Michelle, dövme sembolizmi ve sanatı ile büyülenmiştir. En sevdiği tasarımlar arasında antik semboller ve dini temalar yer alıyor..

Kadınlar için bazı popüler ve güzel dövme seçeneklerini keşfedin.

Kadınlar için bazı popüler ve güzel dövme seçeneklerini keşfedin.

Kadınlar İçin Popüler Dövme Sembolleri

Kızlar, erkeklerin yapabileceği herhangi bir dövmeyi yaptırabilir, ancak bu tasarımlar, semboller ve vücut yerleşimleri bizim favorilerimizden bazıları. Kadınların sevdiği sevimli ve feminen dövme fikirlerine göz atın!

Karahindiba

Yıldızlar

Yay

Düşkapanı

Lotus çiçeği

müzikal sembol

Güneş ve Ay

Ok

Burç

Tüy

Sonsuzluk

Yusufçuk

Gül

kuşlar

Kiraz çiçeği

Melek kanatları

Çapa

Ağaç

Kelebek

taç

Kalp

mandala

Karahindiba dövmesi

Karahindiba dövmesi

1. Karahindiba

Bu dileklerin gerçekleşmesini sağlayan çiçektir. Üfleyin ve tohumlar daha fazla karahindiba doğursun. Karahindiba dövmesinin neden dilek ve hayallerle ilişkili olduğuna şaşmamalı..

Düş kapanı dövmesi

Düş kapanı dövmesi

2. Rüya Yakalayıcı

Bu, kötü rüyaların uykunuza girmesini engellediğine inanılan popüler bir Kızılderili tılsımıdır. Bir rüya yakalayıcı dövmesi, kötü ruhlara karşı koruma sağlar ve kullanıcıya huzur ve neşe getirir. Aynı zamanda Kızılderili mirasının gururlu bir işareti olabilir..

Güneş ve ay dövmeleri.

Güneş ve ay dövmeleri.

3. Güneş ve Ay

Güneş, sonsuz yenilenmeyi ve umudu temsil eder ve ay, kadınsı gizem ve güçle ilişkilendirilir. Hilal tasarımı çok sevimli bir dövme yapabilir ve genellikle bileğe, omuza veya boyuna takılır. Bir diğer popüler tasarım ise yarım güneş ve yarım ay dövmesidir. Bu, yin yang sembolünün harika bir sunumudur ve iki zıt kuvvet arasındaki çalışma dengesini temsil eder..

4. Tüy

Tüyler, özgürlük veya seyahat kavramıyla ilişkilendirilir. Bu dövmeyi takan biri, özgürce yaşama kararlarını veya seyahat etme sevgisini yeniden teyit eder..

Gül dövmesi.

Bir gül dövmesi.

5. Gül

Kol dövmesi yaptırmak istiyorsanız güller şaşırtıcı derecede güzeldir çünkü sarmaşıklar tüm kolunuzu sarabilir. Gül, diğer anlamların yanı sıra aşkı, güzelliği ve kadınlığı simgelemektedir. Dikenler aynı zamanda güzel ve narin şeylerin bile güçlü ve dayanıklı olduğunu derinden hatırlatır..

Melek kanatları dövmesi

Melek kanatları dövmesi

6. Melek Kanatları

Ange kanadı dövmelerinin ilham ve manevi anlamı vardır. Bir şeyden kurtulmayı veya bir hedefe/hayallere doğru uçmayı temsil edebilirler. Ayrıca, Tanrı’dan veya geçmiş ve cennette olan sevilen birinden rehberlik ve korumayı da sembolize edebilirler. Kadınlar her iki kürek kemiğine de kanat tattırmaktan hoşlanırlar. Bu kanatlar küçük olabilir veya tüm sırt boyunca uzanabilir..

Uçan kelebek dövmesi.

Uçan bir kelebek dövmesi.

7. Kelebek

Bir kelebek dövmesi güzelliği, dönüşümü ve değişimi temsil eder. Bu, omuz bıçağına binmek için şirin bir şey.

Kırık kalp dövmesi

Kırık kalp dövmesi

8. Kalp

Kalp dövmeleri genellikle sevilen birine (genellikle önemli bir kişiye) adanmıştır veya vefat etmiş biri için anıt görevi görür. Gerçekten romantik bir kalp dövmesi fikri, bir kalp ve anahtar içeren bir tasarım elde etmektir. Bu kombinasyon, kalbinizi (veya duygularınızı) korumanın ve yalnızca neye gerçekten değer verebilecek özel bir kişiye izin vermenin önemini gösterir.'içinde.

Omuzda bir yıldız dövmesi.

Omuzda bir yıldız dövmesi.

9. Yıldızlar

Yıldızlardan oluşan bir iz, kızların ayak bileklerini ve ayaklarını sarmayı sevdikleri popüler bir tasarımdır. Kayan yıldızlar ve deniz yıldızları da harika seçeneklerdir. Yıldız dövmelerinin en güzel yanı, çok farklı anlamlar taşıyabilmesi ve birçok farklı şekilde tasarlanabilmesi, böylece herkese uyarlanabilmesidir.'tadı.

Lotus çiçeği dövmesi.

Lotus çiçeği dövmesi.

10. Lotus Çiçeği

Bu, aydınlanma ve mükemmelliği temsil eden havalı bir çiçek dövmesidir. Açılmış bir nilüfer çiçeği, ruhun açılması için bir benzetmedir. Bu dövmeler siyah beyazda gerçekten harika görünüyor ve genellikle ensede veya sırtın ortasında yer alıyor..

Metin içeren bir ok dövmesi

Metin içeren bir ok dövmesi "özgürlük."

11. Ok

Bir ok dövmesi basit ve incedir, ancak önemli bir anlamla doludur. Tek bir ok, bir nesneye veya hedefe giden yolu temsil eder. Zıt yönleri gösteren iki ok, mücadeleyi veya çatışmayı sembolize eder. Bir grup ok koruma ve hazırlığı temsil eder.

Sonsuzluk dövmeleri.

Sonsuzluk dövmeleri.

12. Sonsuzluk

Sonsuzluk sembolü, hiç bitmeyen fırsatları ve reenkarnasyonu temsil eder. Bazı tasarımlar, özgürlüğü ve sonsuz olasılıkları temsil eden tüyleri veya kuşları içerir..

Kafesli kuş dövmesi.

Kafesteki kuş dövmesi.

13. Kuşlar

Farklı kuş türlerinin farklı anlamları olacaktır. Güvercinler genellikle ölü bir sevilenin barışını veya anıtını temsil eder. Kartallar özgürlükle, kırlangıçlar da bir tane bulmakla ilişkilendirilir.'eve dönüş yolu. Özellikle kadınlar sinek kuşu dövmesine bayılır, ancak en popüler kuş dövmesi tasarımı, göç modelinde bir grup genel siyah kuştur..

Parmaklarında çapa dövmesi olan bir çift.

Parmaklarında çapa dövmesi olan bir çift.

14. çapa

Bu geleneksel deniz dövmesi, deniz onları nereye götürürse götürsün, karada her zaman bir evleri olacağını hatırlatmak isteyen denizciler tarafından yüzyıllardır kullanılmıştır. Bugün kızlar, istikrar ve güvenlik isteklerini göstermek için çapayı kullanıyor.

Metin ile bir taç dövmesi

Metin ile bir taç dövmesi "One Love."

15. Taç

Kraliyet ve otorite sembolü olarak taç dövmesi, kullanıcıyı yeniden onaylar.'liderliğindedir veya kullanıcıya takip etmesi değil, liderlik etmesi gerektiğini hatırlatmaktadır..

16. Mandala

Mandala, denge ile ilişkili manevi bir Hindu sembolüdür. Kelime "mandala" Çevirir "Daire," ve tasarım, bir daire oluşturan geometrik desenlerin bir derlemesidir. Bu, karmaşık şekilleri ve çeşitli renkleri sevenler için gerçekten büyüleyici bir tasarım..

Dantelli bir yay dövmesi.

Dantelli bir yay dövmesi.

17. Yay

Papyon süper kız gibi, ama sadece sevimli bir dövme fikrinden daha fazlası. Papyon, özel bir şeyin gizli tutulduğu mesajını verir. Gerçek sana ulaşmak için, insanların güzel ambalajı soymaya istekli olmaları gerekir. Yay bağlama deyimi ile bağdaştırıldığı için papyon da ilerlemek isteyenlere hitap etmektedir. "gevşek uçları bağlamak."

Kullanıcının kulağının arkasındaki müzik notalarından oluşan bir dövme.

Kullanıcının arkasında müzik notalarından oluşan bir dövme'kulak.

18. Müzikal Sembol

Bu müzik severler için hiç de mantıklı değil. İster şarkı söyleyin, ister enstrüman çalın veya beste yapın, müziğe olan tutkunuz notalarla veya bir müzik aletiyle temsil edilebilir. Bazı müzikal semboller, elbette, kullanıcının simgesi olan bir kalp gibi görünecek şekilde çizilebilir.'müzik sevgisi.

Balıktan ilham alan bir balık dövmesi.

Balıktan ilham alan bir balık dövmesi.

19. Burç

Geleneksel zodyak işareti havalı olsa da, bazı kadınlar Aslan için aslan veya Akrep için akrep gibi zodyaklarına ilham veren gerçek hayvanın dövmesini tercih eder..

Bileğin iç kısmında yusufçuk dövmesi.

Bileğin iç kısmında yusufçuk dövmesi.

20. Yusufçuk

Yusufçuk hem hava hem de sudan oluşan bir yaratıktır. Hava, uçuşu ve ilerlemeyi temsil eder ve su, keşif ve bilinmeyeni temsil eder. Bu, kendini maceracı, kaşif veya gezgin olarak tanımlayan bir kadın için harika bir dövme..

Kiraz çiçeği ayak bileği dövmesi.

Bir kiraz çiçeği ayak bileği dövmesi.

21. Kiraz Çiçeği

Bu, güzelliğin kırılganlığını ve yaşam döngüsünü simgeleyen çok güzel kadınsı dövme. Kiraz çiçekleri ilkbaharda açar ve kısa ömürlüdür, ancak her baharda güzelliklerini mutlaka dünyaya sunarlar..

Bir ağaç dövmesi.

Bir ağaç dövmesi.

22. Ağaç

Bir ağaç dövmesi büyümeyi ve bolluğu sembolize eder. Ağaçlar çok uzun süre yaşadıklarından ve çok derin köklere sahip olduklarından, ağaçlar aynı zamanda bilgelik ve güç anlamına gelir. Kızlar, dallardan uçan yapraklar veya kuşlar ile bu tasarımı elde etmeyi sever. Bu, güvenliğin yanı sıra özgürlüğü de temsil eder, çünkü ağaç köklüdür, ancak içinde yaşayan yapraklar veya kuşlar istedikleri gibi seyahat edebilir..

Farklı Tarzlar

Kadınsı Dövme Stilleri

 • Suluboya: Bu stil şu anda moda ve harmanlanmış fırça darbelerinin etkisine sahip. Bilişim Teknoloji'tamamen radikal, ancak aynı zamanda gerçekten zaman alıcı ve pahalı.
 • İnce Çizgi: Bu stil, narin ve kadınsı olan çok ince vuruşlar kullanır. Bu teknik basit ve küçük dövmeler için kullanılır..
 • Kına: Kına kalıcı değildir, ancak bazı kadınlar bu stili çok sever, kalıcı bir dövme olarak alırlar. Kına dövmeleri genellikle eli, ön kolu veya ayakları kaplar veya üst uyluğun etrafına sarılır..
 • kabile: Bunlar her zaman ayrıntılı desenlerle siyah renkte yapılır ve herhangi bir sembolü kabile tarzı bir dövmeye dönüştürebilirsiniz. Birçok farklı kabile stili olmasına rağmen, en popüler olanı Polinezya kabilesidir..
 • Neo-Geleneksel: Bu stil, koyu siyah anahatları parlak, cesur renklerle harmanlar. Dövmeler neredeyse karikatürize veya grafiti gibi görünüyor.
 • Dotwork veya Stipling: Bu popülerlik kazanan yeni bir stil. Tek bir iğne ile noktalamayı içerir ve zaman alıcı olabilir. Nokta işi dövmeler genellikle siyah veya gri mürekkeple yapılır..

Kadınların Dövme Yapması İçin Vücutta En İyi Yerler

Bazı kızlar hassas ve ihtiyatlı dövme yerleşimlerini severken, diğerleri cüretkar ve cesur vücut sanatını sever. İşte en popüler vücut konumlarından bazıları.

sağduyulu:

 • Bilek
 • parmaklar arasında
 • Ayak veya ayak bileği
 • yan meme
 • Üst uyluk
 • Kulak arkası veya kulak içi
 • Saç çizgisinin altındaki boyunda
 • Alt sırtta (aksi olarak "serseri damgası")
 • Kalça kemiği

Gözü pek:

 • köprücük kemiğinin altında
 • üst sırtta
 • Omuz
 • Elbise kolu
 • Boyun
 • Uyluk
 • bölünme
 • iç kol
 • Göğüs kafesi
 • pazı
 • Belki
 • Dirseğin üstünde

Kızlar için Küçük Dövme Fikirleri