Dövmelerime bakma konusunda çok deneyimim var – önce onları iyileştirmek ve sonra iyi görünmelerini sağlamak için.

Yeni dövmelerin eski görünmesini önlemek için dövme sonrası bakım ipuçları.

Yeni dövmelerin eski görünmesini önlemek için dövme sonrası bakım ipuçları.

Unsplash aracılığıyla Brock DuPont; Canva

Yaşam Boyu Dövme Bakımı

Sen yaptın! Bir dövmen var! Mürekkebi bir adım attınız ve dünyaya ne kadar harika ve lezzetli olduğunuzu göstermek için cildinize sonsuza kadar harika bir dövme yaptırdınız. Ama bir dövmeye nasıl bakarsın? Dövme salonundaki o saatlerce acının boşuna olmadığından nasıl emin oluyorsun??

İster inanın ister inanmayın, dövmeler sürekli bakım ve bakım gerektirir… tonlarca değil, bazıları. Dövmenizi ömür boyu bir yatırım olarak düşünün. Bilişim Teknoloji'artık vücudunuzun bir parçası, bu nedenle mürekkebinizin mesafe kat etmesini istiyorsanız, parlak ve yeni görünmesini sağlamak için biraz zaman ve enerji harcamanız gerekir..

Ancak korkmayın, aşağıdaki bu basit ipuçlarını takip ederek dövmeniz yıllarca uçtan uca formda kalacaktır..

Bu yeni bir dövme: Şişmeye dikkat edin! İyi görünmesini nasıl sağlayacağınızı öğrenin.

Bu yeni bir dövme: Şişmeye dikkat edin! İyi görünmesini nasıl sağlayacağınızı öğrenin.

gök gürültüsü

Dövme Bakımı: İlk 24 Saat

Dövmenizin bakımında ilk 24 saat çok önemlidir. Bu noktada temelde açık bir yaradır ve buna göre tedavi edilmesi gerekir. Değerli herhangi bir sanatçı, bu kritik zamanda dövmenize nasıl bakacağınıza dair özel talimatları listeleyen bir bakım sonrası sayfası ile sizi eve göndermeliydi. Ancak, herhangi bir nedenle yapmazlarsa'ya da mürekkebin neden olduğu coşkunuzda kaybettiniz, burada'bir hatırlatma.

Yeni Dövmeler Hakkında Bilgi

Bandajı dövmemde ne kadar süre bırakmalıyım??

Dövme yaptırdıktan 2-4 saat sonra, eğer varsa pansumanı çıkarın. Genellikle sargı, plastik sargı veya gazlı bez ve bir miktar banttan oluşur. Pansuman kanı ve/veya fazla mürekkebi emmek için vardır, ancak uzun süre giyilmemelidir. Dövmenizin havaya ihtiyacı var.

Yeni dövmeme dokunabilir miyim?

Parmaklarınız da dahil olmak üzere hiçbir giysinin, mücevherin veya herhangi bir şeyin ona dokunmadığından emin olun. İyileşirken dövmenize dokunmayın! Bilişim Teknoloji'bir yara ve içine bakteri sokmak ve enfeksiyon riskini almak istemiyorsunuz.

Yeni bir dövme nasıl bir duygu?

Ağrı: Dövme-öforisi kalktığında, bölge toz haline getirilmiş et veya yüzlerce arı sokması gibi hissedebilir. İbuprofen avantajı ortadan kaldırabilir, ancak tamamen değil.

Sıcaklık: Dövmeniz ayrıca çok fazla ısı atıyor olabilir. giymek'Endişelenmeyin, bu normaldir ve enfeksiyon belirtisi değildir. Vücudunuz iyileşirken birkaç gün boyunca bu şekilde ısı atabilir. Bir buz torbası yardımcı olacaktır, ancak dövmenize su bulaştırmadığınızdan emin olun..

Not: Isı ve ağrı donarsa'Bir veya iki gün sonra azalmaya başlarsanız veya bu zaman diliminde artarsa, acil servise gidin, enfeksiyon kapmış olabilirsiniz.

Yeni dövmemi yıkayabilir miyim?

Suya aşırı maruz kalmak, yeni dövme yaptıranların düşmanıdır. Öte yandan, temiz tutmalısınız. Düzgün bir şekilde nasıl yıkanacağına ilişkin talimatlar için aşağı kaydırın.

Dövmem hemen ardından nasıl görünecek?'bitti?

Balçık, mürekkep ve kanla kaplı canlı, kırmızı ve kabarık bir başyapıt. O kadar güzel değil biliyorum ama bekle… yakında dövmen harika olacak! Ne zaman'Yepyeni, dövmenizin renkleri en parlakları olacak. giymek'bu şekilde kalmalarını beklemeyin. İyileşme sürecinin sonunda renk biraz solacaktır, ancak't Bir rötuş yapmanız gerekecek kadar belirgin bir şekilde solmaz. Dövmeli bölgenin etrafında biraz şişlik ve biraz kızarıklık normaldir. Yine, bu birkaç gün içinde azalmalıdır. eğer yapmazsa't ve kırmızı bir çizgi oluşursa, kan enfeksiyonunuz var ve hemen tıbbi yardıma ihtiyacınız olacak.

Dövme yaptırdıktan 2-4 saat sonra, eğer varsa pansumanı çıkarın.

Dövme yaptırdıktan 2-4 saat sonra, eğer varsa pansumanı çıkarın..

klip

Yepyeni Dövme Nasıl Yıkanır

Fazla mürekkebi, kanı ve slime’ı silin ve iyileşme sürecini başlatın. Daha önce de belirttiğim gibi dövmeniz ilk başta kabarık, kırmızı ve sümüksü olacak ama yıkadıktan sonra slime kaybolacak ve kırmızı ve kabarık dövme iyiliği ile baş başa kalacaksınız. Dürüst olmak gerekirse, bu cilt inanılmaz derecede hassas olacaktır, bu nedenle yeni dövmeli alanınızı yıkamak için kendinizi zorlamanız gerekebilir. Yine de gerekli, bu yüzden yapma'pes etmek.

 • Dövme yaptırdıktan 4-6 saat sonra kokusuz hipoalerjenik sabun ve temiz, kabarık olmayan bir yüz bezi ile yıkayın. (Yapmazsın'tiftik kalıntısı bırakmak istemiyorum.)
 • su olduğundan emin olun't sıcak (mümkün olduğunca soğuk tutun) ve mümkün olduğunca nazik olun.
 • Bu ilk yıkamadan sonra dövmenizi tamamen iyileşene kadar günde en az iki kez yıkamayı planlamalısınız..
 • Dövmenizi ıslatmayın! Duşlar iyi ama banyolar, havuzlar ve jakuziler büyük hayır-hayır.

Duş alabilir miyim?

Duş alabilirsiniz, ancak çok sıcak su kullanmak ve doğrudan spreyin altında durmak acı verici olabileceğinden iyi bir fikir değildir. Doğrudan basınçtan, yüksek ısıdan ve dondan kaçının.'cildin su altında ıslanmasına izin vermeyin.

Yeni dövmemi yıkamak acıtacak mı?

Duygu, rahatsız edici ile oldukça acı verici arasında değişebilir: Yaşanan ağrının seviyesi, dövmenin boyutuna, nerede olduğuna, kişisel ağrı toleransınıza ve dövme sanatçınızın ne kadar ağır eli olduğuna bağlıdır..

Aslında ilk yıkamadan çok zevk alıyorum. Soğuk su her zaman acıyan tenimi yatıştırıyor ve yeni mürekkebime ilk kez iyi bakmamı sağlıyor..

Hipoalerjenik, kokusuz bir sabun kullandığınızdan emin olun.

Hipoalerjenik, kokusuz bir sabun kullandığınızdan emin olun..

morguefile.com

Yeni Dövmenize Merhem Uygulamak

Senden sonra'şaheserinizi yıkadıktan sonra, fazla kurumasını önlemek ve iyileşmeyi hızlandırmak için bir merhem veya merhem sürmeniz gerekecek..

Ne tür bir merhem kullanmalıyım?

Bu, hem dövme sanatçıları hem de koleksiyoncular için önemli bir konu. Bazı insanlar, iyileşme sürecini hızlandırmak için polisporin gibi ilaçlı bir merhem kullanarak yemin ederken, diğerleri eski moda Vazelin ile yapışır. Yine de diğerleri, E vitamini yağı veya kreminin en iyi seçenek olduğu konusunda ısrar ediyor ve son zamanlarda insanlar, kokusuz, nemlendirici kremlerin en iyi sonucu verebileceğini keşfettiler..

Hangi salça en iyisidir?

Merheminizi seçerken renksiz ve kokusuz bir zorunluluktur. Polysporin ile hiç yanılmadım, bu yüzden'benim çarem, ama karar senin. Sanatçılarınız bir öneride bulunduysa, bakım sonrası talimatlarını izleyin.

Merhem nasıl uygulanır?

 • İlk üç gün, her 6 saatte bir merhem uygulamak için iyi bir programdır. Ancak, dövme kuru ve gergin hissediyorsa,'merhemi daha sık uygulamaktan korkmayın.
 • Dövmenize çok fazla merhem sürmediğinizden ve nazikçe ve iyice ovaladığınızdan emin olun (temiz ellerle!). Cildiniz kaygan görünmeli, ancak ıslak ve yapışkan olmamalıdır. Çok fazla merhem dövmenizin rengini çıkarabilir, çizgileri bulanıklaştırabilir ve aslında iyileşme sürecini geciktirebilir..
 • Merhem uygulamadan önce ellerinizi yıkadığınızdan emin olun..

merhem zarar verir mi?

Merhemi cildinize sürdüğünüzde oldukça acı verici ve hassas hissedecektir. Aslında, bu en acı verici aşama olabilir, ancak dövmeniz kuruduğunda ve çatladığında daha da rahatsız edici bir deneyim yaşamayı zorlayın veya riske atın. Bilişim Teknoloji'İlk 24 saat içinde en kötüsü, ağrı bir veya iki gün sonra azalmalıdır..

Profesyonel İpuçları:

Dövmeniz bu noktada, tüm bu şişkinlik, canlı mürekkep ve parlak merhem kaplamasıyla gerçekten dışarı çıkacak. Dikkatli olun'Yine de buna bağlı kalmayın. Merhem kaplı dövmeniz tiftik ve diğer her türlü garip şey için bir mıknatıs olacak, o yüzden eğilmeden önce düşünün.

İnce bir merhem uygulaması ile taze bir dövme

İnce bir merhem uygulaması ile taze bir dövme

gök gürültüsü

Dövme Bakımı: 1. Hafta

Yine de ilk hafta boyunca dövmenizi günde en az iki kez yıkamanız ve gerektiğinde hafif bir kat merhem sürmeniz gerekecektir. giymek'dövmenizin çok kuru veya çok ıslanmasına izin vermeyin.

Ağrı ve Peeling

senden sonraki ilk hafta'dövmeli olmak her şeyle ilgili "ağrı ve kabuk." Bazı insanlar'Çok fazla acı çekmezken, diğerleri bir hafta boyunca rahatsızlık duyarlar (kesinlikle dirsek dövmemdeydim). Konum, acı oyununda büyük bir fark yaratıyor. eğer yapmazsan'çok ağrın olmasın'Şanslısınız, ama tavsiye edin, kimse kabuğundan kaçamaz. o'Doğru: Üçüncü güne kadar, cildinin bazı yerlerinde kabuklanma, bazılarında soyulma başlamalıdır. Tüm güneş yanıklarının annesine sahip olmak gibi düşün.

Bilişim Teknoloji'kaşınıyor: Kaşıyabilir miyim?

Evet, kaşıntılı ve kabuklu olacak ama seçme! Direnmenin zor olacağını biliyorum ama dövme yapmak dövmeni mahvedebilir. Kaşıntı çok fazla olursa, temiz, soğuk bir beze vurun. Buzlanma da yardımcı olabilir.

Eğer sen'Kabuklanma konusunda gerçekten endişeliyim, Yeni Dövmem’de Kabuk Yaralanması Normal mi bölümünü okuyun?

nasıl görünecek?

Brüt. Cidden, lapa lapa ve uyuz olacak ve sen'Berbat göründüğünü düşüneceğim, ama bekleyin. Kozadaki bir tırtıl gibi, dövmen bir kelebek gibi ortaya çıkacak ve dünyaya gerçekten ne kadar harika olduğunu gösterecek..

Kesintili aşamada bir dövme: Seçme dürtüsüne direnin!

Kesintili aşamada bir dövme: Seçme dürtüsüne direnin!

mürekkep ustası

Eminim o kaşıntıyı kaşımamıştır. Dövmelerinizi nasıl bu kadar taze ve harika tutacağınızı öğrenin.

bahse girerim yapmadı'o kaşıntıyı kaşıma. Dövmelerinizi nasıl bu kadar taze ve harika tutacağınızı öğrenin.

morguefile.com

Dövme Bakımı: Önümüzdeki Birkaç Hafta (2-4. Haftalar)

Henüz harika mı? Peki, oyunun bu aşamasında dövmeniz öyle olmalı. Artık tüm şişlikler, kabuklanmalar ve soyulmalar geride kaldığına göre, cildinizi süsleyen harika bir sanat eserine sahip olmalısınız..

İlk haftadan sonra nasıl hissedecek?

Harika, çünkü sonunda bir rockin var' dövme! Şişlik, kabuklanma ve soyulmanın yanı sıra tamamen gitmiş olmalıdır. Acı arkanda ve kötü vücut sanatını sergilemenin sadece harika zamanları seni bekliyor..

giymek'Birkaç yara izi varsa paniğe kapılmayın: Bazı insanların iyileşmesi daha uzun sürer. Kabuk çevresindeki alan kırmızı ve tüylüyse veya herhangi bir enfeksiyon belirtisi görürseniz panik yapın. Sağlığınıza üzülmektense güvende olmak her zaman daha iyidir, bu yüzden doktorunuza görünün.

nasıl görünecek?

Fan-ucube-tatstik! Renkleriniz canlı olmalı – aldığınız gün kadar canlı değil – ve çizgileriniz net olmalıdır. Çizgilerde kırılma veya eksik renk lekeleri gibi herhangi bir kusur fark ederseniz, not edin ve yakından takip edin. Bir rötuş gerekebilir.

Ya bir dokunuşa ihtiyacım olursa?

Eğer öyleyse, dövme sanatçınız size ücretsiz olarak vermelidir. Dövmen onların kartvizitleri gibidir ve onlar'kalitesiz işçilikle anılmak istemez. kazandıklarını unutmayın'En az bir ay boyunca dövmenize rötuş yapamazsınız, ancak'onları görmek için bundan daha fazla beklemeyin yoksa kazandılar'ücretsiz olarak dokunma ihtimaliniz çok yüksek.

Rötuş gerektirecek, güneşten zarar görmüş bir dövme. Bunun sen olmasına izin verme.

Rötuş gerektirecek, güneşten zarar görmüş bir dövme. giymek'bunun sen olmasına izin verme.

morguefile.com

Devam Eden Dövme Bakımı: Sağduyu

Dövme, sizin açınızdan biraz bakım ve dikkat gerektiren ömür boyu süren bir taahhüttür. İlk birkaç haftanın iyileşme ve soyulma sürecinden kurtulduysanız, sürekli bakım yapmak çok önemli olmamalıdır. Çoğu sağduyudur. Cildinizi nasıl alacağınızı biliyorsanız, dövmenize nasıl bakacağınızı da bilmelisiniz. Ve yine de sağduyu her zaman tekrar etmeyi gerektirir, işte burada:

 1. Güneşten kaçının: ben'Vampir ol demiyorum ama güneş ve dövmeler't karıştırın. Pozlama renkleri soldurur ve çizgileri bulanıklaştırır. Ayrıca, insanlar harika mürekkebini nasıl görebilecekler?'senin gülünç bronzluğunla yarışıyor?
 2. Nemlendir: Dövmeler sizin cildinizdir. Güzel bir cilt istiyorsanız bol su için. Susuz = pullu ve solmuş. Hidratlı = parlak ve harika.
 3. Cildini koru: Dövmenizin konumuna bağlı olarak,'Onu hasardan nasıl koruyacağını bilmen gerekecek. Bu, giymeyen ayakkabılar giymek anlamına mı geliyor?'Ayak dövmenize sürtmeyin ya da yarım kolluğu kapatmak için güneş kremi sürün, yatırımınızı koruyan seçimler yapın. Mürekkebinizi sergilemek veya mürekkebinize zarar verme olasılığı arasında seçim yapmanız gerektiğinde, ne yapacağınızı bilirsiniz..
 4. Elde etmek Rötuşlar: Renkli bir dövmeniz varsa, bir süre sonra renk solacaktır. bu yüzden yapma'Bu renkleri canlandırmak ve dövmenize yeni bir soluk getirmek için birkaç dolar harcamaktan korkmayın. (İlk üç ipucunu takip ederseniz, bir rötuş gerekli olmayabilir.)

Dövme Harikalığı

Dövmeler harika! Ve eğer onlara ilk günden itibaren uygun şekilde bakarsan, ömür boyu harika olacaklar. Yani mazeret yok – eğer yapmadıysanız'Henüz dövme yaptırmadım, o'Bunu yapmanın tam zamanı ve elinizdeki bu iyileştirici ipuçlarıyla, sorunsuz bir yelken açmanız gerekir. mutlu mürekkep!

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

© 2013 Catherine Taylor

Yorumlar

Angela 11 Mart 2016’da:

Bakım sonrası bakım arıyordum, o kadar çok çelişkili şey oluyor ki'neosporin I kullanması söylendi'bana çok sayıda site tarafından aquaphor’un en iyisi olduğu söylenmedi, bu yüzden bunu sonuncusunda kullandım ve yenisiyle başlattım, sonra birisi bana don dedi'lubriderm I kullanın'kafam çok karıştı'gülünç, ben de ilkiyle doğruladım ve vazalin losyonunun beni dışarı attığını buldum hoş değil.'çıkmaması için günde iki kez takması söylendi ama her iki dövme de kışındı ve hiçbir şekilde iki kişi yapmıyordu, ben de'kafam çok karışık YARDIM LÜTFEN

Catherine Taylor (yazar) 11 Mart 2013’te Kanada’dan:

Kidscrafts, dövmeler size göre olmasa da okuduğunuz ve yorum yaptığınız için çok teşekkürler.

Torrilynn ipuçlarını faydalı bulmana sevindim.

ellesvoice bize katıldığın için çok teşekkürler. Bir sonraki dövmem için nemlendirici yolunu denemeyi düşünüyorum.

Elizabeth Hanks 11 Mart 2013’te Queen Creek’ten:

Harika bir merkez! Dövmemi yaptırdığımda bir arkadaşıma yaptırdım. Kendisinde tıbbi bir merhem kullandı ve iyileşirken dövmesindeki mürekkep pigmentlerinin çoğunu emdi. Altı hafta sonra zorlu bir sınava girdi. Benimkiyle, normal vücut losyonum Queen Helene’e geçmeden önce tıbbi merhemi yalnızca bir veya iki kez kullandım.'s Vücut, yüz ve eller için Kakao Yağı Losyonu. Losyon benim için bir CHARM gibi çalıştı! Bilişim Teknoloji'Yağlı veya kirli değil, ancak nemlendirme etkileri gerçekten uzun sürüyor ve sıcak, sinirli cildime sürmek çok iyi geldi! Bir gözümdeki küçük resim dışında, dövmem iki yıl sonra hala harika görünüyor.!

torrilynn 09 Mart 2013:

Merhaba Thundermama,

dövme bakımının önemli olduğunu düşünüyorum

eğer yapmazsan't o zaman dövmen muhtemelen berbat olabilir ya da sen

enfeksiyon kapabilir. merkez için teşekkürler.

Oylandı ve paylaşıldı.

çocuk el sanatları 08 Mart 2013’te Ottawa, Kanada’dan:

Sanatı tamamen takdir edebilirim …. ama acıyı değil! Bazı tasarımlar sadece harika ve güzel! Ama dövme yaptırmayı geçeceğim.

Çok ilginç merkez! tüm bu bilgiler için teşekkür ederim!