Brittany dostala svůj první piercing jako dítě a nyní má celkem šest (jemných) piercingů.

Daith piercing se stává velmi populární. Tyto piercingy údajně pomáhají s migrénovými bolestmi hlavy, i když neexistuje žádný výzkum na podporu této teorie. Provádějí se přes záhyb chrupavky vašeho ucha (nebo skrz šroubovici). Nejen, že jsou na zajímavém místě, ale můžete je také ozdobit různými styly šperků.

Protože však propichují chrupavku (jejíž hojení trvá notoricky dlouho), má piercing v Daith vysokou pravděpodobnost nákazy. Moje se nakazila téměř okamžitě poté, co byla v lednu 2019 propíchnuta, ale podařilo se mi ji uzdravit během několika týdnů a stále ji mám dnes, bez bolesti. Zde je návod, jak můžete zabránit infekci daith piercing a nakonec ji vyléčit!

Co můžete dělat s infikovaným piercingem daith?

Co můžete dělat s infikovaným daithským piercingem?

Pinterest

Jak zabránit infekci Daith

Daith piercing (a většina ostatních piercingů chrupavky) může trvat 2 až 6 měsíců, než se uzdraví, v závislosti na tom, jak se o ně staráte. Pro správnou péči a prevenci nákazy je nejlepší:

1. Ujistěte se, že vás propíchnou v bezpečném a sterilním prostředí

Mělo by to být samozřejmé, ale ujistěte se, že vás propíchne profesionál v bezpečném a sterilním prostředí. Váš piercer by měl používat správné vybavení a měl by mít buď rukavice, nebo si jen dezinfikovat ruce, než vás propíchne. Pokud se cítíte nepříjemně, nevěřte zkušenostem svého piercera, nebo pokud se místo, kde vás probodávají, jeví nečisté, důvěřujte svému instinktu a nedodržujte to! Pokud je to možné, navštivte místa, která byla doporučena přáteli nebo byla dobře zkontrolována. Doporučuji také prověřit obchod'na web nebo Instagram, kde si můžete prohlédnout obrázky svých předchozích klientů a práci, kterou odvedli.

2. Nedotýkejte se piercingu

Naše ruce mohou zjevně nést spoustu choroboplodných zárodků, takže je nejlepší se vyvarovat manipulace s piercingem, zejména ve fázi hojení. Pokud se svých šperků potřebujete dotknout nebo je upravit, ujistěte se, že jste si před tím umyli nebo vydezinfikovali ruce.

3. Postupujte podle pokynů pro následnou péči

Váš piercer by vám měl poskytnout jasné pokyny pro následnou péči, které byste měli pečlivě dodržovat. Pravděpodobně vám bude doporučeno stříkat fyziologickým roztokem jednou denně. Na rozdíl od většiny piercingů nemusí být daith „otáčen“ v chrupavce, takže jednoduše postříkejte fyziologickým roztokem a nechte uschnout na vzduchu.

4. Buďte k novému piercingu šetrní

Někdy je těžké si nový piercing zapamatovat, když ho poprvé dostanete. Nový piercing mě probouzí uprostřed noci; najednou cítím ve svém těle tento cizí předmět, na který jsem zapomněl, když spím, a musím bojovat s nutkáním ho vytrhnout v polospánku. Samozřejmě nechcete svůj nový piercing vytrhnout, ale také se chcete ujistit, že na něj nenarazíte, omylem na něj nezasáhnete a nebudete na něm příliš spát (upřednostňujte svou neproporcionální stranu, pokud jste stranou- pražce) nebo na něj škubnout. Několik týdnů poté, co jsem to udělal, bylo těžké nosit sluchátko, protože sluchátko příliš silně tlačilo na můj piercing. Místo toho jsem se rozhodl pro sluchátka do uší, která jsem nosil asi dva měsíce, dokud jsem se nezhojil.

Několik týdnů poté, co jsem to udělal, bylo těžké nosit sluchátko, protože příliš silně tlačilo na můj piercing. Místo toho jsem se rozhodl pro sluchátka přes ucho.

Známky infekce Daith

I když jste udělali vše pro to, abyste zabránili infekci, možná zjistíte, že se váš piercing daith stále nakazí. Věřím, že ten můj se nakazil přílišným dotykem. I když jsem věděl, že ne, nemohl jsem si pomoct, ale pohrával jsem si s tím a příznaky infekce jsem si začal všímat jen pár dní po provedení piercingu.

Typické příznaky infekce

 • zánět ucha nebo okolních oblastí
 • otok, který nezmizí po několika dnech
 • zarudnutí
 • bolest
 • teplo vyzařující z místa infekce
 • pocit svědění a pálení
 • krvácející
 • hnis a výtok

Na rozdíl od většiny piercingů nemusí být daith „otáčen“ v chrupavce, takže jednoduše postříkejte fyziologickým roztokem a nechte uschnout na vzduchu.

Jak léčit infekci Daith doma

Pokud si začnete všímat, že je váš piercing podrážděný, můžete se pokusit ošetřit ho několika domácími prostředky. Tyto prostředky doporučuji pouze jako dočasné řešení úlevy od bolesti, dokud se nedostanete k lékaři. Pokud se váš piercing skutečně nakazil, jediné, co pomůže, jsou antibiotika.

 • Nasákne slaná voda. Stiskněte ucho do šálku nebo mělké misky naplněné ¼ lžičkou nejodizované soli rozpuštěné v 1 šálku teplé vody. Namočte piercing na 5–10 minut, dvakrát denně nebo v případě potřeby.
 • Čajovníkový olej. Pokud do solného roztoku přidáte pár kapek oleje z čajovníku, může to pomoci uzdravení.
 • Volně prodejné NSAID. K dočasnému zmírnění bolesti lze také použít léky proti bolesti, jako je aspirin, paracetamol, ibuprofen atd.

Měli byste odstranit šperky, pokud je Daith infikován?

Rozhodně se vyhněte sejmutí šperků! I když se může zdát nejlepší to vyndat, ponechání šperků ve skutečnosti umožní infekci odtékat, což nakonec vypláchne ránu a odstraní bakterie. Pokud ji vytáhnete, riskujete také šanci na zavření piercingu a na to, že tam později nebudete moci znovu propíchnout kvůli poškození tkáně jizvy.

Vidět doktora

Konečně, pokud je váš piercing infikován, je nejlepší navštívit lékaře, který váš piercing posoudí a určí, zda je skutečně infikovaný nebo jen mírně podrážděný, a předepíše vám antibiotika k vyléčení infekce.

Po dokončení předepsané dávky antibiotik by se vaše infekce měla vyjasnit a po několika dnech léčby se začnete cítit lépe. Ujistěte se, že jste absolvovali celý kurz antibiotik a udržovali náležitou péči o svůj piercing během celého procesu antibiotik.

Pokud váš piercing zůstane infikovaný i po ukončení kurzu antibiotik, vraťte se ke svému lékaři k následné péči.

Fotky mého nakaženého Daitha

Můj Daith Piercing se nakazil

Jak již bylo zmíněno výše, můj piercing v daithu se bohužel infikoval jen několik dní poté, co byl proveden. Připouštím, že infekce byla pravděpodobně způsobena mojí vlastní nevhodnou péčí, protože po několika dnech, kdy jsem se jí obvykle dotýkal, jsem si všiml, že se otéká, je na dotek horký a nakonec z něj vytéká žlutý výtok (nechutný, já vím!).

Za pár dní jsem byl u své obvodní lékařky a ta mi předepsala dávku antibiotik. Trvalo několik dní, než se infekce vyčistila, ale mezitím jsem infekci ošetřil teplými obklady a máčením ve slané vodě.

Jak dlouho trvá Daith Piercing k uzdravení?

Daith je poměrně delikátní piercing, takže bez infekce by se mělo uzdravit zhruba měsíc a půl. Ale jak jsem řekl, toto piercingové umístění je náchylné ke komplikacím.

Možná se budete chtít podívat na nějaký jiný "delikátní" piercing pro ženy, přestože ne'nemusí být žena, aby se jim líbil jejich vzhled!

Jak dlouho může infekce oddálit uzdravení?

Trvalo to asi dva měsíce, než se můj piercing uzdravil, včetně zhruba dvou týdnů, kdy jsem bojoval s infekcí. Nyní, když je to uzdraveno a bez bolesti, mohu říci, že to stálo za ten zážitek, protože daith je tak jedinečný a krásný piercing!

Můj daith pronikavý po uzdravení a infekci. Zase šťastný a zdravý! Dalším krokem bude výměna šperků :)

Můj daith pronikavý po uzdravení a infekci. Zase šťastný a zdravý! Dalším krokem bude výměna šperků 🙂

Co o tobě?

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a nenahrazuje diagnostiku, prognózu, léčbu, předpis a/nebo dietní doporučení od licencovaného zdravotníka. Drogy, doplňky stravy a přírodní léčiva mohou mít nebezpečné vedlejší účinky. Pokud jste těhotná nebo kojíte, poraďte se individuálně s kvalifikovaným poskytovatelem. Vyhledejte okamžitou pomoc, pokud máte lékařskou pohotovost.

Otázky & Odpovědi

Otázka: Jak dlouho bychom měli čekat, než navštívíme lékaře, pokud máme infikovaný daith piercing?

Odpovědět: Já'řekl bych, kdybys're v bodě "myslící" musíte navštívit lékaře- navštívit lékaře. Tam'nemá smysl to zdržovat.

© 2019 Brittany Brown

Komentáře

Hallie 15. listopadu 2019:

Moje jsem udělal před více než měsícem a jsou to boule, kde piercing velmi bolí, co doporučujete

Brittany Brown (autor) ze Sydney, Austrálie 24. srpna 2019:

Ahoj Julie! můžu'neříkej to'Pomohlo mi to s bolestmi hlavy nebo migrénami, protože je stále mám. Někteří lidé to řekli'pomohl jim, ale tam'Bohužel o tom zatím nejsou žádné lékařské důkazy. Já'Řekl bych, že to zkuste znovu propíchnout, ale ujistěte se, že při následné péči buďte obzvláště opatrní'nechci tě znovu v nemocnici!

Julie 24. srpna 2019:

Před měsícem jsem si nechal napíchnout daith, po týdnu byl nakažený a já jsem byl na kapačce v nemocnici. Nyní je vše zhojené, ale prsten vytáhli, takže je zhojený. Chtěl bych, aby se to opakovalo, protože trpím špatnými migrénami. Doporučil byste si nechat propíchnout stejné ucho, protože to je strana, ze které mě bolí hlava. !