Kožní piercing do obličeje

Kožní piercing do obličeje

Wikipedia Commons

Co je dermální piercing?

Dermální piercing, také známý jako mikrodermální piercing nebo jednobodový piercing, je piercing, který leží na jakémkoli plochém povrchu těla a je držen na místě pomocí dermální kotvy, která je instalována pod kůží. Běžné piercingy pro tělo mají vstupní a výstupní body pro šperky, ale u dermálního piercingu šperky sedí na povrchu a jsou zajištěny kotvou, která je zapuštěna v dermální vrstvě (pod masem). To dává vzhled malých kuliček na povrchu kůže.

Tento typ povrchového piercingu je v dnešní době populární, protože jej lze umístit téměř na jakýkoli plochý povrch těla, což vám umožňuje ozdobit oblasti, které je obtížné propíchnout pravidelným piercingem.

Můžete vytvářet vzory pomocí více dermálních přípravků, nebo můžete také připojit ozdobu, která je oblíbená u dermálních piercingů prstů. Možnosti přizpůsobení jsou nekonečné!

Jak se dělají dermální piercingy?

Pokud jste v tomto typu úpravy těla úplně nová, pak vás zajímá, jak funguje dermální piercing.

Protože neexistuje žádný výstupní bod, šperky vstupují do těla a poté jsou drženy na místě pomocí kotvy, která je vložena pod povrch kůže. K odstranění malého kousku masa použijte jehlu nebo dermální punč, který vytvoří v kůži malý otvor. Poté se do oblasti vloží nožní nebo kulatá dermální kotva. Nakonec se šperk přišroubuje na kotvu.

Vložení dermálního piercingu

Vložení dermálního piercingu

Instalace dermálního piercingu pomocí jehel

Instalace dermálního piercingu pomocí kožní jehly je podobná jako u jiných konvenčních piercingových procedur, ale jehla vytváří v kůži místo otvoru pouze vak ve tvaru písmene L.

Proces:

 1. Oblast je sterilizována chirurgickým drhnutím.
 2. Oblast je pro přesnost označena inkoustem.
 3. Jehla se vloží do kůže a poté se vytáhne. (Tím se vytvoří kapsa nebo vak, kam bude vložena kotva.)
 4. Pomocí kleští piercer zasune základní desku kotvy do dříve vytvořeného otvoru nebo kapsy. Kotva je zasunuta, dokud není zcela pod kůží a rovnoběžná s povrchem.
 5. Šperk se poté našroubuje na hlavu šroubu. Někdy jsou šperky připojeny před procedurou.

Poznámka: Použité jehly musí být speciálně vyrobeny pro piercing nebo lékařské procedury. Výběr vhodné velikosti jehly závisí na umístění piercingu a anatomii klienta's kůže.

Dermální piercing s dermálním punčem

Když je dermální piercing proveden razníkem, vak je vyroben jiným způsobem.

Při použití jehly je vak vyroben oddělením kůže, ale při použití dermálního razníku je vak vyroben odstraněním kousku tkáně. Poté se vloží základní deska, kotva a šperky.

Mikrodermální piercing se častěji provádí pomocí dermálního punče, protože punč je méně bolestivý. Je také bezpečnější než jehla, protože má ochranný mechanismus, který zabrání tomu, aby se piercing dostal příliš hluboko do kůže.

Poznámka: Používání dermálních razítek nelékařským personálem není na některých místech legální.

Co's Rozdíl mezi povrchovým piercingem a dermálním piercingem?

Většina lidí používá výrazy dermální piercing a povrchový piercing k tomu, aby znamenaly totéž, ale obvykle, když lidé hovoří o povrchových piercingech, mluví o činkových piercingech, které sedí na povrchu kůže.

Na rozdíl od konvenčních dermálních piercingů (mikrodermálních implantátů) jsou povrchové piercingy (transdermální implantáty) invazivnější a mají vstupní a výstupní bod. Místo toho, aby byly šperky zajištěny kotvou, je do masa vložena činka tak, aby oba konce činky trčely z kůže, zatímco střední tyč sedí pod masem. Aby propíchl šperky, průbojník sevře kůži a prostrčí jehlu, aby vytvořil průchod.

Povrchové piercingy

Jak zůstávají dermální piercingy na svém místě?

Dermální kotva má základnu, která drží šperky pod úhlem 90 stupňů. Tato základna má v sobě otvory (některé malé a některé velké). Když je kotva umístěna pod povrch dermis, kůže se začne hojit kolem kotvy a nová kůže proroste otvorem a přichytí se na kůži na druhé straně. Protože kůže prorůstá dírou, kotva by měla zůstat na svém místě, aniž by praskla.

Riziko migrace a odmítnutí

Ze všech typů piercingu jsou dermální piercingy nejvíce náchylné k migraci a nakonec k odmítnutí. To znamená, že než se kolem šperků rozroste kůže, tělo se tomu bude bránit "neznámý předmět" zatlačením šperků blíže k povrchu kůže, dokud nejsou zcela odstraněny.

Dermální implantáty jsou vystaveny vysokému riziku odmítnutí, protože nemohou proniknout hluboko do kůže. Čím méně kůže udrží šperky na místě, tím větší je šance, že je tělo vytlačí.

Jak udržet dermální piercing na místě?

Bohužel někteří lidé'Těla odmítnou všechno, takže pokud zažijete odmítnutí jednou, pravděpodobně se to stane znovu. Díky tomu můžete podle těchto tipů minimalizovat šance na odmítnutí.

 • Vyberte si oblast na těle s více kůží. Místa, kde je šperk nejpravděpodobněji odmítnut, zahrnují hrudní kost, kdekoli na obličeji, zátylku a oblasti hrdla (také jako piercing do madisonu). Záda nebo stehna jsou oblasti, které je nejméně pravděpodobné, že je odmítnou, protože je zde více kůže, se kterou je možné pracovat.
 • Zkuste použít spíše titan nebo niob než nerezovou ocel.
 • Pokud vám jde o povrchový piercing, vyzkoušejte větší měřidlo. Činky o rozměrech 16 a 18 jsou malé a pravděpodobněji migrují než čtrnáct nebo dvanáct.

Piercing do lícní kosti

Piercing do lícní kosti

Typy mikrodermálních šperků

 1. Dermální kotvy: Existují dva typy dermálních kotev. Existuje dermální kotva s plochými nohami a odrůda se zaoblenou základnou. Patní je bezpečnější, protože noha je šikmá, takže je méně pravděpodobné, že vyskočí přímo z kůže.
 2. Dermální topy: Jedná se o šperky, které jsou přišroubovány k horní části kotvy. To lze změnit. Obvykle vám piercer zašroubuje a vyšroubuje mikrodermální čep, protože vyžaduje pečlivé manévrování. Pokud ne'Pokud si nepřejete vidět průbojníka pokaždé, když chcete změnu, zkuste si pořídit magnetický vršek.
 3. Činky: Mikro činky jsou upřednostňovány pro povrchové piercingy, které mají vstupní a výstupní bod na povrchu kůže.
 4. Skin Divers: Potápěč s kůží má špičatou základnu a nahoře šperky. Pro vložení piercer vytvoří bioptický úder, aby vytvořil vak, kde bude sedět základna. Jakmile se kůže zahojí, šperky nelze zaměnit.

Kovy:

 1. Titan nebo eloxovaný titan: Toto je nejbezpečnější možnost pro osoby s citlivou pokožkou. Je nejméně pravděpodobné, že způsobí podráždění. Eloxovaný titan je jakýkoli kov, který je potažen titanem.
 2. Nerezová ocel chirurgické třídy: Jedná se o nejoblíbenější materiál používaný pro šperky na tělo. Je to bezpečné, ale existuje šance, že to může způsobit podráždění.
 3. Niob: Stejně jako titan je i niob hypoalergenní a nekorozivní.

Kožní piercing do krku

Kožní piercing do krku

Čas uzdravení

Doba hojení je jeden až tři měsíce, ale v závislosti na lokalitě může trvat déle. Během této doby je důležité chránit piercing před vytažením, pohybem nebo nechtěným odstraněním. Piercing se může zachytit o oblečení nebo ručníky, proto je třeba při sušení těla dávat pozor. Tkaninám s malými otvory je třeba se vyhnout.

Další informace o Dermální piercing obrázky následná péče, přečtěte si článek v odkazu.

Příklady dermálních piercingů

Následná péče

 • Po dokončení postupu piercingu je oblast po dobu až několika dnů pokryta obvazem nebo náplastí.
 • Poté byste měli oblast dvakrát denně čistit pomocí domácího roztoku mořské soli. ¼ čajové lžičky nejodizované soli rozpusťte v jednom šálku teplé vody a místo otřete čistou vatou. Roztok můžete také nastříkat na piercing. Místo jemně osušte papírovým kapesníkem nebo ubrouskem. Při každém čištění piercingu je třeba použít nový ubrousek nebo papírový ručník, protože použité ručníky a ubrousky mohou hromadit nečistoty a bakterie, což způsobí infekci.
 • Vyhněte se používání mýdel, protože schnou. To'je v pořádku, pokud se mýdlová voda dostane na piercing ve sprše, ale ne't naneste mýdlo přímo na oblast.
 • Jednou za čas můžete na tuto oblast vatovým tampónem nanést trochu zředěného oleje z čajovníku. Olej z čajovníku je přirozeně protiplísňový a antibakteriální, ale nepoužívejte jej nadměrně, protože může velmi vysušovat.
 • Kůrka je normální. Neměli byste si ho vybírat ani se ho pokoušet násilím odstranit. Jednoduše jej očistěte fyziologickým roztokem, aby byla oblast bez bakterií.
 • Pečlivě dodržujte tyto pokyny, abyste zkrátili dobu hojení. Pokud jste nedbalí, dojde k infekci, která prodlouží proces hojení.

Změna dermálního piercingu

Měli byste si nechat vyměnit piercing od profesionálního piercera, ale je také možné to udělat sami. Jediná věc, kterou je třeba si uvědomit, je, že síla může pohybovat kotvou a způsobit její uvolnění. Udělejte to na vlastní nebezpečí!

 1. Sterilizujte oblast.
 2. Pomocí prstů nebo kleští odšroubujte horní část (špička: levá volná k odšroubování).
 3. Pokud se základna kotvy pohybuje, držte ji kotevním držákem.
 4. Našroubujte novou horní část kotvy (tentokrát zašroubujte doprava).
 5. Očistěte místo fyziologickým roztokem a jemně osušte.

Odstranění dermálního piercingu

Pokud chcete odstranit dermální piercing, měli byste získat pomoc od profesionálního piercera. Neodstraňujte jej sami doma.

Existují dvě metody odstranění:

 1. Oblast piercingu se jemně masíruje, aby se uvolnil piercing z jeho umístění. Prorážeč zkroutí kotvu, aby rozbil kůži a umožnil její odstranění.
 2. Pokud je piercing starý, může být obtížnější jej odstranit, protože na ploše destičky mohly narůst tkáně. V tomto případě piecer udělá malý řez skalpelem nebo pomocí pinzety to vyřeší. K minimalizaci bolesti lze použít anestetika. Měli byste očekávat zjizvení.

Většina tragusových piercingů jsou piercingy chrupavek, ve kterých šperky procházejí chrupavkou v oblasti tragusu vašeho ucha. Vertikální piercing tragus prochází pouze kůží.

Většina tragusových piercingů jsou piercingy chrupavek, ve kterých šperky procházejí chrupavkou v oblasti tragusu vašeho ucha. Vertikální piercing tragus prochází pouze kůží.

Wikipedia Commons

Rizika pro dermální piercing

 1. Poškození tkáně: Primárním rizikem dermálního piercingu je poškození tkáně, zvláště když piercing provádí jiná osoba než profesionální odborník na úpravu těla. Dermální vrstva obsahuje nervy a cévy, které mohou být poškozeny, pokud není piercing správně nainstalován. Pokud je piercing instalován příliš hluboko v kůži, může stáhnout vrstvy kůže k sobě, což způsobí zalévání. Pokud je piercing příliš mělký, může migrovat. Během hojení je důležité vyvarovat se kroucení nebo tahání implantátu nebo jeho zachycení na oblečení nebo ručnících.
 2. Infekce: K infekci může dojít, pokud použité vybavení není sterilizováno nebo když piercing není pravidelně čištěn. Infekce hlubších vrstev kůže a tuku, nazývaná celulitida, může být způsobena vzdušnými bakteriemi infikujícími místo piercingu během postupu. Mezi příznaky infekce patří zánět okolí, zarudnutí, vyrážka, hnis a/nebo bolest. Pokud se u vás tyto příznaky objeví, ihned se poraďte se svým lékařem. Mohou být podána antibiotika.
 3. Hypergranulace: Jedná se o červenou bouli, která se objevuje kolem píštěle (díra ve vaší kůži, kde jsou umístěny šperky). Hypergranulace nastává, když jsou šperky příliš těsné nebo je na oblast vyvíjen příliš velký tlak. Nezakrývejte piercing příliš; nech to dýchat Pokud je váš povrchový piercing v oblasti, kde nosíte těsný oděv (například oblast řemene), noste volnější oblečení. Někdy může být příčinou také pevně zašroubovaný vršek kotvy. Pokud máte podezření, že je vršek přišroubován příliš pevně, vraťte se k pierceru a požádejte ho, aby jej uvolnil. Nesnažte se to sami uvolnit, dokud se ještě uzdravujete.
 4. Jizva: Pokud šperky odstraníte nebo budou odmítnuty, může dojít k zjizvení v okolí. Chcete -li omezit zjizvení, udržujte oblast čistou a zvlhčujte jemným olejem, jako je jojobový olej. Pokud již došlo k hlubokému, trvalému zjizvení, můžete být schopni minimalizovat výskyt jizev dermálními výplněmi s kyselinou hyaluronovou podávanými licencovaným odborníkem.

Reference

 1. Káva, Maude. "Druhy piercingových jehel." LiveStrong. 18. července 2017. Přístup 30. října 2017.
 2. Dickerson, Jamie. "Jednobodový piercing, " Modrý butik. 22. února 2012. Přístup 30. října 2017.
 3. Hudson, Karen L.. "Piercing Guide — Surface Implants — Anchors, Dermals, and Micro-Dermals." Živě o. 3. prosince 2016. Přístup 30. října 2017.
 4. Prime Health Channel, "Dermální piercing – obrázky, postup, infekce, léčení a následná péče." 19. února 2011. Přístup 30. října 2017.
 5. "Co's Rozdíl mezi povrchovým a dermálním piercingem," Téměř slavný piercing. Přístup 30. října 2017.
 6. Laura, "Vše, co potřebujete vědět o dermálním piercingu," Bolestné rozkoše. 27. srpna 2014. Přístup 30. října 2017.

Tento obsah je přesný a pravdivý podle nejlepšího vědomí autora a není určen jako náhrada formálních a individuálních rad kvalifikovaného odborníka.

© 2013 Dr. Rajesh

Komentáře

Eva 14. listopadu 2014:

Před více než rokem jsem dostal na obličej dermální piercing. Dříve ležel přímo na kůži, ale nyní se zpomaluje. Myslel jsem, že když vaše tělo odmítne piercing, stane se to okamžitě. Didn'Uvědomte si, že se to může dít tak pomalu. Pokud to's čím'děje se to se mnou, mohl bych to také nechat odstranit. To'je velmi zklamáním! 🙁 Ale myslím, že musíte vzít v úvahu, že vaše tělo může odmítnout dermální piercing, pokud se rozhodnete si ho pořídit. Stojí to za to?'nevím … miluji svůj piercing; nicméně, to'vychází.

Leanne 7. listopadu 2014:

Měl jsem dermální déle než rok, iv jsem ho dostal na zápěstí a iv jsem měl několik infekcí, tato musí být nejbolestivější infekcí iv, když je na dotek oteklá a červený kruh kolem ní je stále větší 🙁

Keisha Hunter z Kingstonu na Jamajce 1. listopadu 2014:

Au! Miluji piercing, ale některé mi připadají trochu moc! Já'Rád bych měl spodní část zad, ale já'Jsem příliš bezstarostný na to, abych si pamatoval, že budu opatrný při oblékání, sezení atd. Kudos vám, lidi…

Sheyanne 7. října 2014:

V přední šroubovici mám dermals. Záleží jen na vás, kam to uděláte. Mám 2 dermals a třetí (horní) je pravidelný piercing, který vychází ze zad.

Upřímně mám pocit, že dostat dermals do ucha je to nejhorší místo, kde je můžete dostat. To'snaží se uzdravit už pár měsíců a bez úspěchu.

Ale ostatním lidem ano. To jsou dermals

jennelle 10. července 2014:

Mám čtyři břišní svaly na bocích a dvě se noří do … scamám strach..n ne'nevím, co mám dělat … dokonce se bojím, že je odstraním, co mám dělat?

Amanda 7. června 2014:

Triple anti helix DERMALS if the piercing doesn'nemá výstupní bod'je dermální piercing..

Ezza 17. května 2014:

První obrázky jsou ve skutečnosti trojité piercingy ANTI šroubovice, ne šroubovice a ne kůže.

Breanna 19. dubna 2014:

Mám 6 dermals 2 na zádech 2 na límci 1 na boku a 1 na boku. Ten na mém boku se začíná propadat a je něžný na dotek. Mám tuto specifickou dermální asi 3 měsíce. Nedokážu říct, jestli je to červené, protože je to na černém a šedém tetování. Žádný z dalších 5 dermálů to nedělá. Zrovna nedávno jsem se znovu začal opalovat na soláriu, používám opalovací krém a také se opaluji na břiše. Mohl by to být důvod, proč se moje pokožka na mém boku potápí kvůli pleťové vodě a pak leží na mém žaludku a tlačí na mé boky/dermální?

James 21. března 2014:

Sáro, myslel jsem na to samé. Očividně se jedná o piercing, ne o kůži!!!

Sára 20. března 2014:

Jedná se o trojitou šroubovici, ne o kůži. Teď to ani číst nebudu, protože oni'evidentně je hloupý

Amy 18. března 2014:

Mám dermální pod klíční kostí ne'ublížilo mi to o polovinu méně, než jsem si myslel. Vypadá to opravdu dobře a čistím to dobře, protože jsem to udělal teprve včera. To'nebolí jen když se dotknu čištění.

mee 16. března 2014:

Je děsivé je dostat, protože způsob, jakým se dostanou dovnitř, jsem dostal na břicho a bolelo to opravdu špatně. Ale nikdy se nenakazil a vypadá opravdu roztomile. Bolí jen asi hodinu.