Richard Hale, dövme sembolizmini, anlamlarını ve tarihini araştıran ve araştıran bir dövme meraklısıdır..

Yaşam, Ölüm ve Yaşam Çemberi Sembolleri Olarak Yapraklar

Tek bir yaprağın mutluluğu temsil eden eski bir hanedan sembolü olduğu söylenir.. Ancak, mutluluktan çok daha fazlasını temsil edebilir. Aslında yaprak, bir kişinin çeşitli yönlerini temsil edebilir.'hayatın bir sembolü olduğu için hayatıdır. Ölümü de temsil edebilir. İlkbaharda yapraklar doğar. Yaz aylarında yeşilin tonlarıyla büyümeye devam ederler. Ama sonra sonbaharda turuncu, sarı, bordo ve kırmızı gibi güzel renklerde değişim ortaya çıkıyor. İlk başta dikkat çekici olan yapraklar daha sonra kahverengi bir renge dönüşür, ancak ölümde yere düşer..

Genellikle yaşam döngüsünü temsil eder. Çünkü yaprak ölse de hayat devam ediyor. Biz de ölsek de hayat devam edecek. Hepimiz hayatta döngülerden geçiyoruz. Birçok erkek ve kadın, bu tasarımın hayatlarını ve hepimizin farklı aşamalardan nasıl geçtiğini temsil edebileceğini düşünüyor. Ama tıpkı ölümü temsil ettiği gibi, ilkbaharda tekrar büyüyecekleri için yeniden doğuşu da temsil edebilir..

Kaçımızın iniş ve çıkışları, denemeleri ve sıkıntıları var? Bir noktada, biz'yüksek, önünüzdeki yolları temizleyin. Öyle olsa bile, sadece yolumuza çıkan engelleri görmek için seyahat ederiz ve ileriye doğru hareketimizi durdururuz. Yaprak tasarımı benzer şekilde hayatımızdaki sürekli değişikliklerle ilişkilendirilebilir ve bize yolculuğumuzun çok çalışmakla geldiğini hatırlatır..

anlamlar

Semboller iyi ve kötü arasında değişebilir. Her belirli yaprağın kendisine bağlı bir anlamı olduğundan, anlamlar belirli türler arasında çok fazla olabilir. Bununla birlikte, genel olarak, aşağıda listelenen anlamlardan herhangi birini temsil edebilir..

 • Hayat
 • Ölüm
 • Hayat's döngüsü
 • Değiştirmek
 • yeniden doğuş
 • Yeni başlangıçlar
 • Bitirme
 • Mutluluk
 • mücadeleler
 • Duruşma

Unutmayın, sonunda, ne istediğinizi temsil eder..

Tasarımlar

Yaprak dövmeleri, dövme olarak birkaç farklı şekilde tasarlanabilir.. Yaprağı çeşitli farklı unsurlar ve sembollerle tasvir edebilir..

 • Ağaçlar veya dallar gibi onunla ilişkili herhangi bir şeyle tasvir edilebilir..
 • Bazıları onları yazın olduğu gibi, bazıları ise sonbahar mevsiminin farklı renklerinde sever..
 • Tasarım ayrıca rüzgarda düşen veya savrulan veya bir ağaca veya dala bağlı olan yaprağı da içerebilir..
 • Tek bir yaprak veya bir grup yaprak olabilir..
 • Birkaç farklı boyutta tasarlanabilir. Bu nedenle, neredeyse vücudun herhangi bir yerine yerleştirilebilirler..
 • Özellikle sonbahar mevsimine bayılan biri böyle bir dövmeyi düşünmek isteyebilir. Yaprakların renk değiştirdiği sonbahar mevsimi büyülü bir his verir. Sonbahar yaprakları güzelliğin ve değişimin sembolüdür.
 • Tasarım Kelt sanatında veya kabile sanatında yapılabilir..
 • En popüler türlerden biri akçaağaç yaprağıdır. Akçaağaç yaprağı, Kanada’nın ulusal sembolüdür. Kanada’dan herkes bunu düşünmek isteyebilir. Bu, gerçekçi görünecek şekilde veya Kanada sembolü olarak tasarlanabilir. Kanada’dan gelen veya ülkeye bağlı olanlarınız için gururunuzu ve mirasınızı temsil edebilir..

Varyasyonlar ve Anlamlar

Belirli yapraklar kendi sembolik anlamlarını taşıyabilir. Aşağıda meşe yaprağı, zeytin yaprağı ve daha fazlasının anlamlarını bulabilirsiniz..

 • Zeytin: barış, güvenlik, zafer
 • Meşe: güç, bilgelik, inanç, dayanıklılık
 • Lotus: saflık, güzellik
 • Titrek kavak: saygı, cesaret
 • Koy: şifa, bakım
 • Sarmaşık: dostluk, güven
 • ısırgan: ölüm iğnesi
 • kızılcık: inanç, umut, yeniden doğuş

Erkeklerin ve kadınların yaprak dövmesini kendilerine göre yapmanın birkaç farklı yolu vardır. Birçoğu, kendi kişiliğini temsil eden semboller ve unsurlar içerir. Örneğin, bu makaledeki tasarımlara bakarsanız, çeşitli şeyleri tasvir ettiklerini fark edeceksiniz. Kelebekler, uğur böcekleri, haçlar, çiçekler ve hatta perilerle tasarlanmıştır..

Önemli İpuçları

 • Bu makaledeki tüm farklı tasarımları görmek için zaman ayırdığınızdan emin olun. Bu size sadece neyin mevcut olduğu hakkında bir fikir vermekle kalmayacak, aynı zamanda kendi dövmeniz için birkaç fikir ve ilham da alabilirsiniz..
 • Araştırmanızı yapmak için zaman ayırın. Dövmenizin neyi temsil ettiğini ve neyi temsil ettiğini tam olarak anladığınızdan emin olun. sen yapmazsın'Daha sonra, ilk düşündüğünüzden farklı bir şeyi simgelediğini öğrenmek istemezsiniz..

giymek'mürekkeplenmek için acele etmeyin! Pek çok erkek ve kadın dürtüsel olarak bir tane almak için acele eder ve genellikle daha sonra bunun için pişman olur. Tam olarak emin değilseniz, bekleyin. Unutma, hayatın boyunca bunu spor yapacaksın..

Ziyaretiniz için teşekkürler!

© 2012 Richard Ricky Hale

Yorumlar

Richard Ricky Hale (yazar) 13 Eylül 2012’de Batı Virginia’dan:

Fatura

öğretir

Mhatter

Frank

KJ

yakut

Çingene

Tilsontitan

hippi

alocsin

Okumak, yorum yapmak, oy vermek, paylaşmak, vb. için zaman ayırdığınız için hepinize tekrar teşekkürler. Geri bildiriminiz için her zaman minnettarım. KJ, olur'yapmadıysan sen ol't 🙂 Hyp, bu çok şey ifade ediyor ve çok teşekkürler. Frank, Bill, Gyspy, Mhatter, beğenmenize sevindim. Hepinizden geliyor, çok şey ifade ediyor. Öğretir, iyi nokta. Kızılcık ve onun dini birliği hakkında bunu öğrenmekten zevk aldım. kadar, çok teşekkürler. Seriyi beğendiğinize sevindim, gerçekten kutsanmış durumdayım. Ruby, yapmadım'Para kazandığımda aldırma. Şimdi ücretsiz yapıyorum 🙁 Alocsin, çoğu Batı’dan ya da Güneybatı’dan gelirdi. AZ’de yaşarken sonbaharın renklerini özlemiştim. Hepinize tekrar teşekkürler. Yakında görüşürüz..

Aurelio Locsin 03 Eylül 2012’de Orange County, CA’dan:

Yaprak dövmelerinin nasıl rengarenk olabileceğini hiç anlamadım. doğal olarak onları varsaydım'd hepsi yeşil olsun. Buna Oy Vermek ve Güzel.

Brenda Barnes America-Broken Ama Still Beautiful’dan 01 Eylül 2012’de:

Ne zaman yeni bir dövme yayınlasan Hub bence en güzeli. tekrar ediyorum. Sonbaharın yakında gelmesiyle bu tam zamanı ve Sonbahar benim en sevdiğim mevsim. daha fazla tahmin etmemi sağladığın için teşekkürler.

Mary Craig 01 Eylül 2012’de New York’tan:

Merkezlerinizden birini okumaya geldiğimde her zaman biliyorum ki'zevk alacağım VE ben'öğreneceğim. YAPRAK DÖVME ANLAMLARINI VE TASARIMLARINI öğrendiğimde şaşırdım ve her zamanki gibi fotoğraflar çok güzel.

Oylandı, faydalı ve ilginç.

çingene gül lee 01 Eylül 2012’de Daytona Beach, Florida’dan:

harika dövmeler!

Ruby Jean Richert’in fotoğrafı. 31 Ağustos 2012’de Güney Illinois’den:

Hepsi çok renkli. Yakında yaprakları tırmıklama zamanı gelecek..YUCK..Şerefe

kjforce 31 Ağustos 2012’de Florida’dan:

söz yazarı…göbeği sevdi..her zamanki gibi kendini aştın..şimdi cevap ver bana..bu dövme sonbaharda mı düşüyor..sadece her baharda yeniden mi yapılmalı? yapabileceğimi biliyorsun'direnme…siz de biliyorsun, tüm çabaların için çok saygı duyuyorum…iyi hafta sonları

Frank Atanacio 31 Ağustos 2012’de Shelton’dan:

Biliyorsun lirik yazar ben yapmadım'Tek bir yaprağın sembolik olabileceğini düşünmüyorum.. ama sanırım yanılmışım.. bu yaratıcı tats buluşması için teşekkürler.. Sadeliği nedeniyle bu stili seviyorum, her zamanki gibi eğlenceli oylandı 🙂

Martin Kloess 30 Ağustos 2012’de San Francisco’dan:

İlginç bir makale, teşekkürler.

Diana Mendez 30 Ağustos 2012’de:

Yaprak başlığını görünce buraya bakmak zorunda kaldım. Yaprakları seviyorum. Bunlardan birine sahip olsaydım, anlamı nedeniyle kızılcık seçerdim. Sevimli. hepsi güzel!

Bill Hollanda 30 Ağustos 2012’de Olympia, WA’dan:

Tamam, onları da beğendim; her zamanki gibi harika bir iş. Bu dizi sırasında beni dönüştürmüş gibisin.