Kol dövmelerimin ikisinden de nefret ettim. Lazer yapmadan önce onları çıkarmak için birkaç ev çözümü denedim. ben'deneyimlerimi ve sonuçlarımı paylaşıyorum.

İşte öncesi ve sonrası sürece bir bakış.

Buraya'öncesi ve sonrası sürece bir bakış.

Neden Takılıp Kendi Dövmemi Kaldırmaya Çalıştım?

Bana deli de, ama ben'hemen hemen her şeyi yapacağım'yeterince çaresizim. Son zamanlarda, olmayan yeni bir dövme yaptırdım.'t oldukça beklendiği gibi çıktı. Sağ üst kolumda güzel, akıcı, feminen, hafif bir ağaç istedim. Çoğunlukla orada daha fazla bakmak istemediğim yaralar olduğu için! Uzun, beyaz, kabarmış yara izlerim'gençliğimden beri vardı, ama bu'Girmek istemediğim tamamen başka bir hikaye!

Ağaçları severim ve yaraları gizlemek/kapatmak için oraya güzel bir ağaç koymanın harika bir fikir olacağını düşündüm. Ama sonunda istediğimden 10 kat daha büyük, devasa, karanlık, tehditkar bir ağaçla karşılaştım. olmadı'İstediğim şekle veya görünüme sahip değilim; İstediğimden çok daha cesurdu ve ben sadece'onunla mutlu değilim. Dövmeci adam harika ağaçların nasıl yapıldığını biliyor ve harika bir iş çıkardı.'ne istedim.

Dediğim gibi, istediğimden çok daha büyüktü ve bir sorunla karşılaştık: Kolumun her yerini saran eski bir dikenli tel dövmem vardı ve ağacın tam ortasında yapıyordu. Bir kısmını kapatmaya karar verdi. İşte o zaman paniklemeye başladım. kesinlikle biliyordum ben'Mutsuz ol, çünkü ağaç yeni, taze ve pırıl pırıl olurdu. Ama altında ve ortasında solmuş, çirkin, eski bir dikenli tel dövmesi olacaktı, bu dövme aynı zamanda ağacın her iki yanından ve kolumun geri kalan kısmından da çıkacaktı..

Eve gittim, koluma baktım ve o zamandan beri şoktayım. Kolum patlamış gibi görünüyor. Çok fazla YOL var. Evet, yaraları örttü, ben'm ÇOK müteşekkirim. Ama ben basit, akıcı, feminen ağacımı istedim ve istemedim.'Onu almaya yaklaşmam bile. Sonra ağacın her iki yanından çıkan çirkin, solmuş dikenli tellerimiz var. Dikenli telleri örtmesi gerektiğinden, ağacın ortasındaki daha karanlık alanlardan bahsetmiyorum bile. O bölge berbat görünüyor. Ama ağaç başka her yerde güzel. Yine de, benim için değil.

Şimdi ne yapayım?

Bu yüzden kolumda gerçekten güzel bir ağaç var, güzel gölgeleme ile gerçekten iyi yapılmış, ama hiçbir şey ağacın istediğim gibi görünmesini istemedi. Orası'benim zevkime göre çok fazla şey oluyor ve orada'Hala eski yara izleri görünüyor. Basit bir şey istedim çünkü dövme çok kalın veya çok kalın olursa bunun olacağını biliyordum. "fazla." ben'kaybet! Ve sanırım yaptım.

Tüm seçeneklerimi karşılamak zorunda kaldım ve evde tek başına kalmak, iki çocuk annesi olmak, işsiz olmak değil'Lazer ameliyatı olmayı kolaylaştırmayın. Artı ben'd Lazerle daha fazla yara izi kalma olasılığını riske atın. yapmadım'Ağacı hemen kaldırmak gibi bir niyetiniz yok, sadece soldurun. En çok dikenli telleri çıkarmak istedim. O giderse, kol olmaz diye düşündüm.'öyle görünme "meşgul." Dövmecimi tekrar görmeyi ve yapabileceği bir şey olup olmadığını görmeyi planlıyorum, ancak ancak küçük deneylerim yapıldıktan sonra. Onu şimdi görsem,'Dikenli telleri örtecek bir şeyle kolumun geri kalanını örtüyorum ve ben sadece'bunu istemiyorum.

Tek bildiğim, bir doktorda yapılan her şeyin'ofisi karşılayabileceğimden ÇOK daha pahalıya mal olacak ve kendi yöntemlerimi burada evde çok daha ucuza bulabilirim. Dikenli tellerimi soldurmak veya tamamen kaldırmak için internette bulunan birçok ev çaresini deneyeceğim..

Yaptırdığım Gün Ağaç

Dikenli tellerin olduğu yerde nasıl daha da kararması gerektiğini görebilirsiniz. Bütün ağacın hafif ve havadar olmasını istedim. Yeni ağaç tat görünümünü bozan dikenli telleri de görebilirsiniz. Hala görünen bazı yara izleri var.

Dikenli tellerin olduğu yerde nasıl daha da kararması gerektiğini görebilirsiniz. Bütün ağacın hafif ve havadar olmasını istedim. Yeni ağaç tat görünümünü bozan dikenli telleri de görebilirsiniz. Hala görünen bazı yara izleri var.

Biraz takıntılıyım

yapamadım'aynaya bakmayı bırak. Günün her saniyesinde bu koluma takıntı yaptım. yapmadım'Yeni dövmeyi kimseye göstermek istemiyorum. Kolumu tamamen gizlemek istedim. Bu n't benim ilk dövmem, o'benim, umm, belki 15. Yani dövme yaptırmak benim için yeni bir şey değil.

Tek bildiğim, eğer ben'Onunla rahatım, hiçbir takıntı olmayacak, sürekli aynaya bakmak, sürekli şu düşünceler olmayacak: "AMAN TANRIM!! BUNU NASIL DÜZELTİM!" Bir dövme ile rahatsam, bu's düzgün yelken ve ben'zar zor düşüneceğim bile. Ama bu durumda, o'HEPSİ düşünüyorum. Ve bir hafta boyunca tüm düşünce kalıplarım şunlar oldu: "Bunu düzeltmem gerekiyor ve ben'bunun için elimden gelen her şeyi yapacağım."

Bu ağacı sevmem gerek. Ve değişiklik yapabilirsem bundan hoşlanacağımdan neredeyse eminim. Kolumun geri kalanını temizlemem ve ağacı elimden geldiğince soldurmam gerekiyor.'o kadar cesur değil. Belki onu aydınlatmak veya daha fazla kadınlık eklemek için renk eklemeyi düşünüyorum. Ama asıl sorunum ağacın şekli. Ve ben'Gerçekten çok fazla solduramazsam, dövmecimin bununla ne yapabileceğinden emin değilim..

Yani, solma her iki dövmede de ana hedefim.

Ne Yapmaya Karar Verdim?

Dikenli tel tatımı çıkarmaya çalışmak ve ağacı soldurmak için evde uyguladığım çözümler için lütfen Bölüm 2’ye bakın. Acıya katlanacağım, ama küçük dozlarda. Ayrıca, ben ilk defa'hiç kendi dövmelerimden birini soldurmaya/kaldırmaya çalıştım ve acile gitmem gerekecek kadar kendimi yaralamak istemiyorum!

Yara izleri de büyük bir sorundur. Tüm bu süreç eski yaraları kapatmak istediğim için başladı. Yeni, çok görünür yaralar yapmak istemiyorum.

Bu, devam edemeyeceğim uzun bir süreç olabilir. Başka bir şey bulmasını sağlamak için dövmecime geri dönebilirim. Ancak, pişman olabileceğim daha fazla dövme örtbas için çok daha fazla para harcamadan önce seçeneklerimin çoğunu denemek istiyorum. Makalelerime göz kulak olmanız ve ilerlemeyi görmek için birkaç haftada bir tekrar kontrol etmeniz gerekecek..

Bu sürecin takibi için Evde Dövmemi Aydınlatıp Silme Deneyimim başlıklı makaleme göz atın..

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

Yorumlar

Jason 06 Temmuz 2015 tarihinde:

Sen'delirmek