Richard Hale, dövme sembolizmini, anlamlarını ve tarihini araştıran ve araştıran bir dövme meraklısıdır..

yılan dövmeleri ve anlamları

O Adam Kim'Flickr ile Gidilen Yerler

Yılan Dövmeleri

Zaman içinde ve tüm dünyada yılan, insanlığın hayal gücünde canlı roller oynamıştır ve bir sembol olarak yılan, zehir kadar güçlüdür. Tüm hayvan sembollerinde olduğu gibi, yılan dövmesi yılanın tüm özelliklerini ve niteliklerini temsil eder: kıvrımlı, gizli, şık, sinsi ve baştan çıkarıcı. Yılanlar, psikolojik ve sembolik olarak birçok güçlü şeyi temsil eder ve bir yaşam sembolü veya hayvan ruhu olarak, güçlü bir şekilde çağrıştırır. Nietzsche’nin dediği gibi, "Derisini değiştiremeyen yılan ölmek zorundadır. Fikir değiştirmesi engellenen zihinler de; akıl olmayı bırakırlar."

Bu yazımızda yılan dövmelerinin birçok tasarımını inceleyeceğiz. Ayrıca tarihteki yılanları ve yılanların çeşitli kültürel anlamlarını tartışacağız. Bir sonraki dövme maceranızda size yardımcı olması için bu bilgiyi kullanın.

yılan dövmeleri ve anlamları

Flickr Commons aracılığıyla Ricardo Almeida

Bir yılanın derisini değiştirmesi gibi, biz de geçmişimizi defalarca değiştirmeliyiz..

— Gautama Buda

Bilim, Din, Tarih ve Folklorda Yılanlar

Yılanlar, tarihsel olarak, doğası gereği hem olumlu hem de olumsuz olan çok çeşitli sembolik anlamların tadını çıkarmıştır. Yılanlar, birçok antik kültürde sembolik değere sahiptir ve genellikle eski hikayelerde, efsanelerde, mitolojide ve dini metinlerde rol oynar. Tarih boyunca yılan, kötülüğün simgesi olarak tasvir edilmiş, ancak aynı zamanda olumlu, erdemli ve iyi bir ışıkta da görülmüştür. Kötü ya da iyi, yılan evrensel olarak güçlüdür.

Yılanlar, dünyadaki en yanlış anlaşılan hayvanlardan bazılarıdır. Bazıları tehlikeli olsa da, çoğu insanlar için zararsızdır. Genellikle insan temasından çekinirler. İnsanlara bir yılan çarptığında, her zaman nefsi müdafaa halindedir. Yılan zekidir ve avlandığında sabrın meyvesini vereceğini bilir. Karanlıkta yaşarlar ve gün batımından önce avlanmak için dışarı çıkarlar. Yılan ısırıklarının çoğu hava kararmadan hemen önce meydana gelir..

Bununla birlikte, tek bir ölümcül vuruşta insanların ölümüne neden olabilecek çeşitli yılanlar vardır. Kobra veya çıngıraklı yılan gibi bazıları dakikalar içinde ölüme neden olabilir. Bu tehlikeli yılanlar Afrika’dan Amerika’ya kadar bulunabilir. Sonuç olarak, yılan uzun zamandır tehlikenin sembolü olmuştur..

Yılanlar derilerini dökebilir. Bu hareketin yeniden doğuşu, dönüşümü ve değişimi temsil ettiği görülebilir. Bir dövme olarak yılan, benzer şekilde hayatta yepyeni bir başlangıcı temsil edebilir..

Yılanla ilgili en ünlü hikayelerden biri İncil’den gelir. Allah, Adem ile Havva’yı yarattığında onları Aden bahçesine yerleştirdi ve onlara yasak meyve dışında bahçeden her şeyi alabileceklerini söyledi. Yılan olarak adlandırılan "yılan," geldi ve Havva’yı meyveyle cezbetti. Sonunda onu yedi ve bunun sonucunda günahlar başladı. Bu nedenle yılan ayartmayı, günahı ve kötülüğü temsil edebilir..

NS bizimoboros (kendi kuyruğunu ısıran bir yılanın eski sembolü) sonsuz döngüyü, reenkarnasyonu, bitmeyen yaşam ve ölümü ve sürekli yenilenmeyi temsil eder. Ouroboros sonsuza kadar kendi kuyruğunu yer. Bu sembol Mısır’da ortaya çıktı ve yaşam döngüsünü ve evrenin döngülerini temsil ediyor. Hayatın değişen mevsimlerini ve evrenin döngüsel doğasını sembolize eder..

Tarihsel olarak ve kültürler arasında yılanlar doğurganlığı ve yaratıcı yaşam gücünü temsil eder. Derilerini döktükleri için dönüşüm, yeniden doğuş, şifa ve ölümsüzlüğün uygun sembolleridirler..

Eski mitolojilerde yılan genellikle bilgi, bilgelik, doğurganlık, bilgi ve sabrın sembolüdür. Yılanlar, Yerli Amerikalılar ve Afrikalılar da dahil olmak üzere birçok farklı kültürde kutsal kabul edilir. Kızılderili Kızılderilileri çıngıraklı yılanı yağmur ve ışıkla ilişkilendirdi. Yılanların gezegenlerin oluşumunda rol oynadığına inanılıyordu. Yılanın hem eril hem de dişil nitelikleri vardır. Dövme olarak hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilebilir..

yılan dövmeleri ve anlamları

Flickr Commons aracılığıyla Micael Faccio

Yılanlar bazen kötü olarak algılanır, ancak aynı zamanda ilaç olarak da algılanırlar. Bir ambulansa bakarsanız, orada'Ambulansın yanındaki iki yılan. caduceus veya Hermes’in asası, orada'iki yılan yukarı çıkıyor, bu da zehirin iyileştirici olabileceği anlamına geliyor.

– Nicolas Cage

Çin Astrolojisinde Yılan

Çin zodyakının her yıl değişen 12 işareti vardır. 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 veya 2013’te doğduysanız burcunuz yılandır..

Çinliler yılanı tehlike ve kötülükle ilişkilendirmezler. Bunun yerine, yılanın gizli bir yaşam tarzına sahip olduğu gerçeğine odaklanırlar. Bu işareti lütuf, bilgelik, organizasyon, bilgelik, zekâ, gizem ve kehanet ile ilişkilendirirler..

Yılan Dövmesi Anlamları ve Yorumları

Yılan dövmesinin arkasındaki anlamlara gelince, hem olumlu hem de olumsuz pek çok şey var..

 • Fenalık
 • şeytan
 • Cehennem
 • Koruma
 • İlaç
 • Değiştirmek
 • Yaşam Döngüleri
 • Bilgi
 • Bilgelik
 • Karanlık
 • Güç
 • Yetki
 • Zeka
 • günaha
 • Ölüm
 • yeniden doğuş
 • Farkındalık
 • Sabır
 • Denge
 • İyileştirme
 • lütuf
 • organizasyon

Bu anlamlardan herhangi biri yılan dövmeleriyle ilişkilendirilebilir. Ancak, sonunda, dövmeniz istediğiniz şeyi temsil eder..

Bir dövme sembolü seçerken kendi araştırmanızı yapmak her zaman en iyisidir. Dövmenizin size ve başkalarına neyi temsil ettiğini anlamak çok önemlidir..

Yılan sokması durumunda her zaman bir şişe viski taşıyın ve ayrıca her zaman küçük bir yılan taşıyın..

— WC Alanları

yılan dövmeleri ve anlamları

Flickr Commons aracılığıyla WedlockPictures

Yorumlar

şarap 30 Mayıs 2020’de:

Yılanın Yönlendirdiği Anlamı Nasıl Öğrenebilirim? ?

sahra 20 Ocak 2020’de:

Yılan dövmem var ve tüm arkadaşlarım ve ailem bunu düşünüyor'Yılan dövmesi yaptırmak kötü…

yılanları severim

derae 14 Aralık 2015’te:

Sağ ayağımın yanında bir bakır kafa tarafından ısırıldım, ama çılgınca olan şu ki, ısırdığım günden 2 yıl sonra en küçük oğlumun da sağ ayağını ısırdı ama onunki başparmağının üzerindeydi ve benimkinin üzerindeydi. sağ ayağımın yanı. tamam bu benim ilk dövmem olacak ve ne tür almamız gerektiğine dair bir fikri olan varsa bilmek isterim, evet oğlum dedi " Bir annen var ve o da olacak… Ne almamız gerektiğine dair herhangi bir öneri… Alabama’dan Derae

Richard Ricky Hale (yazar) 15 Temmuz 2013’te Batı Virginia’dan:

Vipersgirl, yorum için teşekkürler. Ohhhh! Bunu görmeyi çok isterim! Hepimiz yapıyoruz! Harika bir dövmeye sahip olmak gibisi yoktur 7/24 şovda. Vakit bulursanız, görmek isterim. ben'gerçek hayattaki boyutu tasvir eden birini hiç görmedim!

engerek kız 23 Haziran 2013’te:

Başı sol bileğimin alt tarafına, avucumun hemen üstüne dayayan, tam yetişkin, gerçek boyutlu bir siyah su mokasenim var. Vücudu koluma ve omzuma dolanıyor. Sağ kolumda, başı kolumun üstüne, burnu bileğimin üstüne dayayan, zar zor elime geçen, benzer boyutta bir yılan var. Vücudu da koluma ve omzuma dolanıyor. cennet'henüz tam olarak nerede olduklarını anlayamadım'Oradan gideceğim… Ama ben'bana geleceğinden eminim… "Biz'tekrar dışarı"… 🙂 Ve evet, benim için çok özel bir anlamı var…

Richard Ricky Hale (yazar) 15 Ağustos 2012’de Batı Virginia’dan:

Klingonkorra, uğradığın için teşekkürler. Eğlendiğine sevindim. Yılan birçok yönden yanlış anlaşılmaktadır. İtiraf etmeliyim ki ben de onlardan değilim 🙂

Klingonkorra 12 Ağustos 2012’de:

Kalbimi koruyan bir kobra dövmem var ve korunmak için yaptım. Yılanları severim ve sanırım onların ne kadar yanlış anlaşıldıkları çok kötü, ama ben de öyleyim! 🙂 bunun için teşekkür ederim!

Richard Ricky Hale (yazar) 13 Mart 2012’de Batı Virginia’dan:

Hepinize desteğiniz için bir kez daha teşekkür ederim. Zamanı gelince hepinize geri döneceğime söz veriyorum.

Alastar Paketleyici 08 Mart 2012’de Kuzey Carolina’dan:

Onlar yanlış anlaşılmış lirik, büyük zaman. Burada iyi bir tarih ve harika yılan dövmeleri dostum.

lhchan 07 Mart 2012’de:

Harika bilgiler için teşekkürler, resimleri çok beğendim, yılan dövmelerinin anlamı hakkında bana daha fazla bilgi ver.

B. malin 07 Mart 2012’de:

Merhaba Lyric, Hayret etmekten asla vazgeçmiyorsunuz… Bu Yılan Dövmeleri İnanılmaz! Böyle Sanat Eserleri ve Hayat Gibi… Vay canına. Küçük oğlum, evde yaşarken, Yılan toplamayı severdi ve biz buna izin verdik…ve bana EVDE birini kaybettiği güne kadar korkmamayı öğretti…Sorun değil…Taşınıyorduk! Her neyse… başka bir Oy YUKARI geliyor!

Ruby Jean Richert’in fotoğrafı. 07 Mart 2012’de Güney Illinois’den:

yapabilirim'Yılanları severim demiyorum ama sanat çok güzel…

Thomas Silvia 07 Mart 2012’de Massachusetts’ten:

Bu harika bilgi için teşekkürler, resimleri çok beğendim.

Helen Murphy Howell 07 Mart 2012 tarihinde Fife, İskoçya’dan:

Başka bir büyüleyici merkez ve gezegendeki en büyüleyici hayvanlardan biri hakkında!

Yılanlar hakkındaki olumsuz görüşümüzün, yazıyı okurken biraz beynimizin yıkanmasından mı kaynaklandığını sık sık merak ediyorum. 'Cennet Bahçesi' Öykü? Bizi yılanlardan koruyan içgüdülerimiz olduğunu biliyorum – ya da yapmalı – ama korkumuz ve bazı insanlarda nefret belki biraz daha derine iniyor. Gezegendeki fark, bu hayvanlarla ilgili olarak şaşırtıcı. Ben düşünüyorum'Özellikle kobraların kutsal sayıldıkları için özgür saltanat sürmelerine izin verilen bazı Budist tapınakları – şimdi burası hala yılan ısırıklarının yüksek olduğu ve ölümcül olabileceği bir ülkede, ancak yine de bu sürüngenler hakkındaki görüşleri olumlu. Batı’dakinden ne kadar farklı bir bakış açısı!

Bu harika bir merkezdi, güzel ve harika ve sanat eseri çarpıcı! oylandı!

bayram 07 Mart 2012’de Galler’den:

Harika bir merkez ve gerçekten keyif aldım ve karar verdim

İyi günler.

girdap.

Donna Cosmato 07 Mart 2012’de ABD’den:

Tebrikler, Ricky! Yılanları korkunç ve tehlikeli olmaktan çok sanat olarak görmeme yardım edebilecek tanıdığım tek kişi sensin. Bazı kültürlerde kutsal sayıldığını hiç bilmiyordum, ama bunu öğrenmek düşündürücü. Oylandı ve paylaşıldı.

Aurelio Locsin 07 Mart 2012’de Orange County, CA’dan:

bilmiyorum'Böyle renkli dövmeleri nerede bulduğunu bilmiyorum. Yılan dövmelerinin çoğu ben'Gördüğümüz tek renk ve bunlar kadar muhteşem değil. İkinci yeşil olan benim favorim. Buna Oy Vermek ve Güzel.

çingene gül lee 07 Mart 2012’de Florida, Daytona Beach’ten:

Oylandı ve harika! Slllithering, snnnakes seviyorum…

WD Köri 111 06 Mart 2012’de Space Coast’tan:

Ah! Keşke bu yerel çocuğun bir resmi olsaydı. Çıngıraklı yılanı, mercan yılanı ve su mokasenini var. giymek'beni yanlış anlama. Dövmeleri savunmuyorum. İyi sanat benim için iyi sanattır, ama ben nihai otorite değilim.

Frank Atanacio 06 Mart 2012’de Shelton’dan:

Söz yazarı bu tip hub’lara sahipsin.. burada birkaç tane gördüm ama senin harika ve harika kardeşimin yanında sönük kalıyor… 🙂