Bir dövme yorumcusu ve yazarı olarak, kişisel deneyimime ve bir dövme stüdyosunda çalışma zamanıma güveniyorum..

Kırmızı, şiş sırt dövmesi

Kırmızı, şiş sırt dövmesi

Eli

Güzel, harika dövmen şimdi acıyor, kırmızı, morarmış ve şişmiş. Sürekli ağrıyor ve her hareket ettirdiğinizde irkiyorsunuz.

Bu normal mi?

Kısa cevap evet. Dövmenizi yaptırırken, bir iğne cildinizi hızla deldi ve epidermisin altına mürekkebi bırakmak için birkaç katmanından geçti. Gerçek şu ki, vücudunuz yeni dövmenizi iyileşmesi gereken bir yara olarak görüyor ve iyileşme sürecinin bir parçası şişlik ve morarma (tıbbi olarak kontüzyon olarak bilinir).

Yeni Dövmeniz Neden Şişiyor??

Bağışıklık sisteminiz için yeni dövmenizin aslında bir yaralanma olduğunu unutmayın. Vücudunuz yaralandığında, kırık kan damarlarının etrafında bir kan pıhtısı oluşur ve darbe bölgesinde bir çürük oluşturur. Aynı zamanda, bağışıklık sisteminiz ciltteki açıklığa girmeye çalışabilecek herhangi bir bakteri veya virüsle savaşmak için beyaz kan hücrelerini ve diğer doğal vücut kimyasallarını yaralı bölgeye gönderir..

Yaralı bölgeye ekstra sıvı gönderildikçe, dövmenizin etrafındaki cilt şişer, bu da bölgeyi daha fazla yaralanmadan korur ve tamponlar ve iyileşmesine yardımcı olur..

Yılan Kol Dövmesi

Yılan Kol Dövmesi

karloks

Dövme Şişmesi ve Morarmanın En Yaygın Nedenleri

 • Hassas Dövme Konumu. Şişlik, vücudun etli bölgelerinde veya cilde yakın kan akışının çok olduğu yerlerde daha sık görülür. Yeni dövmeler, özellikle kolun altında, bacağın iç kısmında, boynun yanında veya bir ekstremitede (örneğin elleriniz ve ayaklarınız) ise şişmeye eğilimlidir. Bununla birlikte, vücudun herhangi bir bölgesi olabilir. morarma ve şişme yaşamak.
 • Aşırı Kan Sulandırıcılar. Alkol, kahve ve aspirin gibi kan sulandırıcıların yanı sıra kan inceltici ilaçlar dövme öncesi, sırası veya sonrasında tüketilmemelidir çünkü dövme iyileşirken aşırı şişmeye neden olabilirler..
 • Dövme Sürecinin Kendisi. Uzun seanslar ve ağır, kaba dövme, doğal olarak bölgede artan morarma ve şişme ile sonuçlanacaktır. Bunu önlemek için zamanla cilt hasarını en aza indirecek teknikler geliştirecek deneyimli bir dövme sanatçısı seçmelisiniz..
 • Cilt Uyuşturucu Kremler. Cildi uyuşturan kremler uygulandıkları yerde kan akışını kısıtlar. Bazen bu, sinir sisteminin aşırı derecede hassaslaşmasına ve şişmenin daha da artmasına neden olarak vücudu kısıtlayabilir.'tamir süreci.
 • Cilt Hassasiyeti. Tıbbi nedenlerle morarma ve şişmeye daha yatkın olanlar veya kan rahatsızlıkları olanlar da normalden daha fazla şişlik ve morluk yaşayacaktır..

gerçi ben'Şişliğin en yaygın nedenlerini sıraladık, her durumda her zaman anomaliler vardır. Artık dövmelerin neden şiştiğini bildiğinize göre, bundan kaçınmak ve dövmenizin muhteşem görünmesini sağlamak için elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz..

Premium Dövme Sonrası Bakım Seti

Yeni dövmenize bakmak, enfeksiyon ve aşırı şişmeyi önlemek için son derece önemlidir.. Aftershock Premium Dövme Bakım Seti İyileşirken dövmeniz için bakım yapmanız gereken tüm losyonları sağlar.

Paket şunları içerir:

 1. Derin temizlik sıvı sabun.
 2. bakım sonrası merhem.
 3. bakım losyonu.
 4. bakım kremi

Yeni Bir Dövme İçin İyileşme Aşamaları

 1. Ani Tepkiler. Dövmede morluklar ve şişlikler, dövme stüdyosundan ayrıldıktan hemen sonra lekelerde görünen kırmızımsı, pembe noktalar olarak başlar. Zaman geçtikçe, dövmenin etrafındaki alan da şişmeye başlayabilir ve uzuv veya bölge hareket ettirmek için biraz ağrılı olabilir..
 2. Çürük/Şişmiş Aşama. Cildin ne kadar travma geçirdiğine ve yeni dövmenizin konumuna bağlı olarak, morarma ve şişlik bir ila dört hafta sonra kaybolmalıdır. İyileşmenin çeşitli aşamalarından geçerken, çürük'rengi mavimsi-mor bir lekeye dönüşecek ve ardından sarımsı yeşil puslu bir buluta dönüşecek. Çok renkli yara daha sonra doğal ten rengine dönmelidir. Vücut iyileşme aşamalarından geçerken ve sıvılar boşaldıkça şişliğiniz de benzer bir oranda azalmalıdır..
 3. Kaşıntılı Aşama. Üç ila yedi gün sonra (veya iki haftaya kadar), dövmenizin soyulmaya başlaması ve çok kaşınması gerekir. Kabuklar oluşabilir, ancak kendi başlarına düşmelerine izin vermek ve dövmenizi çizmemek önemlidir..

Aşırı ağrı, beyaz veya yeşilimsi maddelerin sızması, kötü kokulu dövmeler ve ateş, dövme enfeksiyonunun belirtileridir (aşağıya bakınız). Enfeksiyon kapmış olabileceğinizi düşünüyorsanız hemen bir doktora görünün..

Kırmızı, ağrılı, enfekte bacak dövmesi

Kırmızı, ağrılı, enfekte bacak dövmesi

FB’deki Dövme Sanatçıları

Morarma ve Şişmeyi En Aza İndirmek İçin İpuçları

1. Şişmiş bölgeye soğuk kompres uygulayın.

Bu, bir paket donmuş bezelye veya soğuk bir bez kadar basit olabilir. giymek't doğrudan cilde donmuş kompres veya buz uygulayın. Bunun yerine, soğuk öğeyi tülbent veya tülbent gibi temiz, tüy bırakmayan bir malzemeye sarın. Kompresi şişmiş bölgede yaklaşık 30 dakika bırakın. Bu, kan akışını azaltacak ve cilde kanamayı sınırlayacak, böylece morarma ve şişmeyi azaltacaktır. Ayrıca ağrı ve iltihabı hafifletecek ve iyileşme sürecini hızlandıracaktır..

2. Şişmiş dövme ile vücudun bir kısmını yükseltin.

Mümkünse şişmiş dövmeyi kalbinizin üzerinde tutun, uzanmanıza yardımcı olabilir. Kalbin altındaki vücut bölgeleri, bölgeye daha yüksek kan akışı olasılığına sahiptir, bu da morarma ve şişmeyi artırır..

İlk 24 saat boyunca mümkün olduğunca dövmeyi yüksek tutmaya çalışmalısınız..

3. Dövme yaptırdıktan sonra aspirin dahil tüm kan sulandırıcılardan kaçının.

Bir ağrı kesici almanız gerekiyorsa, tam olarak ambalajın önerdiği şekilde alarak ibuprofen ve panadol deneyin. Kan inceltici ilaçları bırakmayı düşünün, ancak her zaman önce doktorunuza danışın..

4. 48 saat sonra, bölgedeki kan dolaşımını artırmak için ılık bir bez uygulayın, bu artık vücudunuzun iyileşmesine yardımcı olacaktır..

Bunu günde üç ila dört kez 10 ila 15 dakika yapmalısınız. Soğuk ve sıcak kompresler arasında geçiş yapmak dövmenizi artırabilir'iyileşme oranı. Enfeksiyona neden olabilecek yabancı bir cismin girmesini önlemek için kompres uyguladıktan sonra hijyenik bir bez kullandığınızdan ve dövmenizi yıkadığınızdan emin olun..

Şişlik ve Morarma Nedenleri

 • Atama. Şişlik, vücudun etli bölgelerinde veya kan akışının yüksek ve cilde yakın olduğu yerlerde daha sık görülür. Yeni dövmelerin kolun altında, bacağın iç bölgesinde, boynun yanlarında, ellerde ve ayaklarda önemli ölçüde şişmesi oldukça yaygındır, ancak vücudun herhangi bir bölgesi dış etkenler nedeniyle morarabilir ve şişebilir..
 • Maddelere Tepkiler. İyileşme sırasında aşırı şişmeye neden olabileceğinden, dövme yaptırmadan önce kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmaya çalışın. Alkol, kahve ve aspirin (ayrıca kan inceltici ilaçlar) içmek, dövme yaptırmadan önce, dövme sırasında veya sonrasında tüketilmemelidir..
 • Dövme Sürecinin Kendisi. Uzun seanslar ve ağır elle yapılan kaba dövme, doğal olarak bölgedeki morlukları ve şişmeyi artıracaktır. Zamanla, deneyimli bir dövme sanatçısı cilde verilen hasarı en aza indirecek teknikler geliştirir, bu da şişlik ve morlukları azaltır..
 • Çok Fazla Uyuşturucu Krem. Cilt uyuşturan kremler kullanım sırasında bölgeye kan akışını kısıtlar. Bu bazen iyileşme sırasında istenen sonucun tam tersine neden olabilir, sinir sistemi bölgeye akan ekstra kan ve sıvıya aşırı duyarlı hale gelir ve böylece daha da şişerek vücudu kısıtlar.'iyileşme süreci.
 • Tıbbi nedenler. Tıbbi nedenlerle morarma ve şişmeye daha yatkın olanlar veya kan rahatsızlığı olanlar da tipik reaksiyonlardan daha fazlasını yaşayacaklardır..

Şişliğin birçok sebebini sıralamış olmama rağmen, her durumda her zaman anormallikler vardır. Şişliğin en yaygın nedenlerinden kaçınma bilgisine sahip olarak, dövmenizin muhteşem bir dövmeye dönüşmesine ve iyi iyileşmesine yardımcı olacaksınız..

İyileşme Sürecine Yardımcı Olacak Diyet İpuçları

 • Daha fazla sarımsak ve soğan yiyin. Bazı doğa bilimciler, çok yakınlaşan insanları uzak tutmanın yanı sıra, bu gıdaların anti-mikrobiyal elementleri nedeniyle iyileşmeye yardımcı olduğuna inanırlar..
 • Daha fazla C vitamini yiyin. C vitamini genellikle turunçgillerde ve karnabahar, brokoli ve tatlı patates gibi tatlı sebzelerde bulunur. Bu vitamin, doku onarımı ve iyileşmesinde doğal bir savunma yardımcısıdır..
 • Alkolden tamamen uzak durun. Sadece kan inceltici olmakla kalmaz, aynı zamanda yeni dövmeniz konusunda daha az koruyucu ve dikkatli olmanıza da neden olur..
 • Bol miktarda sağlıklı sıvı tüketin. Su, çorbalar, meyve suları ve bitki çayları özellikle sizin için iyidir.
 • Fazladan süt ürünleri, beyaz un, şeker ve işlenmiş gıdaları tüketmekten kaçının.. Bunların iyileşme sürelerini yavaşlattığı bilinmektedir..

Yeni ve normal olarak iyileşen bir dövmeden kaynaklanan şişlik ve morarma minimum düzeyde olmalıdır. Dövmenin kenarından birkaç santimetre uzağa yayılacak ve kısa bir süre içinde oluşacak açık renkli morluklara sahip olacaktır..

Öte yandan, enfekte olmuş bir dövme, yukarıdaki tüm semptomların aşırı örneklerine sahiptir. Şişlik o kadar yoğun olabilir ki hareketi kısıtlar, çok fazla acıya neden olur ve dövmenin kendisinden oldukça uzağa yayılır..

Enfekte Bir Dövmenin Belirtileri

1. Dövmeniz Dokunuşa Kadar Sıcak

Dokunmak için sıcak olmak, enfekte bir dövmenin anlatı işaretlerinden biridir. Dövme ve etrafındaki alan genellikle çok sıcaktır ve hatta sıcaklığın çok rahatsız edici olduğu ve bölgenin soğutulması gereken bir noktaya gelebilir..

2. Dövmeniz Sızıyor veya İçinde Yırtık Var

Bir enfeksiyonun ikinci belirgin özelliği, potansiyel olarak sarı sıvı veya irin dışarı sızdığı yeni dövme içindeki deride bir kırılma veya yırtılmadır. Enfeksiyon noktasında kalın kuru veya ıslak kabuklar mevcut olabilir. Bazen kötü bir koku sızmaya eşlik eder. Bu kesinlikle bir enfeksiyon belirtisidir..

3. Sen'Ateş, Kas Ağrıları veya Genel Halsizlik Yaşanması

Bunların hepsi genel bir enfeksiyonun belirtileridir ve hemen bir doktora gitmeniz ve profesyonel tedavi almanız gerektiğini gösterir..

Enfeksiyon Hakkında Ne Yapmalı?

Herhangi bir enfeksiyonun ilk belirtisinde, Doktora git!

Dövmeniz hemen tedavi edilirse kurtarılabilir. Çoğu durumda, doktorunuz enfeksiyonu iyileştirmeye yardımcı olmak için antibiyotik veya steroid reçete edecektir. Doktora paranız yetmiyorsa, tıbbi bir görüş alın çünkü bir dövme sanatçısı tıp uzmanı değildir ve potansiyel sağlık sorunlarını belirleyemez..

Bilişim Teknoloji'Bunu mümkün olan en kısa sürede halletmeniz önemlidir, çünkü bir enfeksiyon cildinizden mürekkebin sızmasına neden olarak dövmenizin solgun veya hasarlı görünmesine neden olabilir ve bu gerçekten cesaret kırıcıdır..

Ne'Dövmenize Oldu?

Her soru için sizin için en iyi cevabı seçin.

 1. Dövmenizde hiç kabuklanma yaşadınız mı??
  • Evet
  • Numara

  Puanlama

  Cevaplarınıza göre toplam puanlarınızı toplamak için aşağıdaki puanlama kılavuzunu kullanın..

  1. Dövmenizde hiç kabuklanma yaşadınız mı??
   • Evet: +0 puan
   • Hayır: +0 puan

   Puanınızı Yorumlama

   0 puan şu anlama gelir: ?

   Yeni Dövmeler Üzerine Daha Fazla Okuma

   • Yeni Dövmem Etkilendi mi? Bunun hakkında ne yapayım?

    Yeni dövmen'doğru hissetmiyorum ve sen'Enfeksiyon kapmış olabileceğinden endişeleniyorsun. Enfekte olmuş bir dövmenin belirtilerini öğrenin ve bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrenin..

   • Dövmeniz Kabuklanırken Ne Yapmalısınız?

    Bakım sonrası, iyileşme ve kabuk oluşumu hakkında bilgiler de dahil olmak üzere dövmeniz hakkında tavsiye alın. Yeni dövmenizdeki kabuklarla ne, neden ve nasıl başa çıkacağınızı öğrenin..

   • Dövme Sonrası Bakım İpuçları, Yeni Dövmeme Nasıl Bakmalıyım??

    Pratik ve test edilmiş dövme sonrası bakım talimatları. Bunu neden yapmanız gerekiyor ve bakım sonrası ne kadar etkili yapılıyor?.

   Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

   Yorumlar

   Murdie 15 Temmuz 2019’da:

   Kolumun bir parçası olan ön koluma dört saatlik bir Japon balığı yaptırdım, gerçekten çok şişmiş gibi, gerçekten şişmiş gibi, bu normal mi, saygılar.

   Anne (yazar) 01 Haziran 2019’da Hobart, Tazmanya ~ Avustralya’dan.

   Kendini Tanıtma Bağlantılı Yorumlar Silinecek

   sudha 12 Nisan 2019’da:

   4 gün önce dövme yaptırdım. Dün şişmeye başladı ama benim cildimden daha çok oradaki mürekkepli yer şişiyor ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin.

   A 13 Aralık 2018’de:

   Bacak dövmem var ve ağrıyor ve çürükler ve yürürken ağrıyor

   ter 18 Ekim 2018’de:

   Sarımsak ve soğan da kanınızı inceltir :\ Sadece saiyan

   Britt 08 Ekim 2018’de:

   Dövmemi cumartesi öğleden sonra yaptırdım ve'ayağımda şişmiş ve hala ağrıyor bu normal mi

   cıvıl cıvıl 29 Ağustos 2018’de:

   Yaklaşık 48 saat önce koluma bir örtbas yaptırdım. Japon koi, sandalyede yaklaşık 4 saat çok fazla iş/mürekkep. Kolum şimdi dirseğimden parmak eklemlerime kadar normal boyutunun iki katı. Aşırı endişelenmeli miyim? Herhangi bir yorum? teşekkürler.

   Jo 13 Mayıs 2017’de:

   Bilişim Teknoloji'Yeni bir dövme yaptırmadan önce, yaptırırken ve yaptırdıktan sonra çinko takviyesi almak iyi bir fikirdir. Cildinizin mükemmel şekilde iyileşmesine gerçekten yardımcı olur. Ve yazarın dediği gibi – sağlıklı beslenin! Sağlıklı bir vücut hızla iyileşir.

   bekleme 23 Nisan 2017’de:

   Kol bandı dövmesi yaptım. Biraz şişmişse, arelerin şişmesini azaltmak ne kadar zaman alır. Bulaşmış mı. Dün yaptım. Kırmızı değil, sarı irin veya kötü koku sızdırmıyor. biraz endişeliyim. bana en kısa sürede cevap ver

   Cg 14 Şubat 2017’de:

   Bir hafta önce buzağıma bir fırtına askeri dövmesi yaptırdım.'Hala oldukça acı verici, bu gece bacağımın ve ayağımın oldukça şişmiş olduğunu fark ettim. Dövme baldırım büyüklüğünde. Henüz sanatçımla konuşmadım çünkü silahı atlıyormuşum gibi hissediyorum (korkunç bir enfeksiyon nedeni)

   Nellie 13 Şubat 2017’de:

   İlk 4 tat 1. günden itibaren güzeldi ve 2. haftadan sonra minimal soyulma oldu. 5. tat ise elimde ve kolumun yan tarafındaydı ve sanki elim kırıktı, 1. günde morarmış ve şişmişti. Konum konumu konumu görünüyor!

   molly lynch 06 Ağustos 2016’da:

   Yani bu benim ilk dövmem ve dün yaptırdım, kırmızı, sıcak ve çok acıtması normal mi

   HippiChick1963 07 Nisan 2016’da:

   Bu yazı için teşekkür ederim, ben'bulduğuma sevindim. Yakın zamanda ayak bileğime örtme işlemi yaptırdım ve morarma ve şişlik oldukça epik oldu! Dövme sanatçım, yerleştirme (hassas ayak bileği bölgesi) ve yaş (52) dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere oyunda birçok faktörün olduğunu açıkladı. Makaleniz endişelerimi hafifletmeye yardımcı oldu çünkü'önerilen her şeyi hemen hemen yapıyorum.

   Barin Sambarisi 29 Ocak 2016’da Nijerya’dan:

   Dövmesi olanlar veya yaptırmayı umanlar için iyi ipuçları. Ama ben sadece'Birinin neden böyle bir acıyı gönüllü olarak yaşamak isteyebileceğini anlamıyorum.

   HevesliSözcü 28 Ocak 2016’da:

   Mükemmel makale! sahip değilim'Henüz dövme yaptırmaya başlamadım, ama yaptığım zaman'bu hub’ı iyi bir şekilde kullanacağım.

   molon 16 Ocak 2016’da:

   2 gün sonra soyuyorum. Dövme sanatçım bana acayip iyileştirici yeteneklerim olduğunu söylüyor

   James Güç 27 Haziran 2015’te:

   Güzel yazı dövme yaptırmayı düşünüyorum çok faydalı oldu

   mikeydcarroll67 31 Mayıs 2015:

   Dövme sanatçımın bana söylediği şeylerden biri de bölgeyi antibakteriyel sabunla yıkamaktı. Bu, istenmeyen bakterileri uzak tutmaya ve enfeksiyon kapma şansını azaltmaya yardımcı olabilir..

   Şans Harvey 29 Mayıs 2015:

   Dövme yaptırmayı düşünüyordum ama çok acı verici görünüyor!

   Richard 28 Mayıs 2015’te:

   Pazar gününden beri bacağımda dövmem vardı ve arpa yürüyebiliyorum ayak bileğim ve bacağım kırmızı ve şişmiş dövmem sarı sızıyor ve kokuyordu sonra kurudu Duş aldım ve şimdi tamamen kanla kırmızı ???

   bilge dünya 28 Mayıs 2015’te:

   Bu, yeni dövmeleri olan insanlar için çok bilgilendirici oldu. Bu makaleyi yakın zamanda belinde bir tane olan arkadaşıma ileteceğim. teşekkürler!

   mobilporno 26 Mayıs 2015’te Singapur’dan:

   Gerçekten harika bir sanat. Anne merkezi için teşekkürler.

   Adem Palmiye 20 Mayıs 2015’te:

   Böyle güzel bir makale! Taklit deri ile enfekte deriyi ayırt etmek için zaman ayırdığınız için çok memnun oldum..

   12345 15 Mayıs 2015’te:

   tilki değil çıplak tembel hayvana benziyor

   Mell Watson 15 Mayıs 2015’te:

   Çok bilgilendirici 🙂

   Yaz LaSalle 07 Mayıs 2015 tarihinde ABD’den:

   Ne harika bir makale – çok bilgilendirici. İki dövmem var ve benimkilerin ikisi de kabukluydu ama o resimlerden bazılarına bakmak beni korkuttu. Aslında dövmelerime Bag Balm sürdüm ve çok çabuk iyileştiler – kulağa garip geliyor ama'doğru. 🙂

   Jen S2 22 Nisan 2015’te:

   Ah! Bu dövmeler gerçekten harika görünüyor! Çok bilgilendirici sayfa! 😉

   Anne (yazar) 25 Mart 2015’te Hobart, Tazmanya ~ Avustralya’dan.

   FreakFran, seni duyuyorum!

   Bazı insanlar çok şanslıdır ve ne olursa olsun iyileşir…

   Ama çoğumuzun doğaya yardım etmesi gerekiyor – doğru bir şekilde.

   Stüdyoda tanıştığım insanları sevdim ama bakım sonrası bakım eksikliğinden de çok hüsrana uğradım.

   Yorumun için teşekkürler.

   Francine Oliveira 11 Ocak 2015 tarihinde Minas Gerais, Brezilya’dan:

   iyi tavsiyeler! ben'17 yaşımdan beri 6 yıl boyunca dövme stüdyolarında vücut delici ve vücut değiştirici olarak çalıştım. Vücut modifikasyon işinden ayrılmaya karar vermemin nedeni, temel olarak, insanların bizi ASLA DİNLEMEMESİ, çünkü yeni dövmenize, piercinginize veya kazımanıza iyi bakmaktan bahsettiğimizde abarttığımızı düşünüyorlar. Sadece hallederler, hayatlarını normal bir şekilde yaşarlar, içki içerler, yüzerler, parti yapar, dar giysiler giyerler, bir sürü abur cubur yerler ve sonra, eğer bir şeyler ters giderse, onlar'seni arayacak ve onların hataları için seni suçlayacaklar.

   İnsanlar, dövmenin, tıpkı diğerleri gibi, ancak içine mürekkep (dış/garip bir madde) yerleştirilmiş yeni bir yaralanma olduğunu akıllarında bulundurmalıdır. İyileşme sırasında bir şeyler olacak ve bu'Bu yüzden küçük bir ameliyattan sonra dikişlere özen gösterdiğimiz gibi yeni dövmelerimize de özen göstermemiz gerekiyor, örneğin.

   Georgina Crawford 21 Aralık 2014’te Dartmoor’dan:

   Ve o'Dövme mürekkebine, özellikle siyaha alerjiniz olabilir. Bu arada harika bir yazı ve resimler. Derecelendirme ve takip.

   Anne (yazar) 01 Aralık 2014’te Hobart, Tazmanya ~ Avustralya’dan.

   Mürekkep kan sisteminize girmez, epidermisin (cildinizdeki bir tabaka) altında birikir. Bir dövmenin tamamen iyileşmesi 2 haftadan uzun sürebilir ve çoğu zaman da sürer, tıbbi gerçek.

   Ancak, başlığın altındaki bilgilerde doğru cevabı olan retorik bir soru olmasına rağmen, soruyu cevaplamak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Gelecekte dövmelerinle iyi şanslar.

   megan 01 Aralık 2014 tarihinde Coventry’den:

   Evet'tamamen normal çünkü kan sisteminize kalıcı olarak mürekkep veriyorsunuz. Vücudunuz sonunda mürekkebin vücudunuzda olmasına alışır. Bu süreçte ona ne kadar baktığınıza bağlı olarak iyileşmesi 1-2 hafta sürer..

   Anne (yazar) 21 Eylül 2014’te Hobart, Tazmanya ~ Avustralya’dan.

   Her zaman kuralın istisnaları vardır ve hoşunuza giden bir dövmeyi çok az bir ücret karşılığında yaptırdığınız için oldukça şanslısınız..

   Umarım, bu başkaları için yararlı olan bilgilerdir.

   Keneisha 20 Eylül 2014’te Güney Florida’dan:

   Bu kesinlikle doğru değil. Dövmemi yükleyebilseydim, size iyi bir dövmenin ucuz olabileceğini gösterirdim. Tüm uyluğumu kaplayan bir dövmem var ve sadece 100 dolardı. Dövmemde 15 renk olan koyu tenli bir Afrikalı-Amerikalıyım. Bu güzel. Makalenizi okumaktan hoşlandım. Ne yazık ki ilk dövmemden önce çok az bilgim vardı. şimdi 2 büyüğüm var.

   Anne (yazar) 23 Eylül 2013’te Hobart, Tazmanya ~ Avustralya’dan.

   Kesinlikle! iyi dövme'ler't ucuz ve ucuz dövme'ler'iyi!

   Ne yazık ki, her şey armut şekline girdiğinde – dökülen bazı gözyaşları olabilir.!

   Leena 23 Eylül 2013’te yeni delhi’den:

   çok bilgilendirici..bu'Bu nedenle kaliteli ve hijyenik bir yerden dövme yaptırmak önemlidir..