Tom yedi yılı aşkın bir süredir çevrimiçi bir yazardır. Kovboylar, rodeolar ve Batı tarihi ile ilgili her şeye aşıktır..

2.0 TARAFINDAN CC

2.0 TARAFINDAN CC

Kevin Zollman

Kovboy dövmeleri batı kültürünün giderek artan bir parçası haline geliyor. Belirli bir kişinin tasvir etmek istediği şeye göre çok sayıda şekilde tasarlanırlar..

En popüler olanlardan biri, geleneksel şapka ve çizmeleri benimseyen bazıları olmasına rağmen, ata veya boğaya binen bir kovboy görüntüsüdür..

Bir kovboyun tam bir görüntüsünü tasvir edenler var, diğerleri ise ilgili vahşi batı unsurlarını içeren bir sahne gösteriyor ve bazıları sadece portreler..

Elbette çoğu sanatta olduğu gibi, bir tanesini ifade edenler var.'Bir babaya ya da kovboy olmuş ya da bu yaşam tarzını yaşayan kayıp bir sevilene olan sevgisi.

Bu dövme türündeki kelimelere veya mesajlara gelince, ifade "yukarı kovboy" açık ara en popüler.

Nedeni ne olursa olsun, dövmeler kovboy kültürünün bir parçasıdır ve bizde çok sayıda havalı dövme vardır.'sanatın nereye geldiğini görmek için bakacağım.

kovboy, portre

kovboy, portre

db18

Portre Kovboy Dövmeleri

Biz'Kovboy dövmelerine bir portre ile başlayacağız. vardı'Bu portrenin kimi veya neyi temsil ettiği hakkında daha fazla bilgi yok, ancak bu bir tesadüf olsa da tanıdık geliyor.

İster tanınmış bir kovboy, ister Hollywood kovboyu,'Girintili şapka görünümünü oluşturmak için mükemmel bir şekilde kullanılan gölge, alındaki kırışıklıklar ve boyun çevresindeki mendildeki kırışıklıklar ile çok hoş bir tasarım..

Gerçekten sevdiğim diğer şeyler, şapkanın içinden sarkan, işte zor bir gün olduğunu düşündüren saç parçaları ve gölgeli, kirli sakalın yanı sıra, o kadar meşgul olduğuna işaret ediyor ki, sonunda tıraş olmak için zaman ayırmak zorunda kalacak. Harika görüntü.

Kovboy Kol Dövmesi

Kovboy Kol Dövmesi

gactv

Ronnie Dunn's 'Kovboy' Kolunda Dövme

sadece seni ilan etmek istiyorsan'baştan sona bir kovboy, işte buna iyi bir örnek, bununla "kovboy" Ronnie Dunn’ın kolundaki dövme.

Ronnie Dunn’ın kim olduğunu bilmeyen birkaç kişi için, o'şarkı söyleyen ikili Brooks’un yarısı & Dunn ve tarihin en başarılı ülke eğlencelerinden biri.

Dövmenin kendisi, temel yazı tipleri ve hoş, koyu bir renk ile çok basittir. Ne olduğu için, çok iyi yapılmış.

Kovboy Dövmesi

Kovboy Dövmesi

orantı

Bir Bucking Bronco üzerinde kovboy

Sonraki birkaç tanesinde boğalara veya ata binen kovboylar var.'Kovboyları düşünürken çoğu insanın aklında olan imaj, yaşam ve yaşam tarzıyla ilgili çok daha fazla şey olmasına rağmen.

Bu ilk örnekte, şu terimi içeren dövmeye sahibiz: "yukarı kovboy" üzerinde, dibe yakın bulunur. Vitrini, at onu üzerinden atmaya çalışırken şapkası başından havalanan bronkoya binen kovboydur..

Sahneyi çevreleyen zemin tasarımı iyi.

Boğa Binici Dövmesi

Boğa Binici Dövmesi

2dövme tasarımları

Boğa Binmek

Bir sonraki boğaya binen bir kovboy dövmesiyle, onu yandan değil önden gösterme kararı harika bir karardı, çünkü boğanın binicisiyle savaşırken gücünü hissediyorsunuz..

Boğa çok iyi orantılı ve kovboy, devasa yaratığın üzerinde kalmaya çalışırken elini uzattığında harika görünüyor..

ben'Dövme tasarımlarında genellikle parlak renklerin büyük bir hayranı değilim, ancak bu, kırmızı, mavi ve yeşil renklerde öne çıkan kovboy ve arkasında neredeyse karanlık bir tuval olarak kullanılan boğa ile iyi çalışıyor.

Rodeo Palyaço Dövmesi

Rodeo Palyaço Dövmesi

dövme şimdi

Komik Bir Rodeo Örneği

İlk bakışta yapmadım'bu dövmeyi yaptırma ama bence'biraz mizah amaçlıydı, bir rodeo özentisiyle dalga geçiyordu.

İlk gördüğümde içtenlikle rodeoya çalışan bir kovboy gibi görünüyordu ama yüzündeki atkıya baktığında ve kolunu sallıyormuş gibi.'gerçek bir at veya boğa üzerinde, görüyorsun'muhtemelen bir sahtekarlıktır. Öyle ya da böyle bence'çok komik.

Bunu söyledikten sonra, dövme sanatının kalitesi gerçekten çok iyi. Binicinin antrenman nesnesi ve bacakları harika görünüyor ve yüzü örtülüyken, üstünün daha açık rengiyle birlikte toz kalkıyormuş gibi bir izlenim veriyor.'vücudunun o kısmını görmek daha zor.

Bu, tasarımın mizahının bir parçası gibi görünüyor.

kovboydövme tasarımları

flickr.jamesspencerbriggs

Şerif Dövmesi

Burada silahını bir umutsuzlukta kullanmaya hazır harika bir şerif dövmesi var. Ayrıntı müthiş ve gölge ve koyu çizgilerin kullanımı onun olduğu izlenimine katkıda bulunuyor.'dalga geçmiyor.

Sallanan bandana, görüntünün etkisini artırarak, adamın gerçekten hareket ediyormuş gibi görünmesini sağlar..

Dövme tasarımında zayıf olan şey yerleştirmedir. ne zaman yapabilirsin'dövmenin vücuda yerleştirildiği sahnenin tamamını görmez, her zaman ondan bir şeyler alır, burada olduğu gibi, fotoğrafın sağ tarafında şerifin silahını veya sol kolunu görememekle olur. sen ona bakarken.

o'birçok insanın yaptığı yaygın bir hatadır. Yani, istedikleri yere yerleştirildiğinde görüntünün nasıl görüneceğini hesaba katmamak. Bu biraz daha küçük yapılabilirdi ve tam oturabilirdi, ama belli ki bu değil.'t dövme yaptıran ne istedi.

ben'Yüzde yüz emin değilim ama bu Gary Cooper’ın High Noon filmindeki ana rolünü oynadığı sırada dövmesini yapma girişimi olabilir..

Hank Williams Sr. ve Jr..

Ben varken'Yukarıdaki dövmelerde yer alan tanıdık yüzlerden bazılarını hiç şüphe duymadan tanımlayabildim, aşağıdaki ikisi'Tanımlamak hiç de zor değil, çünkü onlar'üstte Hank Williams Sr. ve altta Hank Williams Jr. yeniden.

Her ikisi de iki adamın iyi tasvirleridir, ancak Hank Williams Sr. neredeyse vahşi bir bakışa sahip olsa da ağzı ve gülümsemesi, şapkası ve kulakları gibi fevkalade bir şekilde ele geçirilmiştir..

Hank Williams Jr. da kolayca tanımlanabilen şapkası, gözlüğü ve purosuyla harika. Ünlü ülke eğlencelerinin gerçek hayranları, ikisini bir araya getirmeyi düşünebilir. çok güzel olurdu.

Mezar İşareti Çevresinde Şapka ve Çizme

Bu son kovboy dövmesi, her şeyi özetliyor, çünkü tüm kovboylar tüm etlerin yoluna gitmeli ve son dinlenme yerimize girmeli, bu da bir mezar işaretini çevreleyen düşmüş kovboyun şapka ve botlarının bu dövmesinde güzel bir şekilde sembolize edilir..

Dövme basit olsa da mesajı, "Söğütlerin Arasında," güçlü ve oldukça iyi görünüyor. Parlak renkleri bırakırdım ama hayatın anlamı ile ilgili olduğu için hala çok güçlü bir dövme..

Kovboy Mezar Dövmesi

Kovboy Mezar Dövmesi

güney tarafıdövme

Kovboy ve Batı Dövme Anlamları

Kovboy ve batı yaşamı, eğlendirenlerin yanı sıra rodeo ve diğer yollarla bizi eğlendirenler de dahil olmak üzere anlam ve sembollerle doludur. Bütün bunlar bir araya gelerek yaşam tarzının bir parçasını, giderek daha az insanın gerçekten bildiği veya özdeşleştiği bir hayatı temsil ediyor..

Bununla birlikte, kovboy, sürekli değişen rolü, bu eşsiz insanın önemini takdir eden ve anlayanların gözündeki ışıltıyı yakalamaya devam ettiği için, dünya çapındaki toplumların ayrılmaz bir parçası olmaya devam ediyor..