Nüfusun büyük bir kısmı gibi, dövmelere ilgi duyuyorsanız, saatlerce aynı (korkunç derecede rahatsız edici) pozisyonda oturduktan sonra dikkatli bir şekilde sandalyeden indiğiniz anda bakım sonrası bakımın başladığını söylediğini duymuşsunuzdur..

Yeni vücut sanatınız beceriksizce streç filme sarılınca ve plazma (TMI?)'Daha sonra, bakım sonrası rejiminize başlamak için ağrılı eve dönüş yolculuğuna çıkmadan önce uzmanların yararlı şifa tavsiyeleriyle dolu olmasını umuyorum..

Ancak ilk dövmenizi yaptırmadan önce (veya sonrasında) kimsenin size söylemediği şey, bakım sonrası sürecin asla bitmediğidir….

dövme sonrası bakım-bir ömür boyu-taahhüdü

@Seteph Splashed’da

Dövmenizi İyileştirmek

Taze dövmeler aslında sadece havalı görünen yaralardır ve herhangi bir yara gibi, düzgün bir şekilde iyileşmesini istiyorsanız temiz ve kuru tutulmaları gerekir. Dövmenizin genel sonucu, büyük ölçüde bu aşamada ona ne kadar iyi baktığınıza bağlı olduğundan,'bu adımı ciddiye almanız çok önemli.

Herkes kendi şifa yöntemlerinin kendileri için iyi olduğuna yemin ederken, yeni başlayanlara verebileceğim en iyi tavsiye, sanatçınız tarafından size verilen talimatları takip etmektir..

Bunun yanı sıra, yeni mürekkebinizin bakımını yaparken aklınızda bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar şunlardır:

 • Eve döndüğünüzde, sanat eserinizi koruyan streç filmi çıkarabilirsiniz..
 • Taze dövmenizi birkaç saat sonra nazikçe yıkayın. kokusuz, antibakteriyel sıvı sabun.
 • Dövmenizi nazikçe kurulayın. Sert havlu veya bezlerden kaçındığınızdan emin olun..
 • İnce, eşit bir tabaka uygulayın kokusuz nemlendirici krem.
 • Yıkama/nemlendirme işlemini her gün 3 ila 5 kez tekrarlayın..
 • Tekrar ediyorum, dövmeni sakla temiz ve kuru. Amacınız enfeksiyon kapmak değilse, banyoya veya yüzme havuzlarına daldırmayın..
 • İçinizdeki vampiri kucaklayın ve doğrudan güneş ışığından uzak durun.
 • Dökülen deriyi almak veya dövmenizi kaşımak için duyulan aşırı dürtüye direnin.

dövme sonrası bakım-bir ömür boyu-taahhüdü

Unsplash’ta @itfeelslikefilm

Bir Dövme Donuk veya Soluk Göründüğünde

Sen ne zaman'yeni bir dövme yaptırmaya (özellikle'daha önce hiç yapmadım), zaman genellikle böyle hissettirebilir'Sürükleniyor, ancak iki hafta geçtikten sonra yeni mürekkebiniz hemen hemen iyileşmiş görünmelidir.

Ayrıca dövmenizin donuk ve hafif bulutlu bir görünüm aldığını fark etmiş olabilirsiniz, ancak bunu yapmayın.'cesaretiniz kırılmasın! Tüm bunlar, cildin daha derin katmanlarının hala kendilerini onardığı anlamına gelir, bu yüzden'Dövmenizi yaptırdıktan sonra benimsediğiniz rutinden vazgeçmeyin.

dövme sonrası bakım-bir ömür boyu-taahhüdü

Unsplash’ta @clesulie

Dövmeler İçin Uzun Süreli Bakım

Dövmeniz tamamen iyileştikten sonra, odağınızı görünümünü korumaya kaydırmaya başlayabilirsiniz. Sonuçta, dövme yaptırmanın tüm amacı, parlak, göz alıcı ve çekici görünmesidir..

Ne yazık ki biz vücut sanatı sevenler için solma, dövme yaşlanmasının kaçınılmaz bir gerçeğidir. Bununla birlikte, bunun olmasını önlemenin ve dövmenizin mümkün olduğunca uzun süre taze görünmesini sağlamanın birçok yolu vardır..

Neyse ki, bu ömür boyu bakım, çaba miktarına yakın hiçbir yerde gerektirmez ve günlük yaşamınıza yerleştirmek için yeterince kolay olmalıdır..

dövme sonrası bakım-bir ömür boyu-taahhüdü

@kitsujay Unsplash’ta

Eski Bir Dövmenin Bakımını Taze Tutmak İçin Nasıl Yapılır?

 1. Her şeyden önce, sen'dövmenize sürmek için kendinize yoğun bir nemlendirici krem ​​bulmak isteyeceksiniz – tercihen günde iki kez. Piyasada dövmeye özel pek çok losyon mevcut olsa da, ben asla bundan vazgeçmedim. Palmers Kakao Yağı zulüm içermeyen, tamamen uygun fiyatlı ve hem taze hem de iyileştirilmiş dövmelerde harikalar yaratıyor.
 2. Bol su içmek garip gelebilir ama dövmenizi nemlendirmek'eğer öyleysen o kadar yardımcı olmayacaksın't Kendinizi içten nemlendirmek. Su, vücudumuzdaki toksinlerden kurtulmaya yardımcı olur ve yeterince içmek cilde daha parlak bir ışıltı verebilir, böylece dövmelerinizin daha parlak görünmesini sağlar..
 3. Birçok insanın inandığının aksine, dövmenizi peeling yapmak solmaya neden olmaz. Aksine, peeling ölü deri hücrelerinin birikmesini ortadan kaldırır ve dövmenizin daha parlak görünmesini sağlar. En iyi sonuçlar için Glikolik vücut peelingine yatırım yapın.
 4. Dövmenizi iyileştirirken doğrudan güneş ışığından kaçınmaktan bahsettiğimizi hatırlıyor musunuz? İyileşmiş dövmeler bile güneşte çok fazla zaman geçirmekten zarar görebilir. Maruz kalmayı önlemek için, SPF açısından zengin bir nemlendirici losyon ve güneş kremi uygulayın veya koruyucu giysiler giyin..
 5. Kilo vermek veya almak her zaman kontrolümüz altında değildir ve bedensel değişikliklerde rol oynayan birçok yaşam faktörü vardır, ancak aşırı kilo dalgalanmaları dövmelerin deforme olmasına neden olabilir.'Mümkünse bunun olmasını önlemek ve denemek en iyisidir.
 6. Dövmeniz herhangi bir nedenle önemli ölçüde solduğu bir noktaya ulaşırsa, geri dönüp rötuş yaptırabilirsiniz. Bu, tüm tasarımınızı yeniden mürekkeplemeyi ve esasen onu hayata döndürmeyi içerir..

Umarım bu makale size uzun vadede dövmelerinizin bakımıyla ilgili bazı ipuçları vermiştir, ancak herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde bırakmaktan çekinmeyin..

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

© 2019 BunnyClaws