler, içinde farklı semboller bulunan bazı muhteşem Aztek tasarımlarından oluşuyor. Aztek dövmelerinin çoğu, maymunları, Şamanları, kelebekleri ve büyük sembolizm taşıyan diğer birçok şeyi içerir. Siyah mürekkep, tüm bu dövmeler için mükemmel bir uyum sağlar ve içindeki gerçekliği ortaya çıkarmaya yardımcı olur..

sembolizm

Aztek dövmeleri gücü, enerjileri ve mistisizmi sembolize eder. Dönüşümü simgeleyen kelebek gibi farklı hayvanlar eklerseniz, Aztek dövmesini iyi tamamlayacaktır. Daha sağlıklı bir bireye dönüşümünüzü temsil edecektir. Maymun gibi diğer semboller dansı, kurbağa ise neşeyi temsil eder. Bu dövmelerin en iyi yanı, farklı şeylerin mükemmel bir kombinasyonunu güçlü bir anlamla elde edebilmenizdir..

Atama

Aztek dövmeleri oldukça açıklayıcı ve büyüktür. Bu yüzden onu tattırmak için en iyi yer sırtınız, göğsünüz veya tam kolunuz olacaktır..

Polinezya Kabilesi Dövmeleri

Dövmeler ilk olarak Polinezya kabilelerinin zemininde ortaya çıktı. Bu kabileler yazıdan haberdar değillerdi; bu nedenle duygularını ve kimliklerini ifade etmek için dövmeler kullandılar. Polinezya kabile dövmelerinin çoğu, köpekbalığı dişlerini, kaplumbağaları, Enata’yı (bulutlu gökyüzü), mızrak uçlarını, okyanusu, Tiki’yi ve diğer birçok hayati sembolü içerir. Semboller, aralarında bir miktar negatif boşluk bulunan farklı tasarımların bir karışımı ile siyah mürekkeple görünür. Siyah mürekkep bu sembolleri ortaya çıkarır ve nefes kesici görünmesini sağlar..

sembolizm

Polinezya dövmesinde bulunan her nesnenin farklı anlamları vardır; örneğin köpekbalığı dişleri gücü ve rehberliği temsil eder. Mızrak uçları diğer hayvanların acısını, okyanuslar ise değişiklikleri temsil eder. Bu semboller bugün bile oldukça önemlidir ve çoğumuz onlar üzerinde düşünebiliriz..

Atama

Polinezya dövmeleri söz konusu olduğunda yerleştirme büyük önem taşır. Bir tane almadan önce Polinezya dövmelerinin yerleşimini incelemek çok önemlidir. Her yerleşimin farklı bir amacı ve sembolizmi vardır; örneğin, üst vücudunuza bir Polinezya dövmesi yaptırırsanız, kabile zamanı arasındaki bağlantıyı sembolize eder. Rangi (Cennet) ve Papa (Dünya). Sırtınıza bir tane alırsanız, geçmiş hatalarınızı ve eylemlerinizi sembolize eder. Baştan ayağa, Polinezya dövmelerini her yerde tattırabilirsiniz..

kabile dövmeleri

Meksika Kafatası Şekeri

meksika kafatası dövmesi

Meksika kafatası şeker dövmeleri, ölülerin gününün kutlandığı Meksika kabilesinden türemiştir. Bu dövmeler, üzerlerinde mücevherli ve renkli makyajlı farklı iskeletler içeriyor. Dövmeler genellikle siyah mürekkeple özetlenir ve farklı renkli mürekkeplerden oluşur. Bu dövmelerden bazıları, renkli mürekkebi sevmiyorsanız, siyah beyaz mürekkepten de yapılır. Bununla birlikte, renk, dövmeyi açmaya yardımcı olur ve onu bir Meksikalı kuru kafa şekeri olarak daha görünür hale getirir..

sembolizm

Meksika kafatası şeker dövmeleri, esas olarak Meksika’da kutlanan önemli bir festival olan ‘Ölülerin Günü’ kutlamalarını sembolize ediyor. Meksikalılar, sevdiklerinin kaybının yasını tutmak yerine, ölülerin hayatını renklerle kutlarlar. Kafatası şekeri aynı zamanda sevinci ve sevildiğini görme umudunu temsil eder. Genel olarak kafataslarına büyük bir takıntınız varsa, bu kafatası şeker dövmesini almalısınız..

Yerleşimler

Vücudunuzun herhangi bir yerinde bir kurukafa şekeri tattırabilirsiniz. Onu elde etmek için en iyi yerlerden biri kolunuzda ve sırtınızda

Kelt Tribal Dövmeler

Kelt kabilesi sadece azılı savaşçılarıyla değil, aynı zamanda muhteşem mimari dövme tasarımlarıyla da tanınır. Kelt dövmeleri bugüne kadar oldukça ünlüdür ve modern bir dokunuşa sahip birçok farklı dövmede görülür. Kelt dövmeleri, düğümler, hayvanlar, daireler ve savaşçı Kelt sembolleri gibi farklı siyah mürekkepli sembollerden oluşur. Dövmenin tasarımına bağlı olarak, bazı Kelt dövmeleri, içlerinde geniş bir renk yelpazesi içerir..

sembolizm

Bir Kelt hayvan dövmesi yaptırırsanız, Keltler hayvanları dünyadaki en güçlü yaratıklardan bazıları olarak tanımladığından, bu koruma ve cesareti sembolize eder. Kelt çemberleri ve üçlüler doğayı, zamanı ve organik enerjiyi temsil eder. Yani bir çevreciyseniz ve çevreye olan sevginizi ve saygınızı sergilemek istiyorsanız, o zaman bir Kelt çemberi dövmesi yaptırmalısınız..

Atama

Kelt dövmelerini vücudunuzun herhangi bir yerine tattırabilirsiniz. Giymek için en iyi yerler göğsünüz, kolunuz ve baldırınızdır..

kabile dövmeleri

Vikingler

Tarihin en çok konuşulan ve güçlü kabilelerinden biri olan Vikinglere bir göz atın. Viking dövmeleri o kadar popüler değil, ancak Norse’nin torunları hala onları giyiyor. Viking dövmeleri, savaşta savaşan şiddetli bir Viking’in siyah beyaz dövmelerini içerir. Bazı Viking dövmeleri, Vikingler döneminde önemli bir sembol olan ‘Helm of Awe’ gibi semboller içerir. Bu dövmelerin çoğu, dramatik bir dokunuş vermeye yardımcı olan siyah mürekkepten oluşur..

sembolizm

Viking kabile dövmeleri çoğunlukla rehberliği, korumayı ve şiddeti sembolize eder. Yani zararlı bir şeye yatkın olduğunuzu düşünüyorsanız, bu dövme sizde bir güvenlik hissi sağlayacaktır. ‘ gibi bir Viking sembolü dövmesi için gidersenizhuşu miğferi,’ aynı zamanda korumayı ve gücü simgeliyor.

Atama

Bu dövmeler için mükemmel yer, kolunuzun arka kısmıdır. Yerleştirme ile biraz benzersiz olmak istiyorsanız, başınızın bir tarafını kapladığı için kral dövmenizi kulağınızın yanına tattırabilirsiniz..

Filipin Kabilesinden Dövmeler

Filipinli kabile dövmeleri oldukça yaygındır, ancak yalnızca Filipin mirasından gelen insanlar bu dövmeleri vücutlarına yazdırır. Bu dövmeler, bazı estetik lineer çizgilerle farklı semboller içerir. Bu dövmeler çoğunlukla siyah mürekkep içerir ve ayrıca kartal, köpek ve erkek gibi başka karakterlere de sahiptir..

sembolizm

Filipinli dövmeler, büyüdüğünüz yerden manzarayı içerir; bu dövmeler size orijinal köklerinizi hatırlatır ve nereden geldiğinizi asla unutmaz. Elmas ve kartal gibi semboller içeren Filipinli kabile dövmeleri, Filipin kabilesinde ne kadar kutsal olduklarını temsil eder..

Atama

Bu dövme için mükemmel yer, tam kolunuzda veya göğsünüzde olacaktır, çünkü ilk Filipinlilerin çoğu bu kabile dövmelerini kollarına alırdı..

kabile dövmeleri

Kızılderili Rüya Yakalayıcı Tribal Dövme

Yerli Amerikan kültürü, kabile dövmeleriyle ünlüdür ve bugüne kadar, özellikle Kızılderili kabilesinden gelenler olmak üzere, farklı insanlar bu dövmeleri giyerler. En ünlü Kızılderili dövmelerinden biri düş kapanıdır. Rüya yakalayıcıda bulunan tüyler, ona bir Kızılderili dokunuşu katar ve size ince ve şık bir dövme bırakır. Bu dövmelerin çoğu renkli mürekkep içerir, ancak siyah beyaz mürekkepli bir düş kapanı da alabilirsiniz..

sembolizm

Bu düş kapanı dövmesi korumayı sembolize eder ve birçok insan, onları korkunç rüyaları ve kötü sporları yakalamaktan kurtardığına inanır. İlk Kızılderili kabilelerinde, insanlar bir savaşı kazandıktan sonra bunu bir zafer işareti olarak alırlardı. Ama çoğunlukla, bu dövme küçük çocuklara tatbik edildi..

Atama

Düş kapanı dövmesi için mükemmel yer kolunuzda veya sırtınızda olacaktır; bu şekilde, rüya yakalayıcıyı bir şeyden sarkıyormuş gibi gösterir..

tribal dövme tasarımları

Afrika Tribal Tarzı Dövmeler

Afrika, kıtanın farklı yerlerinde zengin kabile kültürleriyle tanınır ve bu kabilelerden bazıları hala varlığını sürdürmektedir. Afrika kabile dövmelerinin çoğunun kendilerine bağlı hikayeleri ve temel anlamları vardır. Afrika kabileleri birçok farklı Tanrı’ya ev sahipliği yaptığı için bu dövmelerden bazıları çiçekler, filler, manzaralar ve Tanrıları içerir. Bu dövmeler hem siyah hem de renkli mürekkebe sahiptir. Seçtiğiniz dövme türüne ve içinde sunmak istediğiniz renklere bağlıdır..

sembolizm

Tüm vücuda tatlandırılmış manzaralar içeren Afrika kabile dövmeleri, kıtanın ve o kabilenin güzelliğini ve zenginliklerini simgeliyor. Diğer Afrika amblemleri güç ve gücü ifade eder. Renkli çiçek tasarımı aynı zamanda ünlü bir Afrika kabile dövmesidir ve siyah bir Afrikalı adamın sağlığını ve güzelliğini ifade eder..

Atama

Seçtiğiniz dövme türüne bağlı olarak, bu dövmeleri vücudunuzun herhangi bir yerinde tattırabilirsiniz. Belirgin bir kabile tasarımına sahip dövmeler, kollarınıza kadar uzanan göğüste en iyi şekilde görünür. Ayrıca sırtınıza ve baldırınıza da dövme yaptırabilirsiniz..

kabile dövmeleri

SSS

Tribal dövme yaptırmak bana ne kadara mal olur??

Kabile dövmelerinin maliyeti, aldığınız dövmenin türüne ve boyutuna bağlıdır. Özel bir kabile dövmesi yapacaksanız, size en az 50 dolara mal olacak; Ancak, normal boyuttan daha büyük bir şey için giderseniz, size birkaç ekstra yüz dolara mal olacak. Bazı dövmelerin tamamlanması daha uzun sürer, bu da dövme sanatçınız sizden saat başına ücret alırsa size daha pahalıya mal olur..

Tribal Dövmemi Nasıl Sürdürmeliyim??

Her dövme yaptırdığınızda bakım sonrası bakım çok önemlidir. Tribal dövmenizi yaptırdıktan sonra mutlaka krem ​​sürerek temiz tutun ve bir bezle ovmadan kurumaya bırakın. Dövmenizi yaptırdığınız belirli alanın hareketini sınırlayın. Dövmenizin enfekte olduğunu düşünüyorsanız, kötüleşmeden önce hemen bir doktora danışmalısınız. Enfeksiyonlardan uzak durmak için dövme sanatçınızın tarif ettiği şekilde günlük bakımı uygun şekilde yapın..

Neden bir kabile dövmesi yaptırmamalıyım??

Reşit değilseniz, kabile dövmesi veya bu konuda herhangi bir dövme yaptırmamalısınız. Dövme yaptırmak için yasal yaş 18+’dir. Şiddetli alerjiniz varsa veya alerjiye yatkınsanız ve şu anda tıbbi bir rahatsızlığınız varsa dövme yaptırmaktan kaçınmalısınız. Birçok insan kabile dövmelerini gerçek anlamları için yanlış anlar ve estetik tasarımı ve gölgelendirmesi nedeniyle alır. Bir kabile dövmesinin gerçek anlamından habersizseniz, o zaman başka bir şey için gitmeniz en iyisidir, çünkü o belirli kabileden birini rahatsız edebilirsiniz..

Tribal dövme yaptırmak ne kadar sürer?

Alınan süre, büyük ölçüde seçtiğiniz dövme tasarımının türüne bağlıdır. Tribal motifli dövmeler gibi küçük ve daha az gölgeleme içeren bir dövme yaptırırsanız en fazla 2 saatinizi alır. Dövme ne kadar büyük ve açıklayıcı olursa, tamamlanması o kadar uzun sürer.

Son sözler

Kabile dövmeleri, ona bakmak söz konusu olduğunda oldukça büyüleyici. Farklı kabilelerden gelen bu farklı kabile dövmelerinin yardımıyla, kendiniz için doğru kabile dövmesini seçmenize yardımcı olacaktır. Bağlantınız olabilecek veya atalarınızın nereden geldiğine dair bir kabile dövmesi yaptırmanız en iyisidir. Dövmeler, vücudunuzda hayatınızın geri kalanında onlara hayran kalmanızı sağlayacak yeni bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır..