Raye’in birçok vücut modu, SFSI eğitimi, eski CFR-D kredisi ve BellaOnline olarak on yıllık bir görevi var.'vücut sanatı editörü kemerinin altında.

Koi Dövmeleri Hakkında

Koi’nin tarihi ve mitolojisi, 2000 yılı aşkın bir süre önce Çin’e kadar uzanır. Bu görüntüler ve hikayeler Japon kültürüne emildi. Yüzlerce yıldır uğurlu evcil hayvanlar olarak tutuldular. Japon dövme tasarımları tarihi boyunca popüler görüntüler olmuştur ve şimdi Batı dövme kültüründe çok yaygındırlar..

Gerçek hayatta, bu balıklar arka bahçelerde ve su bahçelerinde tutulan süs sazanlarıdır. Farklı ve fantastik desen ve renklerini geliştirmek için sıradan balıklardan yetiştirildiler. Bu balıkların gerçek dünyada sahip oldukları renk dizisinden daha fantastik olan tek şey, dövmelerde tasvir edilen desenler ve renklerdir..

Bu çeşitlilik, tasarımı on yıllardır hem Doğu hem de Batı dövmelerinde popüler hale getirdi. Tasarımlar ve şekiller vücudun herhangi bir yerine ve hemen hemen her renk şemasına ve stile uyarlanabilir..

  • Neden Koi Dövmesi?

    İşte bir adamın kişisel hesabı'koi dövmesi yaptırmanın tercihi. Bu tasarımı seçme nedenlerini ve kişisel geçmişine nasıl uyduğunu ayrıntılarıyla anlatıyor..

Kanayan Koi Tasarımı

Folsom Street Fair, San Francisco, CA'dan bir koi.

Folsom Street Fair, San Francisco, CA’dan bir koi.

Relache/Rae Schwarz’ın fotoğrafı

Koi’nin Tarihi

Koi Japonca bir kelimedir. "brokarlı sazan" yüzyıllardır yetiştirilip havuzlarda tutulan büyük, renkli balıkları ifade eder. Resmi adları nishigikoi şu anlama gelir: "yaşayan mücevherler." Bu balıkların dikkatli bir şekilde yetiştirilmesi 1800’lerde gerçekten modern bir dayanak kazandı ve o zamandan beri bir gökkuşağı renk ve işaret üretti..

Japon mitolojisinin bir parçasıdırlar ve güç, azim ve cesaretin sembolleridir. Bu balıklar doğru koşullar altında çok uzun ömürlüdür ve bu yorumlara ve çağrışımlara katkıda bulunan da budur. Efsaneye göre, çok güçlü koiler akıntıya karşı yüzebilir ve şelalelerden atlayabilir, yolculuklarının sonunda bir ejderhaya dönüştürülerek ödüllendirilir..

Eskizden Bitmiş Dövmeye

Kristalin Hikayesi'koi

Burada gördüğünüz dövme arkadaşım Crystal’ın bacağında. O'Daha önce birkaç küçük dövmesi vardı ama sıra büyük bir şey geldiğinde bir koi seçti. Bence azim sembolizmi onun nasıl olduğuna çok yakışıyor.'hayatındaki birçok zorluğun üstesinden gelir.

Dövme Bill Liberty tarafından tasarlandı ve dövüldü. Mağazası Liberty Tattoo, Crystal’ın yaşadığı CA, Sacramento’da bulunuyor. O'büyük bir bayan ve bu dövmeyi uyluğuna koymaya karar verdi, bu yüzden'oldukça büyük. Sol dizinin hemen üstünden başlar ve uyluğunun tepesine kadar uzanır. Tüm dövme birkaç seans sürdü. Büyük, karmaşık dövmeler genellikle aşamalar halinde yapılır ve renkler en koyudan en parlaka doğru eklenir. Önce siyah anahat ve gölgeleme yapıldı. Daha sonra tüm mavi sulu boya ve gölgelendirme yapılmıştır. Ve sonunda parlak renkli balık ve çiçek bitmişti..

Bir Koi’nin Hayata Geçtiğini Görün

© 2007 Raye

Koi Dövmeleri Hakkında Yorumlar

Michael Adams 13 Ocak 2012’de ABD’den:

bir gün ben'dövme yaptıracağım… ben sadece'henüz ne olduğunu bilmiyorum. güzel tasarımlar bunlar ama!

FrugalandFab 13 Ocak 2012’de New Hampshire’dan:

Ben sadece koi dövmelerine bayılırım. Onlara karşı büyük bir yakınlığım olduğundan beri, izlediğim sırada harika bir sanatçı tarafından sırtına yapılan en çarpıcı dövmelerden birine sahip sevgili bir arkadaşıma sahip olacak kadar şanslıydım. Yazınız çok güzeldi çok teşekkürler yazdığınız için.

David Stillwell 13 Ocak 2012’de Sacramento, California’dan:

Relache: Bu sabah ne harika bir küçük keşif. Bu merkezden çok keyif aldım. Dövmeleri severim ve aklıma bir koi dövmesi fikri geldi. Bence dövme yaptırmanın en zor yanı güvendiğiniz bir sanatçı bulmak. Hub’ınızın detayı harika. Balığın ve balığın tarihini bir dövme olarak mükemmel bir şekilde kapsar. Ayrıca, daha derin bilgilere dış bağlantılar eklemenizi de beğendim. Bir hub’ın nasıl akması gerektiğine dair harika bir örnek. bunu yazdığın için teşekkür ederim.

kendal 19 Ekim 2011’de:

iv'Sağ kolumun etrafında bir japon şakayık ve bir koi tasarımı ile çok iyi bir örtbas vardı. şu anda iv'2 oturuş vardı's ve yaklaşık 3 tane daha ve kötü yapılacak. kötü yapıldığında sana iyi bir resim göster. mutlu dövmeler ve daha fazlası yakında benden………

seusman 06 Temmuz 2011’de Pakistan’dan:

Gerçekten harika dövmeler, hoş parlak ve çok güzel renkler. onun Büyük Merkezi

Ray (yazar) 20 Ocak 2011’de Seattle, WA’dan:

C, eğer gerçekten benim Hub’ımı okursan,'yapmadığımı fark edeceğim'Yakuza’yı koi görüntülerine hiç bağlamayın. Kat Von D beyniyle değil sanatıyla tanınır.

C 07 Ocak 2011’de:

Yakuza’nın yalnızca Koi ile doğrudan bir ilişkisi yoktur, ancak bu kendilerini bu sanat biçiminde temsil etmedikleri anlamına gelmez. Esas olarak, Yakuza dövme tarzı, kaplan veya yılan gibi daha güçlü ve daha tehlikeli semboller kullanılarak günümüz sanat formlarına yansıtılır, bunlar Yakuza dövme sanatı formlarında çok daha belirgindir. Aslında daha belirgin olan Japon savaşçının efsanevi Japon canavarlarını öldürme eylemindeki üslubudur, bu üslup çok popülerdir ve koi balık sanatından çok daha belirgindir..

Descartes 05 Aralık 2010’da Grand Prairie’den:

Ying/Yang deseni oluşturan Koi dövmelerini seviyorum. ilginç fotoğraflar.

tayvan 19 Ekim 2010’da:

haftaya koi tatt alıyorum sabırsızlanıyorum 🙂

kelebek dövme 19 Eylül 2010’da Dallas Texas’tan:

Güzel renkler. Kesinlikle sunulan en ilginç tasarımlardan bazıları

çiçek ponponu 04 Eylül 2010’da:

koi’deki renkleri seviyorum. çiçekler de çok güzel ben bunu alırdım

wenci5000 31 Temmuz 2010’da:

harika…kaldıran kolumda bir japon koi dövmesi var..harika….

basitçe 23 Temmuz 2009’da:

Harika dövmeler.. onları seviyorum ve sağ kolumda da bir Çinli var – buna benzer bir şey olmasa da 🙂 lol

Reynolds_Yazma 05 Temmuz 2009’da Atlanta, Georgia’dan:

Koi dövmelerindeki parlak renkleri seviyorum.. Harika bir konu.

muiomuio 18 Ocak 2009’da Portekiz, Lizbon’dan:

Olası bir dövmeye koi balığı çizmeyi yeni bitirdim ama koi’de bir hata yaptım'yüzü 🙁

taylorblue 10 Eylül 2008’de Kanada’dan:

@relache…I'Şimdi o kolluğu alma sürecindeyim…Üç seans yaptırdım. Balığı buradan aldım ama o değiştirdi…'o zaman resimleri yayınlayacağım'bitti. 🙂

Ray (yazar) 19 Ocak 2008’de Seattle, WA’dan:

Tüm vücut dövmesi, en güçlü Yakuza çağrışımlarını taşır. Ve dövmeli kadınlar bazen Yakaza mülkü olarak kabul edilir. Bununla birlikte, genç insanlar Batılı dövme algısını daha çok bir moda olarak benimsiyorlar ve bir veya iki nesilde bu tutum en çok beğenilecek olan değişti..

Robinson Rex 19 Ocak 2008’de Lowell, MA’dan:

İnsanların Koi dövmesinin (ve Japonya’daki çoğu dövmenin) kamuoyunda Japon Mafyası ile bağlantılı olduğunu bilmeleri faydalı olabilir. Hamamlarda bile yazan tabelalar var. "Dövme Yok". Kat Von D.’nin kazanmasının nedeni bu olabilir'onları yapma.

Mutlu Devlet 12 Aralık 2007’de Edmonton’dan:

Görünüşe göre bunlar, L.A. Ink şovunun Kat Von D.’nin dövme yapmayacağı tek şeylerden biri. ben'neden olduğundan emin değilim…

Kız Robinson 05 Aralık 2007’de New Orleans, Louisiana’dan:

İlginç gerçek: Japon balığı, koi/sazan ile akrabadır. Gerçek hikaye.

Diğer bir haberde, harika bir merkez paylaşımı. Dövme merkezlerini seviyorum.

Ray (yazar) 26 Kasım 2007’de Seattle, WA’dan:

Patty, eğer bir dövme kongresine katılırsan,'neredesin'dövme yarışmalarını bulacağım.

izci14 26 Kasım 2007’de Franklin’den:

Vay harika dövmeler bende birkaç tane var ama bunlar harika..

Patty İngilizce MS 26 Kasım 2007’de First Space Nation olan ABD ve Asgardia’dan:

o'oldukça büyük bir yatırım! Bazen Miami Ink’i izliyorum — o dükkandaki birkaç sanatçı son derece profesyonel ve tüm benliklerini sanat eserlerine veriyorlar. Bu kol ile en iyi başarı!

İnsanların girip ödül kazanabileceği dövme yarışmaları veya şovları var mı – burada yaptığımız yıllık bir vücut geliştirme yarışmasından daha iyi olurdu, imo.

taylorblue 25 Kasım 2007’de Kanada’dan:

Kolum en az 1000 dolar olur diye düşünüyorum.. Halihazırda 600 dolar değerinde dövmem var… 🙂

votka 25 Kasım 2007’de:

Güzel merkez! Her zaman koi’nin ne anlama geldiğini bilmek istemişimdir. Dövme sanatı çok güzel 😀

Ray (yazar) 24 Kasım 2007’de Seattle, WA’dan:

dövmeler'mutlaka pahalı olmak zorunda, ama kesinlikle'ya ucuz!

Patty İngilizce MS ABD ve Asgardia, First Space Nation’dan 24 Kasım 2007’de:

Ne güzel sanat eseri! Pahalı mı?

taylorblue 22 Kasım 2007’de Kanada’dan:

biraz araştırma yaptım ve bazılarını seçtim…

Ray (yazar) 20 Kasım 2007’de Seattle, WA’dan:

Hazırlanmış bir tasarımınız var mı yoksa araştırma mı yapıyorsunuz??

taylorblue 20 Kasım 2007’de Kanada’dan:

Bu harika…Haziran’da bir koi kılıfı alıyorum…Yapabilirim'bekle!