Richard Hale, dövme sembolizmini, anlamlarını ve tarihini araştıran ve araştıran bir dövme meraklısıdır..

Piramit Dövmeleri: Anlamlar, Tasarımlar ve Fikirler

Piramit Dövmeleri: Anlamlar, Tasarımlar ve Fikirler

CC-BY Wikimedia Commons

Bir Piramit Dövmesi Sizin İçin mi?

Düşünmek isteyebileceğiniz ilginç bir dövme, piramit dövmesidir. Popüler bir dövme olarak kabul edilmezler, ancak benzersiz bir şey arayan herkes için mükemmel bir uyum sağlarlar. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilebilirler, çeşitli şekillerde tasarlanırlar. Tasarımlarında uygun şekilde tasvir edilebilecek birkaç farklı sembol vardır ve genellikle onları giyenler için derin bir değer taşır..

Piramit Dövme Tasarım Fikirleri

Piramit Dövme Anlamları

Piramit, uzun yıllardır insanoğlunun büyük başarısının sembolü olmuştur. Piramit, bir anlamda Mısır uygarlığının büyük yeteneklerini tanımlayan eski bir Mısır sembolüdür. Piramit, yaratılışlarına atfedilen iki faktör olan birlik ve kararlılığın sembolü olabilir..

Pek çok insan piramitlerin çeşitli nedenlerle kullanıldığına inanıyor, ancak en yaygın olarak Mısır Firavunlarını gömmek için kullanılıyorlardı. Mısırlılar kültürlerinde çeşitli tanrılara ve merhumun piramitlerinden cennete girebileceğine inanıyorlardı. Teknoloji bize piramitlerin belirli ay olayları için mükemmel bir şekilde yerleştirildiğini ve hizalandığını gösterdi. Aslında, Mısır'yıldızlar ve evren hakkındaki bilgisi tek kelimeyle olağanüstüdür. Yıldızlar ve güneşle ilgili çalışmaları, kendi zamanları için (binlerce yıl önce) dahiydi. Bugün, güneş sistemi hakkında böyle bir bilgiyi nasıl edindikleri hala bir sırdır..

Piramit Dövme Tasarım Fikirleri

Bu dövmeler, onları giyenler için genellikle derin, pozitif sembolik değere sahiptir. Ama unutmayın, sonunda dövmeniz de sizin istediğinizi temsil edecektir. Bununla birlikte, genellikle piramit dövmeleriyle ilişkilendirilen anlamları aşağıda bulabilirsiniz:

  • Koruma
  • Belirleme
  • Sabır
  • Birlik
  • maneviyat
  • özveri
  • uzun ömür
  • Zeka

Piramit Dövme Tasarım Fikirleri

Piramit Dövme Tasarımları ve Görünümü

Piramit dövme tasarımları birkaç farklı şekilde tasarlanabilir. En popüler tasarımlardan biri, Horus’un gözü— eski bir Mısır sembolü. Bu piramit dövme tasarımı popüler olmasına rağmen, çoğu insan aslında Horus’un Gözü yerine tasarlanmış normal bir göze sahiptir. Her iki durumda da, bu tasarım temsil eder manevi görüş ve bir'iç görüş. Bu aynı zamanda olarak da bilinir "Herşeyi gören göz," ve bize Tanrı’nın her zaman bizi izlediğini hatırlatabilir, bu da ona modern maneviyatımızla bir ilişki verir..

Tasarımlar hem küçük hem de büyük piramitleri tasvir ediyor. Küçük piramit dövmeleri çok detay içerebilir veya içermeyebilir, ancak daha büyük olanlar genellikle içerir. Çoğu durumda, taşlarla tasarlanırlar ve göz daha çok merkez parçadır. Bununla birlikte, bazı piramit dövme tasarımları, basamakları, bayrakları veya diğer Mısır sembollerini gösteren mükemmel ayrıntılarla tasarlanmıştır..

Bu size sadece neyin mevcut olduğuna dair genel bir fikir vermekle kalmayacak, aynı zamanda kendi piramit dövme tasarımınız için size ipuçları ve fikirler de verebilir..

Piramit Dövme Tasarım Fikirleri

Dövme yaptırmadan önce

Piramit dövmenizi veya herhangi bir dövmenizi yaptırmadan önce hatırlamanız gereken bazı önemli şeyler var. Dövmenizi araştırmak için zaman ayırdığınızdan emin olun. Dövme yaptırmadan önce dövmenizin neyi temsil ettiğini ve ne anlama geldiğini tam olarak anladığınızdan emin olun..

giymek'mürekkeplenmek için acele etmeyin! Bir dürtü üzerine mürekkeplenen erkekler ve kadınlar genellikle daha sonra dövmelerinden pişman olurlar. giymek'Aynı hatayı yapma. Unutma, bunu hayatın boyunca giyeceksin. Emin değilseniz veya ikinci bir düşünceniz varsa, bekleyin. İlk seferde doğru seçimi yapın.

© 2012 Richard Ricky Hale

Yorumlar

JeeZ 18 Kasım 2018’de:

dövmelerimi kendim yapıyorum, el dürtme yapıyorum ve sadece ana hatları çiziyorum, onları düşünmeye hiç zaman ayırmıyorum, yapıldıktan sonra anlamlarını arıyorum, genellikle bana hayatımın neresinde olduğumu gösterir ve çoğu bir arada bulunur, şekilleri hep birlikte gidiyor ama anlamları öyle. Çok kısa sürede verilen her bilinçli kararın, hafızamızın daha büyük bir bölümüne (hipnoz yoluyla erişebildiğimiz cadı) erişimi olan bilinçaltımızdan etkilendiğine ve bilinçaltımızın bizi gerçekten istediğimiz ya da ihtiyacımız olan istemeye ittiğine inanıyorum. sence? Ayrıca anlamı, günü temsil eden güneş gibi şeyler ve bunun gibi şeyler dışında, kültürünüze bağlı olabilir.

Richard Ricky Hale (yazar) 17 Eylül 2012’de Batı Virginia’dan:

Frank

Solardoll

Süveyş

Mhatter

öğretir

Çingene

Zaman ayırdığınız, yorumlarınız ve oylarınız için hepinize teşekkür ederim 🙂

çingene gül lee 08 Eylül 2012’de Florida, Daytona Beach’ten:

harika dövmeler.

Diana Mendez 07 Eylül 2012’de:

yapabilirim'Çok fazla alanı kaplayan bir piramit dövmesi olduğunu hayal etmeyin. Yapacak olsam bir kelebeği seçerdim. Ancak, yazdığınız gibi, daha küçük olanlar ayrıntıdan yoksundur, bu yüzden sanırım bu yüzden büyük olan en iyisidir..

Martin Kloess 06 Eylül 2012’de San Francisco’dan:

Birinin ne sevdiğini söyle, bunlar harika resimler. teşekkürler

Süveyş 06 Eylül 2012’de:

Merhaba Ricky,

Piramit dövmesinin temsil ettiği şeyi seviyorum. Benim favorim deniz atları olandır. Gözü olanlar bana ürkütücü geliyor. çok komik

Oylandı ve harika

İyi hafta sonları. 🙂

solardoll24 06 Eylül 2012’de Portsmouth, VA’dan:

Hayır…… gerçekten mi? Piramit ve her şeyi gören göz, birisi illuminati sembolizmini ifade ediyor. Ayrıca meraktan allahtan bahsediyorsun?

Frank Atanacio 06 Eylül 2012’de Shelton’dan:

çok iyi.. o'Dövme yaptırmadan önce pirrmit dövmesini araştır demen çok komik.. Bu harika bir merkez.. Resimlere bakmaktan zevk alıyorum 🙂