ben'Dövme yaptırmakta hiç sorun yaşamadım ama ilk dövmemin benim için anlamlı bir şey olmasını istedim..

Ginger, dövme ilhamım.

Zencefil, benim dövme ilhamım.

Neden Mürekkeplendim

ben'Dövme yaptırmakla hiç problem yaşamadım ama ilk dövmemin benim için anlamlı bir şey olmasını istedim. Yıllar boyunca, burçlardan barış işaretlerine kadar pek çok dövme tasarım fikrini eğlendirdim, ama hayatımda hiçbir şey gerçekten anlamlı bir şeyi temsil etmiyor gibiydi – yani köpeğim ölene kadar..

Ama zencefil'sadece köpeğim. O benim bebeğim ve hayatımdı. kelimeler olabilir'O öldüğünde ne kadar derinden üzüldüğümü anlatmayın ama bana kendinden çok şey vermiş olan bu özverili yaratığı onurlandırmam gerektiğini biliyordum. Ölümünün detayları bu yazı için önemli değil, ama ilk dövmemi yaptırma kararıma nasıl ulaştığımı anlamak için,'o öldükten sonra ne olduğunu bilmek önemli.

Evcil Hayvanı Kaybetmek

Evcil hayvanları ailenin üyeleri gibi olan bizler için kayıp derin ve yıkıcı olabilir. 15,5 yaşındaki çikolata laboratuvarım olan sevgili Ginger’ımı kaybettiğimde bu benim için geçerliydi. Ginger birçok ölüme yakın deneyimden sağ kurtulmuştu ve yaşadığı kadar uzun süre yaşadığı için oldukça şanslıydı, bu da onun ölümünü daha da dayanılmaz hale getirdi. Son yıllarına girerken, bir gün onu bırakmak zorunda kalacağımı biliyordum, ama ölümüyle beni vuracak ani keder sarsıntısına hazırlıklı değildim..

ben'karar verdiğim sabahı asla unutmayacağım'O sabah köpeğimi uyutmayı planlayarak uyandım. Ama kafama takılan bir dizi olay ve koşul sayesinde, hazır olsam da olmasam da zamanın geldiğini anladım. İşten kocamı aradım ve kararımı söyledim ve benimle olup olmadığını sordum. Zamanın doğru olduğunu kabul etti (ve muhtemelen gecikti) ve onu o öğleden sonra götürmek için planlar yaptık..

Güle güle demek

Sonraki birkaç saati onun yanında, sessizce veda ederek ve önümüzdeki zor saatler için güç için dua ederek geçirdim. İronik olarak, son vedalaşmamıza kadar sakin ve huzurlu görünüyordu. Sevgili bir evcil hayvana veda etme konusundaki ilk deneyimim değildi, ama bu kadar uzun süre yaşamış ve her zaman sevgiyle anılan birine veda etmek zorunda kaldığım ilk seferdi. "bebeğim."

Hiçbir zaman büyütecek çocuğum olmadığı için, Ginger benim için önemli olan her şekilde benim çocuğumdu. Ama o aynı zamanda bir köpekti ve sorumlu bir evcil hayvan sahibi olarak, onu bu hayatın sonuna kadar görmek ve Gökkuşağı Köprüsü’nü geçmesine yardım etmek benim görevimdi. Kalbimi kırdığını söylemek yetersiz kalır, ancak ölümünün beni hiçbir şeyin ve hiç kimsenin etkilemediği şekilde etkilediğini söylemek yeterli. Yanımda kocam ve veterinerle birlikte başını kucağıma koyup son nefesini verdikten sonra, kelimenin tam anlamıyla ruhumun bir parçasının onunla birlikte ayrıldığını hissettim..

Pençe Baskısının Rahatlığı

Politikaları gibi, veteriner bana Ginger’ın damgasını vuracaklarını söyledi.'patisini yazdır ve bana gönder. O gün daha önce hatıra olarak saklamak için kürkünün bir kısmını kesmiştim ama gerçek pati izinin bende olacağını bilmek beni bir miktar teselli etti..

Sahip olduğum diğer tek şey, arka bahçemizdeki büyük bir çiçek tarhına gömdüğümüz cansız bedeniydi. Derme çatma mezarını beyaz nehir taşlarıyla ve melek güneş ışığıyla süsledik ve birkaç saat içinde zavallı Ginger’ım gitti. İçimde çok boş hissettim ve hala ona tutunacak bir şeye ihtiyacım varmış gibi hissettim..

Günler geçtikçe sabırla veterineri bekledim'ofisinin bana pati izini göndermesi gerekiyordu – aynı anda hem istediğim hem de korktuğum bir paket. Almak üzere olduğum şeyin önemini düşünürken, aniden ilk dövmem olarak ne istediğimi anladım – benim tatlı Ginger’ım.'pati izi!

Altta zencefil patisi izi.

Zencefil'altta pati izi.

Botched Gökkuşağı Köprüsü Yazdır

Söz verdiğim gibi sonunda tatlı Ginger’ımı aldım.'veterinerden pati izi görüntüsü. Hafif buruşuk ve nemli bir manila zarfın içinde yağmurlu bir sabah geldi. Zarfı yavaşça açtım ve buruşuk ve bükülmüş kapalı baskıyı (yukarıda gösterilen) çıkardım. Ginger’ımla Gökkuşağı Köprüsü şiirinin basit bir baskısıydı.'altta pati izi. Ne kadar solgun ve kusurlu olduğunu -hiç de beklediğim gibi olmadığını- ve kesinlikle iyi bir dövme yapacak kadar okunaklı olmadığını görünce kalbim sıkıştı..

Bu yüzden dövme sanatçısının dövmemin tasarımı için gerçek pati izini kullanmasını umuyordum ama yeterince net değildi. veterinere kızdım'köpeğimi mürekkeplemek gibi kalitesiz bir iş yaptığı için'pati izi vardı ve bunu önceden kendim yapmayı düşünmediğim için kendime kızdım. Hayatımın en kötü pişmanlıklarından biriyle yaşamak zorunda kalmamın üstüne sadece daha fazla pişmanlık – köpeğimi yere bırakmak. Pençe baskı dövme fikrinden geçici olarak vazgeçtim ve sevgili evcil hayvanımı anmak için başka yollar düşündüm..

Düşüne taşına verilen kararlar

Kıymetli Ginger’ımı kaybettikten sonraki birkaç hafta boyunca, bakmaya zar zor dayansam da, bozuk pati izini sık sık düşündüm. Dövme fikrinden vazgeçmeye karar vermiştim ve onun yerine kürk kupürlerini koymak için bir anıt kolye satın alarak tatlı kürklü bebeğimi anmaya karar vermiştim – giyebileceğim ve hala onun bir parçası her zaman yanımda olacak bir şey..

Yeni Bir Dövme Fikri

Ancak bir gece Pinterest’te dövmeleri incelerken, melek kanatlı ve haleli güzel bir köpek pençesi dövmesine rastladım. Pençe izi bile bir köpeğe benziyordu'Belli bir şekilde bakarsanız, yüzü. Tasarımdan o kadar etkilendim ki'aklımdan çıkarma. Yine de farklı bir şey istedim – kimsenin sahip olduğu gibi değil. İronik olarak, kocam dövmemi yapmak için yerel bir dövme sanatçısıyla çoktan plan yapmıştı ve o akşam bana, adama ne istediğime dair bazı fikirler göndermem gerektiğini söyledi..

kendi köpeğimi tanımak's pençe izi'Çalışmaz, ona Pinterest’te gördüğüm tasarımı birkaç kişiyle birlikte gönderdim ve ondan benim için benzer bir şey yaratmasını istedim. Randevum bir sonraki akşam için planlanmıştı ve ilk dövmemi yaptırmanın heyecanı ve beklentisi beni çok etkiledi.!

Son Tasarım

Dövme stüdyosuna biraz erken geldim, sanatçının dövmemin son tasarımı hakkında bana daha fazla danışması gerekeceğini düşündüm, ama geldiğimde, o günün erken saatlerinde ona gönderdiğim tasarımın yeniden yaratılmasını bekliyordu. . Bir baktım ve mükemmel olduğunu anladım,'Ona gönderdiğimden çok farklı değil. Tasarımı biraz değiştirdi ve Ginger’ı ekledi.'alttaki isim.

Dürüst olmak gerekirse, benim için doğru tasarım olduğunu bilmek için görmem gereken tek şey buydu. Başlamaya hazır olup olmadığımı sordu ve gözlerim hala yaşlarla masaya yatıp ilk dövmemi yaptırmaya hazırlandım.!

Zencefil Hatırlamak's Belirlenmesi

Sonraki 45 dakika boyunca, tüm rahatsızlık ve acı boyunca, Ginger’ın sadece benimle olmak için hayatının son birkaç yılında ne kadar acı çektiğini düşündüm. Son birkaç yıldır, şiddetli kalça displazisi, arka uçta güçsüzlük ve omurga dejenerasyonu ile beceremediği noktaya kadar delik deşik olmuştu.'yemek için kendini bile tutmuyor.

Yine de, her zaman insanüstü bir güçle avluda dolaşmaya, günlük yürüyüşler yaptığımız çiftlik yolundan aşağı inmeye ya da evin ön basamaklarından yukarı çıkmaya çalıştı. Hayatının son birkaç ayında gösterdiği kararlılık, başka bir hayvanda ve hatta birçok insanda gördüğüm hiçbir şeye benzemiyordu. Sırf devam etmek ve beni mutlu etmek için saatlerce büyük acıya katlanmış olması gerektiğini şimdi biliyorum..

Bakire tenime sürtünen dövme iğnesinin kemiren acısıyla dişlerimi sıkarken ve Ginger’ı düşünmeye devam ettim ve çektiğim acının onun benim için çektiği acıyla kıyaslandığında hiçbir şey olmadığını anladım. Sonunda her şey bitmişti.

İlk dövmem.

ilk dövmem.

Dövme sanatçısı arka kürek kemiğimdeki son tasarımı görebilmem için bana bir ayna verdi. Sonsuza dek tenimde yanan görüntüye bakarken, çok gururlu hissettim ve derin bir duyguya kapıldım. Kesinlikle güzeldi! Detay harikaydı ve bir köpeğin görüntüsü's yüzü gerçekten bana fırladı. Ama Ginger’ı gördüğümde'ismi, ona ilk dövmemden umduğum kişisel anlamı verdi..

Sonunda, Ginger’ın sonsuza dek benim bir parçam olduğunu hissettim, sadece kalbimde değil, hayatımın güzel ve acılı zamanlarında verdiği sevgiyi her zaman hatırlatabileceğim dışarıda da..

İlk Dövmem Beni Değiştirdi

yapabilirim'İlk dövmemi yaptırmanın beni bir insan olarak nasıl değiştirdiğini açıklamayın – şimdi bir dövmem olduğu için değil, arkasındaki anlamdan dolayı. Zencefil oldu'Sağlık mücadelelerine rağmen devam etme konusundaki amansız kararlılığı ve cesur cesareti, şimdi bana ilerlemek ve kendi hayatımda karşılaşabileceğim her türlü engeli aşmak için aynı kararlılığı ve cesareti veriyor. Yaşamda ve ölümde benim için yaptığı fedakarlıklar için ona her zaman borçlu kalacağım. Ama her zaman kalbimde yaşamaya devam edecek ve sonsuza dek onun adını taşıyan ilk dövmemde.

Ginger kızım: gitti ama unutulmadı.

Ginger kızım: gitti ama unutulmadı.

Yorumlar

Lisa Tippette (yazar) 21 Ekim 2015’te Kuzey Carolina’dan:

Teşekkürler sevgili arkadaşım Susan! Nasıl hissettiğimi anlayan biri varsa, o da sensin. Orası'yaşlı bir köpeğin ve iyi bir arkadaşın sevgisi gibisi yoktur!

Susan Baker 21 Ekim 2015’te:

Bu makale harika! Sevdiğim bir evcil hayvanı kaybetmek, yaşadığım en çaresiz ve umutsuz duygulardan biri. Tanrı, Ginger’a olan sevgin ve onu burada anma şeklin için Lisa’yı korusun..