Sizin için mükemmel dövmeyi seçmek söz konusu olduğunda, bu kadar çok dövme arasından birini seçmeniz gerektiğinde biraz bunaltıcı oluyor. Güçlenen ve dışa vuran bir dövme istiyorsanız hayvanlara olan sevgin, o zaman vücuduna bir hayvan dövmesi yaptırmalısın. Hayvan dövmeleri, insanların oldukça sık yaptırdığı en yaygın dövme türlerinden biridir. Vahşi hayvanlardan çiftlik hayvanlarına, kuşlara ve deniz hayvanlarına kadar istediğiniz herhangi bir hayvanı seçebileceğiniz için hayvan dövmeleri de en çeşitli dövmelerden biridir..

Bu dövmelerin her birinin farklı anlamları ve sembolizmi vardır; dolayısıyla hayvan dövmelerinin tek bir anlamı yoktur. Ne tür bir hayvan dövmesi yaptırmanız gerektiği konusunda hala kafanız karıştıysa endişelenmeyin, çünkü bu makale sizi kapsıyor. Aşağıda daha fazla okursanız, en yaygın hayvan dövmesi fikirlerinden bazılarıyla ve anlamlarıyla karşılaşacaksınız..

Bu yüzden, havalı ve şımarık bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak, kendiniz için mükemmel hayvan dövmesini bulma şansını kaçırmayın. Daha sonra pişman olabileceğiniz bir şeye gitmek istemeyeceğiniz için en iyisini seçmek için zaman ayırdığınızdan emin olun. Bu yüzden iyice araştırın ve en iyi hayvan dövmesini elde edin.

hayvan dövmeleri

Hayvan Dövmelerinin Arkasındaki Anlam

Hayvan dövmesi yaptırma geleneği ilk olarak ilk kabile kültürlerinde, özellikle de Yerli Amerikalılar arasında popülerlik kazandı. Birçok Yerli Amerikalı, canlı varlıklar ve nesneler aracılığıyla ruhsal yönergelere ulaştıklarına inandıkları için farklı hayvanların dövmelerini alırdı. Hayvanları en manevi varlıklardan biri olarak gördüler. Hayvan dövmeleriyle ilgili olan şey, tüm hayvan dövmelerinin anlamını örten veya tasvir eden tek bir anlamın olmamasıdır..

Birçok farklı hayvan türü bulacaksınız ve her hayvanın kendine özgü benzersiz bir anlamı var. Güvercin dövmesi gibi kuşlar için gidiyorsanız, söz, özgürlük ve sevgi anlamına gelir. Tavus kuşu ve kartal gücü, vizyonu ve liderliği sembolize eder. Kedi ailesinden bir hayvan seçmeye karar verirseniz, bu dövmeler anlam bakımından oldukça güçlüdür, çünkü kediler, özellikle aslanlar ve kaplanlar, gücü, kraliyeti, bilgeliği ve otoriteyi simgelemektedir..

Deniz hayvanları, anlam bakımından zengin bir başka hayvan dövmesi türüdür. Yengeçlerin balık dövmeleri duygu ve korumayı sembolize ederken, köpekbalığı dövmesi üstünlüğü ve merakı temsil eder. Ayılar gibi vahşi hayvanlar cesaret ve anneliği sembolize eder ve atlar, arkadaşlıklarıyla iyi bilindiklerinden genellikle zarafet ve güzelliği sembolize eder..

Böcekler bile çok yaygın hayvan dövmeleri türleridir ve özellikle onlara eklenen güzel ve çeşitli anlamlarla güzel vücut görüntüleri elde etmenize yardımcı olur. Kelebekler gibi böcek dövmeleri dönüşümü ve feminizmi sembolize ederken, yusufçuklar uyum ve saflığı temsil eder..

Dışarıda hepsinin farklı anlamları olan bir milyon hayvan dövmesi var. Tek yapmanız gereken, ilişki kurabileceğiniz doğru olanı bulmak; dövmenin arkasındaki anlam sizinle tıklamalı. Sadece anlamı nedeniyle bir hayvan dövmesi seçmek gerekli değildir. Bazı insanlar anlamı çok fazla tercih etmezler ve sadece güzel görünümünden dolayı seçerler. Bununla birlikte, güçlü bir anlamı olan bir dövme, dövmeyi daha da güzel ve etkili hale getirir..

Hayvan Dövmeleri İçin İdeal Yerleşim

Hayvan dövme tasarımının çeşitliliği nedeniyle, vücudunuzda beğendiğiniz herhangi bir yerde dövme yaptırmayı seçebilirsiniz. Ancak, doğru yeri seçtiğinizden emin olmalısınız, çünkü bazen yanlış yerleştirme dövmenin tasarımını bozabilir ve birbirini tamamlamayabilir. Doğru yerleşimi seçmek söz konusu olduğunda rahatınız da önemlidir. Dövmeniz için ideal yeri ararken karar vermeniz gereken ilk şey, istediğiniz hayvan dövme tasarımıdır..

Küçük veya minimal bir dövme yapacaksanız, dövme yaptırabileceğiniz en yaygın yer parmaklarınız, avuç içi, bilek, kol, boyun, ayak bileği veya köprücük kemiğidir. Sırt, göğüs, göğüs kafesi, uyluk, mide, bacaklar veya tam kollarda açıklayıcı detaylarla daha büyük hayvan dövmeleri yaptırmak en iyisidir..

Hayvan dövmenizi nerede yaptırırsanız yaptırın, her zamanki gibi büyüleyici ve egzotik görünecek. Hayvan dövmeleri en havalı tasarımlardan birini içerir; bu nedenle uygun yerleşimi seçerek tasarıma adaleti sunmak isteyeceksiniz. En önemli şey, dövmenizi yaptırdıktan sonra kendinizi rahat hissetmek ve dövmenizi gizlemek mi yoksa başkalarına görünür kılmak mı istediğinize karar vermektir..

hayvan dövmeleri

Hayvan Dövme Fikirleri

Vahşi Ayı Dövmesi

Ayı dövmeleri, herkesin favorisi olan en yaygın hayvan dövmelerinden biridir. Vücudunuzu şiddetli ve güçlü bir dövme ile süslemeye çalışıyorsanız, bu vahşi ayı dövmesi sizin için mükemmel bir dövme. Bu dövme, gri ve kahverengiye boyanmış gerçekçi görünümlü bir ayı içerir. Sadece ağzı açık görünen ayının yüzü ve keskin dişleri göze çarpıyor. Bu dövme, bu dövmenin arkasındaki anlamla çok ilgisi olan, çok korkutucu ve kısır bir ayı görünümünü içeriyor..

Dövme sanatçısı, bu dövmedeki gerçekçi özelliği ortaya çıkarmak için bazı mükemmel gölgeleme ve şekillendirme yaptı. Bu özel ayı dövmesi, çok fazla güç ve cesarete sahip cesur bir kişiliği temsil eder. Bu dövmeyi yaptırmak, insanlara, başa çıkmanız gerekebilecek tüm olumsuzluklardan ve günlük duygusal durumlardan kurtulmanıza yardımcı olacak güçlü ve güçlü içgüdüleriniz olduğu fikrini verecektir. Ayrıca insanların sizinle uğraşmamaları için iyi bir hatırlatmadır..

3D Zehirli Yılan

3D Zehirli Yılan dövmesi

Dövmenizde korkutucu ve zehirli bir şey arıyorsanız, bu 3D zehirli yılan dövmesini denemelisiniz. Bu dövme, kullanıcının derisinin içinde kayarak gösterilen kahverengi ve şeftali bir yılanı içerir. Deri efekti vermek için dövme sanatçısı, yılanın içeri kaydığı cep tipi bir görünüm oluşturmak için bir 3D dövme tekniği kullanmıştır. Cebin ağzında yılanın kullanıcıyı nasıl ısırdığını göstermek için birkaç damla kırmızı mürekkep de var..

Gördüğünüz gibi, bu dövmeyi yapmak için çok fazla çaba ve beceri var. Bu yüzden tam olarak bunu almayı planlıyorsanız, profesyonel ve deneyimli bir dövme sanatçısına gittiğinizden emin olun. Yılanlar şiddeti ve tehlikeyi simgelediği için bu dövme oldukça anlamlıdır. Ama aynı zamanda dönüşümü, sabrı ve yeniden doğuşu temsil ederler..

Köpekbalığı Saldırısı Dövmesi

köpekbalığı dövmesi

Deniz hayvanlarına takıntılı mısınız ve hayvan dövmenizde güçlü ve şiddetli bir hava mı sergilemek istiyorsunuz? Bu köpekbalığı saldırısı dövmesi sizin için mükemmel bir seçim. Bu dövme, avına saldırmaya hazır gri mürekkepli bir köpekbalığından oluşur. Arka plan, suyu temsil etmek ve köpekbalığına biraz derinlik katmak için biraz soğuk gri gölgeleme içerir. Bu dövmede köpekbalığının boyutu oldukça büyük, bu yüzden bu dövmenin tasarımını tamamlayacak bir yere dövme yaptırmayı düşünebilirsiniz..

Köpekbalıkları verimliliği, gücü, üstünlüğü ve odaklanmayı sembolize eder. Bunlar, güçlü bir insan olarak tasvir edildiğinden, insanların kişiliklerinde istedikleri temel özelliklerden bazılarıdır. Eğer başarmayı hedeflediğin şey buysa, bu dövmeye gitmelisin..

Köpek Severler Dövmesi

Bu köpek yavrusu sevgilisinin dövmesi, köpekleri seven ve zaten evcil hayvan sahibi olanlar için en iyi dövmelerden biridir. Bu dövme, gri, kahverengi, siyah ve beyazla boyanmış birkaç köpeğin portrelerinden oluşur. Her köpek farklı duygular ifade eder ve hepsi birbirinin üzerine yapıştırılır. İstediğiniz kadar köpeği dahil edebilirsiniz ve onu daha özel yapan şey, tam olarak evcil köpeğinize dövme yaptırmanızdır. Bu dövmeyi, kaybetmiş olabileceğiniz evcil hayvanınızın hatıra dövmesi olarak da alabilirsiniz..

Bu dövme, insanlara köpeklere bakmanın ve sahiplerine her zaman sağladıkları sevgi ve bakımı vermenin ne kadar önemli olduğunu hatırlattığı için oldukça anlamlıdır. Köpekler sahip olabileceğiniz en sadık evcil hayvanlar arasında yer aldığından, bu dövme aynı zamanda sadakati de sembolize eder. Bu nedenle, bu dövme her zaman kendinize ve başkalarına sadık kalmanız için iyi bir hatırlatmadır..

Baykuş Kafatası Dövmesi

Dövmenizde dramatik ve benzersiz bir şey sergilemek istiyorsanız, bu baykuş kafatası dövmesine gitmelisiniz. Bu dövme basittir, ancak ona bağlı karanlık bir anlamı vardır. Dövme, kanatları yayılmış, gri ve siyah mürekkepli bir kafatası kafasının üstünde oturan siyah ve gri mürekkepli bir baykuş içerir. Bu dövmedeki gölgeleme ve gölgeleme parlaktır ve özellikle siyah ve gri mürekkeple daha dramatik bir havanın ortaya çıkmasına yardımcı olur..

Baykuş kafatası dövmeleri, baykuş bilgeliği ve zekayı simgelediğinden ve kafatası ölümü temsil ettiğinden oldukça semboliktir. Bu dövme bize ölümden ne kadar kaçmaya çalışsak da her zaman geleceğini hatırlatıyor. Bu yüzden değmeyecek şeyler yaparak zamanınızı boşa harcamak yerine, bilgelik ve zeka gibi güçlü içgüdüleri kullanarak zamanınızı buna değer hale getirin. Bu kadar derin anlamı olan bir dövmeyi kaçırmak zor. Bu dövmenin birçok erkeksi özelliği olabilir, ancak kadınlarda da harika görünür..

Suluboya Panda Dövmesi

Minimal ve aşırı olmayan bir şey arıyorsanız, bu sulu boya panda dövmesini deneyebilirsiniz. Bu dövme, ince bir dövme görünümü elde etmenize yardımcı olacaktır ve çok büyük bir dövme istemiyorsanız en iyisidir. Bu dövme, küçük siyah beyaz mürekkepli bir panda içerir ve altıgen gibi görünen geometrik yuvarlak bir şekle sahiptir. Dövme sanatçısı, bu dövmeye biraz daha özellik eklemek için geometrik şekle mor, pembe ve turuncu gibi bir miktar sulu boya attı..

Suluboya tekniği, daha az ayrıntıya sahip bir dövmenin canlı görünmesine yardımcı olur. Bu, sade ve sevimli bir görünüm elde etmek isteyen kadınlar için mükemmel bir dövme ve aynı zamanda güçlü bir anlamı var. Pandalar sevimli ve tombul yaratıklardır ama aynı zamanda vahşi bir yanları da vardır. Bu dövme gücü ve gücü sembolize eder ve gücünüzü doğru zamanda, doğru şekilde kullanmanızı hatırlatır. Bu dövme aynı zamanda arkadaşlarınız ve ailenizle paylaştığınız huzuru ve uyumu temsil eder..

Suluboya At Dövmesi

Suluboya At Dövmesi

Renkli ve anlam dolu bir dövmeye gitmek istiyorsanız, bu suluboya at dövmesine gitmelisiniz. Bu dövme, mor, turuncu, pembe ve mavi tonları dahil olmak üzere farklı renklerde boyanmış gökkuşağı benzeri bir attan oluşur. Suluboya tekniği bu dövmede harika görünüyor ve tasarımı tamamlıyor. Bu dövmede atın yüzü ve boynu oldukça belirgindir, ancak dövme sanatçısı suluboya tekniğini kullanarak atın vücudunun bir silüetini oluşturmuştur..

Bu dövme, güzelliği, gücü, zarafeti, asaleti, gücü ve özgürlüğü temsil eden en güzel anlamlardan birine sahiptir. Bu özellikleri bilmek önemlidir ve bunları size hatırlatmanın en iyi yolu bu harika dövmeyi yaptırmaktır..

Çiçek Tilki Dövmesi

Çiçek Tilki Dövmesi

Bu çiçekli tilki dövmesi, sevimli ve zarif bir hayvan dövmesi görünümü elde etmek istiyorsanız kaçırmamanız gereken bir şey. Bu dövme, dairenin her iki tarafında da pembe çiçekler bulunan bir daire içerir. Dairenin içinde turuncu ve beyaz mürekkepli tilki yanlara bakıyor ve siyah mürekkeple özetleniyor. Bu dövme, benzersiz ve havalı görünmesini sağlayan eskiz benzeri bir özelliğe sahiptir. Bu dövme sadece bakmak için harika değil, aynı zamanda güçlü bir anlamı da var..

Tilki dövmeleri, bu yaratığı doğru ve bilge bir haberci olarak tanıdıkları için Yerli Amerikalılar için çok önemlidir. Bu dövme, hızlı düşünen, eğlenceli ve dengeli bir kişilik gibi bazı güzel özellikleri temsil ediyor. İnsanların kişiliğinizde görmesini istediğiniz özellikler bunlarsa, bunu yapmanın en iyi yolu bu güzel dövmeyi yaptırmaktır..

Çiçekli Akrep Dövmesi

Eşsiz ve kadınsı bir hayvan dövmesi görünümü için bu çiçekli akrep dövmesine gidebilirsiniz. Bu, karşılaşacağınız en güzel dövmelerden biridir ve çiçekleri ve akrepleri tek bir dövmede bir araya getirmek garip bir kombinasyon gibi hissedebilirsiniz. Ama bize güvenin, bu herkesin aşık olduğu en modern dövme fikirlerinden biridir. Bu dövme, etrafta dolaşan birkaç arı ile siyah ve gri mürekkepli farklı çiçeklere karşı siyah mürekkepli bir akrep içerir..

Bu dövmenin tasarımı oldukça çok yönlüdür ve istediğiniz yere dövme yaptırabilirsiniz; yine de güzel görünecek. Bu dövme aynı zamanda geçmiş yıllarda yaşadığınız ruhsal gelişimi simgelediği için de semboliktir. Bu dövme aynı zamanda tutkuyu, savunmayı, kontrolü, cinsiyeti ve korumayı temsil eder. İnsanların tüm yaşamları boyunca bulmaya çalıştıkları tüm anlamları ve özellikleri içerir. Belki de onu bulmanın en iyi yolu bu muhteşem dövmeyi denemektir..

SSS

Kızlar arasında en popüler hayvan dövmesi hangisi?

Kızlar için en popüler hayvan dövmelerinden biri kelebek dövmesi ve ayrıca çiçekli akrep dövmesidir. Dövmelerin mutlaka bir cinsiyet tercihi yoktur, ancak büyük kadınsı hisler verdikleri için kızlar arasında yaygın olan çiçekli hayvan dövme tasarımlarını bulacaksınız. Kelebek dövmesinin kadınlar arasında yaygın olmasının bir nedeni feminizmi temsil etmesidir..

Evcil hayvanıma dövme yapabilir miyim?

Evet, birçok kişi evcil köpekleri veya hayvanları için dövme yaptırmaya karar verir, çünkü bu onlara sahibinin kim olduğuna dair bir işaret verir veya belki de sahibi sadece evcil hayvanının havalı görünmesini ister. Hayvanlar için dövme işlemi basittir ve o kadar acı verici değildir. Ancak hayvanlar işlem sırasında aşırı agresif olmaya meyilli olabileceğinden, bunu yaparken anestezi altına girmeleri gerekecek. Hayvanınıza dövme yaptırmak oldukça telaşlı ve zaman alıcıdır. Hayvanınızın acıya dayanamayabileceğini düşünüyorsanız, onu zorlamamak en iyisidir..

hayvan dövmesi

Çözüm

Bu harika hayvan dövmesi fikirlerinin yardımıyla, şimdi bu harika dövmelerle hayvanlara olan sevginizi sergileyebilirsiniz. Her hayvanın farklı bir dövme tasarımı ve anlamı vardır. Hayvan dövmeleri, çok gerçekçi olan en çeşitli anlamlardan birine sahiptir, bu nedenle birçok insanın hayvan dövmesi yaptırmaya direnmesi zordur. Pek çok hayvan dövmesi fikriyle karşılaştığınız için şu anda biraz bunalmış hissedebilirsiniz..

Lütfen birden fazla seçtiğinizden emin olun ve size en uygun olanı seçmek için bunları gözden geçirmeye devam edin. Bu yüzden fazla zaman kaybetmeyin ve hayvan dövmesi seçim sürecinize devam edin ve vücudunuzdaki en çılgın dövmelerden birini elde edin..