Richard Hale, dövme sembolizmini, anlamlarını ve tarihini araştıran ve araştıran bir dövme meraklısıdır..

Silah Dövmeleri: Anlamlar, Tasarımlar ve Fikirler

Silah Dövmeleri: Anlamlar, Tasarımlar ve Fikirler

CC-BY Elvert Barnes, Via Flickr—metin ve efekt eklendi

Silah Dövme Tasarımları

Eğer sen'Yasadışı yöntemlerinize uyacak bir dövme arıyorsanız, silah kesin bir yoldur. Silahlarla ilişkisi olan çeşitli farklı insanlar var. Askerler, avcılar, polisler ve sıradan sıradan insanlar, koruma ve avlanma gibi çeşitli nedenlerle silah kullanırlar. Her tür silaha dövme yapılabilir, ancak belirli bir tür için bir tercihiniz varsa, bunun ne olduğunu bildiğinizden emin olun.'denir. Silah tasarımları, silahı sanatsal, gerçekçi veya çizgi film benzeri bir görünüme sahip olacak şekilde tasvir edebilir. Silah tasarımları söz konusu olduğunda, varyasyonlar sonsuzdur.

Örneklere baktığımızda, tabancalar hem erkekler hem de kadınlar arasında kolaylıkla en yaygın seçimdir. Tabancalar çoğu durumda küçük ve incedir ve vücutta bir sanat eseri olarak çeşitli farklı yerlere sığabilirler. 9 mm ve Colt revolverler, tabanca dövmeleri söz konusu olduğunda iki popüler tiptir. Tüfekler, makineli tüfekler, AK's ve av tüfeği, silah tasarımları söz konusu olduğunda da kullanılabilir. ABD Ordusu ve Donanması gibi orduyla daha fazla tüfek tasarımı görüyorsunuz.

12 Silah Dövme Fikirleri

18 Müthiş Silah Dövme Anlamı

1. Güç

7. Koruma

13. Kötülük

2. Güç

8. Güvenlik

14. İntikam

3. Yetki

9. Tehlike

15. Onur

4. İsyan

10. Kanun kaçağı

16. Risk

5. Cesaret

11. Beceriksizlik

17. Saygı

6. Gözdağı

12. Özgürlük

18. Özgürlük

Sembolizmin Kısa Tarihi

Silahlar, yaratıldıkları ilk günden beri yüzyıllardır eleştiriliyor. Dövme dünyasında da durum farklı değil. Birçok insan onları şiddet ve kötülükle ilişkilendirir. Bu sadece kısmen doğrudur. Evet, bazen çeteleri ve şiddeti temsil ediyorlar ama hepsi değil. Onları sembolik amaçlarla giyenler için birçok amaca hizmet ederler..

Öncelikle erkekler tarafından giyilmesine rağmen, giderek daha fazla kadın bu tür tasarımları seçiyor. Kadınlar genellikle onları çiçekler ve sarmaşıklar gibi çeşitli farklı sembollerle süslemeyi tercih ederler. Erkekler de silah dövme tasarımlarını benzer şekillerde süslediğinden kadınlar yalnız değildir, bu da etraflarındaki yüksek hype ve eleştiriyi küçümsemeye yardımcı olur..

9 Silah Dövme Tasarımları

Silah Dövme Anlamları

Silahlarla ilişkilendirilen çeşitli farklı anlamlar vardır. Pek çok insan, silah dövmesinin yalnızca olumsuzlukla ilişkilendirilebileceğine inanıyor, ancak durum böyle değil – zaman zaman olumlu da olabilir. Yukarıdaki tabloda, silah dövmesiyle düzenli olarak ilişkilendirilen anlamlar verilmiştir..

Erkekler ve kadınlar bu tasarımları farklı nedenlerle seçiyorlar. Bazı insanlar kendilerini sembolik anlamlarıyla ilişkilendirmelerini sağlarken, diğerleri kişisel nedenlerle alabilir. Diğerleri sadece görünüşünü beğendikleri için giyebilir. Her iki durumda da, doğru ve iyi ayrıntılarla yapıldığında harika görünüyorlar..

Çoğu durumda genellikle gri, gümüş veya siyah renkte yapılırlar. Ancak, bazı sanatçılar çok renkli ve farklı olan kendi tasarımlarını yarattılar. Silahların genişliği uzun ve kısa olduğu için genellikle kollara, yanlara, bacaklara ve sırta mürekkeplenirler. Erkekler ve kadınlar arasında popüler yerlerden biri midenin yanlarıdır. Bu, bir kemerde silah izlenimi verir. Bazıları tek bir silahı tasvir ederken, diğerleri bir kılıf içinde tasvir edilebilir. Tasarımlar söz konusu olduğunda yapabileceğiniz birçok şey var..

10 Silah Dövme Resimleri

Dövme yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler!

Tasarımınızı seçmeden önce hatırlamanız gereken çok önemli şeyler var. Kendi araştırmanızı yaptığınızdan ve sizinkinin neyi temsil ettiğini ve ne anlama geldiğini anladığınızdan emin olmak istiyorsunuz. Kişiliğinize uyan ve kendinizi simgeleyen birini seçmek istiyorsunuz. giymek'Her şeyi düşünmeden sürece acele etmeyin. Acele ettiğinizde, daha sonra pişman olacağımız bir şey elde etme eğilimindeyiz. Kendi araştırmanızı yapın, zaman ayırın ve istediğinizi anlayın. Ziyaretiniz için teşekkürler, iyi eğlenceler!

© 2012 Richard Ricky Hale

Yorumlar

usman 19 Ekim 2012’de:

çok hoş

Richard Ricky Hale (yazar) 28 Haziran 2012’de Batı Virginia’dan:

Theredesense, yorumun ve zaman ayırdığın için teşekkürler. Bu makaleyi beğendiğinize sevindim. Dikkatli ol.

Teresense 25 Haziran 2012’de Leeuwarden’den:

Harika bir merkez – tüm bu resimleri seviyorum ve çok farklı anlamları olabileceğini bilmiyordum. Güzel 🙂

Richard Ricky Hale (yazar) 25 Nisan 2012’de Batı Virginia’dan:

Amy, bu harika bir soru. Her şey kiminle konuştuğuna bağlı. Bir sürü silah dövmesi görüyorsunuz, özellikle tabancalar aşağıya dönük. Bu sadece kılıfta tutulduğu projeksiyonu içindir. Bu, silahın sembolik anlamından daha çok sanatı sembolize eder. Ama bir kez çete dövmelerine girdiğinizde, motorcu dövmeleri, vb, yükseltilmiş silahlar temsil edebilir "savaşa hazır" başına. Bu çeteleri, bisikletçileri vb. göstermiyor. Bir kez daha, tasarımın amacına ve bu dövmeleri kimin giydiğine bağlıdır. Harika bir soru. Bazıları için kesinlikle sembolik.

Amy 24 Nisan 2012’de:

Varillerin aşağıyı değil yukarıyı göstermesinin bir anlamı var mı??

Richard Ricky Hale (yazar) 24 Nisan 2012’de Batı Virginia’dan:

Midnightbliss, zaman ayırıp yorum yaptığınız için teşekkürler. Umarım beğenmişsinizdir ve faydalı bulmuşsunuzdur.

Haydee Anderson 18 Nisan 2012’de Hermosa Plajı’ndan:

Güzel makale. Birkaç dövmem var ama henüz silahım yok.

Richard Ricky Hale (yazar) 12 Nisan 2012’de Batı Virginia’dan:

Hepinize kocaman teşekkürler. Frank, kesinlikle. %100 katılıyorum. Femme, eğer doğru yapılırsa, renk birkaç on yıl sürebilir. Sonunda, solacak, bazı renkler diğerlerinden daha fazla. Yine de onları düzeltmek zor değil. HBN, Gypsy, Alocsin, Ardie, AE, Rosemay, hepinize teşekkür ederim. hepiniz için en iyisini diliyorum!

çingene gül lee 07 Nisan 2012’de Florida, Daytona Beach’ten:

Silahı var seyahat edecek. çok kötü, yapabilirsin'ateş etmek 'em.

sonda 05 Nisan 2012 tarihinde Neverland’den:

İlk başta biraz şüpheliydim ama bu Hub’da gerçekten güzel tasarımlar var. ben'Bir silah dövmesinin arkasına ne tür bir anlam yükleyebileceğinden gerçekten emin değilim – ama bunu çok iyi açıkladın.

Ruby Jean Richert’in fotoğrafı. Güney Illinois’den 05 Nisan 2012’de:

Vay canına, hiç silah dövmesi görmemiştim, Eski bir şarkıyı geri getiriyor, 'Tabanca paketleme anne'..Gerçekten çok renkliler.. Şerefe Ricky

Frank Atanacio 05 Nisan 2012’de Shelton’dan:

söz yazarı bu Playboy dövmesi değildi ama güzeldi.. iki nişancı dövmeli kadın seksiydi… LOL Demek istediğim, dövmesi çok seksiydi 🙂 Frank

Aurelio Locsin 05 Nisan 2012’de Orange County, CA’dan:

ben'Bunu siyahta görmüştüm ama renkli olanları daha önce fark etmemiştim. Buna Oy Vermek ve Güzel.

kadın parlama noktası 05 Nisan 2012’de:

lirik,

bilmiyorum'sanmıyorum'şahsen herhangi bir silah dövmesine rastladım, ama bunlar etkileyiciydi!

ben'mürekkebin fotoğraflarda göründüğü kadar parlak (çoğunlukla) kalıp kalmadığını merak ediyorum.

Şimdiye kadar, ben'dövme yaptırmadım ve muhtemelen kazandım'T. Ama eğer bu kadar istekli olsaydım,'Umarım renkli olur ve öyle kalsın. 🙂

kadın

Biberiye Sadler 04 Nisan 2012’de Hawkes Bay – NewZealand’dan:

Çok ilginç Ricky. Hiç kimsede silah dövmesi görmedim, bazıları oldukça korkutucu.

Bir kez daha harika bir iş çıkardın

Gail Sobotkin 04 Nisan 2012’de Güney Carolina’dan:

İyice araştırılmış ve çok ilginç olan dövmeler hakkında bir başka harika merkez.

bilmiyorum'sanmıyorum'Hiç şahsen bir silah dövmesi gördüm ve bu kadar çok örnek vermene sevindim.

Bunlar, özellikle bazılarının yerleştirilmesiyle oldukça cesur ve şok edici olma eğilimindedir, ancak aynı zamanda çok sanatsaldırlar..

Bunu paylaştığın için teşekkürler.