Dövmeler, özellikle şık bir görünüm elde etmek ve vücudunuzda heyecan verici bir sanat eseri denemek istiyorsanız, cildinizi süslemenin mükemmel bir yoludur. Dövme yaptırmanın eşsiz ve eğlenceli yerlerinden biri de midedir. Çoğu zaman dövmeleriniz kıyafetlerinizin altında gizlenir, ancak bir plajda veya bir adada dinlendirici bir gün geçirirken karın dövmelerinizi gösterebilirsiniz..

Dövmelerinizin her zaman görünür olmasını istemiyorsanız, mide dövmeleri tam size göre. Birçok kişi işyeri kuralları nedeniyle dövme yaptırmaktan kaçınır. Ancak, bu durumda bu tür kısıtlamalar hakkında endişelenmenize gerek yok. Kurallar, onu kapalı tutma kolaylığına sahip olduğunuz için mide dövmesi yaptırmanızı engellemez..

Karnınıza yaptırabileceğiniz farklı dövme türleri vardır; bunlardan bazıları bu alan için özel olarak tasarlanmıştır. Aşağıda daha fazla okursanız, yerleşimlerde de değişiklik gösteren bazı olağanüstü mide dövme tasarımlarıyla karşılaşacaksınız. Bu nedenle, midenize sanatsal bir dokunuş vermeyi planlıyorsanız, etrafta dolaşın ve mide dövme avınıza devam edin.!

mide dövmesi

Mide Dövmesinin Arkasındaki Anlam

İnsanların mide dövmesi yaptırmak için farklı nedenleri vardır; bazıları hamilelik veya ameliyattan sonra çatlaklarını kapatıyor, bazıları ise sadece benzersiz görünümünden dolayı alıyor. Karnınıza herhangi bir dövme yaptırmayı seçebilirsiniz. Seçtiğiniz her dövmenin kendisine bağlı farklı bir anlamı vardır..

Birçok kişi, özellikle de kadınlar, hamilelik yolculuğunu sembolize etmek için karınlarına çocuğunun adını veya çocuğunun portresini tattırır. Aynı zamanda, daha çocuk dünyaya gelmeden önce anne ve çocuğun geliştirdiği güçlü bağı temsil eder. Ayrıca, kişinin size nasıl kelebekler verdiğini sembolize etmek için diğer yarınızın adını veya portresini karnınıza tattırabilirsiniz..

Birçok insan için mide dövmeleri, dövmenin içindeki gizli anlam nedeniyle oldukça değerli ve semboliktir. Karın dövmenizin, bölgeye tam oturduğu ve sizi rahat ettirdiği sürece bir anlamı olması gerekmez..

Mide Dövme Yerleşimleri

Dövmelerinizi karnınıza sunmanın farklı yolları vardır. Bazı insanlar tüm midelerini tek bir dövme ile kaplamaktan hoşlanmazlar. Bu nedenle, daha küçük tasarımları tercih ederler ve bu dövmeleri aksesuar olarak kullanırlar..

Orta karın dövmeleri, herhangi bir tasarımı denemenize izin verdiği için en yaygın olanıdır. Birçok insan, sembol dövmesi veya isim dövmesi gibi midenin ortasına veya yanına küçük dövmeler yaptırır. Ancak bazı insanlar midenin ortasına dövme yaptırmaktan hoşlanmazlar; bunun yerine üst/alt mide bölgesini tercih ederler..

Bazı dövme tasarımları midenin veya göğüs kafesinin yanına uygundur. Bunlar çoğunlukla çiçek desenlerinden veya eğik bir şekle sahip bir tasarımdan oluşur. Midenin alt kısmından veya üst kısmından bir tane alabilirsiniz. Karnınızın neresine dövme yaptırırsanız yaptırın, her zamanki gibi muhteşem görünecek.

Mide Dövme Fikirleri

Mandala Mide Dövmesi

Mandala Mide Dövmesi

Mandala dövmesi çok yaygın bir dövme tasarımıdır ve yuvarlak şekli nedeniyle mideye mükemmel şekilde uyar. Bu dövme siyah mürekkepli mandala tasarımı içerir ve oldukça büyüktür, bu nedenle midenizin çoğunu kaplar. Bu dövmedeki gölgeleme ve sanatsal çizgiler, onu daha eşsiz ve prezentabl hale getiriyor. Bu mandala dövmesinin boyutunu her zaman ayarlayabilir ve düz siyah gölgeli bir dövme yapmak istemiyorsanız, biraz renkli mürekkep ekleyebilirsiniz..

Tasarımdaki daire ve çizgilerin dengeli yapısı, yaşamdaki mükemmelliği ve dengeyi simgeliyor. Kullanıcıya kişisel ilişkilerde ve iş-yaşam dengesinde uyumu korumasını hatırlatmaya yardımcı olur. Tasarlanmış bir dövme görünümü istiyorsanız bu dövme tam size göre ve aynı zamanda kadınsı bir dokunuş getiriyor..

Ölümcül Kafatası Mide Dövmesi

Ölümcül Kafatası Mide Dövmesi

Tüm mide bölgenizi kaplayan bir şey için gitmek istiyorsanız, bu ölümcül kafatası mide dövmesini denemelisiniz. Bu dövme, midede görünen siyah, gri ve kırmızı mürekkepli bir kafatası yüzüne sahiptir. Dövme sanatçısı dramatik bir dokunuş için arka planda kırmızı mürekkeple birkaç vücut kası oluşturmuş. Dövme, bazı dramatik gölgelemelerle farklı kafatası kemikleri içeren göğüs ve kollara kadar uzanır..

Bu dövme tam bir örtbas gibi ve dövme gömleği giymiş gibisin. Dövme, kişiliğinizin karanlık veya cesur tarafını ve ölümden veya başka bir şeyden nasıl korkmadığınızı sembolize eder. Kişiliğinizdeki o şiddetli ve korkutucu doğayı ortaya çıkarır. Bu nedenle, bu dövme erkeklerin alması için ideal olacaktır..

Kaplan Mide Dövmesi

Kaplan Mide Dövmesi

Bu kaplan mide dövmesi, mideniz için başka bir harika dövme tasarımıdır ve aynı zamanda çok kadınsı bir dokunuş verir. Bu dövme, ağzı açık bir kaplan yüzünün siyah mürekkepli bir taslağını ve arka planda birkaç anahatlı yaprağı içerir. Bu dövmeyi daha eşsiz yapan şey, kaplanın başının üstünde özetlenen mandaladır. Bu dövme, karnınızın tam ortasında, kaplanın burnunun göbek deliğinizden çıktığı yerde belirir ve bu bölge için doğru seçimdir..

Bu dövmedeki kaplan, bağımsızlığı ve özgür ruhu temsil ederken, mandala dengeli bir yaşam tarzını simgeliyor. Bu iki anlam bir araya geldiğinde, bağımsızlığınıza nasıl dengeli bir şekilde değer verdiğinizi ve onu asla kaçırmadığınızı gösteren güçlü bir dövme bırakır..

Dini Geçiş Dövmesi

Dini Geçit Dövme Mide

Ayrıca bu dini geçit mide dövmesini deneyebilir ve ince ama benzersiz bir mide dövmesi elde edebilirsiniz. Bu dövme, siyah mürekkeple yazılmış kutsal kitaptan en sevdiğiniz dini pasajı içerir. Yaratıcı bir yazı stili ile tüm pasajı veya ayeti kelime kelime kalın siyah mürekkeple alabilirsiniz. Bu dövmeyi daha gösterişli hale getirmek için ayete atıfta bulunarak arka plana biraz güvercin ve bulut ekleyebilirsiniz..

Karnının yanına tattırırsan bu dövme sana çok yakışır. Geçit küçükse midenin üst kısmından da alabilirsiniz. Üzerinde düşünebileceğiniz ve hayatınıza devam etmeniz için size ilham veren bir pasaj seçtiğinizden emin olun..

Dramatik Renkli Dövme

Dramatik Renkli Dövme

Karnınıza renkli bir dövme yaptırmak istiyorsanız, bunu en dramatik renkli dövme üzerinde denemeli ve en havalı mide dövmelerinden birini elde etmelisiniz. Mor mürekkepli köpek kemiklerine sahip bir köpeği ve arka planda renkli çiçekler gibi farklı diğer unsurları içeren geleneksel bir tasarıma sahiptir. Bu dövme renkli mürekkep içeriyor ve midenize çok fazla dikkat çekiyor..

Geleneksel tarzdaki dövmeleri seviyorsanız ve bu egzotik tasarımın havasıyla ilgiliyseniz, fazla düşünmeden bu dövmeye gitmelisiniz. En iyi yanı, bu dövmenin tüm midenizi kaplaması ve sadece birkaç boşluk bırakması. Yani bu dövme tasarımı, midenizde görmekten nefret ettiğiniz tüm istenmeyen çatlakları kapatmak için size iyi bir sanatsal şans veriyor..

Anatomik Kalp Mide Dövmesi

Anatomik Kalp Mide Dövmesi

Bu anatomik kalp dövmesi, karşılaşacağınız en havalı ve gerçekçi mide dövmelerinden biridir. Bu dövme, tam olarak gerçek insan kalbinin nasıl göründüğüne benzeyen siyah mürekkepli bir insan kalbi içerir. Bu dövmede yapılan detaylandırma ve şekillendirme, dünyanın dışında ve ona dikkat çekiyor. Bu nedenle, bu dövmeyi yaptırmayı planlıyorsanız, deneyimli bir dövme sanatçısı ile randevu aldığınızdan emin olun..

Bu dövme midenizin ortasında belirir. Bazı insanlar onu tam kalbin olduğu yere konumlandırır. Bu dövme, arkadaşlarınız ve aileniz için sahip olduğunuz uzun süreli sevgiyi sembolize eder. Aynı zamanda hayatın anlamını ve doğru yolda kalırken her anı dolu dolu yaşamaya ne kadar bağlı olduğunuzu sembolize eder. İnsanlara pozitifliği ve sevgiyi yaymalarını, aynı zamanda önce kendinizi sevmeyi unutmamalarını hatırlatmaya yardımcı olur..

Küçük Gül Mide Dövmesi

Küçük Gül Mide Dövmesi

Mide dövmeniz için basit ama yaratıcı bir tasarım arıyorsanız doğru yere geldiniz çünkü bu küçük gül mide dövmesi sizin için mükemmel bir seçim. Bu dövme, midenizin alt kısmında güzel bir gölgeleme ile orta boy siyah mürekkepli bir gül içerir..

Midenin farklı bölgelerine çeşitli dövmeler eklemek her zaman eğlencelidir. Tüm midenizi kapatmak istemiyorsanız bu dövme tam size göre. Minimal mide dövmeleri her zaman eğlenceli ve yaratıcı bir görünüm verir..

Gül, umudu, yeni başlangıçları ve vaadi simgelediği için bu dövme oldukça semboliktir. Ancak aynı zamanda kayıp ve düşüncesizliği de temsil ettiği için kendisine bağlı daha karanlık bir anlamı vardır. Bu nedenle, olumlu bir motivasyon arıyorsanız, bu dövme sizin için idealdir. Aynı zamanda, kişiliğinin karanlık, düşüncesiz veya kasvetli bir yanını ortaya çıkarmak isteyen biri için mükemmel bir seçimdir..

mide dövmeleri

mide dövmeleri

mide dövmeleri

mide dövmeleri

mide dövmeleri

SSS

Hamilelik mide dövmemi mahveder mi??

Ne yazık ki evet, hamile kalırsanız ve karnınıza dövme yaptırırsanız, dövmenizin şeklinde ve görünümünde ciddi değişiklikler fark edeceksiniz. Hamilelik sırasında mideniz gerilmeye başlar ve dövme tasarımının değişmesine neden olur. Mide dövmesi yaptırmak istiyor ama aynı zamanda bebek planlıyorsanız, beklemelisiniz. Zamanınızı ve paranızı boşa harcamamak için daha sonra yapın.

Mide dövmem ne kadara mal olacak?

Mide dövmenizin maliyeti, dövmenizin boyutuna ve tasarımına bağlıdır. Küçük veya orta boy bir mide dövmesi yapacaksanız, bu size 100-200 $’a mal olacak. Tüm midenizi olağanüstü detaylarla kaplayan daha büyük bir dövmeyi tercih ederseniz, 250-400 $ veya daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir. Dikkate almanız gereken diğer faktör, salonun dövme başına mı yoksa saat başına mı ücretlendirildiğidir. Bazı dövme sanatçıları saatlik olarak 100-150 dolar civarında ücret alıyor..

mide dövmeleri ağrılı mı?

Mide dövmeleri, vücudun diğer kemikli kısımlarına kıyasla o kadar acı verici değildir; ancak ağrının yoğunluğu birkaç şeye bağlı olarak değişebilir. Karnınızda fazla yağ varsa ve gevşek cildiniz varsa, midesi sıkı olan bir kişiden daha fazla ağrı yaşamanız olasıdır. Ağrı, tolerans seviyenize de bağlıdır; ancak sonuçlar tüm acılara değer.

Mide dövme ağrımı nasıl daha az yapabilirim?

Ne yaparsanız yapın, dövme işlemi sırasında bir tür acı yaşayacaksınız. Ancak, ağrıyı kontrol etmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Dövme randevunuza gitmeden önce susuz kalmamak ve sağlıklı bir yemek yemek çok önemlidir, çünkü bu, hastalanmanızı ve çökmenizi önler. Ayrıca, kanınızı inceltip daha fazla ağrıya neden olacağı için alkol alımından kaçının ve büyük günden önce iyi bir gece uykusu sağlayın..

Son sözler

Cildinizde rahat etmeye başlamanın ve onu daha çok sevmenin zamanı geldi. Bazı insanlar için bunu yapmanın en iyi yolu, kendinizi benzersiz ve şık hissettirdiği için dövme yaptırmaktır. Artık mide dövmesi tasarımlarının türlerinin farkında olduğunuza göre, mide dövmesi yaptırmayı kaçırmanıza imkan yok. Her tasarımı dikkatlice gözden geçirin ve sizi bir diva gibi gösterecek en iyisini seçin. Sanatsal bir dokunuşla midenizi öne çıkaracak birini bulabilirsiniz..