İlk dövmemi 18 yaşında yaptırdım, sonra bir tane daha yaptırmak için 32 yıl bekledim. Bu arada, ben'Bir vücut sanatı sitesi olan TatRing’in editörüyüm.

bilek dövmesi

7 Çeşit Bilek Dövmesi

 1. İç bilek: Avucunuzun hemen altındaki hassas kısım.
 2. Dış bilek: Kemikli taraf—radius ve ulna’nın uçları ve aradaki her şey.
 3. Bileklik: Bilezik gibi saran bir dövme.
 4. Bileğin yan tarafı: Bileğin hem dış hem de iç kenarlarında küçük bir dövmenin sığabileceği boşluklar vardır..
 5. yarım eldiven: Bilekten parmaklara doğru orta boğum arasına kadar uzanan bir dövme.
 6. Eldiven: Elinizi ve bileğinizi eldiven gibi kaplayan bir dövme.
 7. Kolun ön kısmı: Resimleri ararsanız "bilek dövmeleri," sen'Bir sürü önkol göreceksin. tabii ki onlar'aynı şey değil: ön kolunuz dirseğinizle bileğiniz arasında yer alır ve'Bu listede gerçekten yok, ama çoğu insan bir nedenden dolayı bilekleri ve önkolları eşit tutar, bu yüzden ben'onları buraya dahil ediyorum.

Bilekte sadece küçük bir renk sıçraması. Veya önkol.

Bilekte sadece küçük bir renk sıçraması. veya önkol.

Bilek Dövmesinin Önemi Nedir??

Çoğu kültürün, vücudun bölümleri ve neyi temsil ettikleri hakkında çağrışımları ve tutumları vardır. İşte bileklerle ilgili geleneksel fikirlerden bazıları:

 • Kontrol & Güç… veya Yokluğu. Gevşek veya zayıf bilekler uzun zamandır güçsüzlükle ilişkilendirilmiştir. Bilekler zayıf bir nokta, iplerin insanı bağlayıp bağlayabileceği bir yer olarak görülüyor. Öte yandan, Wonder Woman’ın mermileri saptırmak için kullandığı o yıkılmaz bilezikleri düşünün..
 • istikrar & merkezcilik. Çin akupunkturunda, iç bilek bölgesi, bulantı ve kusmayı hafifletmeye yardımcı olabilecek P6 basınç noktasına (perikard 6 veya nei guan) karşılık gelir. Eğer sen'Kendinizi hiç rahatsız hissettiğinizde, bu noktaya baskı uygulamak sizi yere serebilir veya sakinleştirebilir..
 • Esneklik & el becerisi. Bilek eklemi vücuttaki en esnek eklemlerden biridir. Bilekleriniz olmadan ellerinizin ne kadar işe yaramaz olacağını hayal edin. Aletleri bilekler olmadan manipüle edebilir misiniz? Harekete, yeterliliğe, ince beceriye ve ustalığa izin verirler..

Bu, bir bilezik dövmesinde görüntüyü metinle çok etkili bir şekilde birleştirir.

Bu, bir bilezik dövmesinde görüntüyü metinle çok etkili bir şekilde birleştirir.

Bilek Dövmesi Ne Demektir??

Bağlantı. Bileğiniz, el sıkışmanıza, birine el sallamanıza, yazmanıza veya yazmanıza, telefonunuzu kullanmanıza veya bir soruyu yanıtlamak için elinizi kaldırmanıza olanak tanır. Bir yardım eli uzattığınızda, bileğiniz bunu mümkün kılar..

Sağlık & Denge. Bilek, nabzınızı ölçmek için en kolay yerlerden biridir. "okuma" ve ne hakkında bilgi'içeride oluyor.

Manevi Yolculuğunuz. Leke çok hassas olduğundan, cilt çok ince olduğundan ve yerleşimi sizin için çok görünür olduğundan, size hayattaki genel amacınızı veya hedefinizi hatırlatan bir dövme yaptırmak için mükemmel bir yerdir. Birçok kişi, yol göstermesi için kişisel sloganlarını, mantralarını veya totemlerini bileklerine dövme yaptırır..

Güvenlik Açığı ve Güç. Bilek çok hassas bir noktadır, muhtemelen Achille’inizden bile daha savunmasızdır.'tendonu. Bilişim Teknoloji'ayrıca kendini öldürmek için çok kolay bir yer. Bu dövme size her zaman acıya katlanmak için harcadığınız gücü ve ayrıca kendi kırılganlığınızı hatırlatacaktır..

açıklık & Dürüstlük. Bilişim Teknoloji'bir bilek dövmesini kendinizden ve herkesten saklamak çok zordur. Açık havada bir bilek dövmesi hemen hemen her zaman oradadır. Bilişim Teknoloji'herkesin görmesi için – kelimenin tam anlamıyla – kalbini koluna takmak gibi.

İyi şanslar. Baci, yaşamı kutlamak için bir geçit töreni olan geleneksel bir Lao törenidir.'önemli olaylar ve değişiklikler. Ritüel, bir kişinin bileğine sembolik olarak iyi şansla sarmak için sembolik ipler bağlamayı içerir. Servete tutunmak için,'bu ipleri kendi başlarına düşene kadar bırakmaları gerekiyor.

Görkemli eski tarz el, bilek ve önkol dövmeleri: neredeyse bütün bir eldiven.

Görkemli eski tarz el, bilek ve önkol dövmeleri: neredeyse bütün bir eldiven.

Unsplash aracılığıyla Jamakassi

Mükemmel Bilek Dövmesi Nasıl Tasarlanır

 1. İlk olarak, boyutu düşünün. Sen'Bu alanda büyük olasılıkla bazı boyut kısıtlamaları olacaktır, bu nedenle,'tasarımınızı yeniden seçiyoruz. Genel olarak, dövme ne kadar küçükse, o kadar az karmaşık olmalıdır..
 2. Tasarımınızı İyileştirin. Yer darlığından dolayı'Muhtemelen tasarımınızın ayrıntılarını minimumda tutmak isteyeceksiniz. Bu dövmenin sana ait olduğundan emin ol'Bakmaktan (ve başkalarının da görmesini sağlamaktan) asla bıkmayacağız çünkü bu nokta çok görünür.
 3. Rengi Akıllıca Seçin. Çok fazla ayrıntıda olduğu gibi, fazla renkler muhtemelen dikkati dağıtacaktır. Siyah dışında bir şey kullanmaya karar verirseniz, bu cildin genellikle güneşe maruz kalacağını ve renkli mürekkeplerin siyahtan daha hızlı solacağını aklınızda tutarak çok dikkatli seçin..
 4. Atama. Burası küçük ve garip bir nokta, bu nedenle dövmenizin yerleşimi gerçekten önemli olacak. Senden sonra'bazı boyut ve tasarım fikirlerini daralttık,'Kağıda kendi kaba taslağınızı basmak veya yapmak, kesmek, bileğinize yerleştirmek ve boyut, tasarım, renk ve açı/yönde ayarlamalar yapmak akıllıdır..
 5. Sanatçınızla Çalışın. Tüm bu endişeleri ve düşünceleri sanatçınızla paylaşın, böylece doğru olanı elde etmek için birlikte çalışabilirsiniz..

Yıldızlara uzanan bir bilek dövmesi.

Yıldızlara uzanan bir bilek dövmesi.

Unsplash aracılığıyla Ravisankar S

Bilek Dövmemi Hangi Şekilde Yaptırmalıyım: Yukarı mı Aşağı mı?

Bir bilek dövmesiyle ilgili garip olan şey, eğer'kullanıcıyla yüzleşecek, bakmak zorunda "Tepe taklak" çoğu izleyiciye ve tam tersi. hangi yol "sağ"? o'senin karar vermen için.

Bir bilek dövmesi hangi yöne bakmalı?

Dövme senin için mi yoksa başkaları için mi? Sizin hatırlamanız mı yoksa başkalarının görmesi mi? Eğer o'bir metin dövmesi veya herhangi bir nedenle her gün bakmak istediğiniz bir resim (bir anma dövmesi veya dini bir şey söyleyin), o zaman tasarımı her zaman gözlerinizin sağ tarafında görünecek şekilde yönlendirmenizi öneririm..

Bileği saran tam panorama dövme.

Bileği saran tam panorama dövme.

Hangi Bileğe Dövme Yapmalıyım?

Sol ve sağ bilek arasındaki fark nedir? Farklı anlamları veya çağrışımları var mı??

Çin geleneğinde yin ve yang, hem tıbbın hem de felsefenin temel ilkeleridir. Vücudun sağ tarafı yang (eril) ve sol tarafı yin (dişil). İyi sağlık, yin (negatif, karanlık ve dişil) ve yang (pozitif, parlak ve erkeksi) dengesiyle elde edilir..

Seçim yaparken hangi eli kullandığınızı unutmayın, çünkü'dövmenizi muhtemelen daha sık fark edeceksiniz.'en sık kullandığınız elinize yerleştirilir.

Bileklerin bilgi grafiği; Çin tıbbına göre akupunktur noktaları ve nabız okuma noktaları ve bunların hem sığ hem de daha derin bir derinlikte ne anlama geldiği.

Bileklerin İnfografik' Çin tıbbına göre akupunktur noktaları ve nabız okuma noktaları ve bunların hem sığ hem de daha derin bir derinlikte ne anlama geldiği.

Kamu Alanı ve Canva

Bir dizi müzik, özellikle sulu boya ile güzel bir dövme bileziği yapar.

Bir müzik dizisi, özellikle sulu boya ile güzel bir dövme bileziği yapar.

Bilek Dövmeleri Acıtır mı… ve Öyleyse, Ne Kadar??

Tabii ki, ağrı görecelidir ve kişiden kişiye (ve dövmeden dövmeye) değişir, ancak genel olarak, bir bilek dövmesi ağrılı olma olasılığı daha yüksek olan noktalardan biridir. Yaşadığınız ağrının miktarı ve türü, bileğinizin hangi tarafına dövme yapıldığına da bağlıdır..

 • senin üzerindeki dövmeler iç bilek (Avucunuzun hemen altında) cilt yumuşak, ince ve hassas olduğu için ağrılı olabilir. Bileklerinizin iç kısmından geçen birçok sinir ve damar vardır, bu nedenle bu bölge çok hassas olabilir..
 • senin üzerinde tatlar dış bilek (gördüğünüz kısım'bir kol saatine bakmak) ağrılı olabilir çünkü kemikler yüzeye çok yakın.

Bilek dövmeleri damarlarınıza zarar verir mi??

Cevap hayır: Emin olun iğne o kadar derine inmeyecektir. Yine de bazı insanlar endişeleniyor – muhtemelen damarlarınız ve sinirleriniz yüzeye o kadar yakın ki,'iç bileğinizde görünür, ya da belki o bölgeyi hareketle ilişkilendirdiğimiz için "bileğini kesmek," Bazıları bu bölgedeki bir dövmeden endişe duyuyor. Merak ediyorlar… iğne bir damarı delecek mi? Ama gerçekten, yapma'merak etme sen'iyi olacağım. Dövme iğnesi risk oluşturacak kadar derinden delmiyor.

Basit ve kalın çizgiler parmakları, eklemleri, eli ve bileği birbirine bağlar.

Basit ve kalın çizgiler parmakları, eklemleri, eli ve bileği birbirine bağlar.

Unsplash aracılığıyla Seyi Ariyo

Bilek Dövmelerini Son Yapın?

Solma yaş, zaman ve maruz kalma ile olur.

 • Bilek dövmesi çok fazla maruz kalan bir bölgede, yani'zamanla solmaya daha yatkın.
 • Yaş ve güneşe maruz kalma ücretini alacaktır. Cildinizin solmasını önlemek için bakım yapın. Güneş kremi kullanın ve dövmenizi yaparken'güneşte yeniden.
 • Siyah en uzun süre dayanan mürekkeptir, ardından gri, ardından daha koyu renkler (koyu mavi veya mor gibi)…canlı, en soluk renkler en çabuk soluyor.

Bu iki bilek dövmesi

Bu iki bilek dövmesi "konuşmak" bir başkasına.

Bilek Dövmesinin İyileşmesi Ne Kadar Sürer??

Elbette iyileşme süresi birçok faktöre bağlıdır (sağlığınız, iyileşen cilde ne kadar iyi baktığınız vb.), ancak genel olarak, kendinizi iyileşmiş olarak adlandırmak için 6 ay beklemeyi bekleyebilirsiniz. Suya batırmadan önce (bir havuz veya banyoda olduğu gibi) genellikle yaklaşık 2 ila 3 hafta sürer..

Metin Bilek Dövmeleri Örnekleri

Bilek Dövmesini Nasıl Gizleyebilirim?

Bilişim Teknoloji'bir bilek dövmesini gizlemek kolay değil çünkü'çok görünür bir alanda, ancak deneyebilirsiniz…

 • uzun kollu
 • bir saat
 • bir bilezik veya bileklik
 • makyaj yapmak
 • Eğer o'Bileğinizin iç kısmında ise, kolunuzu stratejik olarak eğebilir veya dövmeyi görünmemek için elinizi cebinizde tutabilirsiniz..

Bilek Dövmeleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bilek dövmesi yaptırdıktan ne kadar süre sonra saat takabilirim??

Yaklaşık 10 günlük temiz, komplikasyonsuz iyileşmeden sonra, gerekirse (temiz) saatinizi takabilirsiniz, ancak dövmenizin tamamen iyileşmesi için daha uzun süre bekleyebilirseniz, takmalısınız. Bilişim Teknoloji'Mümkünse sürtünmeyi daha uzun süre azaltmak daha iyidir. Herhangi bir kabuklanma, kızarıklık veya enfeksiyon belirtisi fark ederseniz, daha fazla zaman verin..

Bilek dövmeleri daha çok kanar mı?

Hayır. Olsa bile'Bileğinizin içinde, kazandı'Diğer dövmelerden daha fazla kanar. Daha önce belirtildiği gibi, siz'endişelenmene gerek yok'iğne kazandığı için damarı delecek'o kadar derine gitme.

bilek dövmeleri ne kadara mal olur?

Çoğu bilek dövmesi tek bir seansta tamamlanabilir ve maliyeti tasarımınıza (küçük ve basit veya büyük ve karmaşık?) ve sanatçınıza bağlı olarak 50 ila 300 $ arasında değişebilir.'oranları. Ek ayrıntılar, renkler ve değişiklikler, toplam maliyete zaman ve para katacaktır..

Bilek dövmem neden buruşuk görünüyor??

Kırışık görünen bir bilek dövmesinin iki nedeni olabilir:'hala iyileşiyor veya mürekkep bilek kırışıklıklarınıza uygulanmış. Dövme yeniyse, kırışık bir görünüm endişelenecek bir şey değildir ve düz bir şekilde iyileşir. Ancak bilek kırışık bir bölgedir ve yaşla birlikte daha da kırışık hale gelir. yaparken bunu aklınızda bulundurun'yerleşimi yeniden seçme.

bilek dövmesi