Bir dövme yorumcusu ve yazarı olarak, kişisel deneyimime ve bir dövme stüdyosunda çalışma zamanıma güveniyorum..

Kuzgun ve haçlı el dövmesi

Kuzgun ve haçlı el dövmesi

Kelly Doty

Dövme Kabukları Normal mi?

Yani bir dövme yaptırdınız ve harika görünmek istediğiniz bir tasarıma zaman, para ve kendi teninize yatırım yaptınız. Bu kabukların orada ne işi var?!

Şu anda, dövmeniz esasen önümüzdeki dört ila altı hafta içinde iyileşecek olan açık bir yaradır. Cilt iyileştikçe, bir dövmenin üzerinde hafif bir kabuklanma veya beyaz, pul pul bir cilt oluşması tamamen normaldir. Bu noktada, genellikle aşırı derecede kaşıntılıdır. Ancak bunların hepsi iyi. Cildinizin kendini onardığı anlamına gelir..

öyleyse eğer'hafif kabukların var, sen'yeniden iyi! Sadece yapmadığından emin ol'Onları almayın veya kazıyın ve dövmeniz güzel bir şekilde iyileşmeye devam etmelidir..

Kabukların Boyutu Önemlidir

Devasa kabukların oluşması normal değildir, ancak bu aynı zamanda dövmenizin iyileştiği anlamına da gelir. Ağır kabuklanma şu durumlarda meydana gelebilir:

 • Dövme yaptırdıktan hemen sonra uygun bakım prosedürleri uygulanmadı.
 • Sen'bir enfeksiyon geliştirdim.
 • Dövme sanatçınızın eli çok ağırdı veya aynı bölgeden defalarca geçti ve cilde aşırı derecede zarar verdi.

Devasa kabuklarınız varsa,'Onlara uygun şekilde bakmanız önemlidir çünkü dövmenizin sonucunu önemli ölçüde etkileyebilirsiniz. Okumaya devam etmek!

Dövmenizdeki Büyük Kabuklarla Nasıl Başa Çıkılır?

Dövmenizde büyük, çok katmanlı, huysuz, dağlık kabuklar varsa, bunlara dikkat ettiğinizden emin olmanız gerekir çünkü onları dövmek, koparmak veya kaşımak dövmenizin mürekkebinin kaybolmasına ve düzensiz görünmesine neden olabilir. mürekkebin döküldüğü yerlerde hafif noktalar olabilir.

Kabuklarınızın küçülmesi ve parçalanması için kuru kalması ve derinin iyileşmeye devam edebilmesi için dövmenizin nemli kalması gerekir. Senin işin bu iki nokta arasında mutlu bir ortam bulmak..

Buraya'göstermek:

 • Kabuğun kendisine losyon veya krem ​​​​uygulamaktan kaçının. Eğer sen'dövmenize krem ​​sürün, mümkün olduğunca kabukların etrafından dolaşın.
 • Kabukları koparmayın veya çizmeyin. Mürekkep genellikle içlerine oturur ve bir veya iki hafta içinde yavaş yavaş cilde geri sızar. Onları koparırsanız, dövmenizin rengini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız..

İki hafta sonra, eğer'Hala devasa kabukların olduğunu fark ettim, alabileceğin bazı önlemler var. Bununla birlikte, herhangi bir endişeniz veya sorunuz varsa, ilk kaynağınız her zaman sanatçınız veya dövmenizi yaptırdığınız stüdyo olmalıdır. Dövmenizde herhangi bir şey denemeden önce onlarla konuşun. İyi olduklarını ve dövmenin olmadığına dair güvencelerini aldıktan sonra't virüslü, aşağıdakileri deneyin:

 • Tipik duş rutininizden sonra, suyu emerken kabuklarınızın üzerinden ılık su akmasına izin verin. Kullanırken temiz bir havluyla kurulayın.'yeniden bitti. Bu, zamanla kurudukça kabukların küçülmesine ve soyulmasına yardımcı olacaktır..
 • Daha büyük, daha inatçı kabuklar için, tipik duş rutininizin ilk birkaç dakikasında dövmenin üzerine bir yüz yıkayıcı veya yüz bezi koyun. Bu, kabuğun suyu emmesine yardımcı olacak ve daha sonra kabuk kenarlarının kurumasını ve kaldırılmasını hızlandıracaktır..
 • Az önce kazanılan kabuklarla uğraşırken't parçalanmaya ve düşmeye başlayın (eğer'üç hafta sonra hala oradasınız) yüz yıkayıcınızı kabuğun üzerine koyduktan ve makul ölçüde su ile tıkandığında, avuç içi antibakteriyel yıkama veya sabunla doluyken, ılık su hala akarken elinizi kabuğun üzerinde gezdirin. . Bu, kenarların kalkmaya başlamasına biraz yardımcı olacaktır, ancak bunu kademeli olarak yapmalısınız. NOT: Bu işlem oldukça risklidir. Sadece birkaç saniye yapın ve günde iki defadan fazla yapmayın. Potansiyel renk kaybı yüksek olduğundan, son çaredir ve kendi takdirinize bağlı olarak yapılır..
 • Daima temiz, hijyenik bir havluyla kurulayın. Kabuğu bir havlu veya yüz yıkayıcı ile ovalamayın veya çalkalamayın
 • Yukarıdaki önerilerden herhangi birini bir seferde yalnızca birkaç saniye denemeniz önerilir. Kabukları çıkarmak için aşırı hareketler ters etki yapabilir ve dövmenize zarar verebilir..

Normal kabuklanma ve deride pullanma

Normal kabuklanma ve deride pullanma

dövme forumu

Scabbing Dövmeme Ne Yapabilir??

Bir dövme doğal olarak iyileşmezse ve kabuklar yanlış veya çok erken çıkarsa, potansiyel olarak rengin solmasına, düzensiz renge veya eksik mürekkebe, bulanık çizgilere veya dövme tasarımının eksik kısımlarına neden olabilir..

Bu meydana geldiğinde son derece üzücü olabilir, özellikle dövmelerin hem zamanınızın hem de paranızın bir yatırımı olduğu kadar kişiliğinizin bir ifadesi olduğu ve herkesin görebileceği bir şey olduğu düşünülürse. Komplikasyonlar istediğiniz son şeydir.

Yaralı Bir Dövmeyi Onarmak İçin Sanatçınızla Çalışmak

Çoğu dövme sanatçısı, dövme onlar için yürüyen bir reklam olduğundan, dövmenizin en iyi şekilde görünmesini isteyecektir. Dövmeniz kabuklarını kaybettikten ve tamamen iyileştikten sonra, sanatçınız yaralarınızdaki kötü etkileri ücretsiz veya indirimli olarak düzeltmeyi teklif edebilir. Bu yapmak istediğin bir şeyse, yapma'Rötuş almak için genellikle altı ila sekiz haftalık bir zaman sınırı olduğundan, çok uzun süre unutmayın.

Ayrıca dövme sanatçınıza ne olduğunu göstermek için daha erken bir ziyarete gitmenizin de bir zararı yoktur.'oluyor. Muhtemelen ne olduğunu bilmek isterler'işlerinde oluyor ve özel durumunuzla başa çıkmak için bazı bakım sonrası tavsiyeler sunabilir. Ne de olsa, onlar uzmanlar ve birçok dövme ve iyileşme sorunlarıyla ilgilendiler..

Bununla birlikte, stüdyodan ayrıldıktan sonra dövme sanatçısı dövmenizden sorumlu değildir. Daha fazla yardım sunup sunmayacakları onlara kalmış.

 • Dövmeniz Kabuklanırken Ne Yapmalısınız?

  Bakım sonrası, iyileşme ve kabuk oluşumu hakkında bilgiler de dahil olmak üzere dövmeniz hakkında tavsiye alın. Yeni dövmenizdeki kabuklarla ne, neden ve nasıl başa çıkacağınızı öğrenin..

Ne oldu? Kabuklar Nasıl Oluştu ve Bir Dahaki Seferde Onları Nasıl Önleyebilirim??

Sizi mürekkepledikten hemen sonra, saygın bir dövme sanatçısı dövmenizi sarardı. Bu yapılır:

 • Dövmeyi, taze yaraya girebilecek toz veya diğer küçük parçacıklardan koruyun.
 • Giysilerinizi koruyun.
 • Yeni dövmeye ulaşan havayı sınırlayın.

Dövmenizi yaptırdıktan sonraki ilk gün boyunca normal cilt, kabuk oluşturan sıvı olan plazma adı verilen sarımsı bir madde salgılar. Aynı zamanda, kabuklara dahil edilecek olan az miktarda mürekkep ve kan salgılayacaktır..

Kabuklanmayı minimumda tutmak için hemen yapmanız gereken bazı şeyler:

 • Plazmayı kabuklara dönüşmeden önce çıkarmak için, özellikle dövme sonrası bakım için tasarlanmış bir anti-bakteriyel köpük yıkama kullanın. Bunu yaparken dövmenizi çok nazikçe yıkayın ve herhangi bir bez değil, sadece elinizi kullanın. Hava kurumasına izin verin.
 • Cildinizi aşırı çalıştırmaktan ve dövmenize zarar vermekten kaçınmak için dövme seanslarınızı daha küçük zaman dilimlerinde yapın..
 • Dövme yaptırırken ve hemen sonrasında enfeksiyonu önlemek için tüm talimatları izleyin. Bu, düzenli yıkamayı, dar giysiler giymekten kaçınmayı ve tavsiye edilirse dövmeyi geceleri iyice sarmayı içerir..

Dövmemin Enfekte Olduğunu Nasıl Anlarım??

Büyük kabuklar mutlaka bir enfeksiyon belirtisi değildir, ancak bunun bir işareti olabilir. Eğer sen'Emin değilim, işte dövme enfeksiyonunun bazı diğer açıklayıcı belirtileri:

 • Ağrı 48 saat sonra azalmak yerine artar
 • Üç gün sonra devam eden şiddetli iltihaplanma. Dövmeniz dokunulduğunda sıcak geliyorsa veya dövmeden yayılan sıcaklık veya kaşıntı hissediyorsanız, bu bir enfeksiyon belirtisi olabilir..
 • Azalmak yerine artan kızarıklık. Dövmeden çıkan ince kırmızı çizgiler kesin bir enfeksiyon belirtisidir; kırmızı çizgiler görürseniz hemen bir doktora gidin çünkü kan zehirlenmesi olabilir.
 • Özellikle sıvı dolu çıbanlar veya püstüllerin eşlik ettiği ciddi veya düzensiz şişme.
 • Kötü kokulu akıntı veya irin de kesin bir enfeksiyon belirtisidir..
 • Başka bir hastalıkla ilgisi olmayan vücut ağrıları, ateş veya genel halsizlik.
 • Sarı veya yeşil bir sıvı ile dolu kabuklar veya kokan kabuklar.

Enfeksiyon kapmış olabileceğinizden şüpheleniyorsanız ancak'Emin değilim, dövmeciye git ve işine bakmasını sağla. Onlar'yüzlerce (muhtemelen binlerce) dövme gördüm ve bir sorununuz varsa size hemen söyleyebileceğim. Tavsiye ederlerse, bir doktora görünmeli ve size verdiği tüm talimatları uygulamalısınız..

Dövme Enfeksiyonu Hakkında Daha Fazla Okuma

 • Yeni Dövmem Etkilendi mi? Bunun hakkında ne yapayım?

  Yeni dövmen'İyi hissetmiyorum, enfeksiyon kapmış olabileceğinden endişeleniyorsun. Enfekte bir dövmenin semptomlarını ve bununla nasıl başa çıkılacağına ilişkin talimatları öğrenin..

Enfekte bir dövme—renkli akıntıya ve aşırı kızarıklığa dikkat edin

Enfekte bir dövme—renkli akıntıya ve aşırı kızarıklığa dikkat edin

Dövmede kalın kabuklanma hasara neden olur

Dövmede kalın kabuklanma hasara neden olur

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

© 2013 Anne

Yorumlar

BeerGod40oz 29 Ağustos 2016’da:

Dövmemi 10 yıldan fazla bir süre önce yaptırdım ve hala ara sıra küçük kabuklar alıyorum, bu ne anlama gelebilir??? Lütfen biri cevap versin! ben'gerçekten gerginim.