Whitney je odbornicí na piercing a tetování se zkušenostmi ve světě úprav těla.

Flickr image: groupsnap

Flickr image: groupsnap

Uzdravení pupíku s pupkem

Piercing do pupku (piercing do pupíku) je běžný piercing mezi ženami a některými muži. Relativně rychle se uzdravují s několika komplikacemi, jako je piercing ucha. Ale občas se uzdraví spíše jako povrchový piercing, s rizikem odmítnutí a migrace.

Z velké části, pokud budete dodržovat správnou následnou péči a hojivé procedury, můžete úspěšně uzdravit piercing, pokud vaše tělo jen neodmítne, což je vždy možnost.

Uzdravení pupíku může být komplikováno oblečením a třením. Protože to's v blízkosti pasu, musíte vzít v úvahu kalhoty, opasky a košile, které by se mohly zachytit nebo dráždit piercing, zejména s ohledem na to, jak často se v pase ohýbáte.

Nový piercing krátce po propíchnutí.

Nový piercing krátce po propíchnutí.

Typy pupečních piercingů

Břicho může být propíchnuto v různých úhlech a stranách, ale obecně k běžnějším piercingům pupku patří:

 • Horní okraj: Standardní piercing do pupíku v horní části pupíku.
 • Dolní okraj: Ve spodní části pupečního prstenu.
 • Strany: Kdekoli mezi horním a dolním prstencem pupku; obvykle horizontální levá nebo pravá strana.

O některých lidech bylo známo, že si nechali propíchnout skutečný pupek (outtie), což by se dalo nazvat skutečným piercingem do pupku. Podle mého názoru by však propíchnutí outtie nikdy nemělo být provedeno kvůli četným problémům, které se mohou projevit léčením, špatným umístěním a pohybem. To'není v bezpečí. Don'nedělej to.

Někteří lidé mají povrchový piercing kolem pupku, aby zdůraznili standardní piercing do pupku. Nejde o technicky piercing do pupíku.

piercing do pupku

Následná péče o nový piercing

Pokud se budete držet správné následné péče a čištění, měli byste mít s téměř jakýmkoli piercingem minimální problémy.

Správná následná péče o piercing pupku je následující:

 • Poté, co dostanete piercing, ujistěte se, že máte balíček miniaturních šálků Dixie a fyziologického roztoku: ne "čistič kontaktů," ale "fyziologický roztok" prodáno v lékárně. Nebo použijte zředěný roztok mořské soli (1 čajová lžička mořské soli na 5 uncí vody).
 • Piercing pupku čistěte alespoň dvakrát až třikrát denně.
 • Nejprve si umyjte ruce.
 • Ujistěte se, že každý den používáte NOVÝ, nepoužitý šálek Dixie, s použitím dostatečného množství fyziologického roztoku k úplnému ponoření piercingu.
 • Položte na rovný povrch s kalíškem otočeným dnem vzhůru na břicho, aby se plně ponořil pupek, aby fyziologický roztok mohl projít piercingem.
 • Poté můžete ponořit Q-Tip do fyziologického roztoku a jemně obejít oba otvory piercingu, abyste odstranili přebytečnou krustu nebo zaschlou krev nebo tekutiny.

Neexistuje žádný jiný důvod, proč se dotknout nového piercingu.

Pokračujte v procesu alespoň měsíc, abyste se ujistili, že je vše v pořádku.

Na nějakou dobu můžete zažít krustu nebo zaschlou tekutinu. Kdykoli se to stane, použijte Q-Tip k odstranění zaschlé tekutiny.

Dos s novým piercingem

 • Noste volné oblečení, které umožní piercingu dýchat: bavlna funguje nejlépe.
 • Ujistěte se, že máte čisté ruce.
 • Při každém čištění použijte nový šálek Dixie a Q-Tip.
 • Zeptejte se svého piercera, pokud máte nějaké problémy nebo dotazy.

Následná péče Don'ts

piercing do pupku

Don'ts s novým piercingem

 • Na piercing nepoužívejte žádný druh masti – A.&D, bacitracin, neosporin nebo Bactine – protože může udusit piercing.
 • Nepoužívejte dezinfekci rukou, mýdlo Dial nebo peroxid, protože jsou na piercing příliš drsné a mohou způsobit podráždění.
 • Nenoste přiléhavý oděv, který omezuje dýchání piercingu.
 • Nedotýkejte se piercingu z jiného důvodu, než je jeho čištění.
 • Neměňte šperky, dokud nejste zcela uzdraveni. Nejlépe uděláte, když se k pierceru vrátíte, abyste se ujistili'je v pořádku to změnit a možná ho přimět, aby to změnil za tebe. To'Je také dobré koupit nové šperky z vašeho pierceru, abyste věděli, že dostáváte vysoce kvalitní šperky.
 • Nenoste delší dobu těžké činky nebo činky se závěsy (věci, které visí). Houpačky se mohou zachytit o opasky, kalhoty nebo košile, což bude dráždit piercing. Váha těžkých šperků piercing přitáhne a podráždí. Pokud chcete mít na sobě něco křiklavého a "bling bling'" na "da klubu" že'je v pořádku, pokud jej po návratu domů nahradíte běžným, lehkým šperkem.
 • Don'Nechoďte do bazénu, horké vany, oceánu, jezera nebo jiné vodní plochy, dokud se váš piercing nezhojí. Je to nehygienické a ponoření piercingu do nečisté vody vám určitě způsobí podráždění.
 • Don't nepoužívejte solárium s hojivým piercingem.

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a není určen jako náhrada formálních a individuálních rad kvalifikovaného odborníka.

© 2009 Whitney

Komentáře

Klíč Sophie 09.02.2020:

Páni, včera mi udělali břicho, kvůli otoku vložili větší tyč, takže to vypadá bokem, můj bar nesedí rovně, ale sedí v křivce uvnitř

Jackie 9. ledna 2020:

Propíchl jsem si pupík, je v pořádku dát ekzémové mléko na vnější stranu, ale blízko otvorů?

Shan 30. prosince 2019:

Mám svůj piercing 5/6 měsíců a stále není zhojený, co mám dělat

C 27. listopadu 2019:

Takže já'Vyrábím roztok mořské soli pro svůj piercing a přemýšlel jsem, kolik udělám za láhev o objemu 32 oz. Říká se rozmíchat 1/4 mořské soli do 1 šálku teplé vody. Jak bych to udělal pro 32oz láhev, protože původní měření je pro 8oz láhev.

A 7. srpna 2019:

Ahoj. Takže jsem měl piercing rok a hojil se, otevřel se a krvácel mnoho měsíců

Včera jsem se rozhodl to sundat a teď je to jak pohmožděné mým námořníkem a měl jsem tmavou barvu jako nějaký hrudkovitý

Co mohu udělat, aby to bylo zase normální ?

anonymní 17. dubna 2019:

Ztratil jsem spodní část piercingu na břiše, mohu si koupit míč jiného šperku, jen být dole na velkém míči, mohu použít jiný

Ashlee 14. dubna 2019:

Včera (13. dubna 2019) jsem dostal piercing do pupku, ale ne'moc to bolí … jen na vteřinu … je to stále trochu něžné a vše. Děkuji za tipy!

anonymní 13. dubna 2019:

Dnes (13. dubna 2019) jsem si nechal propíchnout pupík a je to opravdu bolestivé, očividně jsem očekával, že to bude bolet, ale není to tak špatné, je něco, čím bych mohl pomoci ?

Mykaela 29. března 2019:

Je normální, že se kůže kolem skutečného pruhu pokouší uzdravit se kolem něj?

Anonymní 14. března 2019:

Dobře, tak jeden opravdu chci, ale nosím jen džíny s vysokým pasem, můžu si je ještě pořídit?

anonymní 29. ledna 2019:

Mohu jít do klubu ve stejný den, kdy dostanu piercing do pupku??

Kennady 22. dubna 2018:

Dostal jsem to před 4 týdny a jeden z mých koulí spadl z kořisti, když ho vytáhnu do rána, zavře se ?

krajka 2. dubna 2018:

kdy můžu plavat?

Lexi 29. ledna 2018:

Sooo, právě jsem dostal svůj piercing a někde jsem četl, že by měli použít Bar, ale místo toho použili prstenový typ, protože prsteny mohou být těžké a mohou způsobovat problémy..je to v pořádku? Pořád se to hojí dobře??

Cara 5. října 2017:

Jakému jídlu se mám vyhnout?

Kiki 23. září 2017:

Já'Už mám tři týdny propíchnuté břicho, kdy si můžu dát sedací koupel? A to se loupe kolem horního míče, co to znamená?

Znepokojený člověk 25. července 2017:

Jaké jídlo byste neměli jíst

Erin 28. dubna 2017:

Také, pokud jde o bazénové otázky, plaval jsem každý den v chlorovaném bazénu, první den to trochu štípalo, ale poté nic. Důvodem, proč to štípalo, bylo to, že to nebylo't dokonce 5 hodin poté, co byl probodnut. Také jsem šel do jezer a řek během týdne až dvou týdnů poté, co jsem to vyčistil, když jsem skončil s plaváním. Tato novinka "radit, podat zprávu" Vidím omítání internetu, o kterém opravdu věřím, že je to svině. Kdykoli jsem měl přítele, že pro námořní kruh se řídil mými radami a neměl žádné problémy, ale ne, nejsem profesionál, ale jsem zkušený. Mám 5 piercingů bez uší.

Erin 28. dubna 2017:

Mám svůj námořní prsten více než 15 let. Použil jsem mořskou sůl, antibakteriální mýdlo, Bactine a vazelínu. S mým jsem neměl absolutně ŽÁDNÉ problémy, hojilo se skvěle, takže ne'Spolu s mnoha dalšími chápete, proč říkáte, že tyto produkty nepoužíváte.

Jessica 12. dubna 2017:

Používám čistič kontaktů a haven'Dostal jsem infekci, ale já ne'Nevidíte problém v používání, vždyť je to stejný a fyziologický roztok

Rebecca 14. ledna 2017:

Mohu pro slanou vodu použít jodizovanou sůl??

Leeanna 9. ledna 2017:

De, pravděpodobně bys měl počkat na track track. Nechtěl bych'riskovat to.

de 7. ledna 2017:

Dobře, už to mám za sebou, ale jsem v plaveckém týmu, takže bych měl počkat, až bude sledována sezóna, a dostanu to, nebo to teď nedokážu získat a obejít se??

Amy 12. září 2016:

Vřele doporučuji všem, kteří se ptají, zda to udělat; ČEKEJTE DO ZIMY! Že'to jsem udělal. Znamená to, že vaši přátelé nebo škola vás méně požádají, abyste šli plavat a co. To znamená, že než se léto zase začne vracet, vy'Budu moci plavat k tvému ​​srdci's obsah. NEPLAVTE alespoň 4 týdny VELMI nejméně !!!! I když si myslíte, že je voda super sterilní a opravdu čistá, není'na tom nezáleží!

Victoria Barnes 08.09.2016:

Jen jsem se chtěl zeptat na můj piercing … V pondělí (svátek práce) jsem si nechal propíchnout pupík a stále to bolí. Nosím ztracené oblečení a čistím si ho, jak bych měl, v čem by mohl být problém, pokud není'infikován? @whitney05

21 2. dubna 2016:

Před 3 dny jsem si oblékl břicho a každým dnem se červená zhoršuje a opravdu to bolí ….'namazal jsem mast, kterou jsem dostal, a Bactine (paní, která má propíchnuté břicho, řekla, že ji použije)..

Nakazí se to? ?

trisha 23. června 2015:

Dobře, tak jsem si minulé pondělí večer propíchl pupík a já'Byl jsem docela pilný s jeho čištěním a nedotýkáním se. Jediným problémem je, že mám na dvorku bazén a moji rodiče jsou extrémní na jeho čištění, protože sem a tam chodí malé děti; moje otázka tedy zní, můžu jít do bazénu nebo ne? Protože zatímco já'četl jsem, že to'Je to obrovské ne-ne, já'm docela jisté, že šance na infekci způsobenou z bazénu jsou o něco nižší než šance na infekci z nevyčištění přebytečného šamponu z okolí piercingu. ALE já ne'nevím nic s jistotou a já'Raději se zeptám a zjistím, než skončím s problémem. Pokud bych měl jít do bazénu a poté jej vyčistit (jako co nejdříve), bylo by to v pořádku? Nebo se mám úplně vyhýbat??

Aidan 21. května 2014:

Mnoho lidí se ptá na věci jako "Právě jsem to udělal před dvěma hodinami a stále to bolí, je to normální." Ano, většinou je. Právě jste si prostrčili 14g jehlou kůží. Dávejte pozor, abyste na něm nespali, nábožensky jej očistěte nejodizovaným fyziologickým roztokem a nedotýkejte se ho z jiného důvodu. Počkejte, dokud vám váš průbojník neřekl, abyste to změnili. Získejte vysoce kvalitní šperky, do kterých se můžete převléknout. Piercingy jsou únavné a vyžadují hodně péče a pokud jste vyhráli'ti nedám'probodáváš tu péči, ty'nejsi připraven to mít.

kt 7. srpna 2013:

AnonymousGirlie – vtipné, jak říkáš, mladé dívky by to neměly dělat a ty nejsi't dokonce ještě 19! A vaši rodiče ne'nechceš, abys to dostal, ale stejně jsi? Nedává to smysl. Souhlasím s vámi, že žáci 6. ročníku by to neměli dělat, ale vy sami nejste tak staří! Na tomto webu vám říká, abyste nepoužívali mýdlo, ale hlavně vám každé místo pro piercing/tetování říká, abyste jej vyčistili mýdlem na bázi Triclosanu bez vůní, jako tekutý ciferník, ale pamatujte na ŽÁDNÉ VŮNĚ, které ho budou dráždit a zhoršovat. Vyčistěte to a nějakou formu fyziologického roztoku jako H2Ocean a měli byste být v pořádku. Já'můj jsem teď probodl 3krát.

Anonymní DívkaXoXo 4. července 2013:

Množství hloupých otázek a směšných gramatických chyb na tomto webu je ohromující. Já ne'nevím, jak to mladé MLADÉ dívky zvládají a jejich rodiče to úplně zvládají. Já'Je mi téměř 19 let a musel jsem si na to našetřit vlastní peníze a v zásadě to říct své matce'je to moje tělo'je moje volba já'Jsem plnoletý legál a mohu to udělat, pokud chci. Takže jsem udělal. Udělal jsem to před více než týdnem a ono'uzdravuje se dobře. K čištění použijte antibakteriální mýdlo a mořskou sůl. Užívání vitaminu C mu pomáhá uzdravit se mnohem rychleji (vím to, protože já'Použil jsem to dříve pro své piercingy chrupavky). Zeptejte se všech svých podivných otázek na piercer, pokud ne'už vám to řeknu před/po tom'je hotovo. Trochu to bolí, když jehla prochází, svorka ne'vůbec nebolí. Doufám, že vy lidé opravdu ne't jít plavat 2 dny poté, co to udělal, ale co.

Haley 18. června 2013:

V 6. třídě moje kamarádka ve prázdninách lezla po opičích tyčích a objevila se jí košile a já viděl, jak si propíchla pupík! Byla jsem tak překvapená a zároveň v LÁSKĚ kvůli visícím hvězdám, které jí visely na pupíku. Vypadalo to tak rozkošně !! Ukázalo se, že jsem se na konci toho léta nechal propíchnout! Ráda nosím krátké košile a bikiny, abych se mohla předvést! (:

vřes c 29. května 2013:

Já'm Heather a já máme obrovský problém s piercingem do pupku. Je extrémně nakažený. K dispozici je zelený puss, nastey crust, krvácení, otok, purpur, tekutiny, bolest a trhání kůže. Před 6 dny jsem si ho nechal propíchnout a bylo mi řečeno, že by neměl'být tak špatný. Moje máma a táta don'Nevím o piercingu a já'Mám strach jim to říct. Nemám ponětí, co mám dělat, a ne'nemám nikoho, kdo by mi pomohl. můžu'jít k lékaři a mít vážné bolesti žaludku. Chci jen říct, ne't získat piercing bez svolení a starat se o něj opravdu dobře, jinak jej znovu litujete

selena 2. dubna 2013:

hej, můj táta mi nedovolí udělat si břicho a můj přítel mi řekl, že by to udělala pro mě, kdybych ji nechal udělat za mě ?

Courtney 10. ledna 2013:

Já'mám hotovo a bylo mi řečeno, abych jej každý den na chvíli vyčistil slanou vodou a nechal ho 12 týdnů působit, aniž bych se s ním pohrával. To'je v pořádku, že to krvácelo v den, kdy to řekli, že jsem to udělal, jen jsem to vyčistil slanou vodou, pár dní mi to připadalo trochu citlivé,'je to téměř týden, co jsem to udělal, a cítím se dobře, že ne'Když mi řekli, abych to všechno dělal, řekli, že ne't koupit savlon, a že stačí použít slanou vodu.

olivea 17. července 2012:

Dokončil jsem to před 4 dny a je to červené a trochu to bolí, ale čistím to 5krát denně, ale také se starám o 2letého, který to vždy zasáhne, takže je to červené?

Jordán 8. července 2012:

Ahoj já'Chystám se příští pondělí na školní výlet do Paříže na týden a děláme spoustu aktivit zahrnujících plavání, já'Nejsem si jistý, jestli to mám udělat hned, nebo počkat, až se vrátím? Já'také jedu v srpnu se svým přítelem do Španělska a budeme také plavat! Ps v Paříži budeme plavat v aqua bulváru (veřejný bazén), i když ve Španělsku se budu koupat v moři, takže si to myslíte'Je lepší to udělat v zimě?

j*ray (bodypiercer 6 let) 7. července 2012:

moje doporučená následná péče … používejte pouze mořskou sůl. nejlepší způsob, jak zahojit piercing, je dobrý hiegen a co nejpřirozeněji. prosím ne "hrát si s" nebo se dotkněte svého nového piercingu, protože ten přenese bakterie a může způsobit infekci. dotýkat se pouze při čištění! nepoužívejte drsná mýdla ani masti BC, to vám piercing podráždí. také žádné bazény, řeky nebo horké vany, které mohou uchovávat bakterie A..

Sarah 17. května 2012:

Nechal jsem si propíchnout pupek po dobu čtyř měsíců, stále se hojí, ale stále mi to bylo řečeno'je normální, zjistil jsem, že nová čistá sklenička funguje mnohem lépe než šálek dixie, jen ji po každém použití vydrhněte

jessicaa 16. května 2012:

Měl jsem ten svůj měsíc a bojím se, že se nakazí kočička a přijde ošklivá. Používám mýdlo, mořskou sůl a bactin. Pěst, omyji ji antibakteriálním mýdlem a vyčistím, pak na pět minut dám vodu s mořskou solí a pak dám bactin, je to správná věc?

CollegeChick 12. dubna 2012:

Už 3 roky mám propíchnuté břicho. Když jsem to poprvé udělal, bylo mi řečeno, abych to každý den čistil vodou pomocí que-tipu. Při hojení jsem použil čisticí roztok, který prodali, něco pod vodou H20 … měla v sobě sůl a něco jiného. Říkali, že si také můžu vzít vlažnou vodu a mořskou sůl … a jen mořskou sůl, nic jiného … abych se nenakazil. Já ne'Neměl žádné problémy, ujistěte se, že i po vyléčení bude pokračovat v čištění, protože je snadno infikován

Jižní Afrika 9. dubna 2012:

Dobře … Takže tam to možná funguje jinak … Ale před dvěma dny jsem si nechal propíchnout břicho (já'm 13) a průbojník ne't použít jehlu- použil katitur. Já'Právě jsem používal antibakteriální mýdlo a bylo mi řečeno NEPOUŽÍVAT sůl ani nic s vlákny, která by se mohla dostat do mého prstenu. Také- byl jsem propíchnut činkou (banánovou tyčí) a já'neměl jsem žádné problémy. Má to'nebyl po celou dobu oteklý nebo červený. To je skvělé. Jakékoli antibakteriální mýdlo tedy funguje skvěle. A sůl způsobí, že bude velmi jemná. Snad to funguje 🙂

Kerri 6. dubna 2012:

Právě jsem si propíchl pupek jako před 2 hodinami & pořád to trochu bolí. Průbojník řekl, že na to má použít Dial mýdlo, ale já'hledal jsem na webu & téměř všichni říkají, že nepoužívají mýdlo Dial, tak co mám použít? Mám použít mořskou sůl, protože můj bratranec používal mořskou sůl? & uzdravila se v pohodě. Já'm 13 & velké dítě & to opravdu ne'vůbec mě to nebolí, myslím to vážně'je to stejné, jako když vám někdo sevře pupek tak tvrdě, jak jen může, třeba na 10 sekund! Já'jen se toho bojím'Nakazím se nebo tak něco. Průbojník řekl, že to z obruče na banánový bar nebude měnit do 6 měsíců, ale všichni moji přátelé řekli, že jejich piecer řekl, aby počkali 6 týdnů. Jak dlouho mám čekat ?

Daniella 2. dubna 2012:

Dostal jsem svůj piercing před dvěma dny a zatím tak dobrý. Vypadá skvěle.

Zásobil jsem se poháry Dixie, ale oni nemohou odolat tlaku. Prostě se rozmočí a zmačkají a já nakonec skončím se slanou vodou. Existují nějaké speciální typy šálků, které je třeba získat?

spěch 27. února 2012:

Propíchl jsem si břicho .. nějak cítím, že není uprostřed. Trochu napravo … Je to v pořádku? Nebo to mám znovu propíchnout a kdy? To'dnes je pátý den. Prosím pomozte.

Děkuji.

Deborah Wrightová 23. února 2012:

Včera jsem si nechal propíchnout pupík a bolí mě to ohýbání tam a zpět.

sn0wflake17 13. února 2012:

právě jsem došel své 4 dny ag0 a používal jsem bactine a dostal jsem dangly prsten, takže se bojím, že se dnes nakazí, všiml jsem si, že je jako načervenalé kolem n, bolí to, když se ohnu nebo se pokusím posunout nahoru a dolů je to normální?

Emmmz 11. února 2012:

Nechal jsem si udělat horní pupek asi před 3 lety, když jsem ho propíchl, téměř jsem omdlel a úplné uzdravení trvalo asi 8 měsíců. Právě jsem si nechal udělat i spodní část (ne'ublížit o polovinu méně!) Existuje velká šance, že to odmítne kvůli tomu, že se tyče třou o sebe? Dík 🙂

Starr 6. ledna 2012:

Před dvěma dny jsem si sám propíchl pupík. Během této doby jsem na něj každých několik hodin nastříkal fyziologický roztok a zdá se, že se mu daří. Jediná věc je, že bych se chtěl jít koupat do našeho místního chlorového bazénu. Je v pořádku jít plavat, ale hned poté se osprchovat a poté nastříkat fyziologický roztok?

Whitney (autor) z Gruzie 4. prosince 2011:

Až do toho'je zcela uzdraven

šmoula 16 28. listopadu 2011:

po jak dlouhé době mohu plavat poté, co jsem dostal piercing do pupíku? pomoc prosím!

Alexa 31. října 2011:

ok, tak jsem si nechal udělat břicho jako před 9 týdny a nedávno jsem to změnil, protože to nebylo'jde to příliš dobře. Bylo to tak červené na obou stranách a kočička stále vycházela a bolela pokaždé, když jsem se toho dotkl, tak jsem to změnil a je to mnohem lepší. Obávám se však, že se nakazí, protože jsem to změnil příliš brzy. bude to?

Whitney (autor) z Gruzie 11. října 2011:

Upřímně řečeno, není'nezní to tak'daří se dobře Nemělo by't být červená po dvou týdnech, když je řádně propíchnuta.

Jak to čistíš??

Chemikálie, které jste použili, řádně neuklidí žádný kus drahokamu. Jaký typ tyče jste použili- přímý nebo zakřivený?

Prsteny nejsou ideální pro piercing do pupku. Držte se zakřivenou činkou.

tiasophia9 10. října 2011:

Asi před 2 týdny jsem si sám propíchl pupek. Já'm 16, a myslím, že tohle není't první věc, kterou jsem'probodl jsem se sám. Já'dvakrát jsem si probodl uši a pokusil se udělat trid, ale neuspěl. Můj piercing je červený a oteklý a dochází k určitému výtoku, ale ne k velkému. To'je trochu něžné Ale právě teď mám stále jen tyčinku, kterou jsem dezinfikoval (1.) peroxidem vodíku po dobu 15 minut (2.) třením alkoholu po dobu 10 a (3.) fyziologickým roztokem po dobu dalších 15. Myslíte si, že bude v pořádku, když ji vytáhnu a nasadit pořádný prsten? Nebo to bude špatné?

samantha 7. října 2011:

Právě jsem si dnes propíchl pupík a přemýšlel jsem o sportu, když se uzdraví, je něco, čemu bych se měl pokusit vyhnout? Btw moje sporty jsou nohejbal a softball.

Hailey 17. září 2011:

Chci jeden a zajímalo by mě, jestli vždy používají svorky?

crazi4chu 17. září 2011:

Včera jsem si šel propíchnout pupík, ale ten chlap ho propíchl příliš vysoko (konec piercingu ne't vyjít mi z pupíku) Trochu to bolelo, ale teď to vypadá, že je to v pořádku. Já ne'nevím, co s tím dělat, jestli bych měl vytáhnout piercing a nechat ho zahojit a pak si ho nechat znovu propíchnout, nebo se prostě vypořádat s tím, že je nad pupkem

mari 8. září 2011:

Můžete použít mořskou sůl? && vodu, aby se to vyčistilo, nebo by bylo lepší sehnat trochu péče v obchodě, myslím, že se tomu říká H2O ocean spary? Nevíte, jaký je nejlepší způsob, jak se o to postarat? Právě jsem to udělal včera. Takže já'm jako mm. Který způsob je lepší.?

dobře 5. září 2011:

Já'Dostal jsem se pupkem propíchnutým více než 5 let. Také já'Četl jsem asi 12letého chlapce, jak to udělat, NEDĚLEJTE TO! jen počkej. Pro každého to bolí jinak a pro někoho vůbec, takže nemá smysl se ptát, jak moc to bude bolet a bude to, to se na člověku opravdu liší. Ujistěte se, že jste jej vyčistili TEPLOU slanou vodou! ne běžná sůl! proveďte to 2krát denně. Zkuste se chvíli nenosit a jděte plavat, já'doporučuji nedělat to v létě.

Brooke.xox 24. srpna 2011:

hej, tak před 3 dny mi zahynul knoflík mybelly, v současné době ho čistím mořskou solí, kterou mi dali na tetovacím místě Planet ink, byli velmi dobří a místo bylo velmi čisté :), můj pupík hasn'Nebyl vůbec červený, jen trochu svědil, což je zjevně dobrá věc, takže pokud to chcete udělat, je to docela dobré, pokud to vyčistíte, zatím jsem'čistil jsem to 3krát denně, což'Budu to dělat 6 týdnů 🙂 V každém případě jsem byl nadšen, abych to pochopil, ne, nebudu lhát, bolelo to, ale byla to spíš ostrá bolest asi na 10 sekund a že's vše. Snad to pomůže !!! 🙂

Paaaaan 20. srpna 2011:

Dostal jsem své břicho hotové před 5 dny a měl jsem to hotové, než to opravdu chci změnit Mohu?

annah 19. srpna 2011:

před 2 dny se mi zvedl žaludek.

moji přátelé chtějí, abych šel plavat tomaro a já jsem přemýšlel, jestli by bylo v pořádku, že jsem šel tak brzy?

amandaaa 7. srpna 2011:

Dobře, tak jsem si před 12 dny nechal propíchnout pupek a ono'uzdravuje se opravdu dobře. Piercer mi řekl, abych používal bactin, pokud to nezčervená, takže ho pro jistotu používám jen těsně předtím, než se dostanu do sprchy, pak použiji antibakteriální mýdlo (neparfemované). Řekl také, že užívá 50 mg zinku 3krát denně s jídlem, aby pomohl posílit váš imunitní systém a uzdravit ho rychleji. Já'stáhli jsme to jen párkrát, což bolelo jen asi 2 sekundy. Opravdu si myslím, že doplněk zinku funguje dobře. Takže jen něco na vyzkoušení 🙂 hodně štěstí.

Sherita 15. července 2011:

Nechal jsem si zatím asi 3 týdny propíchnout břicho. & útočiště'neměl žádné komplikace/potíže nic. Dokončil jsem to v Ny. & můj průbojník do něj vložil prsten pro snazší čištění, který dává smysl (aby se mohl otáčet), řekl, že je nejlepší použít mýdlo Dial (oranžové bez zápachu) antibakteriální mýdlo.'s wut ive byl používán. Každý & potom já'Budu se cítit jako mravenčí pocit, ale dá se to vydržet. útočiště'Dostal jsem se do bazénu, ale pokud ano, mám tyto tegadermské věci. Chránit ji ve vodě. Doufám, že to pomůže (=

Chelsea 13. července 2011:

Právě jsem si nechal propíchnout pupík jako před 4 hodinami, to ne'vůbec nebolí. Říkají, že svorky jsou nejhorší, ale nejsou. Vypadá to, že si na 15 sekund vezmete nehty a štípete, jak můžete. Je lepší čistit slanou vodou nebo neparfemovaným antibakteriálním mýdlem. Trochu budete krvácet, zvláště pokud se hodně ohýbáte, ale je to v pořádku. To'Při čištění bude jen trochu štípat. Doufám, že to pomůže!

Dallas 9. července 2011:

mnoha mým přátelům se narážely pupky a všichni používají různé věci, já používám sea slt a bactine, je použití bactinu v pořádku? nebo mám použít mýdlo na vytáčení, ale moje máma ne'Nevím, mám svůj peircing, takže chci, aby se co nejdříve uzdravil.

Molly 27. června 2011:

Říkal jsem si, jestli by bylo bezpečné jít si zaplavat do jezera? a kdybych mohl, co by se stalo a co s tím mám dělat?

shawna 15. června 2011:

ahoj, dám si udělat břicho, ale jsem opravdu nervózní. Moje kamarádka abbie má ve středu hotovo a já to opravdu chci udělat a nechci, aby se to nakazilo. Co'je nejlepší to vyčistit a jak dlouho to bolí, když to piercer propichuje? Jsem softy, pokud jde o injekce, ale minule jsem měl jednu, bylo to v pořádku, ale teď opravdu chci, aby moje břicho pomohlo !!!. xx

Sydney! 2. června 2011:

Já'm Zítra se chystám získat pupek & Potřebuji vědět, jak často bych to měl čistit!

jess 15. května 2011:

Před dvěma lety jsem si nechal propíchnout pupík v Primal Urge v New Hope v New Jersey. Místo vypadalo zcela legitimně a ten chlap, který to udělal, mě přiměl získat prsten, ne bar, a řekl mi, abych většinu věcí dělal na donovi'Seznam obsahuje: používejte mýdlo na číselníky, používejte bacitracin a při čištění krouťte kroužkem. Nechal jsem to šest měsíců propíchnout, než jsem si uvědomil, jak je to nakažené, a musel jsem to odstranit. je mi 17 a moje máma konečně řekla, že to zvládnu znovu. jestli ty'chystáme se to udělat, ujistěte se, že znáte SPRÁVNÝ způsob, jak se o to postarat 🙂

Adriana 13. května 2011:

Pro každého, kdo se ptá, se zeptej svého peircera, až to uděláš a on'Odpovím vám na všechny vaše otázky, jednoduše a jednoduše vědí, co'je to správné

Taylor 3. května 2011:

ahoj, mohl bych si nechat propíchnout břicho k 12. narozeninám. Nebojím se toho udělat, ale je to na můj věk špatný nápad? Chci to jen pro sebe, a ne kdokoli jiný.

Díky, Taylore.

britt b 12. dubna 2011:

tak jsem si nechal propíchnout pupek jako před 4 hodinami. kdy to mám vyčistit poprvé? před tím než půjdu do postele? také mám na to sprej s mořskou solí … stačí to nastříkat a nechat to tak, aby se suchá krev promočila? jak to vyčistím? poté, co použiji mořský sprej, stačí použít špičku q a setřít suchou krev?

Natalie 9. dubna 2011:

Brzy se mi dělá břicho a jen jsem přemýšlel, jaký nejlepší způsob spánku (na zádech, boku atd.) Byl nejlepší pro piercing?

Rekam22 10. března 2011:

Nechal jsem si propíchnout 3 týdny a když jsem ho vyčistil, mnohdy to bolelo, ale to'Není nesnesitelné, mohu s ním hýbat, n hodně to svědí, je to součást procesu hojení???

Becca 3. března 2011:

Obvykle mám keloidní jizvy. Mám na nose a chrupavce, dostanu jednu na piercing do pupku

mackenzie 1. března 2011:

Dobře, tak jsem si před 4 dny nechal propíchnout pupík. Říká se, že se nemám opalovat, ale někteří říkají, že je to dobré. Dnes jsem tedy šel a přes piercing jsem dal ubrousek. Je to v pořádku? A také já'Jsem roztleskávačka a potřebuji vědět, jestli je v pořádku se zhroutit po propíchnutí? Jak dlouho mám čekat, než si nasadím držák na roztleskávání? Dík (:

ellie 24. února 2011:

Včera jsem si nechal propíchnout břicho, prošel jsem si všechna pro a proti'jednu jsem věky chtěl, ale já ne'Nevím, jestli teď lituji, že to mám, cítil to někdo jiný? můžu't ohnout nebo naklonit dopředu, například mohu'neobula jsem si boty, protože můžu'Přikrč se kvůli tomu piercingu, který mě bolí, zmizí to? a pokud se rozhodnu, tak opravdu ne'Nechci to dál, jak dlouho bude trvat, než se díra zavře a bude jizva?

Bex 24. února 2011:

Včera jsem si s kamarádkou propíchl pupík, ten můj opravdu bolel a málem jsem omdlel, ale ona řekla, že ji bolí jen několik sekund. Poté, co jsme to dokončili, mě stále bolelo na rozdíl od jejích. Nakonec to přestalo bolet..až jsem se dostal domů a uklidil to, bylo to tak bolestivé! Moje mě stále bolí (den poté, co ho propíchli), je to normální?

Natalie 22. února 2011:

V pátek jsem si nechal propíchnout pupík. Nějakou dobu to bolelo, ale pak bolest odezněla. MŮJ piercer mi řekl, abych to dvakrát denně omyl gelem Spectra (nikoli spektro gelem), řekl také, že s ním budu hýbat jen při mytí, aby mýdlo mohlo vyčistit piercing, a dělat koupel slané vody 2krát týdně. jen lžíci mořské soli v šálku předem převařené vody přidržte na piercingu asi 5-15 minut, říká se, že urychluje proces hojení a funguje také, když se nakazí.

Sherri 19. února 2011:

Uvědomte si také, že vaše tělo odmítá piercing do pupku. Bohužel existuje jen několik lidí, kteří'těla prostě mohou'netolerujte cizí předmět. Toto je můj třetí pokus, před 4 týdny jsem si nechal znovu propíchnout, čistím & přiměřeně o něj pečovat a & ani se nepokouší uzdravit, tak dávám.

kat 18. února 2011:

oh a já v karate bude mít vliv na můj trénink

kat 18. února 2011:

Dobře, tak jsem si včera večer propíchl pupek a moje kamarádka to udělala a její matka je profesionál v piercingu, ale chtěl jsem vědět, co mám dělat. a obvykle dostávám infekce, ale nejsem si jistý, jestli se mi to dostane na břicho

Paige Bennettová 17. února 2011:

Nechal jsem si udělat pupík asi před 5 měsíci, někdy se pod spodním míčkem stává křupavým a červeným, ale pokud jej opatrně vyčistíte a zkusíte použít vatové tyčinky, opravdu pomohou dostat se pod koule a kolem baru. Mám hotovou horní část břicha a někdy se mi koule přilepí na kůži, ale když ji budete čistit asi 3/4krát denně, zlepší se to. Moje je téměř uzdravená. Někdy mám strach, že se nakazí. Asi po čtyřech měsících jsem změnil bar, bylo to docela snadné změnit a nikdy to nebolelo. Poté jsem si šel párkrát zaplavat a už to nešlo't změnit poznámku. Chce to jen čas na uzdravení, musíte tomu dát čas a ono se to zlepší, že'všechno to nakonec stojí za to. Hodně štěstí lidi 🙂 xxx

Marta 9. února 2011:

Poté, co si to probodnout don'vůbec na to nesahej. Asi po dvou dnech jej očistěte antibakteriálním mýdlem a roztokem slané vody. NEMÍSTEJTE s ním ani si s ním nehrajte, což dráždí piercing. Také don'Neposlouchejte, co vám říkají vaši přátelé, poslouchejte toho, kdo to probodl, nebo holku, která to probodla, ale jen pokud oni'jste profesionál a máte certifikovaný důkaz. Pokud ne'Nechte to udělat profesionálně, jděte do piercingového salonu a zeptejte se jich!

Maria 7. února 2011:

Nyní mám asi 3-4 měsíce propíchnutý pupek. Nakazilo se to a ošetřil jsem to slanou vodou, že'to mi piercer řekl, abych použil. Nyní je infekce pryč, ale stále z ní každý den vychází tato kapalina'je nažloutlý, nazelenalý. Pokud jej nečistím, začne být křupavý, takže vždy používám párátko a čistím tekutinu/kůru. Je to normální? Pokud ne, jak to zastavím?

hii 3. února 2011:

používejte antibakteriální mýdlo! to je to, co tvůj supposted dělat

kaseytegg94 28. ledna 2011:

dobře, tak si chci nechat propíchnout pupík … mám pár otázek … Moje největší otázka je, jestli to bude bolet? různí lidé říkají, že ano, ale většina lidí řekla ne. moje druhá je … Jak dlouho trvá, než se to udělá?

Em 20. ledna 2011:

Asi před měsícem jsem si nechal propíchnout pupík a zdá se, že se to hojí dobře. Nicméně já'Trochu se obávám spodní koule. Kolem něj je červený masitý kus masa. Pamatujte, že je to velmi malé množství masa, ale je připojené … je to normální? dík.

Jackieee 20. ledna 2011:

takže plavu závodně … a nechám si propíchnout břicho. je to špatná věc? vzhledem k tomu, co vidím, je, že není dobré plavat s jedním, protože není čistý a co ne.

Whitney (autor) z Gruzie 15. ledna 2011:

Ruby, ano.

Rubín 14. ledna 2011:

Dobrý den, má spánek na břiše vliv na proces podpatku ??

Kate 14. ledna 2011:

Nechal jsem si piercing na břiše po dobu 3 měsíců (12 týdnů)

Úplně se uzdravil, ale chtěl bych vědět, že jsem ho nedávno změnil, jakmile se uzdraví, můžete se stále tolikrát měnit nebo existuje riziko infekce, takže nejlépe ne? (L)

breeanne 5. ledna 2011:

také to nehýbejte, nevytahujte to, pokud nevíte, co děláte, protože se to nakazí tímto způsobem, protože budete tlačit krusty dovnitř piercingu a bude to vážně infikováno. Nelíbí se mi barva, stačí vyměnit koule, ne mreny

breeanne 5. ledna 2011:

Když mi bylo 16, propíchl jsem si horní část břicha a tlačilo to asi den a pak to zmizelo. Asi po roce jsem prsten vyměnil a moje tělo ho odmítlo znovu propíchnout asi 4krát a udělalo to stejně, nyní je mi 18 a nechal jsem udělat bottem a čistil jsem jej antibakteriálním mýdlem asi týden a nechal jsem ho být a já jsem neměl žádné problémy, ale pronikající osoba se spletla a musela dvakrát propíchnout můj .. nebudu měnit prsten, dokud jeho zcela uzdravený ive nezmění koule na prstenu, ale ne samotný prsten, někdy ho vyndám a zbavím se krust v horní části prstenu a poté jej vložte zpět a vyčistěte, ale kromě toho jsem neměl žádné problémy.

rahrah 30. prosince 2010:

ahoj lidi, takže mám mnoho piercingů včetně pupíku a každý je jiný v tom, co byste měli z větší části používat'neposlouchejte ostatní, poslouchejte lidi v salonu (majitelé nebo pierceri)

Hollie 27. prosince 2010:

ok, takže si zítra nechám propíchnout pupík a jsem tak vyděšený, že to bude bolet. Vím, že to bude, ale já se stále bojím. Také nemám tušení, čím to vyčistit? nějaká rada?

co jsi zmátl 26. prosince 2010:

ok, tak jsem si ve čtvrtek propíchl břicho a všichni mi říkají, abych to hýbal, takže se to na baru nezhojí, ale můj pronikavý člověk mi to neřekl a děsím se toho, že se to buď nakazí, nebo se uzdraví na baru … můžete mi prosím pomoci?;/

Meagan 21. prosince 2010:

I pupek pupku peirced 3 dny aqo. && můj peircinq vole řekl, ať to vyčistí vodou z mořské soli. Což jsem zjistil ve Walmartu poblíž klenotnické sekce u břicha. Mají na to určitý sprej. && Čistím to asi 5krát denně. Já ne'neměl vůbec žádné problémy. && Přeskočil jsem to přes jizvu && to ne'nebolí. Pokud tedy použijete sprej s mořskou solí, funguje to dobře, vždy si umyjte ruce, než jej vyčistíte nebo se ho dotknete. Doufám, že to některým z vás pomůže.

Meagan 21. prosince 2010:

I pupek pupku peirced 3 dny aqo. && můj peircinq vole řekl, ať to vyčistí vodou z mořské soli. Což jsem si všiml ve Walmartu poblíž klenotnické sekce u břicha. Mají na to určitý sprej. && Čistím to asi 5krát denně. Já ne'neměl vůbec žádné problémy. && Přeskočil jsem to přes jizvu && to ne'nebolí. Pokud tedy použijete sprej s mořskou solí, funguje to dobře, vždy si umyjte ruce, než jej vyčistíte nebo se ho dotknete. Doufám, že to některým z vás pomůže.

madzo jay 16. prosince 2010:

osoba, která řekla don'Nepoužívejte slanou vodu, protože ta ji nakazí. je špatně, všichni tetovací salóny říkají, že použijte slanou vodu a tlapku,

Mám tendenci si hrát se svým a zkroutit lištu kolem a právě jsem to dostal před 2 dny. Všechno to udělá, když to na chvíli zčervená, umyji si ruce pokaždé, než se dotknu svého piercingu a před čištěním, antespik sprej NEFUNGUJE. nakazí, doporučuji vyklopit, do nádoby s vodou dejte kamennou sůl nebo mořskou sůl a po sprše ji 3krát sparujte, a když ji ráno a večer čistíte, použijte v šálku teplou vodu a namočit. a otřete vše pryč a na otvory dejte trochu tlapky, tlapka přitáhne hnis, což je dobré pro odstranění veškeré infekce, nepijte nealkoholické nápoje ani kávu, když poprvé dostanete piercing do pupíku. což může způsobit, že proces hojení bude trvat déle. pokud máte kočky nebo psy, kteří spí ve vaší posteli. pak okamžitě vyperte povlečení a povlak na polštář a prvních 8 týdnů nenechávejte zvířata ležet na posteli, protože se u nich potí, také klíšťata blech a vše, co může způsobit infekci piercingu v pupíku,