Bir dövme yorumcusu ve yazarı olarak, kişisel deneyimime ve bir dövme stüdyosunda çalışma zamanıma güveniyorum..

Enfekte dövme

Enfekte dövme

Ev dövme sanatçılarına karşı insanlar

Bilişim Teknoloji'Dövme stüdyosunu terk edeli birkaç gün oldu. İlk başta, yeni dövmen parlıyordu. Şimdi o'tamamen farklı bir hikaye. Bir zamanlar güzel olan dövmeniz kabuklarla kaplı, tuhaf bir sıvı sızdırıyor ve her geçen gün daha dikkat dağıtıcı ve rahatsız edici hale geliyor..

belki bu'İlk dövmen ama diğerlerinde hiç sorun yaşamadın. belki yapmadın'diğer ikinizle fazla uğraşmayın ve iyi çıktılar. Ne olmuş'şimdi devam ediyor?

senin gerçeğin'Dövmenizin enfekte olup olmadığını merak etmek, yüksek bir olasılıkla olduğu veya en azından o yöne doğru gittiği anlamına gelir. Şimdi harekete geçmelisin yoksa sonuçlar hoş olmayabilir.

Enfekte Bir Dövmenin Belirtileri Nelerdir??

Yeni dövmeniz aslında açık bir yara. Bakterilerin kırık cilde girmesi nispeten kolay olduğu için enfeksiyona karşı hassastır. İşte enfeksiyonun en yaygın belirtileri. Eğer sen'bunlardan herhangi birini yeniden yaşıyorsanız, o'harekete geçme zamanı.

1. Şişme

Bilişim Teknoloji'yeni bir dövmenin şişmesi normaldir, ancak şişliğin azalmak yerine üç ila beş gün içinde arttığını veya dövmeyi makul bir mesafeye kadar uzatmaya başladığını fark ederseniz,'kesinlikle bir sorun.

2. Isı

Bir enfeksiyon dokunuşa sıcak gelebilir. Dövmenin özellikle ilk iki gün sıcak hissetmesi normal olmakla birlikte, sıcak hissetmemeli ve sıcaklık artmamalıdır. Eğer o'Enfekte olmuşsa, tüm dövmeniz ve etrafındaki alan dokunmak için çok sıcak olacak ve dövmenin içinden yayılan ısı olacaktır..

3. Deşarj

Enfekte dövmelerde genellikle çeşitli yerlerden sızan yapışkan bir akıntı olur; altın renginde berrak bir sıvı veya dövmenin içine oturan kalın sarı-yeşil bir yapışkan olarak görünebilir. Ayrıca irin (beyaz, sarı veya yeşil) görebilirsiniz..

4. Koku

Genellikle enfekte bir dövmeden gelen akıntı kötü bir kokuya veya kokuya sahip olacaktır. Bu kesin bir enfeksiyon belirtisi.

5. Ağrı

Eğer sen'3-5 gün içinde artan aşırı ağrılar yaşıyorsanız veya dövmenin içinden keskin, ateş eden ağrılar varsa,'muhtemelen bir enfeksiyondur.

6. Kabarcıklanma

Kabarcıklanma bir enfeksiyon belirtisidir ve dövmenin üstünde vücut sıvılarıyla dolu kırmızı, kabarık yaralar şeklinde ortaya çıkabilir. Cildiniz kabarcıklı veya parlak kırmızıysa, bu bir enfeksiyon belirtisidir..

7. Artan Kabuk Boyutu

Normalin üzerinde deşarj seviyeleri nedeniyle, dövmenizdeki kabuklar kalın ve soğanlı görünebilir ve sarı ve yeşil bir kabuğa sahip olabilir. Ancak hafif kabuklanma normaldir..

8. Ateş ve Uyuşukluk

Ateşiniz varsa veya uyuşuk hissediyorsanız ve bu semptomların diğer hastalıklarla ilgisi yoksa,'Vücudunuzun bir enfeksiyonla savaşmak için fazla mesai yapması muhtemeldir. Ateş, ateşiniz biraz yükselmiş olsa bile, aslında enfeksiyonun en kesin belirtilerinden biridir..

9. Kızarıklık veya Çizgilenme

Dövmeniz veya etrafındaki deri aşırı derecede kırmızıysa, muhtemelen bir enfeksiyon kapmışsınızdır. Dövmenizden yayılan ince kırmızı çizgiler görürseniz, hemen doktora gitmelisiniz çünkü çizgiler kan zehirlenmesinin erken bir belirtisi olabilir..

Dövme Enfeksiyonu Belirtileri

Enfekte bir dövmenin en yaygın belirtileri. Bu belirtilerden herhangi birini yaşıyorsanız, hemen harekete geçmeniz gerekir..

BelirtiAyrıntılar

Şişme

Şişlik iki gün sonra artar ve dövmeyi geçer.

Sıcaklık

Dövme içeride ve dışarıda sıcak/kızgın hissediyor.

Deşarj

Sarımsı-yeşil irin sızıyor.

Koku

Akıntı genellikle kötü kokar.

Ağrı

Uzuvda ve dövme çevresinde artan veya aşırı rahatsızlık.

kabarcıklanma

Sıvı ile dolu yükseltilmiş kırmızı yumrular.

Artan kabuk boyutu

Aşırı deşarj nedeniyle kabuklar büyüktür.

Ateş ve uyuşukluk

Bu, vücudun bir enfeksiyonla savaştığının bir işaretidir..

Dövmede enfekte yaralar

Dövmede enfekte yaralar

Ev Dövme Sanatçılarına Karşı İnsanlar

Dövmem Enfekte Olursa Ne Yapmalıyım??

Bir enfeksiyon olduğunu düşünüyorsanız, mümkün olan en kısa sürede doktora gitmelisiniz. Doktorunuz çoğu durumda daha fazla yara bakımı önerecek ve kullanmanız için bir antibiyotik veya steroid reçete edecektir. Bu hap veya krem ​​şeklinde olabilir. Doktorunuzla birlikte'ziyaret ettiğinizde şunları yapmalısınız:

 • Herhangi bir şey yapmadan önce ellerinizi sabun ve ılık suyla iyice yıkayın ve temiz bir havluyla kurulayın veya havayla kurutun..
 • Dövmedeki fazla sıvıyı ve irini ılık suyla yıkayın. Dövmenizi çok uzun süre ıslak tutmaktan kaçının ve antibakteriyel yıkama veya sabun kullanın. Yıkamak için sadece ellerinizi kullanın, bez kullanmayın.
 • Hafif tuzlu su veya tuzlu su solüsyonu ile durulayın. Yaklaşık bir litre ılık, steril suda (kaynatıp soğuttuğunuz) yaklaşık 1 – 2 yemek kaşığı tuzu eritin ve nazikçe durulayın..
 • Kabukları ovalamayın, yabancı parçacıkları ve fazla sıvıları nazikçe yıkayın. Kabukları çıkarmaya zorlamak, sanatınıza neredeyse kesinlikle zarar verecektir..
 • Çok dikkatli bir şekilde, hav partikülleri olmayan bir bezle kurulayın veya kurumaya bırakın..
 • tamamen kuruduğundan emin olun.
 • Doktor veya eczacı tarafından reçete edilen merhemleri belirtildiği şekilde uygulayınız..
 • Dövme kirli bir ortamdayken dövmenizi özel olarak tasarlanmış yapışmaz gazlı bezle sarın. Ayrıca dövme yarası nemliyken, uyurken ve'sürtünebilecek ve tahriş edebilecek giysiler giymek.
 • Dövmenizin temiz bir yerde kuruması için zaman ayırdığından emin olun..
 • Doktorunuzun sizin için reçete ettiği tedaviler dışında, dövmenizi mümkün olduğunca kuru tutmaya çalışın..
 • Dövmenizi mümkün olduğunca güneş ışığından koruyun.
 • Yeni Dövmem Şişmiş, Kırmızı ve Morarmış, Bu Normal mi?

  Yeni dövmenizin şişmesi ve morarması, bundan endişe duyuyorsanız'doğru iyileşmiyor mu? Vücudun iyileşme süreciyle ilgili bilgiler ve ipuçları.

Enfeksiyon İyileştikten Sonra Yeni Dövmeme Ne Olacak??

Dövmenizin sonucu, enfeksiyonun ne kadar şiddetli olduğuna ve kalın kabukların, kabarcıkların veya yaraların ortaya çıkıp çıkmadığına bağlıdır. Rengin veya tasarımın solması en yaygın sonuçtur, ancak son derece kötü durumlarda dövme yara dokusu geliştirecektir. Nadir durumlarda, insanlar enfekte dövmeler nedeniyle uzuvlarını kaybettiler..

Şişmiş, enfekte ayak dövmesi

Şişmiş, enfekte ayak dövmesi

Yeni Dövmeme Baktım, Peki Neden Hala Enfeksiyon Aldım??

Dövmenizin enfekte olmasının birçok nedeni vardır, bazı durumlarda'sadece bir şanssızlık vakası. İşte enfeksiyonun diğer bazı yaygın nedenleri:

 • Dövmeye kirli ellerle dokunmak (genellikle kazara).
 • Çok fazla bakım kremi kullanmak ve bakterilerin çoğaldığı nemli bir ortam yaratmak.
 • Yeni dövmenizi vurmak veya vurmak ve yara travmasına neden olmak veya mürekkebi aldıktan hemen sonra uzvunuzu dinlendirmemek ve aşırı egzersiz yapmak.
 • Diğer hastalıkların veya hastalıkların varlığı iyileşmeyi yavaşlatabilir.
 • Açık dövmeye giren giysilerden veya yatak çarşaflarından veya kir veya pislik gibi diğer yabancı cisimlerden kaynaklanan tüyler.
 • Diğer enfekte sıvılar arasındaki çapraz bulaşma enfeksiyona neden olabilir. Açılmış ve önceden kullanılmış bakım sonrası kremler ve merhemler, önceki bir kullanıcının bakteri ve mikroplarını içerebilir.
 • Aşırı içme, uyku veya dinlenme eksikliği, ilaçlar veya kötü beslenme nedeniyle zayıflamış bir bağışıklık sistemi enfeksiyona yol açabilir..
 • Yaraya düşük kan akışı iyileşmeyi engelleyebilir. Bu, dövme dokusunun aşırı şişmesinden kaynaklanabilir..
 • Sanatçı kontamine ekipman veya mürekkep kullandı.

Enfeksiyon Olursa Dövme Sanatçıma Söylemeli miyim??

Enfekte olmuş dövmeniz, dövme sanatçısı veya stüdyonun sorumluluğunda değildir. Teknik olarak stüdyo sadece siz dövme yaptırırken olanlardan sorumluydu ve dövmenizi düzeltmek veya yeniden yaptırmak gibi bir zorunlulukları yok..

Sanatçının enfekte olmuş bir dövmeyi düzeltmek için yasal bir yükümlülüğünün olabileceği tek durum, sağlıksız koşullarda dövme yaptırdığınıza ve dövme sanatçısı tarafından önerilen bakım sonrası bakımı doğru şekilde uyguladığınıza dair kanıtınız olduğundadır. Ama gerçekten, tekrar sana dokunmalarına izin verir miydin? Daha iyi bir seçenek, sağlık departmanını hızlı bir şekilde aramak olabilir, böylece başka bir kişiyi sizin üzerinizdeki stresten kurtarabilirsiniz.'şimdi yeniden deneyimleniyor.

Neden Stüdyo ile İletişime Geçmeliyim??

Stüdyo, iyileşme sorununuzla ilgili bilgileri size sağlayabilir. Eğer sen'şanslıysanız, herhangi bir renk bozulmasını veya solmasını ücretsiz veya indirimli bir fiyata düzeltmeyi teklif edebilirler..

Onlarla iletişime geçmek, dövme sanatçısına da sizi bilgilendirir.'yeniden sorun yaşıyorum. Senden beri'aslında işleri için yürüyen bir reklamdır, ihtimaller sizin mümkün olduğunca iyi görünmenizi istemeleridir. Eğer onlara bir şey söylemezsen'yanlış, onlar kazandı'düzeltmeye yardım edemem.

 • Yeni Bir Dövme Yaptırdım, Ne Zaman Yüzmeye Gidip Dövmemi Islatabilirim?

  Eğer sen'Yakın zamanda dövmenizi boyattınız ve dövmenizi ıslatıp ıslatamayacağınızı bilmek istiyorsanız, suya yakın herhangi bir yere gitmeden önce bunu okumalısınız..

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

© 2013 Anne

Yorumlar

R285821 10 Temmuz 2020’de:

Eşimin dövmesi biraz kabardı ve üst tabakası esas olarak mavi ve beyaz mürekkep, cildin ilk tabakasının altında kabarcıklar gibi, sadece 18 saat kadar oldu ve sadece bir buçuk inç dövmesi endişelenmeli mi? o yapar?

🙂 16 Mayıs 2019’da:

merhaba, dövmem kırmızı ve o kadar ağrıyor ki bir hafta oldu burada ve orada sarı bir kabuk var ve dövmenin bazı kısımları mürekkebin bir kesik gibi deriden çekiliyor gibi görünüyor, nuban ve septogard yardımcı olacak ve dövmem mahvolacak

Yavru kedi 17 Ağustos 2018’de:

Kaşlarım microblading sonrası kabuklu ve kırmızı

ruh 24 Haziran 2018’de:

İçinde kedi olan iki günlük dövmemi ne yapayım?.

Rachel 28 Aralık 2017’de:

Dövmemi bir yıl önce yaptırdım ve son zamanlarda canımı sıkıyordu ama bu gece kanadığını fark ettim. Dokunmak acıtıyor ama kırmızı ya da şiş değil.

aaa 07 Kasım 2017’de:

Dövmem kıpkırmızı ve bunun üzerinde sarı bir kabuk var, Cuma günü yaptırdım tavsiyesi olan biri bana yardım edebilir mi?

funda 17 Nisan 2017’de:

Merhaba 2 gün önce yeni bir dövme yaptırdım ve banyoda ıslatmama izin verilmediğini unuttum ve şimdi dövmemde lekeler var bu ne anlama geliyor!!!

sabu123 05 Ocak 2016’da:

4 hafta önce yeni dövme yaptırdım. ama ilk günden beri dövmenin etrafında kızarıklık ve kaşıntı var ama ağrım yok. Dövme sanatçısını ziyaret ettim ve doktora gitmemi önerdi. bunun için endişeleniyorum.

Mayıs 18 Eylül 2015’te:

3 gün önce küçük bir dövme yaptırdım, birkaç dakika içinde cildim pembeleşti ve dövmenin çevresinde bir inç kadar şişti. Geçen yaz aynı şeyi yapan ama iyi iyileşen daha büyük bir dövmem vardı. Ayrıca çok açık bir cildim var. Bu dövme kullandığımda kabarıyor.&d krem ​​ama onsuz değil. Berrak bir akıntı var, çok sıcak hissetmiyor, kötüleşmedi, ateşim yok. Renklerden birine alerjim olma ihtimali var mı?

Rituparna Biswas 01 Haziran 2015 tarihinde kolkata’dan:

Bilgilendirici makale.Dövme yaptırmayı planlıyorum.Bilgi için teşekkürler.

Bbytripz 11 Mayıs 2015’te:

Dövmem enfeksiyon kapmışsa kusura bakmayın ama ben kendim yaptım

cbs55 02 Nisan 2015 tarihinde:

Mükemmel makale. Teşekkürler!

ben'Yeni dövmemin enfekte olduğundan endişeleniyorum. ben'Daha önce iyileşmelerinde hiç sorun yaşamadım, ancak bu, altı gün sonra aşırı derecede ağrıyor ve kızarıklık, dövmenin yaklaşık 2 inç altına kadar uzanıyor. Sanatçım profesyonel ve son derece temizdir. ben'ne yapacağımdan emin değilim, ama sanırım şimdi bunu okuduktan sonra'bugün doktora gideceğim.

Lindsey AS 06 Şubat 2015 tarihinde Delaware’den:

harika bir merkez!

Anne (yazar) 14 Ocak 2014’te Hobart, Tazmanya ~ Avustralya’dan.

İlginç ürün. Sen'dövme iyileşmesi için ideal olan malzemeler konusunda haklısınız. Görünüşe göre tabiat ana sonunda en iyi losyonları yapıyor! fikirleriniz için çok teşekkürler!

Anne (yazar) 01 Ekim 2013’te Hobart, Tazmanya ~ Avustralya’dan.

Nazik sözlerin için çok teşekkür ederim Amethystraven, bu sefer tamam oldu! 🙂

ametististraven 30 Eylül 2013’te Kaliforniya’dan:

Bu mükemmel bir merkez. Benim de dövmelerim var ve enfeksiyona kadar hiçbir şey yaşamadım. Enfeksiyona kadar sıraladığınız semptomları yaşayanlar ve korkunç bir şekilde yanlış giden bir şey olanlar için ilk şey kesinlikle doktor olmalıdır. Bakteriler ve enfeksiyonlarla savaşan esansiyel yağlar içeren aynı organik ürünü her zaman kullandım ve dövmelerimin iyileşmesiyle ilgili hiçbir zaman sorun yaşamadım. Daima kimden dövme yaptırdığınızı kontrol edin. yapmadıklarından emin ol't iğneleri tekrar kullanmayın ve her zaman steril bir ortama sahip olun. eğer yapmazlarsa'Önünüzdeki ortamı sterilize edin, onlardan isteyin. Üzülmemeleri gerekir. Dövme stüdyosuna saygı duyulur ve tavsiye edilirse, dövme yapıldıktan sonra dövmeyi yaptıran kişiye bağlıdır. Dövme sanatçısı bir kişi için suçlanmamalı'dövme yapıldıktan sonra bakım eksikliği. Organize Kaos, bakım sonrası da mükemmel bilgiler veriyorsunuz. Bu hub’ı gerçekten seviyorum. başparmak veriyorum.