Lynsey, son on yılda bir dövme ve piercing koleksiyonu topladı. Vücut modifikasyon ipuçları kişisel deneyime dayanmaktadır..

Bankacı mı? Veya Hayvanat Bahçesi Asistanı?

Bankacı mı? Veya Hayvanat Bahçesi Yardımcısı?

Kendini itiraf eden bir dövme bağımlısı olarak, böyle bir koleksiyona sahip olmanın olası sonuçlarının çoğu zaman farkındayım. Dövmelerin kalıcı olduğunu ve herkese göre olmadığını biliyorum.'tadı, ama bu olmalı'bazı şeyleri yapma yeteneğimi etkilemez, değil mi??

Geçmişte, denizciler, sirk gösterileri ve fahişeler (veya "gecenin hanımları"). Bu nedenle, dövmeli herhangi bir kadının ucube ya da fahişe olduğu fikri oluştu. ben'Bugünlerde damgalanmanın ortadan kalktığını ve insanların kendimizi ifade etme özgürlüğümüzü kabul edebileceğini düşünmek istiyorum..

Dövmelere Karşı Ayrımcılık Hala Var

Ne yazık ki, popülerliklerinin artmasına rağmen dövmelere karşı ayrımcılık hala var! Yıllar boyunca dövmelerin her zaman, hatta giyinme günlerinde bile kapatılması gereken birçok işim oldu. Ve size söyleyebilirim ki, 12 saatlik bir vardiya için yaz ortasında bir kazak giymek't güzel!

Nitelikli ve deneyimli olmama rağmen pozisyonlar için gözden kaçırıldığımı da üzülerek söylüyorum ve dövmelerin sadece bir sorun olduğunu, onları örtmeye istekli olmama rağmen düşünebilirim. Dövmelerim beyin fonksiyonlarımı etkilemiyor ve karakterimi herhangi bir şekilde değiştirmiyor..

Dövmeler ve Şirket Standartları

Öte yandan, bir şirketin kendini profesyonel olarak yansıtmak istemesini anlayabiliyorum. Bu nedenle, belki de kötü tasarlanmış bazı mürekkepler bundan olumsuz etkilenebilir. Ama aynı zamanda, dövmelerim rahatsız edici olmadığı sürece, sıcak bir günde neden terli bir kazak işkencesine katlanmak zorundayım? Özellikle müşteri tabanınızdan kimsenin sizi göremeyeceği bir çağrı merkezinde!?

Bazı Dövmeler Sizi İşsiz Yapabilir

Bazı insanların neden bazılarını tamamen anlıyorum'dövme seçimi onları işsiz bırakabilir veya en azından şanslarını sınırlayabilir. Örneğin, Dennis Avner, "Kedi Adam" Nevada’dan (en üstteki fotoğrafa bakın), bir bankada hizmet vermek uygunsuz görünebilir, ancak bir hayvanat bahçesine çok yakışır. Dünyanın en dövmeli adamı olan Lucky Diamond Rich (aşağıdaki fotoğrafa bakın), kapıdan kapıya sigorta satarak yersiz görünebilir, ancak tarzı bir dövmeci için veya dövme şovlarında iyi çalışır..

Sigorta Temsilcisi? Yoksa Dövmeci mi?

Sigorta Temsilcisi? Veya Dövmeci?

Saldırgan Dövmeler İş İçin Kötü Olabilir

Yüzlerinde Nazi sembolleri ya da şeytani gravürler olanlar, bunu yapmadıklarında pek şaşırmazlar.'bir röportajı geçmek. Benzer şekilde, gözlerinden gökkuşakları veya yıldızlar düşenler. değil'Böyle insanların bir şirketi temsil etmesi için profesyonel görünün. Genel bir kural olarak, boyun çizgisinin üstünde veya bileklerin altında hiçbir şey söylemem – en azından o zaman kapatılabilir!

Bu saldırgan dövmeler, potansiyel müşteriler çalışanı algılarsa, iş için de zararlı olabilir.'inançlarının işverenlerle aynı olması. bilmiyorum'Gamalı haç dövmesi olan bir parti planlayıcısının Bar Mitzvah düzenlemekte pek başarılı olacağını düşünmüyorum..

İyi Tasarlanmış Dövmeler Sanat Eserleridir

Fakat. Dövmeler iyi tasarlanıp uygulandığında birer sanat eseridir. Kendi mürekkep koleksiyonumu, biraz hikaye paylaşan küçük sanat galerim olarak düşünmeyi seviyorum. Onlar'ayrıca iyi bir konuşma başlatıcısı: "acıyorlar mı," "Belirli bir sanatçıyı önerir misiniz?," vb. İyi bir sohbet işinize yardımcı olabilir..

Bu, polis gücünün kendi yararına kullandığı bir şeydir. Daha önce uzun kollu bir gömlek giymek zorundayken, polisin şimdi varsa önkol dövmelerini göstermesine izin veriliyor. Niye ya? Çünkü bunun kendilerini daha insancıl, daha güvenilir, daha sevimli gösterdiğinin farkındalar..

İzin vermek'Kabul et, bir polis sizin beğenilerinizi beğendiğinde, ortak bir noktanız olduğu anlamına gelir – bu nedenle onlara güvenme şansınızı artırır. Öte yandan, terörist dövmesi olan bir polis muhtemelen tam tersi bir etki yapacaktır. Bu yüzden yargı kullanılır. Battaniye yasağı yok.

Battaniye Yasaklarıyla İlgili Sorunlar

Bu tür şeyleri genel olarak yasaklamanın neden daha kolay olduğunu anlayabiliyorum. Bilişim Teknoloji'Herkese bir kuralı uygulamak, ayrımcılık için dava açma riskinden daha kolaydır.

Ancak, eğer dövme koleksiyonum'saldırgan, o zaman neden olabilir't Gösterimde var mı? Yarı kalifiye birinin lehine bir iş için neden göz ardı edeyim? Hatta meslektaşlarımın yelek giydiği sıcaklıklarda uzun kollu giysiler giymeye zorlanmak?

Dövme seçimlerimden sorumluyum. olabilecek tasarımları seçiyorum.'Kolay kolay gücendirmez, gerekirse örtünebilecek yerlere koyarım. Herkese olmayabilirler'tadı, ama bu değil'kimseyi rahatsız edecekleri anlamına gelmez.

Gelecekte Dövme Kabulü İçin Umutlar

Gelecekte, işverenlerde bir değişiklik olacağını düşünmek istiyorum.' işyerinde dövmeye yönelik tutumlar ve bu kabul yaygınlaşacaktır. O zamana kadar, işte kalmam için sigortalı kalmam gerekecek..

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

© 2012 Lynsey Hart

Yorumlar

Hari Prasad S 17 Eylül 2017’de Bangalore’den:

İlginç okuma. Hindistan’da birçok insan anne ve babalarına dövme yaptırırdı.'isimleri. Şimdi bir gün'çok gösterişli olanlar gençler arasında popüler hale geldi. Buradaki dövmeler cenneti'Henüz pek çok meslekte tabu değil.

– hari

Lynsey Hart (yazar) 26 Ekim 2016’da Lanarkshire’dan:

Elbette bir kabile tasarımı veya çiçeği'En rahatsız edici insanları bile gücendirme. Fikrinize hakkınız var, ancak böyle bir gücenme korkusu seviyesinin basit ve sıkıcı olmaktan öteye geçmeyeceğini söylemeliyim. Teknik olmak istersen, bazı yerlerde bir ayak bileği rahatsız edebilir, ama bu benimkini koruyacağım anlamına gelmez! Ve eğer birisi böyle zararsız bir tasarımın ilk etapta rahatsız edici olduğunu düşünürse, ilk tepkim onlara hangi yüzyılda yaşadıklarını bilip bilmediklerini sormak olurdu.!

olduğu sürece'Herhangi bir işletmenin/ülkenin kitle nüfusuna saldırgan'sorun olmak.

Halka daha yakın olabilmek için bugünlerde polise bile dövme yapılmasına izin veriliyor..

Jay 26 Ekim 2016’da:

Üzgünüm. Anlaşmak zorunda kalacak. Battaniye politikasından yanayım çünkü dövmeyi ölçebileceğiniz tamamen nesnel bir kriter bulamazsanız.'saldırganlık seviyesi (ki bu kesinlikle imkansızdır). Dünyada her türden farklı insan ve kültür vardır ve birisi için neyin saldırgan sayılabileceğini ASLA bilemezsiniz. Örneğin, bir Budist dövmesi, Myanmar’daki bir Arakanlı Müslüman için, şu anda Myanmar Budistlerinin elinde sert önyargılar ve etnik temizlik altında oldukları için tamamen saldırgan olabilir. Pek çok insanın oldukça barışçıl bir din olarak kabul ettiği bir maneviyat/din olan Budizm, insanları gücendirmeye bile muktedirdir, o halde bizlerden başka ne var ki?'farkında değil mi? Bu nedenle örtülü bir politika ile kitlelerin tamamına hitap etmeye çalışıyoruz. Çünkü sonuçta, bir şeyin saldırgan olup olmadığına kim karar verir, ancak söz konusu şeyi algılayan kişidir.?

Lynsey Hart (yazar) 22 Ekim 2013’te Lanarkshire’dan:

Evet, Iv aslında yeni bir iş buldum – bu bir çağrı merkezinde – ve orada piercinglerimi ve dövmelerimi gösterebilirim! Cennetteyim!!!! yorum için teşekkürler x

serbest kampingaussie 22 Ekim 2013’te Güney İspanya’dan:

Bir tele pazarlamacı olarak çalıştığımda, orada dövmeli bir sürü insan olduğunu fark ettim. !

Lynsey Hart (yazar) 11 Eylül 2013’te Lanarkshire’dan:

Çok doğru, Zoe, ama ne yazık ki bu'toplum nasılsa öyle. o'bu yüzden her iki taraftan da görmeye çalışıyorum. Ama ben dövmeli biri olarak'olmak için doğru yol olduğunu düşünmüyorum. Bugün içinde'dünyası, kesinlikle konu etrafında daha fazla özgürlük olmalı!

Zoe 11 Eylül 2013’te:

Dövme ve/veya piercing yaptırmanın bir işyerinde yemekle çalışmadığı sürece yüksek sesle yapılması gerektiğine inanıyorum, o zaman piercing söz konusu olmaz, bazı insanlar için dövmelerin birileri veya özel bir şey için anlamı vardır. rahatsız edici dövmeleri varsa evet örtülmeleri gerekir. İşteyken birkaç dövmem var, 60 yaş üstü yaşlı bayanlardan veya erkeklerden bile her zaman iyi yorumlar alıyorum. İnsanlar'Başkalarının görünüşüne göre yargılamayın.

Lynsey Hart (yazar) 30 Aralık 2012’de Lanarkshire’dan:

Teşekkürler ANNE, zaman ayırdığınız ve giriş yaptığınız için teşekkür ederim.

Modesto’lu adam 30 Aralık 2012’de Kiev, Ukrayna’dan (eski adıyla Modesto, California):

Dürüst olmak gerekirse, çoğu insan HERHANGİ bir dövmeden ciddi şekilde vazgeçer. Yerel bir kilisedeki genç bir adamın Pizza Hut’taki işi için yeni bir gömleğe ihtiyacı vardı. Önkol dövmesini örtmek için uzun kollu olmalıydı. Kurumsal kurallar.

Bunu yapıyorlar çünkü birçok insan dövmelerden rahatsız oluyor..

Yıllar boyunca birçok insanı işe aldım. Sadece BİR ana prensibe göre işe alıyorum: Kişiyi hemen beğenirsem, onu işe alırım ve harika çalışırlar. Kişiden hemen hoşlanmazsam, sevmem.'onları işe alma. İş deneyimi, eğitim… onlar yok'önemli değil. Önemli olan, birlikte çalışabilen uyumlu bir ekip; güçlü ve üretken bir ortam iyi bir iş üretir.

Dövmeli ya da dövmesiz, hiç fark etmezdi. Ancak müşterilerim'umurumda da değil. Philadelphia’da sanat ve öğrenci sahnelerinin yakınında kafelerim vardı..

İlginç makale, oy verdi.

Lynsey Hart (yazar) 22 Kasım 2012’de Lanarkshire’dan:

Evet, ama onu aşırılık örneği olarak kullandım. Ayrıca saldırgan dövmeleri olanlardan da bahsettim. Bunun insanları neden ertelediğini anlayabiliyorum ama kesinlikle düzgün dövmeler değil?

William E Krill Jr. 22 Kasım 2012’de Hollidaysburg, PA’dan:

Belki öyle, dövme önyargısı, ama makalenizin başındaki resme bakıldığında, kişi meşru bir şekilde, vücut değişikliğinde bu kadar ileri giden bireyde derinden…rahatsız edilmiş… bir şeyler olduğunu tahmin edebilir..

Lynsey Hart (yazar) 22 Kasım 2012’de Lanarkshire’dan:

Teşekkürler! Vücut sanatı yüzünden senin kötü biri olduğunu düşünen çok insan var.'doğru. Bilişim Teknoloji'şok edici! Yorum için teşekkürler! 🙂

Randi Benlulu 21 Kasım 2012’de Mesa, AZ’den:

Toplum oldukça komik, değil mi?'t o? Yaklaşık 5 yıl önce birlikte çalıştığım doktor ofisinde bir şey eksikti. Hemen tepkisi, piercingli ve dövmeli kızın suçlu olduğunu varsaymak oldu. O doktor hakkındaki fikrim o gün önemli ölçüde düştü ama ne yazık ki,'yalnız. İnsanlar yargılamaya eğilimlidir. İşteyken dövmelerinizi örtme isteğinize hayranım ve saygı duyuyorum. Bir işveren't ve olmalı'bundan fazlasını isteme! Harika bir merkez! Yukarı, kullanışlı ve ilginç!