Dövmeler benim hayatım. Bence dünyanın en yaratıcı sanat formu onlar.

Dövme yaptırmaya karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok şey var: maliyet, tasarım, konum, sanatçı ve neredeyse kalıcı olmaları. İlk veya sonraki dövmenizi nasıl seçeceğinize dair tavsiyeler içeren ve hatta dövme yaptırmanız gerekip gerekmediğine karar vermenize yardımcı olan ciltler dolusu makale var. Tüm dos ve don hakkında tavsiyeler var'ts ve randevunuza nasıl hazırlanacağınız hakkında. Çoğu sarhoşken dövme yaptırmamanız gerektiğini açıklıyor..

Soruyla karşılaştığımdan beri "Hamileyken dövme yaptırabilir misin?," yapmadığım aklıma geldi't genellikle hakkında duymak kesinlikle dövme yaptırmamanız gereken diğer iki durum: hasta olduğunuzda ve hamileyken! Birdenbire başınız üşüterek aşağı inerseniz, randevunuzu yeniden planlayın. İlk çocuğunuzu anmak istiyorsanız, onların doğumunu bekleyin. Aslında, emzirmeyi bitirene kadar bekleyin. Niye ya? Yukarıda bahsettiğim tüm hususların yanı sıra, dövme yaptırmanın ciddi sağlık riskleri vardır..

Bu Bir Sağlık ve Güvenlik Meselesidir

Bu makaleyi okuduktan sonra pekala gerçekleşebilir olsa da, kimseyi dövme yaptırmaktan korkutmaya çalışmıyorum. Belirtmek üzere olduğum tüm risklerin gayet iyi farkındayım. Yine de oldukça büyük iki dövmem var ve daha fazlasını yaptırmayı planlıyorum..

Bazı insanları, kimsenin bahsetmediği dövme risklerine karşı uyandırmaya çalışıyorum.. Dövme sanatçınız tarafından size verilen ince baskının kısa bir özetinin yanı sıra, eğer profesyonel ve sorumluysa, neden olmasın?'Bu risklerden mi bahsediyoruz? Korkutucu oldukları için olduğunu hissediyorum. Kıçında aptalca bir karalamayla kalma riskini almak, hayatını riske atmaktan çok daha kolay sindirilebilir. Dövmeciniz işini düzgün yaptığı ve siz de kendi işinizi yaptığınız sürece, bu çok küçük bir risk olsa da hala çok gerçek bir risktir. ve çok ciddi.

Fetal Stres

Bu, dövme sanatçımın bir numaralı endişesi olarak bahsettiği bir şey. Dövmeler acıtır. Ağrı vücudunuzu strese sokar. Ve anne karnında bir bebek olduğunda, bu stres onlara geçer. Bununla gayet iyi başa çıkabilirsiniz, ancak bebeğinizi gelişimine zarar verebilecek koşullara sokmak ister misiniz??

Alerjik reaksiyonlar

Daha önce dövme yaptırmış olsanız bile, bu çok gerçek bir olasılık. Farklı mürekkepler, daha önce hiç maruz kalmamış olabileceğiniz farklı şeylerden yapılır. En azından bu şekilde değil. Genel olarak şiddetli alerjik reaksiyonlar nadirdir, ancak bunlar olur. Ben bir tıp uzmanı değilim, ama şiddetli olsun ya da olmasın, alerjik bir reaksiyondan dolayı vücudunuza uygulanan stresin bir fetüs için iyi olamayacağını hissediyorum. Bu yüzden hamilelik testi pozitif çıkarsa dövmeyi atlayın. Açık görüşlü olanlarınız için, bilinmeyen bir alerjiyi önlemek adına yapabileceğiniz pek bir şey yok. Yapabileceğin şey vücudunu tanımak. bir şey olmazsa'Bir şey söylemek ya da bir şey yapmak doğru görünmüyor. Dövmeye alerjisi olan birini hiç tanımadım ve mürekkebi olan birkaç kişi tanıyorum ama biraz dikkatli olmak kötü bir şey değil.

Bakteriyel enfeksiyonlar

İyi bir dövme sanatçısı, kendisi ve ekipmanı ile ilgili kusursuz hijyene sahip olacaktır. Yeni eldiven giymeli, steril malzeme kullanmalı, temiz bir dükkanda çalışmalı vs. Bu konularda şüpheniz varsa sorun. Cevaplardan veya dükkanın görünümünden memnun değilseniz,'sana dokunmalarına izin verme. Niye ya? Boğaz ağrısı olan biriyle bir bardak suyu paylaşır mısınız? O zaman neden kirli bir makineden veya kirli dükkandan bakteri toplama şansını denesin ki? Unutmayın, bunlar cildinizi kıran ve mürekkebi enjekte eden iğnelerdir. Bakteriler hasarlı cildi sever. İçeri girdiklerinde ciddi ve yaşamı tehdit eden hasarlar verebilirler. giymek'bana inanmıyor musun? MRSA için hızlı bir google araması yapın. Bu risk sizi kapıdan dışarı kadar takip edecektir. O dövmeyi temiz tuttuğundan emin ol! Ve herhangi bir komplikasyon için izleyin. Yakın zamanda enfeksiyon kapmış bir dövme deneyimim oldu çünkü bakım sonrası bakımda gevşedim. Dövmeme zarar vermenin yanı sıra, birkaç doktor ziyareti, ciddi antibiyotikler içeriyordu ve neredeyse beni bir cerraha gönderiyordu. Yani bayanlar. Doğmamış çocuğunuzu taşırken dövme yaptırmanın hala iyi bir fikir olduğunu düşünüyor musunuz? Onları enfeksiyonlara veya onlarla birlikte gelen ilaçlara maruz bırakma riskini almak istediğinizden şüpheliyim. eğer hala öyleysen'ikna oldum, okumaya devam edin.

Viral Enfeksiyonlar

Hepatit B. Hepatit C. HIV. Bu ciddi bir şey. Bunlar almak istemediğiniz şeyler. Bunlar küçücük masum çocuğunuzun sahip olmasını istemediğiniz şeyler. Tıbbi gelişmeler sayesinde birçok HIV pozitif anne, virüsü bebeğine geçirmeden doğum yaptı. İşin aslı şu ki, atılması gereken adımlar var. Bu nedenle anne HIV pozitif olduğunu bilmelidir. HIV’in bir testte tespit edilmesi altı ay sürebilir. Matematik yap. Üç ayda bir dövme yaptırırsanız ve HIV kaparsanız, bebeğinizi korumak için zamanınız olmayabilir. Hepatitin tespit edilmesi 12 ayı bulabilir.

yapman gerektiğini söylemiyorum'Hepatit veya HIV kapabileceğiniz için dövme yaptırmayın. Sadece akıllı ol diyorum. Seks yapacakmış gibi düşün. Çuvalın içine atlayıp sokaktan geçen bir adamla korunmasız seks yapacak mısın?'adını hatırladığınızdan oldukça emin misiniz? Peki ya ilaçlar? Bir keşle iğneyi paylaşacak mısın? Yoksa sorumlu olmaya ve güvende olmaya mı karar vereceksiniz? Bu daha önce söylediğim şeye geri dönüyor. Dövme sanatçınızın uygun hijyen ve sterilizasyon prosedürlerini uyguladığından emin olun. Ve onlara güvendiğinizden emin olun. Dövme sanatçısına hayatım pahasına güvenirim. Sahibim. Birkaç defa. Yine de yeni bir dövme yaptırdıktan sonra HIV ve hepatit testi yaptıracağımdan eminim. Senin de aynısını yapmanı öneririm. Ve hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız bile dövmelerden tamamen kaçınırdım. Enfeksiyon riski küçüktür, ancak oradadır. Ve bu ciddi. Öyle ki, bazı eyaletler, hepatit riski nedeniyle dövme veya piercing yaptırdıktan sonraki 12 ay içinde kan bağışı yapmanıza izin vermiyor..

Bilişim Teknoloji'Kararınız

Tüm söylediklerimden sonra umarım sizi dövmelerden korkutmamışımdır. Düzgün yapıldığında gerçekten güvenlidirler. Daha önce de söylediğim gibi, tüm bu risklerin farkındayım ve hala dövme yaptırdım. Hatta bir komplikasyon yaşadım ve hala daha fazla mürekkep istiyorum. Dövmeleri ve dövme deneyimini seviyorum. Ama güvende olacak. En az bir yıl bekleyeceğim. Sağlıklı olduğumdan ve sanatçımı veya ekipmanını kötü bir şeye maruz bırakmadığımdan emin olmak için kan testlerimi yaptıracağım. Ve bir doktor bulacağım'Önceki enfeksiyonum nedeniyle sanatçımın gerektirdiği not. Aptal adam her zaman beni ve kendini kolluyor. Bölgeyle birlikte gelen küçük riskleri kendim almaya hazırım. Ama bu riskleri çocuğuma aktarmayı asla hayal etmem..

Umarım hamile olma ihtimalleri varsa dövme yaptırmaktan korkmuşumdur. kazandım'her iki şekilde de yargılama. Bu senin hayatın. O senin vücudun. Ve şimdi ve geri kalanı için nasıl yaşamak istediğiniz size kalmış. Yapacağım şey, güvende olacağını ummak ve dua etmek. Kendin Yap. Ve bunu sevmen ve koruman gereken masum hayat için yap..

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

Yorumlar

laurinzoscott 29 Mart 2020’de Utah, Kanab’dan:

Dana’dan bahsettiğin çok ilginç bir soru…yazılarını görmek çok güzel…tekrar

Dana Strang (yazar) 27 Ekim 2012’de Ohio’dan:

lovedoctor926 – evet. çoğumuz için sağduyudur. Ama sonra tekrar içmek, sigara içmek, uyuşturucu vb. Sağduyulu hamilelik olarak düşündüğüm şeylerdir hayır hayır's ve millet bunları yapıyor!… Okumak ve yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler.

Dana Strang (yazar) 27 Ekim 2012’de Ohio’dan:

Sharkye11 – Harika yorumun için teşekkür ederim.Senin gibiyim, risklere rağmen üçüncü dövmemi yeni yaptırdım ve dördüncüyü planlıyorum…. Evet. Dövmeler ve hamilelik donu't karıştırın. Rtist’im ayrıca fetüs stresine neden olduğunu belirtti. Ben de htat bilgisini ekleyeceğim… Sırada neden dövmeli sarhoş olunmadığına dair bir merkez olacak. Yine bariz bir hayır hayır olması gereken bir şey, Ama biliyorsun ki dışarıda bunu yapmak isteyen insanlar var.!

aşk doktoru926 27 Ekim 2012’de:

Yararlı bilgiler ve iyi tavsiyeler. Ben düşünüyorum'oldukça sağduyulu. Kadınlar dövme yaptırmak için çocuk doğduktan sonrayı beklemeli.

Jayme Kinsey 27 Ekim 2012’de Oklahoma’dan:

Dövmelerim var ve kesinlikle daha fazlası olacak, bu yüzden bu olmadı'beni korkutma. Ancak dövme yapmayı düşünen herkes için harika bir bilgi. Özellikle bir sabah uyanıp bir tane istediğine karar veren ve bunun o öğleden sonra yapılabileceğini düşünen insanlar..

İyi bir dövme sanatçısı bulmak için zaman harcamak için burada harika bir tavsiye. Gerekirse aylarca arayın, enfeksiyon riskinden veya eski bir dövmeden daha iyidir..

Hamilelikte bir tane almaya gelince, dürüstçe yapabilirim'hayal et. % 100 güvenli olsa bile, hamilelik sırasında kimin daha fazla rahatsızlığa ihtiyacı var??

Dana Strang (yazar) 21 Nisan 2012’de Ohio’dan:

Liseli – Kabul ediyorum. Bunu yazarken kendimden biraz korktum! Dürüst olmak gerekirse, riskler seks yapmakla hemen hemen aynı veya daha az. Benim için iyi. Bir bebek için pek iyi değil. okuduğunuz için teşekkürler.

kız öğrenciforreal 21 Nisan 2012’de:

güzel bilgi ben'korkmuyorum ama öğrendiğim iyi oldu! 🙂

Dana Strang (yazar) 13 Nisan 2012’de Ohio’dan:

Bill – Yorumunuzu yazdıktan hemen sonra cevapladım ve hiç yayınlanmadı! lanet olası cep telefonları. Belki daha iyi. Sen ve Bev’in aynı dövmeleri yaptırdığın hakkında kötü bir şaka içeriyordu! Bunu düşündüğünüz için bir milyon teşekkür ederim't tam olarak hedef kitle. Sizden olmadıkça hamile olabilirsiniz. Hızlı bir google araması ile öğrenebilirsiniz 🙂

Bill Hollanda 01 Nisan 2012’de Olympia, WA’dan:

Tamam, Dana, ben'Artık risklerin çok farkındayım ve kazandığımdan emin olabilirsiniz.'Dövme yaptırmayacağım…. Yapsaydım Bev beni öldürürdü….aslında o destekleyici olurdu ama bu'onu suçlamak daha kolay. 🙂 Bu kadar meyilli olanlar için iyi bir uyarı. huzurlu bir pazar günü olsun arkadaşım!