Dövmeler en ünlülerden biridir. birinin kendini ifade etme yolları ya da inançlarını göster. Ancak, insanların dövme yaptırmakta biraz tereddüt ettikleri yerlerden biri de elleridir..

Eller vücudunuzun en görünür kısımlarından biridir ve bir kişi sadece ellerinize bakarak sizin hakkınızda çok şey söyleyebilir. İster el sallıyor olun, ister konuşurken onları hareket ettiriyor olun, ellerinizle her zaman bir izlenim bırakıyorsunuz. Öyleyse, harika bir el dövmesiyle kalıcı bir izlenim bırakın..

Harika bir el dövmesi yapmak için gereken muazzam beceri nedeniyle ilk etapta bir tane elde etmek zor olsa da, el dövmeleri hala inanılmaz derecede güzel ve güzel görünüyor. Elinizi tuvali yapan yetenekli bir dövme sanatçısı ile harika bir dövme alacağınızdan emin olabilirsiniz..

el dövmeleri

El Dövmesi Yaptırmak İçin Nedenler

Dövme yaptırmak biraz acı verici ve çok zaman alıcı olmasının dışında heyecan verici bir deneyimdir. Birçok dövme uzmanı el dövmelerine karşı tavsiyede bulunurken, ilk kez yapıyorsanız ve taahhütte bulunuyorsanız, elinize kazınmış güzel bir sanat eserine sahip olabilirsiniz..

Popüler inanışın aksine, dövmelerde estetikten çok daha fazlası vardır. Dövmeler, taşıyıcı için manevi veya mecazi anlamlar taşır veya sadece birini hatırlamaları için bir işarettir. Bununla birlikte, el dövmesi yaptırmanız için bazı nedenler var..

el dövmeleri

1. İfade Özgürlüğü

Çok az aktivite veya sanat formu, kendinizi dövmeler kadar ifade etmenize izin verir. Nasıl hissettiğinizi ifade etmekten, inançlarınızı ve ideallerinizi omzunuzda sergilemeye kadar – kelimenin tam anlamıyla – kendinizi dövmelerle ifade etmenin yolları sınırsızdır..

İster bir şarkının sözleri, ister tüm hayatınız boyunca yaşadığınız bir mantra olsun, dövmelerle kendinizi her zaman özgürce ifade edebilirsiniz. Mevcut olan muazzam stil ve renk seçenekleriyle bu ifade özgürlüğünü vurgulayabilirsiniz..

Neo-geleneksel dövmelerden kalın siyah vuruş benzeri tasarımlara sahip kabile dövmelerine kadar, seçebileceğiniz muazzam bir stil ve tasarım havuzu var..

Sanatçının portföyünde bulunanlardan hoşlanmıyorsanız, onlara istediğiniz tasarımı her zaman sağlayabilirsiniz. Bu adım, elbette, size mürekkep vermeden önce onlara haftalar veya bazen aylar önceden vermeniz gereken bir adımdır..

Ayrıca ellerinizin vücudunuzun en açıkta kalan kısmı olduğunu görmek, dövmelerinizle kendinizi nasıl ifade ettiğinizi daha da vurgular..

2. Kesinlikle Güzel

Dövmeler, çok fazla zaman, sabır ve pratik gerektiren, değeri bilinmeyen bir sanat biçimidir. Sanatçının size harcadığı onca zamanın sonucu, muhtemelen müzede olmayı hak eden bir sanat eseridir..

Dövmeler, eliniz kadar küçük bir tuval üzerinde olsalar bile, bakmak için güzel ve çarpıcı olmaktan başka bir şey değildir. Çoğu kişi ön kol veya omuza yakın dövmelerin çok daha iyi görünme eğiliminde olduğunu iddia etse de, dövmeler daha fazla olmasa da bir yandan da çarpıcı görünebilir..

Ayrıca, daha küçük eller, genellikle canlı renklerden yapılan inanılmaz derecede ayrıntılı ve pitoresk dövmelere izin verir. Canlı renklerden bahsetmişken, renkler de her dövmenin güzelliğine katkıda bulunur ve onları daha çekici hale getirir. Sulu boya efektlerinden endüstriyel koyu renklere kadar her zaman iyi bir dövme fikrinize uyan bir şey bulabilirsiniz..

3. Sevginizi ve Takdirinizi Gösterin

Dövmeler ayrıca belirli hareketler veya ideolojiler için sevginizi ve takdirinizi göstermenin mükemmel bir yoludur. İster bir arkadaş veya sevilen biri için bir anıt, isterse bir barış sembolü veya inandığınız bir hareket olsun, el dövmesi, takdirinizi veya belirli bir amaca olan bağlılığınızı göstermenin mükemmel bir yoludur..

Farkındalık yaratmanın iyi bir örneği, Noktalı Virgül Projesi veya Noktalı Virgül Hareketidir. 2013 yılında başlatılan Project Semicolon, ruh sağlığı bilinci konusunda ilerleme kaydeden bir sivil toplum kuruluşudur. Sembolü noktalı virgüldür ve takipçilerinin yanı sıra mesajlarına inananların çoğu, bu neden hakkında farkındalığı yaymak için noktalı virgül dövmesi yaptırır..

Sevdiklerinize sevginizi el dövmesi ile de gösterebilirsiniz. Arkadaşlar veya sevdikleriniz arasında, birbirlerine olan bağlarını ve sevgilerini güçlendirmek için eşleşen dövmeler yaptırmak en yaygın olanıdır. Dövmeniz, geçmiş veya zor zamanlarda size yardım etmiş biri için de bir anıt olabilir..

Son olarak, dövmenizin sadece birisine sevgi göstermesi gerekmez, aynı zamanda dininize olan sevginizi de gösterebilirsiniz; ya da çok vatanseverseniz ülkeniz bile.

el dövmeleri

4. Kendinizi Motive Edin

İnsanların hem zaman hem de para yatırma eğiliminde olduğu yaygın bir dövme şekli, motivasyonel dövmelerdir. Bunlar sizi motive etmeye yardımcı olan yazılar veya çizimler olsun, dövme topluluğundaki çoğu insan arasında motivasyonel dövmeler her yerde bulunur..

Motivasyonel dövmelerin yaygın bir şekli, pop kültüründen mantralar veya motivasyonel diyaloglardır. Çoğu insanın aldığı her yerde bulunan bir mantra, kendisi de zorlayıcı bir ifade olan “bu sefer geçecek” ifadesidir..

Bu tür dövmeler genellikle bağımlılıklarla uğraşan veya zihinsel travma geçiren kişilerde bulunur. Motivasyonel çizimler, güç belirtileri gösterdikleri için de inanılmaz derecede popülerdir..

el dövmeleri

5. Büyük Bir Anlaşma Değil

Dövmeler söz konusu olduğunda insanları çevreleyen çok sayıda damga var. Acı ve yara izleri hakkındaki konuşmalardan sıhhi koşullarla ilgili endişelere kadar, dövme camiasının dışında dövmeleri çevreleyen çok fazla damgalama var..

Bunlar 20 veya 30 yıl önce geçerli endişeler olsa da bugünün standartları için geçerli değil. Daha küçük dövme sanatçıları bile oturacağınız yerin yanı sıra tüm ekipmanlarının hijyenik olmasını sağlar. Hijyeni korumak, ciddi hastalıklara yol açabileceğinden herhangi bir dövme salonu için ciddi bir endişe kaynağıdır..

Acıya gelince, herhangi bir dövme sanatçısının sizi mürekkeplemeye başlamadan önce attığı ilk adımlardan biri size biraz anestezi vermektir – acı yüzünden sürekli mücadele etmenizin onları dövmeyi tamamlamaktan nasıl alıkoyacağını görmek. Anestezi yardımıyla, siz rahatken dövmeniz üzerinde düzgün bir şekilde çalışabilecekler..

Öte yandan, dövmelerin maliyeti ve rahatsız edici oturma düzeni gibi endişeler paketin bir parçası. Çoğu stüdyoda çok rahat sandalyeler olmasına rağmen, uzun süre bir pozisyonda oturmak kramplara ve hatta vücutta ağrılara neden olabilir. Bu nedenle çoğu sanatçının zaman zaman mola vermesi veya müşterileri için günlük seanslar yapmasıdır. Ne olursa olsun, iyi bir dövmenin aldığı masraflar ve zaman, katlanmak zorunda kalacağınız bir şeydir..

En İyi El Dövme Fikirleri

Kendinizi iyi bir el dövmesi yaptırmanız gerektiğine ikna ettiyseniz, işte o zaman kendiniz deneyebileceğiniz bazı el dövme fikirleri..

geleneksel gül

Geleneksel tarzdaki gül, kadınların alabileceği en güzel ve zarif dövmelerden biridir. Dövmenin çoğunluğunu oluşturan parlak ve canlı renkler ile bu dövme, inanılmaz derecede şiddetli ancak narin görünebilir. Geleneksel tarz, dövmenin daha güzel ve renkli görünmesini sağlar. Bu dövme bir gül olsa da, geleneksel tarzdaki çiçek dövmeleri herhangi bir çiçek üzerinde çalışır. Yani bir gülün seni yansıtmadığını düşünüyorsan, her zaman seni yansıtabilecek bir çiçek alabilirsin..

Kaligrafi veya Grafiti

Grafiti, en ünlü sanat biçimlerinden biridir ve muhteşem bir dövme yapabilir. İster renkli ister tek renkli estetik olsun, grafiti her ikisinde de iyi görünür ve çoğunlukla ne elde ettiğinize bağlıdır. Grafiti tarzı bir dövme yaptırmak istemiyorsanız, her zaman bir kaligrafi tarzı dövmeyi tercih edebilirsiniz. Kaligrafi, inanılmaz derecede şık göründükleri için dövme camiasındaki çoğu insan arasında çok ünlüdür..

Pop Kültür Referansları

Elinizde olması gereken doğru dövme türünü bulmakta sorun yaşarsanız, pop kültürü referanslarının dövmeler olarak her zaman işe yaradığını unutmayın. Bir filmden bir diyalog veya bir gösteriden bir sembol olsun, pop kültürü referansları hala iyi bir fikirdir. Bunun mükemmel bir örneği, Game of Thrones’daki birçok şaşırtıcı klan mührü veya sloganları olabilir..

Ölülerin Günü

Elinizde büyük bir renkli kafatasının sakıncası yoksa, ölü kafataslarının günü, sahip olunması gereken en iyi el dövmelerinden biridir. Elinizde Ölülerin Günü kafatası ile Meksika festivaline olan sevginizi gösterin. İstediğiniz dövme türünü ve biraz aptal mı yoksa korkunç mu olmasını istediğinizi daha iyi tamamlayacak birçok stil ve renk var..

eklem dövmeleri

Tüm elinizi kaplayacak bir dövme aramıyorsanız, her zaman daha havalı boğum dövmelerine gidebilirsiniz. El dövmesi yaptıracaksanız, çoğu insan parmak eklemi dövmesi yaptırmanızı tavsiye eder. Parmak eklemi dövmeleri harf olabilir veya parmak eklemlerinize yayılan uygun bir tasarım olabilir. İnsanların parmak boğumlarına uygun tasarımlar almaları alışılmadık bir durum olmasa da, topluluğun çoğu harfleri veya sembolleri tercih ediyor..

Hayvan Dövmeleri

Hayvan dövmeleri, muhtemelen alabileceğiniz en ünlü dövme türlerinden biridir. Topluluk genelinde, hayvan dövmelerini diğer dövme türlerine tercih eden birçok insan var. Bir aslanın ultra gerçekçi bir tasvirine veya elinize mürekkeplenmiş bir kedinin daha karikatürize bir çizimine sahip olabileceğiniz için, tercih ettiğiniz dövme stili nihai ürünü etkileyecektir..

Japonca Kanji

Japon kültürünün hayranıysanız veya sadece eliniz için havalı bir şeyler arıyorsanız, Japonca Kanji her zaman iyi bir seçenektir. Japon dilinin logografisi genellikle çok eğlenceli ve harika dövmeler yapar. Seçtiğiniz Kanji, kendinizi ifade edebileceğiniz mecazi bir anlama da sahip olabilir..

el dövmeleri

Çözüm

Dövmeler, sadece finansal olarak değil, önemli bir yatırımdır. Dövme yaptırmanız sadece uzun zaman almakla kalmaz, aynı zamanda bir kez yaptırdığınızda ondan kurtulmanız neredeyse imkansız hale gelir. Bu nedenle, forumlardaki dövme camiasının gazilerinin çoğu, yeni gelenlere bir sanatçı ve tasarıma karar vermeden önce çok fazla araştırma yapmalarını tavsiye ediyor..

Araştırma yapmaktan bahsetmişken, el dövmesi yapmak isteyen bir sanatçı bulmak başlı başına bir zorluktur. Çoğu sanatçı, uygun bir el dövmesi yapmak için gereken beceri ve deneyim miktarı nedeniyle nazikçe reddeder. Ayrıca el dövmeleri de çok hassastır çünkü dövmenin yapıldığı yerde çok fazla damar vardır. Bu faktör, sanatçılar genellikle işleri karıştırmaktan korktukları için, el dövmesi yaptırmayı özellikle zorlaştırır..

Son olarak, taze dövmelerinizi uygun losyonla tedavi ederek ve güneşten uzak tutarak da bakım yapmanız gerekecektir. Taze dövmeler özellikle güneşe maruz kaldıklarında daha hızlı solur, bu yüzden onları kapalı tutmak en iyisidir. Ayrıca dövmeden suyu uzak tutmak için elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız ve bu, dövmenin elinizde nasıl olacağını görmek zor olacaktır..

Ancak, almanız gereken tüm bu güvenlik önlemlerine bakılmaksızın, el dövmeleri bir kişinin alabileceği en iyi dövme türlerinden biridir. Doğru sanatçıyı bulmak zor olsa da, elinize mutlak bir şaheser aldığınızda her şey sonunda karşılığını veriyor..