Heather müzik, A/V düzenleme, iç tasarım, moda, dövmeler, organizasyon ipuçları, sağlıklı beslenme ve harika dış mekan hakkında yazıyor.!

Sanatçı: Kris 'Squiggy' sıkmak

Sanatçı: Kris 'kıvrık' sıkmak

Hassas Cildiniz Var mı?

İlk dövmemden sonra özel bir bakım sonrası rutin bulmam gerektiğini biliyordum. Cildim birkaç gün kırmızı ve şişti, ama neyse ki tepki dövmelerime zarar verecek kadar kötü değildi. Onları nasıl iyileştirdiğime fazladan dikkat etmeliyim..

Cilt tipi, nasıl iyileştiğinizi büyük ölçüde etkileyebilir ve hangi bakım sonrası rejimin sizin için en uygun olduğunu belirleyecektir. Bazı aşırı durumlarda, cilt koşulları ve hassasiyet, dövme yaptırmanıza engel olabilir. Dövmenizin doğru şekilde iyileşip iyileşmeyeceği konusunda endişeleriniz varsa, endişelerinizi bir dermatolog veya dövme uzmanıyla görüşün..

İlk dövmem, hassas bir cilde sahip olmanın, dövmelerime nasıl baktığım konusunda büyük bir rol oynayacağını kanıtladı.

İlk dövmem, hassas bir cilde sahip olmanın, dövmelerime nasıl baktığım konusunda büyük bir rol oynayacağını kanıtladı..

Hassas Cilt Dövmelere Nasıl Tepki Verir?

Sanatçınızın önerdiği bakım sonrası rutinle başlamak her zaman en iyisidir. Bununla birlikte, vücudunuzun iyileşme sürecini ele alma biçiminde herhangi bir sorun fark ederseniz, rutinleri değiştirmeyi veya farklı şifa seçeneklerini tartışmayı düşünebilirsiniz..

Dikkat etmeniz gereken birkaç şey:

 • Nem Döküntüsü: Bu, çok fazla merhem uygulanmasından veya dövmeyi kaplayan plastik sargı veya bandajın altındaki aşırı nemden kaynaklanır..
 • Asiri terleme: Plastik sargı yöntemini kullanıyorsanız, bu kızarıklık veya enfeksiyona neden olabilir..
 • Herhangi bir Döküntü: Bu bir tepki olabilir tıbbi bant dahil merhem veya iyileştirici ürüne.
 • Kuruluk: Yeni bir dövmenin soyulmaya başladığında kaşınması ve kuruması normaldir. Ancak dövmenizin yıkandıktan sonra ne kadar çabuk kuruduğuna veya merhem veya losyon uygulamaları arasında çok çabuk kuruduğuna dikkat edin. Bu sorunu yaşıyorum çünkü cildi kurutmaya meyilli çok sıcak duşlar almayı seviyorum. Bunun olmasını önlemek için sıcaklığı biraz düşürmek isteyebilirsiniz. Kullandığınız merhem veya losyon'Dövmenizi çok uzun süre rahatça nemli tutmayın, farklı bir ürüne geçmeyi deneyin. Alerjik reaksiyona veya nem döküntüsüne neden olabileceğinden çok fazla uygulamaktan kaçının..
 • Aşırı yara izi veya kabarcıklanma: Bu olursa, derhal sanatçınızla veya dövme uzmanınızla iletişime geçin. Dövmeye zarar verebilir.

İlk dövmelerimden sonra, sanatçım dövmelerimin iyileşmesine yardımcı olmak için şu adımları önerdi: Dövmenin boyutuna ve konumuna bağlı olarak:

 • Aquaphor kullanın veya,
 • alanı plastik sargıya sarılı tutun.

Bir şeyleri değiştirmeye karar vermeden önce bunu yaklaşık bir yıl boyunca yaptım. Her iki rutin de dövmeyi iyileştirmek için iyi bir iş çıkarıyor gibiydi, ancak Aquaphor’un giysiler ve çarşaflar da dahil olmak üzere her şeye bulaşmasından ve yağlı lekeler bırakmasından hoşlanmadım..

Ama hassas bir cildim olduğu için Aquaphor bana dövmeli bölgenin etrafında birkaç sivilce verdi, bu asla iyi değil.'iyileşmeye çalışıyoruz. Deriyi plastik sargıyla kapatıp tıbbi bantla yerinde tutma rutini can sıkıcıydı. Çok fazla merhem gerektiren geniş alanlarda veya benim kullanmadığım kıyafetlerin altında işe yaradı.'İyileşirken dövmeyi ovmak veya tahriş etmek istemiyorum ama cildim tıbbi bantla kolayca tahriş oluyor. Aynı bölgelere tekrar tekrar bantladıktan sonra cildim kırmızı, kaşıntılı ve ağrılı olurdu. Dövmeyi gevşek bir şekilde sarıp yanları hava alması için açsam da cildimin kapalı olması çok daha fazla terlememe neden oldu. Plastik sargı yeni mürekkebime yapışır ve birkaç saat sonra kokardı. Bu özellikle yaz aylarında çok kötüydü. Yaptığım gibi rutinden uzaklaşmaya karar verdim'enfeksiyon kapma riskini almak istemiyorum.

Sanatçı: Kelsey Rogers

Sanatçı: Kelsey Rogers

Devrim Fotoğrafçılığı

Benim için ne işe yaradı

Bu aslında benim en sevdiğim parçalardan biri. Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce bir kongrede aldım ve bundan sonra bakım sonrası rejimi değiştirmeye karar verdim. Sonbahar yeni başladığı ve hava rahat olduğu için iyi çalıştı. Dövmeyi plastikle sarmak zorunda kalmaktan kaçınmak istedim, bu yüzden bölgeyi giysilerle tahriş etmemek için şort veya bol pantolon giydim. Ben de denemediğim için farklı bir şifalı ürün denemeye karar verdim.'Aquaphor gibi değil. ben'her zaman ağır losyonlarla ilgili bir problemim vardı; bana göre yapışkan ve iğrençler.

Hassas Ciltler İçin Dövme Sonrası Bakım

 • Kesinlikle gerekli olmadıkça dövmeyi sarmaktan kaçının.
 • Sıkı veya aşındırıcı giysilerden kaçının. Bu, dövmeyi sarma ihtiyacını ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Sarmanız gerekiyorsa, plastiği birkaç saatte bir veya terlemeye veya yapışmaya başladığında değiştirin..
 • Bölgede aşırı terlerseniz, günde birkaç kez daha soğuk ila ılık su ile durulayın. sen yapmazsın'sabun kullanmak zorunda değilsiniz; sadece teri al.
 • Tercihen çok fazla sert kimyasal madde içermeyen, kokusuz, yumuşak bir sabunla yıkayın. Bunu ilk iki veya üç gün boyunca günde birkaç kez yaparak başlayın. Daha sonra dövme iyileşene kadar günde bir kez (duşta en kolayı).
 • Yıkadıktan sonra, leke veya hava ile kurutun ve daha fazla losyon uygulamadan önce dövmenin tamamen kurumasını bekleyin. ben'Yıkadıktan hemen sonra tekrar uygularsam normalden biraz daha hızlı kuruyacağını buldum. Tamamen kurumasına izin vermek ve arada bir nefes almak her zaman iyidir..
 • Hafif, şeffaf bir losyon kullanın. Aşırı uygulama nedeniyle gözenekleri tıkama veya kızarıklığa neden olma olasılığı daha düşüktür. Kalın merhem yok ve kesinlikle petrol bazlı hiçbir şey yok.
 • Başlangıçta dövmeyi iyileştirmek için hafif ve şeffaf bir ürün seçerek, dövmeyi nemli tutmak ve kaşıntıya yardımcı olmak için dövme soyulmaya başladığında aynı ürünü kullanmaya devam edebilirim. Genellikle bu noktada sanatçılar iyileştirici ajandan kokusuz bir losyona geçmenizi tavsiye eder..
 • Dövme iyileştikten sonra doğal bir nemlendirici kullanmaya devam ediyorum. Bu dövmeyi ve cildi sağlıklı tutar.
 • Her zaman güneş kremi sürün!
 • Ürünleri seçerken cilt tipinizi göz önünde bulundurun. Cildim doğal olarak yağlı ve hassastır. Dövmemi sertleştirmeden temiz ve yağsız tutacak bir ürün seçtim. Nem içeride kalıyor ama ben'ayrılmak.

Tercih Edilen Ürünüm

Birkaç farklı ürünü araştırdıktan sonra Tattoo Goo’yu denemeye karar verdim. Walmart’ta bulabileceğiniz bir kit içinde gelir. İlk günden beri benim için iyi çalıştığı için buna bağlı kaldım. Kit, her ikisi de kokusuz ve cildime çok nazik olan bakım sonrası losyon ve sabun içerir..

İlk birkaç gün sabunun yanacağı ve acıtacağı için dövmemi yıkamak zorunda kalacağım düşüncesiyle titriyordum. Tattoo Goo sabunu denediğimde memnun kaldım. Nazik ve yatıştırıcıydı ve hiç yanmadı. Losyon çok hafif ve şeffaf olduğu için benim için iyi çalıştı, bu yüzden kıyafetlerin altına veya yatmadan önce uygulayabiliyordum. Kalın olmamasına ve oldukça hızlı emilmesine rağmen. benim dövmem olmadı't Losyonu uyguladıktan hemen sonra kurulayın. Tüm losyon emildikten sonra bile nemli kaldı ve ben yapamadım.'tenimin yüzeyinde hissetmiyorum. Kit ayrıca eski bir dövmeyi yenilemek istediğinizde güzel olan uzun süreli bakım merhemi ve güneş kremi ile birlikte gelir. Yazın dışarıda çok zaman geçiriyorum, bu bir artıydı..

Dövmenizin Yeni Görünmesini Sağlayın

İyileştikten sonra dövmenizin bakımı üzerinde büyük etkisi olabilecek bir şey hava durumudur. Burada Oklahoma’da kavurucu sıcak yazlar ve dondurucu soğuk kışlar yaşıyoruz. Öğeler, cildinizin geri kalanında olduğu gibi mürekkebinize zarar verebilir.

Ne kadar vurgulasam azdır: Güneş kremi sürün! Güneş cilde zarar verir ve cildi yaşlandırır ve dövmenize zarar verir ve yaşlandırır. Özellikle dövmeli ciltler için güneş kremi yapıyorlar. O kadar iyi çalıştıklarını görüyorum ki, onları normal bir güneş kremi kadar dövmesiz cildimde de kullanıyorum. Ve hassas bir cildiniz varsa, bunun için de iyi çalışırlar. Yüzüme hiç güneş kremi sürmedim. Her şeyi denedim ve hala güneş yanığım var. bilmiyorum'artık o sorun yok.

Kış, mürekkebiniz için sıcak yaz güneşi kadar sert olabilir. Soğuk havalar ve rüzgar cildi kurutur ve çatlar. Dövmelerimin hafifçe solmasına ve eskisi kadar taze ve güzel görünmemesine neden oldular. Nemlendirici vücut yıkama ve losyonlar gibi şeyler kullanmak bunun olmasını engellemeye yardımcı olabilir. Özellikle dövmelerimde doğal ürünler kullanmayı tercih ediyorum. Hangi sert kimyasalların bu güzel mürekkebe zarar verebileceğini kim bilebilir? Daha küçük parçalarım için, dövmeler için güvenli olduğu için onları bakım sonrası sabunla yıkamaya devam ediyorum. Taze bir dövme için uygun olan losyonlara sadık kalmaya çalışıyorum. Kokusuz genellikle tavsiye edilir. Cildime nazik davranacağını ve kazanacağını bildiğim kakao veya karite yağı gibi ürünleri tercih ederim.'dövmelerime zarar verme veya soldurma.

Dövmede Yaralanma Bakımı

Güzel dövmelere sahip olmak, dikkatli olmak ve cildime ve vücuduma iyi bakmak için sadece bir teşvik. Ama ara sıra bir longboard üzerinde gerçekten sert bir şekilde kaçıyorum (gerçekten yapmam gereken bir şey'Koordinasyonsuz olduğumu göz önünde bulundurarak hiç yapmayın.) ve bazı kötü sıyrıklar ve çürükler olsun. Bir dövmenin sadece küçük bir bölümünün hasar gördüğü için şanslıydım. Yapmadığım kadar hafif bir sıyrıktı'Yara izi konusunda endişelenmenize gerek yok, ancak bir dövmenin üzerindeki cilt hasar gördüğünde, özellikle de kabuklanırsa, renk kaybı yaygındır. Dövmeyi taze mürekkebe sürdüm, yeni dövmeler için kullandığım dövme sabunu ile yıkadım, kuruttum ve iyileşmeye başlayana kadar gevşek bir şekilde bir bandajla sardım, ama olmadı.'t kabuk soymaya başla. Bu noktada yeni dövmeler için kullandığım losyonu uyguladım. Dövmenin hasarlı kısmı iyileştikten sonra yeni gibi göründüğü için işe yaramış gibi görünüyordu..

Lütfen aklınızda bulundurun!

Bunlar, iyileşme sürecini kişisel ihtiyaçlarıma uyacak şekilde özelleştirmede yardımcı bulduğum ipuçları. Herkes için çalışmayabilirler. Bu sizin ilk dövmenizse, sanatçınızın size verdiği talimatlara uymak en iyisi olabilir. Bir şey sizin için iyi çalışmıyor gibi görünüyorsa, iyileşme sürecine bu şekilde devam etmeye çalışmayın. Bunun yerine, sanatçınızın belirlediği rutine geri dönün. En iyisini onlar bilir. İyileşme sürecinde enfeksiyon, kızarıklık veya iyileştirici bir ürüne tepki gibi herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen sanatçınıza veya bir dermatologa danışın. okuduğunuz için teşekkürler!

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

Yorumlar

mişka 03 Eylül 2018’de:

merhaba dövmemi az önce göğüslerimin arasına aldım terliyorum ama dövmemi nemlendirmek ve çoğu terden kurtulmak için ılık su kullanıyorum ve sonra kurumaya bıraktım ve bir merhem sürdüm ama soyulmaya başladı'dövmemin solmasını istemiyorum???? 🙁 dövmenizin bir hafta sonra soyulması normal mi?

Josinah Mabuela 04 Mayıs 2018’de:

4 ay önce göğsüme dövmemi yaptırdım.. Ama dövme hala ağrılı ve yakıcı, bu da sol mememi ve sırtımı ağrıtıyor.

züber 23 Şubat 2017’de:

dövmemde baloncuk var….

Heather Basgall (yazar) 31 Aralık 2016’da Oklahoma’dan:

Fairysmom – belki bir nem döküntüsü gibi geliyor? Aquaphor ile aşırı uygulamamak önemlidir, çünkü cildinizin fazla nemi (yani ter) serbest bırakmasına ve dolayısıyla şişliklere neden olmasına izin vermez. Çok ince bir tabaka olduğundan emin olun. Daha az, daha sık uygulamak, fazla uygulamak ve iyileşirken cildin düzgün şekilde nefes almasını engellemekten daha iyidir..

peri anneliği 31 Aralık 2016:

Ben bir dövme gazisiyim. Geçenlerde bir dövme yaptırdım ve sanatçım aquaphor’u tavsiye etti ki bu iyi. ben'içinde sadece hindistancevizi yağı kullanan bir tip oldum'bakire soğuk preslenmiş hali. yani ben düşündüm'aquaphor’u bir deneyin. Kızım kullandı ve hiç bir sorunu yoktu. Sanatımın yerleşimi ona ulaşmamı zorlaştırdı. Yapamadığım günlerde't iyi ulaşmak sadece yağı kullanırdım. Geçenlerde diğer çocuklarımdan biri aquaphor’u takmaya başladı ve şimdi dövmemin her tarafında küçük kırmızı yumrular var

Sarah Smith 21 Temmuz 2016’da:

İlk dövmemi yaptırmak istiyorum ama hassas cildim için endişeleniyorum. Duş alırken sıcaklığı düşürmeyle ilgili tavsiyeniz için teşekkür ederiz.'Cildinizi çok fazla kurutmayın. Şimdi sadece sevdiğim iyi bir dövme sanatçısı bulmam gerekiyor.. http://www.boundlessstattooco.com/

luke 20 Eylül 2014’te:

az önce dövme yaptırdım'lil kırmızı ve yanıyor tamam mı