Michelle, dövme sembolizmi ve sanatı ile büyülenmiştir. En sevdiği tasarımlar arasında antik semboller ve dini temalar yer alıyor..

Yin yang dövmeleri ve neyi sembolize ettikleri hakkında daha fazla bilgi edinin ve bu dövme için bazı tasarım fikirleri edinin.

Yin yang dövmeleri ve neyi sembolize ettikleri hakkında daha fazla bilgi edinin ve bu dövme için bazı tasarım fikirleri edinin..

Hayatınızdaki iki karşıt unsurla sürekli mücadele ediyor musunuz? İçinizde üstünlük için savaşan iki ayrı kişi varmış gibi mi hissediyorsunuz? Belki de eşit derecede sevdiğiniz iki şeyi seçmek arasında kalmışsınızdır. Eğer öyleyse, uyum ve bütünlük arayışındasınız demektir..

Yin yang dövmesi, dengeli bir yaşam isteyenler için mükemmel bir semboldür. Her durumda iyiyi ve kötüyü kabul etmemiz ve takdir etmemiz gerektiğinin güçlü bir hatırlatıcısıdır..

Yin Yang Sembolü Ne Anlama Geliyor??

Taijitu sembolü olarak da bilinen yin yang’ın sahibi yoktur, ancak MÖ üçüncü yüzyılda bir Çin felsefesi ve dini olan Taoizm (Taoizm) ile ortaya çıktığını biliyoruz. Bu eski Çin sembolü, harmonik dengeyi ve bütünlüğü temsil eder..

Felsefi Konsept

Yin yang, dualitenin bir bütün oluşturduğu – karşıt unsurların bir arada var olduğu ve hatta birbirini tamamladığı inancını ifade eder. Bu kavramın gerçek hayattaki örnekleri kadın ve erkek, karanlık ve aydınlık, genç ve yaşlı, iyi ve kötüdür. Yin (siyah yarı) kadınlık, yumuşaklık ve pasiflik anlamına gelir. Yang (beyaz yarım) erkekliği, gücü ve yaratıcılığı temsil eder..

Tasarımın Önemi

  • Yin yang, dalgalı çizgilerle bölünmüş bir dairedir. Bu tasarım, her bir yarım bir bütün oluşturmak için sürekli olarak birbirine doğru döndüğünden, ayrı bir yarımın birbirine karışması konseptini ifade eder..
  • Ayrıca hiçbir yarının diğerinden üstün olmadığını fark edeceksiniz. Bir taraf artarken diğeri azalır. Bu, her şeydeki güçlü ve zayıf yönleri ve zayıf olduğumuz alanlarda başkalarına bağımlı olma ve güçlü olduğumuz alanlarda başkalarına yardım etme ihtiyacını temsil eder..
  • Her yarım aynı zamanda zıt renkte küçük bir nokta taşır; bu, her bir yarımın diğer tarafın küçük bir özelliğini paylaştığını gösterir..

Yin yang, dualitenin bir bütün oluşturduğu inancını ifade eder.

Yin yang, dualitenin bir bütün oluşturduğu inancını ifade eder..

Yin Yang Dövme Anlamları

İnsan doğasını temsil etmek için kullanıldığında, yin yang hepimizin iyi ve kötü niteliklere sahip olduğunu hatırlatır. Hiç kimse tamamen kötü değildir ve hiç kimse tam bir aziz değildir. Mutluluğu bulmak için içimizdeki iyi ve kötü nitelikleri dengelemeye çalışmalıyız..

  • Birlik: Bu konsept çiftler arasında popülerdir. Bazı çiftlerin her biri bileklerinde yin yang’ın yarısını takar. Bu şekilde, el ele tutuştuklarında, yarımlar bir araya gelerek tam bir yin yang sembolü oluşturur..
  • Denge: Bu ilke, işe ve oyuna değer verenler arasında popülerdir. Gece, rahatlamamızı ve dinlenmemizi sağlar ve gündüz üretken olmamızı sağlar. Dinlenmeden çalışamayız ve çalışmadan dinlenme isteğimiz olmaz.
  • bütünlük: Hepimizin bizi tamamlayan bir şeyi var ve o olmadan bütün olamayız. Bu konsept, bir hobiye veya kendilerini tamamladığını düşündükleri bir işe karşı güçlü bir tutkusu olanlar için harika..
  • Hayat döngüsü: Her bir yarı yaşam ve ölümü temsil eder ve birbirine dönen iki yarının dairesel tasarımı ve hareketi yaşam döngüsünü sembolize eder..
  • yenileme: Bu ilke genellikle her iki yarısında güneş ve ayı içeren bir yin yang dövmesi ile temsil edilir. Her gecenin ardından yeniden başlamamızı sağlayan yepyeni bir günün olduğunu hatırlatıyor..
  • Uyum: İki farklı güç birlikte çalışabilir. Güneş ve ay, zaman yaratmak için birlikte çalışır ve sıcaklık ve soğukluk, sıcaklık yaratmak için birlikte çalışır. Armoni kavramı müziğe de eklenebilir ve bazı insanlar keman ve piyano gibi birbirini tamamlayan müzik aletlerini dahil etmeyi sever..

Yin yang bütünlüğü, birliği ve dengeyi sembolize eder.

Yin yang bütünlüğü, birliği ve dengeyi sembolize eder.

Yin Yang Dövme Fikirleri

Yin Yang Lotus Dövme

Lotus, Doğu kültürlerinde ve Budizm’de popüler bir semboldür. Lotus çiçeği, çamurdan büyüdüğü için saflığı ve gücü temsil eder, ancak yine de güzel ve lekesizdir. Çiçek sabah açar ve çoğu kişi bu zamanlamanın ruhsal uyanışı temsil ettiğine inanır. Yin yang ile birlikte bu dövme, günah ve aydınlanma arasındaki mücadeleyi ve maneviyatın nihai zaferini sembolize eder..

Yin Yang ve Göz Tasarımı

İris içinde yin yang bulunan bir göz küresi, odak ve net görüş anlamına gelir..

Yin Yang ve Kalp

Bu iki sembolün birleşimi, kullanıcıya aşkın asla mükemmel olmadığını, her ilişkide her zaman olumlu ve olumsuz yönler olduğunu, ancak mutluluğun anahtarının dengeyi bulmak olduğunu hatırlatır..

Güneş ve Ay Dövmesi

Bu popüler tasarım, yin yang sembolünün her yarısında güneşi ve ayı tasvir eder. Güneş dövmesi genellikle yeniden doğuşu temsil ederken, ay dövmesi geçmişi geride bırakmayı sembolize eder. Bu tasarım sadece gerçekten harika görünmekle kalmıyor, aynı zamanda her geceden sonra başka bir günün daha olduğunu – her şeyi yeniden yapmak için başka bir şans olduğunu çarpıcı bir görsel hatırlatıcıdır..

Kaplan ve Ejderha

Bir kaplan ve ejderha dövmesi, güç dengesini temsil eder. Çin kültüründe, kaplan dövmesi güç ve sert güç anlamına gelir, çünkü kaplan deneklerine zorbalık eder ve hükmeder. Tersine, ejderha bilgeliği bir liderlik aracı olarak kullanır, bu nedenle bir ejderha dövmesi zekayı ve yumuşak gücü temsil eder. Kaplan ve ejderha tamamen zıttır, ancak birlikte gökleri ve yeri yönetirler..

Yin Yang Ağacı

Hayat ağacı ve yin yang sembolü popüler bir eşleşmedir. Bu iki imge birlikte, bir şeyin büyümesi ve verimli olması için karşıt güçlere rağmen dengeyi koruması gerektiği inancını pekiştiriyor. Ağaç kökleri bir yarıda ve ağaç tepesi diğer yarıda yer alıyorsa, bu dövme tasarımı yaşam ve ölüm döngüsünü simgelemektedir. Bir ağaç dövmesi'anlamı ayrıca ağacın türüne de bağlıdır, bu nedenle araştırmanızı yaptığınızdan ve dövme sanatçınızla konuştuğunuzdan emin olun, böylece doğru konsepti tasarlayabilirler..

İki Koi Balığı

Feng shui’de koi balıkları yin yang sembolüne bağlıdır – bir balık erkek, diğeri dişidir. Genellikle dairesel bir hareketle yüzerek zıt renklerde (siyah ve beyaz) tasvir edilirler. Balık, birbirini çeken iki zıtlığı temsil eder ve birlikte evrenimizi yöneten dengeli güçleri sembolize eder. Koi balığı dövmeleri, bu balıklar akıntıya karşı yüzdüğü için kararlılık gibi birçok başka anlam da taşır..

Hamza

Hamsa, avuç içinde bulunan bir gözü olan bir el sembolüdür. Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da popüler bir semboldür. El, Tanrı’nın elini sembolize eder ve kullanıcının iyi şanslar kazanacağına ve kötülüklerden korunmaya inanılır. "kem göz." Bazı insanlar denge ve ölçülülüğe değer verdiklerini göstermek için yin yang sembolünü göze dahil etmekten hoşlanırlar..

Yin Yang ve Kanatlar

Kanat dövmeleri anlam bakımından zengindir ve genellikle maneviyat, aydınlanma, rehberlik ve ilhamı temsil ederler. Yin yang’a takıldığında, kullanıcıyı gösterir.'karar verirken manevi yaşamlarında uyum veya adil bir zihin arzusu.

Yunus ve Yin Yang

Bir çift yunus, yin yang sembolünün harika bir taşıyıcısıdır çünkü doğayla uyum içinde yaşama fikrini özetlemektedirler..

Yin ve Yang Neyi Temsil Eder??

Zıtlıkları hayatınızda kullanabilir ve tasarıma dahil edebilirsiniz. Örneğin, bir yarısında bir müzik aleti, diğer yarısında bir kitap, müziğe olan tutkunuzla edebiyat sevginiz arasındaki dengeyi temsil edebilir..

Yin Yang

Karanlık

Işık

toprak

Gökyüzü

Dişi

Erkek

kapla

Ejderha

Pasif

Aktif

Aşağı

Yukarı

Kuzey

Güneş ışığı

Suçlu

Ateş

Kış

Yaz mevsimi

alıcı

Yaratıcı

Vadiler

Dağlar

Çift sayılar

Tek sayılar

Ay

Güneş

Soğuk

Sıcak

Ölüm

Hayat

Büyük bir yin yang dövmesi.

Büyük bir yin yang dövmesi.

Kaynaklar

  1. Mark Cartwright, "yin Yang," Antik Tarih Ansiklopedisi. 26 Kasım 2012. Erişim tarihi: 6 Kasım 2017.

Yorumlar

Ruffworld 12 Temmuz 2018’de:

Yok canım

Ruffworld 12 Temmuz 2018’de:

Yok canım