Neden bazı insanlar vücut sanatına düşkün? Neden bu kadar çok farklı dövme türü seçiyorlar? Kendi düşüncelerini vücut sanatı yoluyla görselleştirme deneyimine sahip bir sanatçı olarak, bunu neden yaptıklarını tam olarak biliyorsunuz. Yeni bir vücut dövmesi türü kullanarak şefkatli ve alçakgönüllü hissedebilirsiniz. Ama insanlar neden vücut sanatını dövme şeklinde tercih ediyor??

Neden Dövmeler?

Dövmeler cildinizin derinliklerine mürekkeplenmiş olsa da, anlamlarının ardındaki anlam çok daha derin olabilir.. Uzmanlar eşitsizlik içinde ve vücut sanatının farklı insanlar için ne anlama geldiğini tartışın. Kendini ifade etme, düşünceler, fikirler, başarılar ve hatta bir tür kendini yaralama aracı olabilir..

Uzmanların çıkardığı sonuç ne olursa olsun, kesin olan bir şey var. Ve bu nedir? Bir dövme, özellikle koyu motiflerin yanı sıra gösterişli olarak kişisel özelliklerinize ve özelliklerinize işaret edebilir. Hatta sadece dövmelerine bakarak hayattaki olayları ve bir kişinin doğasını tahmin edebilirsiniz..

Örneğin, birden fazla dikenli tel dövmesi, kullanıcının hapiste olduğunu gösterebilir. Ayrıca, bir gül dövmesi aşk veya romantizmin sembolüdür. Aksine, kişiden kişiye değişen çeşitli dövmelerin her zaman farklı yönleri vardır. Ancak en popüler tasarımlardan biri olan gladyatör dövmelerinden bahsedelim..Gladyatör Dövmeleri

“Gladyatör”ün Kısa Arka Planı

“Gladyatör”, “kılıç” anlamına gelen Latince “gladius” kelimesinden gelir. Fikri alıyorsun, değil mi? Herhangi bir antik aksiyon filmi izlediyseniz, özellikle gladyatörler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Gladyatör, eski zamanlarda kölelerin, suçluların ve ele geçirilen düşman savaşçıların adıydı. Bıçak kullanma da dahil olmak üzere temel dövüş becerilerini öğrendikten sonra, halka açık alanlarda ölümüne dövüşürlerdi..

Birincil eğlence nedenlerinden dolayı, antik Romalılar gladyatörleri arenalarda savaştırdı. Bu gelenek 700 yılı aşkın bir süredir devam etmektedir. Ancak, başlangıçta, gladyatörlerin bu kurban dövüşleri, büyük dini bayramlarda yerel halkın “varlıklarına” bir tür fedakarlıktı..

Gladyatör Dövmelerinin Anlamı

Erkekler için

Erkekler için bir gladyatör dövmesinin geniş anlamları vardır ve duygularına göre değişir. Örneğin, Roma köle dövmeleri ile özgürlük hissi. Ve kılıç kalkanı dövmesi, zor durumlarda cesareti ve cesareti temsil eder..

Gladyatör dövmeleri tamamen erkeksi olduğundan, fizikselliğinizden bağımsız olarak Roma gladyatörlerine benzeyen özellikler vardır. Gladyatör dövmesinin gösterdiği anlamlardan bazıları:

  • cesaret
  • özgürlük arzuları
  • saldırganlıklar
  • Cesaret
  • Korkusuzluk
  • Bağlılık
  • Belirleme

Kadınlar için

Bir kadın olarak, bir Romalı kölenin kolundaki dövmesi, özgürlüğün ifadesi ve ona olan sevginiz anlamına gelir. Buna rağmen, yalnızlık ve umutsuzluk hissetme belirtileri gösteriyor olabilirsiniz. Dahası, kadınların üzerindeki gladyatör dövmeleri de sadakat ve güvenin bir resmini veriyor..

Gladyatör Dövmelerinin İdeal Yerleşimleri

Gladyatör dövmeleri, bir tür spor, atletizm ve fiziksel gücü gösterir. Bu nedenle, sadece güçlü ve güçlendirilmiş kaslara yerleştirmeniz belirgindir. Gladyatör dövmeleri için inanılmaz popüler yerler arasında üst kollar, alt kollar, mide, göğüs, tüm sırt ve baldırlar bulunur..

Gladyatör dövmesinin neye benzediğine bağlı olarak, sanatçınız bunun için ideal yerleşimi belirleyecektir. Örneğin, sanatçılar normalde giyenin kollarına kask gladyatör dövmeleri yapar..

En İyi 95 Gladyatör Dövmesi

Kılıç ve Kalkan Dövmesi

Bir gladyatör hayal ettiğinizde aklınıza ne geliyor? İnsanlığın gördüğü en yaygın iki tür silahla savaşan kesinlikle onlar; bir kılıç ve kalkan. Bu gladyatör dövmesi, gladyatörlerin dövüşleri sırasında kullanacakları temel silahları gösterir. Bu kavgalar, hayatları söz konusu olduğunda devasa arenalarda, bazen arkadaşlarına karşı gerçekleşirdi..

Ancak bu tat, savaş için teçhizatın önemini simgeliyor. Bu nedenle, kullanıcıları arasında ortak bir kişilik özelliğinin proaktif mücadele cesaretini içerdiğini varsaymak geçerlidir. Sonuç olarak, hayattaki zorluklara karşı savunmanızı betimleyen bir dövme olabilir. Adil bir amaç için verdiğiniz kararları ve fedakarlıkları bile sembolize edebilirler..

Dövme, çok sayıda renge veya tonlarda nispeten düşük varyasyonlara sahip katı bir palete sahiptir. Tat basit silahlar içerebilir, ancak daha sık olarak onları tutan bir gladyatördür. Genel olarak, cesaret, cesaret ve öfke, kılıç ve kalkan gladyatör dövmesinden kaynaklanan ortak tanımlardır..

Gladyatörler Kedilerle Savaşıyor

Eski zamanlarda gladyatörlerin dövüş alanlarına girdiğinde rakipleri kategori değiştirirdi. Bazen aslanlar ya da kaplanlar güçlerini ve gaddarlıklarını yerli/yabancı kölelere, düşman savaşçılara ya da suçlulara salıverirlerdi. Gladyatörlerin bu büyük kedilerle teması, aklımızın hayal edebileceği, ancak gözlerimizin asla algılayamayacağı bir şeydir..

Öte yandan, bu gladyatör dövmesi, büyük ve güçlü bir aslana bakan bir gladyatörü tasvir ediyor. Bu, kullanıcının boğulma durumlarında yüzer kalma güçlerini gösterdiğini gösterir. Geri dönebilmek, yeniden düşünebilmek, yeniden kabul edebilmek ve sahip oldukları şeylerle çalışabilmek, kullanıcının kişiliğinin özellikleridir..

Bu gladyatör dövme fikri ayrıca canlı kırmızı, kasvetli yeşil, mavi, gri ve siyah gibi renklere sahiptir. Normalde, bu dövme gladyatör ve büyük kedi arasındaki teması gösterir. Bu, esasen, bir adamın aç, çukurlu bir canavara karşı büyük gücünü tasvir ediyor..

Gladyatör Kask Dövme

Cesaret ve gücün sembolü olan gladyatör miğfer dövmesinin, giyen kişiye bağlı olarak çeşitli anlamları vardır. Spartalıların savaşlarda ve eğitim sırasında giyecekleri gibi bir kask, bu gladyatör tatının gerçek görüntüsüdür. Ayrıca, bu gladyatör dövme tasarımı, Kelt sanatının miğferiyle popüler olduğu karmaşık ip detaylarına sahiptir – örneğin, bir Murmillo’nun miğferi.

Büyük kedi-insan dövüşünden güç ve şiddet örneği barizdi. Yine de, bir canavarın bir gladyatöre karşı zaferi olduğunda, o dövüş arenasının ortasında geride bırakılan miğferdi. Bu nedenle, ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken kaybetmenin açık bir göstergesidir..

Bu nedenle, ister erkek ister kadın olun, bu gladyatör dövmesiyle gücü, kararlılığı, tutkuyu ve inat fikrini temsil edebilirsiniz. Ek olarak, bu gladyatör tatının birkaç çeşidi vardır. Örneğin bir tanesi 2000 yıllık miğfere ait (şu anda Melbourne’de bir müzede).

Peki, ne bekliyorsun? Savaşmaya devam etmek, pes etmemek ve kendinizin daha iyi bir versiyonu olmak istemez misiniz??

Roma Kolezyum Gladyatör Dövmesi

Örnek ve klasik antik Roma Kolezyumu’nu mükemmel bir dövme yardımıyla canlandırın. Sanatçınız büyük bir gladyatör hayranıysa, bu şaheseri yeniden yaratırken kesinlikle harika zaman geçireceklerdir..

Bu tür insanlar için bu gladyatör dövmesi fikri son derece gerçekçi. Bir ev, barınak ve savunma gücü gibi farklı ifadeleri tasvir etmek için farklı renkler vardır. Daha da önemlisi, renkler korkularla yüzleşme gücünü temsil edebilir..

Ünlü Roma kolezyumu, zamanı boyunca birkaç kullanımdan daha fazlasına sahipti. Bunlar arasında gladyatör dövüşlerinin yanı sıra sahte savaşlar, kapsamlı deniz tatbikatları ve hayvan avları yer alır. Bu nedenle, bu gladyatör dövme fikri aynı zamanda başarılarınızı, başarılarınızı, zorluklarınızı ve hayatınızdaki her önemli değişim anını temsil eder..

Bu gladyatör dövmesinin renkli veya kesinlikle tek renkli ve son derece karmaşık bir mürekkebi için gidebilirsiniz. Kolunuza, göğsünüze veya tüm sırtınıza alabilirsiniz..

Yukarıdaki çok popüler gladyatör dövmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Harika olduklarını düşünüyorsanız, aşağıdakileri kesinlikle seveceksiniz..

Zırh Gladyatör Dövme

Gladyatörlerin eski vücut zırhlarını göstermek için vücuduna mürekkep sürmeyi kim sevmez ki? Bu savaşçılar, her fırsatta ölümle karşı karşıya olan birçok düşmana karşı çok cesurca savaştı. Ne de olsa, zırhları onları seyircilerin gözünde bu kadar unutulmaz kılan şeydi. Öte yandan savaş teknikleri tarihe damgasını vurdu.!

Sonuç olarak, eski zırh tasarımıyla bir veya iki sandığı mürekkeplendirmeyi deneyebilirsiniz. Son derece yetenekli ve hünerli bir dövme sanatçısına ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Daha sonra müzelerde bulunan bazı ünlü vücut zırhı eserlerine göz atabilirsiniz. Bu müzeler, eski tarihler hakkında birçok fikir sunar (özellikle Melbourne’de).

Zırh gladyatör dövmeleri için fikirler omuz askılarından göğüs plakalarına kadar uzanır. Omuz bıçakları üzerinde hareket eden arkadan öne zırh bile içerirler. Üstelik canlı ve canlı renkleri tercih edip etmemek tamamen size kalmış. Yine de, kan damlalarıyla kaplı zırhın bir görüntüsüne giderseniz, gladyatörlere daha çok benzeyeceksiniz..

Arena Gladyatör Dövmesi

Bir arena gladyatör dövmesi, dövüş sanatını temsil eden bir çizimdir. Üstelik ilk görüşte adrenalin pompalayan bir şey arıyorsanız, işte bu! Bu gladyatör dövmesi, aşağı inmemenizi gerektiren gerçek yaşam durumlarına benzemek için ihtiyacınız olan şeydir. Aksine, savaşmaya devam et!

Genellikle, bir arena gladyatör dövmesi boş bir kolezyum gösterir. Bununla birlikte, ölümcül savaşlara giren düzinelerce gladyatörü (minyatür çizimler) gösteren toplu dövüş tasvirleri vardır. Bir kol boyu arena gladyatör dövmesi, mide ve hatta arka vücut illüstrasyonu için gidin. Bunlar, başkalarının kişiliğinizde görmesini istediğiniz güç ve öfke izlenimlerini yaratır..

Kol Zırh Gladyatör Dövme

Bir kollu zırh gladyatör dövmesi, bu tür tema dövmelerinin hayranları arasında inanılmaz derecede popülerdir. Neden olmasınlar? Tüm semboller, resimler ve görsel açıklamalar eski zamanlarla ilgili değil. Yukarıdaki gladyatör dövme fikirleri listesine ek olarak, bir kollu gladyatör dövmesi zırhtan daha fazlası olabilir. Bir arena, birbirine bakan gladyatör figürleri veya bir gladyatör kölesini yiyen büyük bir kedi olabilir. Aynı zamanda bir kask veya hatta halka açık alanın zincirleri ve kalıntıları (yani kolezyum) olabilir..

Bu gladyatör dövmesinin arkasındaki fikir, düşüncelerinizi ve kendini ifade etme derecenizi vücut sanatı yoluyla göstermektir. Örneğin, tüm kolunuza gladyatör teması mürekkebi takmak, sağlam bir kişiliğe ve korkunç bir zihniyete işaret eder..

Tüm gladyatör dövmeleri yelpazesi ile tam kollu dövmeleri tercih edebilirsiniz. Boyundan omuza, göğse ve karnınıza inen dövmeleri de beğenebilirsiniz. Veya dirseğinizden bileğinize kadar uzanan minimal ama güçlü bir görselleştirmeye gidebilirsiniz. Bildiğiniz kadarıyla vücudun büyük kısımlarını kaplayan bu devasa dövmeler o kadar da acıtmıyor. Kol zırhı gladyatör dövmesi, diğer dövmeler arasında büyük bir göz alıcıdır..

Gladiator_Dövmeler

SSS

Gladyatör dövmelerinin arkasındaki tek kelime nedir??

Gladyatör dövmelerinin arkasındaki anlamın basit cevabı cesarettir. Ayrıca, hem beklenmedik hem de hazırladığımız zorluklara dayanma ve zorluklarla yüzleşme gücünü sembolize ederler..

Tüm gladyatörler köle miydi??

Bir açıdan bu doğrudur, diğer yandan nispeten yanlıştır. Birincisi, gladyatörler herhangi bir seçim yapmadan ölüm kalım savaşlarına tabi tutuldu. Bu nedenle, Roma makamlarının kölesiydiler. Aksine, tüm gladyatörler gerçek köle değildi. Bazıları savaş esiriydi, diğerleri ise utanmaz suçlulardı..

Çözüm

Hangi gladyatör dövmesini yaptırırsanız yaptırın, biraz dikkat çekeceğinizden emin olabilirsiniz. Küresel salgın ve siyasi belirsizliklerin olduğu bu zamanlarda, neler olabileceğine dair hiçbir şey söylenemez. Aslında vücut sanatınızla başkalarına ilham veriyorsunuz..