Lynsey, son on yılda bir dövme ve piercing koleksiyonu topladı. Vücut modifikasyon ipuçları kişisel deneyime dayanmaktadır..

Dövmeniz için bakım sonrası ipuçları hakkında her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Dövmeniz için bakım sonrası ipuçları hakkında her şeyi öğrenmek için okumaya devam edin.

Annie Spratt, CC0, Unsplash aracılığıyla

Dövmenize bakmanın doğru yolunu bildiğinizde,'aslında nispeten kolay. Bu makale, dövmenize ilk günden itibaren nasıl bakım yapacağınızı açıklayacak ve bunun için optimum sonuçları ve en uzun kullanım ömrünü sağlayacaktır..

Kaçınılması Gereken Genel Şeyler

 • Ne kadar cazip olursa olsun, onu almayın veya çizmeyin!
 • İyileşme sürecinde parfüm ve çok kokulu ürünlerden kaçının..
 • Güneşe maruz kalmaktan kaçının – özellikle'iyileşiyor, ancak genellikle yaşamı boyunca da.
 • Yara izi göründüğü için kesmekten kaçınmaya çalışın.

dövme sonrası bakım-optimum-sonuçlar-basit-sonrası bakımdan

1.gün

İlk dövme yaptırdığınızda üzeri örtülür. Dövmeciden ayrıldıktan sonra en az 2-3 saat bu kapağı üzerinde tutun. Çıkarırken dikkatli olun çünkü kullanılan malzemeye bağlı olarak yapışabilir. Kızdırmak için biraz su uygulamanız gerekebilir..

Kaplamanın çıkarılmasından sonra, dövmeyi hafif bir antiseptik sabunla yıkayın, ardından iyice durulayın. Temiz, yumuşak bir havluyla kurulayın, ardından biraz merhem sürün. Bunu günde 2-3 kez tekrarlayın.

Merheminizi Seçmek

İyileşme sürecinde doğru merhem seçimi çok önemlidir. Doğru tipte topikal kreme yatırım yapmak, canlı, uzun ömürlü bir sanat eserinin ödülünü alacaktır..

 • Hazırlık H. Hazırlık H merhemini şiddetle tavsiye ederim. Evet hemoroid kremi ama'dövmeler için de ideal! Şişliği ve kaşıntıyı azaltır ve ham ve tahriş olmuş cilt bölgesi için mükemmel olan bölgeyi rahatlatır. Ayrıca rengi mükemmel şekilde korur ve kabuklanmayı azaltır..
 • Jel değil merhem. Jeli değil merhemi seçtiğinizden emin olun (bunu kimyagerlerden veya çoğu süpermarketten alabilirsiniz). Bazı nedenlerden dolayı merhem daha iyi çalışır ve jel onu kurutur..
 • Ya da kendin seç. Elbette kendi seçiminizi yapmaktan çekinmeyin. Örneğin, bazı insanlar Tattoo Goo veya Bepanthen tarafından yemin ederler. ikisini de denedim olmadı'ikisinden de etkilenmedim, bu yüzden Hazırlık H’ye bağlı kaldım.
 • Antiseptik kremlerden kaçının. Seçiminiz ne olursa olsun Savlon veya benzeri bir antiseptik krem ​​kullanmayınız. Bunlar rengi kaldıracak. Dövmenizin rutin temizliği, herhangi bir şekilde herhangi bir enfeksiyonun oluşmasını önlemelidir..

2-6. Günler

Streç film kullanın. Bu adım benim kendi tavsiyemdir. 13 büyük dövmesi olan ve hiçbirinde renk kaybı olmayan biri olarak bu yöntemi denedim ve test ettim ve hiç sorun yaşamadım. Ayaklarını yere vuran ve bunu yapmaman gerektiğini söyleyen insanlar bulacaksın ama hijyen kurallarına uyduğun sürece gerçekten yapmalısın.'bir problemim yok.

 1. Günde 2-3 kez (en azından sabah ve akşam) yapılması gereken temizleme işleminizden sonra ve merhem sürdükten sonra dövmenizi taze streç film ile tekrar kapatın. Mepore bant veya elastoplasti ile sabitleyebilirsiniz..
 2. Her seferinde yeni bir streç film parçası kullandığınızdan emin olun. Ayrıca dövmenizin eskimiş gibi görüneceğini de unutmayın. "erime" eğer film bir süredir devam ediyorsa. Gerçek durum bu değil elbette. Aksi takdirde kabuklara dönüşecek olan şeylerdir. Bu, dövmenizin rengini etkilemeyecektir, bu nedenle'endişelenme!

Herhangi bir şey varsa, streç film rengi korur. Ayrıca kalın kabukların oluşmasını da engeller. "tutmak" ve çekerek renk kaybına neden olur. Bunu şiddetle tavsiye ederim – özellikle dövmeniz kıyafetlerin sürtündüğü bir yerdeyse. Örneğin, yan tarafımda ve kalçamda bacağımda bir dövme var. Bu tekniği kullandım ve kot pantolonumun bel kısmında veya herhangi bir yerinde kesinlikle renk kaybı olmadı.!

Bu yöntemin başka faydaları da vardır:

 • kabuklanma yok
 • Kaşıntı büyük ölçüde azalır, "sıkı" normalde olan his.
 • Ayrıca dövme üzerine toz ve mikropların yerleşmesini engeller. (Babam bir televizyon mühendisi ve kablo döşemek vb. için gerçekten kirli yerlere gitmesi gerekiyor. Daha önce dövmelerinin iyileşmesi için iki hafta izin alması gerektiği gibi, bu yöntemle yemin ediyor!)

Bunu bir kez dene, kazandın'dürüstçe geri dönme!

yapmasan bile'Filmi tüm gün kullanmak istemiyorsanız, en azından gece boyunca kullanın. Dövmenizle çarşaflara yapışmış olarak uyanmak istemezsiniz! Onları merak etmek acı vericidir ve renge ciddi şekilde zarar verebilir.!

7-14. Günler

 1. Artık streç filmi ve istenirse merhem kullanmayı bırakabilirsiniz..
 2. Merhem kullanmayı bu aşamada bitirmeyi seçerseniz, bir nemlendiriciye geçin, çünkü dövmenin esnek kalması gerekir. Diprobase veya E45 krem, harika nemlendiriciler olurken kokusuz ve hafif oldukları için harikadır.!

14. Gün+

Dövme şimdi tamamen iyileşmiş olmalıdır. Değilse, temizlemeye ve nemlendirmeye devam edin!

Dövme iyileştikten sonra uygun bakımın devam ettiğini unutmayın..

 • Solmayı azaltmak için mümkünse güneşe maruz kalmaktan kaçının. Güneş ışığına maruz kalma olasılığı varsa, üzerine yüksek düzeyde güneş kremi sürün, ancak fazla beyaz bitleri önlemek için yerleştirmede dikkatli olun.!
 • Alanı iyi nemlendirin. Bu, renkleri geliştirecek ve dövme yaşlansa bile daha canlı görünmelerini sağlayacaktır..
 • En az ayda bir kez nazikçe pul pul dökün'Bunu güzellik rutininizin bir parçası olarak zaten yapmayın. Bu, aksi takdirde bölgenin donuk görünmesine neden olacak ölü deriyi kaldıracaktır, ucuz, etkili şeker peelingi tarifi bunun için.

Özet

İyi bir bakım sonrası bakım şu üç bileşene dayanır: temizleme, nemlendirme ve koruma. Bu tavsiyeye uyarsanız, dövmeniz hayatınızın geri kalanında yaptırdığınız günkü kadar parlak olacaktır! Herhangi bir yorum veya soru göndermekten çekinmeyin. bildiğim kadarıyla cevaplayayım 🙂

İyi şanlar!

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

© 2012 Lynsey Hart

Yorumlar

Kayleigh Chapman 23 Şubat 2019’da:

Dün bir dövme yaptırdım ve merak ettim Eurax kremin kullanımı uygun mu??

Lynsey Hart (yazar) 12 Şubat 2019’da Lanarkshire’dan:

Selam,

üzgünüm yapmam'Bunun ne olduğunu bilmiyorum. Merkezimde belirtilen diğer kremlerle aynıysa, öyle olduğunu varsayardım. Ama yapabilirim'Kullandıklarım dışında başka kremler önermem veya yorum yapmam.

Jimmy Stu 12 Şubat 2019’da:

Merhaba 3 hafta önce yaptırdığım dövmeme cetraben krem ​​sürsem olur mu?

Şimdi tüm dökülmeler gitti ama hala gerçekten kaşınıyor….

teşekkürler

Lynsey Hart (yazar) 31 Aralık 2018’de Lanarkshire’dan:

Merhaba Ricky, hayır değil'Ne zaman yapsam öyle görünmüyor, ancak gerçekten sıcak bir yerde değilim, bu yüzden yapamadım.'gerçekten söyleme.

ricky ahşap 28 Aralık 2018’de:

Anladım, streç film mürekkebi terletmeyecek ama?

Lynsey Hart (yazar) 28 Aralık 2018’de Lanarkshire’dan:

Merhaba, üzgünüm, ben'm şaşırdım. Swarfiga, en iyi durumda bir dövmeye yaklaşmak için kötü bir şeydir, sadece iyileştiği zaman boşverin…. Daha önce de belirtildiği gibi – daha kolay kapatılabilen küçük miktarlarda yaptırın ve yukarıda belirtildiği gibi streç film ile örtün. makale, ama tek düşünebildiğim bu. Yavaşça yapıyor bu benim en iyi yolum'korkuyorum.

ricky ahşap 27 Aralık 2018’de:

Yaz mevsiminde olduğu gibi bir tatil dönemimiz olmuyor, rezervasyon yaptırmamız gerekiyor ve bizim yerimiz çalışmak için en güzel yer değil ve ayrıca bu yıl kayınvalidem yaz için geliyor, bu yüzden tüm rezervasyonlarımı yaptırmam gerekiyor. İşteyken işten izinli oldukları için işten izinli, bu yüzden işteyken silahları mürekkeplendirmek ve onları temiz tutmak için ne yapabileceğime dair bir fikriniz var mı, bahsettiğim gibi burası şimdiye kadarki en kirli yer, normalde swarfega kullanmak zorundayız birkaç saatte bir ellerimizde ve kollarımızda ama açıkçası her iki kolumu da yaptırırken bunu yapamam, bu yüzden onları nasıl temiz tutacağıma dair herhangi bir fikir, çünkü üzerimde herhangi bir sıkı kıyafetim yok çünkü kabukları çekecek, ayrıca ne zaman ben'küvözde kum püskürtüyorum, küvöze takılan deniz mavisi uzun kalın lastik eldivenler yüzünden ellerim ve kollarım deli gibi terliyor, bu yüzden bununla da uğraştım mürekkebin ıslanmasına ve cildimden akmasına ihtiyacım yok, herhangi bir fikir lütfen geri dön, teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Ricky

Lynsey Hart (yazar) 26 Aralık 2018’de Lanarkshire’dan:

Hey, dövmelerin iyileşirken bu kadar zor zamanlar geçirdiğin için üzgünüm. Kolları asla tek seferde yaptırmamalısınız – herhangi bir düzgün dövmeci oturuşta ısrar eder… eğer oturuşta mürekkebi alırsanız, iyileşirken her bir parçayı korumak çok daha kolay olacaktır. Ayrıca, örneğin yaz tatili döneminde iyileşmek için daha fazla zamana sahip olabilecekleri bir zamanda daha fazla maruz kalan alanları yaptırmanıza da izin verecektir. Lütfen zaman ayırın ve ayrıca zamanını ayırıp düzgün bir şekilde yapacak iyi bir dövmeci bulun. Uzun vadede daha iyi (ve muhtemelen daha ucuz) sonuç verecektir..

ricky ahşap 25 Aralık 2018’de:

Merhaba Lynsey umarım yardımcı olabilirsiniz, ben'ben bir mühendisim ve iş yerinde çok çok kirliyiz kiri, yağı, kiri siz adlandırın, iğrenç oldukları için kollarımızı ve ellerimizi sık sık yıkamak zorundayız, benim sorunum az önce 2 tam kol yaptırdım tekrar (ilk kez solma, düzensizlik ve düz olmayan çizgiler vb. ile gerçekten kötü oldu) tıpkı acemi bir dövmeci gibi gerçekten, bu yüzden her zaman karışıklığı çözmek için yeniden mürekkeplenmesini istedi, bu yüzden ayrıldığımızda yaptırmaya karar verdim Noel bu yüzden iyileşme ve kirden uzaklaşma zamanı, bu yüzden devam ettim ve yine başka bir kötü dövmeci seçtim ve kollarım şimdi enfekte ve selülitim var (bunu çözmek için günde 8 antibiyotik alıyorum) ama şimdi benim sorunum her şey iyileştikten sonra kollarım utanç verici olduğu için tekrar yapmak istiyorum ama çalıştığım çevre ile kollarımı tüm kir kiri balçık yağından nasıl koruyabilirim, insanlar gevşek bir üst kısmın nerede olduğunu söylüyor ama bu çoğunlukla işe yaramayacak kum / kuma giden en kirli işlerden biri olan kum blaster siyah ve g her yerde çok güzel ve ayrıca temelde büyük uzun lastik eldivenli bir kuluçka makinesine benzeyen bir dolapta yapıyorum ve ellerimi havaya uçurmak zorunda kalıyorum, bunu yaptığımda normalde uzun bir üst ile kollarımda boru şeklinde bandajlar var, bu yüzden siyah kumun/kumların kollarıma çok fazla girmesini en aza indiriyorum ama aynı zamanda kollarım ve ellerim makineye takılan lastik eldivenlerden terden sırılsıklam oluyor bandajları kullanmasam bile lastik eldivenler sizi bu hale getirdiği için hala terleyin, iyileştikten ve hala işimi yapabildikten sonra kollarımı nasıl yeniden yaptıracağıma dair herhangi bir öneri ipucu ve püf noktası, burada hazırlığın su geçirmez olması hakkında okudum, böylece bir fikir olabilir ama terleyen kuluçka makinesinde çalışmak için ellerimi ve kollarımı büyük uzun lastik eldivenlere koymadan önce yine de kollarımı kapatmam gerekecekti, o zaman tüm pisliğe bulaşmadan işimi nasıl yapacaktım? Bahsettiğimde, uzun kollu bol bir üst kullanmayı düşündüm. h hazırlığı, ama sonra tüm bu siyah kum/kum kiri vb. h hazırlığına yapışacak ve tatlı yükleneceğinden boru şeklindeki bandajları kullanamıyorum ve ayrıca h hazırlığı buna yapışacak, ayrıca h hazırlığı da yapışacak uzun kollu üstüm, ben'Dağınık durumdayım çünkü ne yapacağımı gerçekten düşünemiyorum ve artık işten izin alamıyorum çünkü patronum en iyi insan değil, diyeceğim, umarım bir şeyler bulabilirsin, makale için özür dilerim.

Lynsey Hart (yazar) 08 Aralık 2018’de Lanarkshire’dan:

Merhaba, uğradığın için teşekkürler. Görmeden bir şey söylemek zor. Bununla birlikte, birkaç gün sonra ağrıyan birkaç dövmem oldu – genellikle büyük kaslarda olanlar. Daha mı iyi? Yıkamak için anti bac sabunu kullanıyor musunuz??

Ocak 06 Aralık 2018’de:

Merhaba jackie. İlk dövmemi geçen Cumartesi (5 gün önce) yaptırdım. Bilişim Teknoloji'bacağımın yanında (altta) ve ayak bileği kemiğimin çevresinde ve ayağımın üzerinde. Kesinlikle seviyorum ama hala şiş, gergin ve ağrılı. ben'm Geceleri streç filme sararak, günde 3 defa yıkayarak ve sanatçının verdiği bir ürünü uygulayarak. Hala bu kadar ağrılı ve şiş mi olmalı? Teşekkürler Jackie 🙂

Yam Erez 19 Ekim 2018’de:

" senin dövmen gibi görünecek "erime" eğer film bir süredir devam ediyorsa. Gerçek durum bu değil elbette. Aksi takdirde kabuklara dönüşecek olan şeylerdir. Bu, dövmenizin rengini etkilemeyecektir, bu nedenle'endişelenme!" – Bunu yazdığın için teşekkürler. Başka hiçbir sitede bu bilgi yok. Ertesi sabah uyandım ve dövmem yerine lekeler gördüğümde neredeyse bayılacaktım. Sanatçı'beni uyardın.

Kaşıntı için Fenistil kullanımı hakkında bilginiz var mı??

Lynsey Hart (yazar) 14 Eylül 2018’de Lanarkshire’dan:

Merhaba Tatitat, uğradığınız ve yorum bıraktığınız için teşekkür ederiz. Bu kulağa harika geliyor. ben'bakacağım, kesinlikle.

tatiTat 12 Eylül 2018’de:

Veya… sadece Saniderm/Tegaderm/Dermalize kullanabilirsiniz (hepsi farklı markalar, ancak aynı şey). Bu yıla kadar tüm dövmelerimde yıkama/merhem yöntemini kullandım. Sonra bir sanatçıya Saniderm koydurdum. Her şeyi değiştirdi. Dövmeye yapışan, tüm kir ve bakterileri dışarıda tutan ve ilk parçadan sonra bir hafta boyunca açık bırakabileceğiniz, yıkama veya merhem gerektirmeyen nefes alabilen, su geçirmez bir film? İmza. Ben mi. Yukarı. Dövmem hızlı ve mükemmel bir şekilde iyileşti. Asla başka bir şey kullanmayacağım. Cidden, bak. aklımı başımdan aldı.

Lynsey Hart (yazar) 26 Ağustos 2018’de Lanarkshire’dan:

Merhaba Neon Melek. Ziyaret ettiğiniz ve yorum bıraktığınız için teşekkürler. Hala iyileşme aşamasındaysa evet. Merhem kabuklanmayı yumuşatır ve leke gibi görünür. Suya batırmadığınız sürece sorun yok.

neon melek 25 Ağustos 2018’de:

Bakım sonrası merhem sürerken dövmenin lekeli gibi görünmesi normaldir.?

Lynsey Hart (yazar) 06 Şubat 2018’de Lanarkshire’dan:

Merhaba Elena, bunun ne olduğundan emin değilim. Yalnızca hub’da ayrıntılı olarak açıklanan kullandığım yöntemi önerebilirim. Ben bir doktor veya dermatolog değilim, bu yüzden olabilir'Size gerçekten alternatif kremlerden bahsetmiyorum. Bununla birlikte, kırmızı veya yanık yapan herhangi bir şeyden kaçınılması gerektiğini söyleyebilirim..

Elena 06 Şubat 2018’de:

Merhaba Linsey,

Calendula kremini yeni dövmemde kullanabilir miyim? Şimdiye kadar sadece iki kez sürdüm ama 5 dakika yanıyor ve kırmızı oluyor. Bu normal mi?

teşekkürler!

Lynsey Hart (yazar) 31 Ocak 2018’de Lanarkshire’dan:

Merhaba Benny, uğrayıp yorum bıraktığınız için teşekkürler. Evet, kuru cilt koşulları için basit bir yumuşatıcı krem ​​olduğu için doublebase iyi olurdu. tekrar, yapma'çok fazla kullanma.

Benny1984 31 Ocak 2018’de:

Merhaba, geçen hafta üzerimi örttüm ve kakao yağı kullandım. İlk hafta şimdi kabuklanma geçti, doublebase krem ​​kullanmakta bir sakınca yok mu??

Lynsey Hart (yazar) 28 Ocak 2018’de Lanarkshire’dan:

Google’da arattım ve diprobaza benzer standart bir yumuşatıcı krem ​​gibi görünüyor, bu yüzden'herhangi bir soruna neden olacağını düşünmüyorum.

Emma 27 Ocak 2018’de:

ben'yeni dövmemde cetraben krem ​​kullanıyorum sorun yok mu?

Lynsey Hart (yazar) 21 Ocak 2018’de Lanarkshire’dan:

teşekkürler Jackie!

Jackie 20 Ocak 2018’de Yorkshire’dan:

Merhaba Shaun, onun yerine anusol kullandım ve çok işe yaradı! Dövmem artık tamamen iyileşti (12. gün), bu yüzden günde bir veya iki kez üzerine hindistancevizi yağı sürüyorum.

Dövmem harika bir renk.

Lynsey Hart (yazar) 16 Ocak 2018’de Lanarkshire’dan:

Merhaba Shaun. bilmiyorum'hiç denemediğim için bilmiyorum Aynı kıvamdaysa – vazelin gibi- o zaman yapmıyorum'zarar vereceğini düşünme. Krem olsa uzak dururdum. Bazı nedenlerden dolayı kremler'merhemler kadar iyi çalışır.

Shaun 16 Ocak 2018’de:

pH yerine anusol krem ​​kullanabilir misiniz?

Lynsey Hart (yazar) 11 Ocak 2018’de Lanarkshire’dan:

Merhaba Jackie, uğradığın ve yorum bıraktığın için teşekkürler. ben'Kremin yardımcı olmasına sevindim. Kaşıntı benim için en kötü yanı çünkü çizmemek çok zor!! Henüz çizilmeden renk kaybetmedim, bu yüzden kesinlikle işe yarıyor.

Jackie 11 Ocak 2018’de Yorkshire’dan:

Bunun için çok teşekkürler,'çok faydalı oldu! Dövmecim hindistancevizi yağını (eriyen sert madde) tavsiye etti ve bu çok güzel bir nemlendiriciydi ama kaşıntıyı durdurmazdı! Az önce hemarroid kremi sürdüm ve harika çalıştı!

Diğer bazı harika ipuçları da. Teşekkürler. 🙂

gün 10 Ağustos 2017’de:

Merhaba Lynsey, cevabınız için çok teşekkürler. Diprobase’i zaten kullanmaya başladım ve muhtemelen önerdiğiniz kadarını kullanıyorum, kesinlikle her şeyin çok daha iyi görünmesini ve hissetmesini sağlıyor. Çok fazla kabuklanma kalmadı, bu yüzden önümüzdeki birkaç gün ila bir hafta içinde iyi olacağını umuyorum! Mutlu günler 🙂

Lynsey Hart (yazar) 06 Ağustos 2017’de Lanarkshire’dan:

Hey Dai, Uğradığın için teşekkürler. sen yapmazsın'Dövmeniz için çok fazla diprobaza ihtiyacınız yok, sadece onu ince bir şekilde kaplayacak ve iyice ovalayacak kadar. Miktar dövmenin boyutuna göre belirlenir ama genel olarak orta ila büyük dövme için parmak ucu uzunluğunun yeterli olacağını söyleyebilirim..

gün 06 Ağustos 2017’de:

Merhaba Lynsey,

Umarım bu aptalca bir soru gibi gelmez? 3. sanat eserimi 10 gün önce yaptırdım ve şu ana kadar her şey yolunda gidiyor! Tattoo Aftercare denen bazı şeyler kullanırdım. "tamamen doğal" Ancak kafam traş olduğu için Diprobase kullanıyorum. Dövmeme rehber niteliğinde ne kadar uygulamalıyım?

şimdiden çok teşekkürler.

rena 11 Mart 2017’de:

Geçen cumartesi bir dövme yaptırdım, küçük uyuz çok kaşınmıyor ama tamamen tutulana kadar ne koyabilirim?.

Lynsey Hart (yazar) 12 Nisan 2016’da Lanarkshire’dan:

Merhaba Leo. Bilişim Teknoloji'2 hafta sonra hala iyileşiyor. İyileştikçe gelişen yeni cilt katmanları vardır, bu nedenle sıkıdır ve hatta kuru olabilir. Hub’da nemlendirme adımlarını izlerseniz, yardımcı olacaktır. Hazırlık H merhem kaşıntı ile harikalar yaratıyor. Ve gelecekte yeni dövmelerle streç film hilesini kullanın – gerçekten işe yarıyor 🙂

Aslan G 11 Nisan 2016’da:

Dövmemi 2 hafta önce yaptırdım ve dövmenin etrafı kırmızı ve kaşıntılı.

Sinir bozucu çünkü bakacağını düşündüğüm gibi görünmüyor.