Richard Hale, dövme sembolizmini, anlamlarını ve tarihini araştıran ve araştıran bir dövme meraklısıdır..

Genellikle bir dram maskesi olarak adlandırılan bir drama maskeleri dövmesi.

Genellikle dram maskeleri olarak adlandırılan bir dövme "şimdi Gül sonra ağla" dövme.

Flickr Commons aracılığıyla Amber Rudd

"Şimdi Gül sonra ağla" dövmeler

"Şimdi Gül sonra ağla" dövmeler, karşıt veya farklı duyguları temsil eden ifadelere sahip iki yüzü veya iki maskeyi tasvir eder. Bu tasarım bazen çetelerle ilişkilendirilir ve çete dövmesi olarak adlandırılır. Doğru olsa da, tasarım aynı zamanda çok daha fazlasını temsil edebilir..

Dönem "şimdi Gül sonra ağla" rapçi Ice Cube tarafından ünlendi, ancak tasarım ondan çok daha yaşlı. Buna drama maskesi de diyebilirsiniz veya "komedi ve trajedi maskeleri," "Çorap ve Buskin," ya da sadece tiyatro maskeleri, çünkü onları genellikle eski tiyatrolarda tasvir edildiğini görürsünüz. Aslında oldukça yaşlı olabilirler: Trajik yüz, ilham perisi Melpomene olabilir.'s ve mutlu olan, Yunan mitolojisindeki ilham perisi Thalia’yı temsil edebilir..

"Şimdi Gül sonra ağla" dövmeler iyi ve kötünün ilişkisini temsil edebilir, ancak farklı yorumları ve anlamları vardır. Örneğin, birisi bu dövmelerden birini akıl hastalığını temsil etmek için seçebilirken, bir başkası onu tiyatro deneyimlerini temsil etmek için kullanabilir. Sorana kadar asla bilemezsin.

Negatif Bir Sembol mü?

Bir insandaki iyi ve kötünün sembolü olabilir. Hepimiz hata yaparız ve kimse mükemmel değildir. Bazen yanlış yolu seçeriz ve hayatımızın geri kalanında bizi etkileyecek durumlar ortaya çıkabilir. Birçok insan'Kötü zamanların hatırlatılmasını istemiyorum, ancak bir insan olarak büyümek için bu hatalardan ders almak gerekir..

Bu dövme, yaşadığın zorlukların bir hatırlatıcısı olabilir.'diğer birçok şeyin yanı sıra hayatında üstesinden geldin. Öte yandan, iyi veya olumlu bir durumu temsil edebilir..

Dram Maskesi Dövme Tasarımları

Bu dövmeyi tasarlamanın birçok farklı yolu var. İşte düşünmeniz gereken bazı şeyler:

 • Drama maskesi veya "şimdi Gül sonra ağla" görüntü olarak da adlandırılabilir "şimdi Gül sonra ağlarsın," çünkü bu iki yüzün sıklıkla yaptığı şeydir. Yine de, görünüşte zıt olan diğer duyguları seçebilirsiniz: örneğin öfke ve sakinlik ya da bir şeytanın ve bir azizin yüzleri.
 • Anlamı artırmaya veya eklemeye yardımcı olması için sembolik kelimeler veya kelime öbekleri veya adlar ekleyebilirsiniz..
 • Çoğunlukla, sen'İki maske veya iki yüz göreceksiniz: Bir yüz gülüyor, diğeri ise kaşlarını çatarak ve belki de gözyaşıyla tasarlanmış. Üçüncü bir yüz ve duygu ekleyebilirsiniz.
 • Bunları genellikle siyah ve gri olarak görürsünüz, ancak herhangi bir renk işe yarayabilir.
 • Bu tasarım hem karikatür hem de gerçekçi tarzda güzel bir şekilde tercüme edilir. Eski tarz, sulu boya veya başka bir tarzda da yapabilirsiniz..

"Şimdi Gül sonra ağla" Dövme Anlamları

Drama maskeleri dövmesi hem olumlu hem de olumsuz nitelikleri sembolize edebilir. Örneğin:

 • zorluk
 • Hakikat
 • Hayatı yaşa
 • Aşk
 • Başarı
 • Engelleri Aşmak
 • Ölüm
 • Kayıp
 • Hayat'anlamı
 • Umut
 • Kuvvet

Unutmayın, sonunda dövmeniz istediğiniz şeyi temsil eder..

Dövmenin bu versiyonunda gülen bir maske ve ağlayan gerçek bir insan var.

Dövmenin bu versiyonunda gülen bir maske ve ağlayan gerçek bir insan var..

Flickr Commons aracılığıyla A.T Dövme

Dövme Yapmadan Önce

Dövmenizi yaptırmadan önce her zaman göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var..

Tıpkı şimdi olduğu gibi, dövmenizi araştırmak için zaman ayırdığınızdan emin olun. Neyi temsil ettiğini ve neyi temsil ettiğini tam olarak anladığınızdan emin olun. sen yapmazsın'Mürekkeplenmek ve daha sonra bunun ilk düşündüğünüzden farklı bir şeyi simgelediğini öğrenmek istemiyorum.

Yüzlerce tasarıma göz atın; ne kadar çok olursa o kadar iyi. Seni hatırladım'Hayatının geri kalanında bunu giymeyi planlıyorsun. Kendinize uygun bir tasarım bulmak için zaman ayırdığınızdan emin olun.'her zaman beğeneceğinizden emin olun. sen yapmazsın'örtbas etme ve lazer çıkarma sürecinden geçmek istemiyorum, güven bana.

Yorumlar

Paramparça etmek 13 Şubat 2016’da:

Bunun aynı zamanda birçok durumda çeteyle ilgili bir dövme olduğunu ve popüler bir hapishane dövmesi olduğunu ilan etmek isteyebilir..

Richard Ricky Hale (yazar) 25 Ağustos 2013’te Batı Virginia’dan:

Genna, zaman ayırıp yorum yaptığın için çok teşekkür ederim. Dövme sanatını seviyorum ve ayrıca takdir ediyorum. Bazı dövme sanatçısı profesyonel sanatçı olabilir, buna hiç şüphe yok. Gülmek bile daha sonra ağlatır dövme, o'yapabildikleri oldukça şaşırtıcı. Tekrar teşekkürler Genna ve yakında görüşürüz.

Genna Doğu 25 Ağustos 2013’te Massachusetts, ABD’den:

Dövme vücut sanatının sayısız stiline ve tasarımına her zaman hayran kaldım. Bilişim Teknoloji'Bu merkez gibi gerçekten oldukça şaşırtıcı. Çok ilginç!

Richard Ricky Hale (yazar) 25 Ağustos 2013’te Batı Virginia’dan:

@Faith, yorumlarınızı, ziyaretlerinizi ve diğer her şeyi takdir ediyorum Faith, HER ZAMAN!! Gül şimdi ağla dövmeleri oldukça sembolik, aslında beni şaşırttı ama birçok kişi gülmek artık ağla deyimiyle ilişki kurabilir. Birçoğumuz zorlu zamanlardan geçtiğimiz için hepimiz için sembolik bir sembol haline geliyor. Teşekkürler İnan 🙂

@Rosemay, yorumun için çok teşekkürler 🙂 Kesinlikle, gül artık ağla sonra dövme tasarımları çeşitli sembolik anlamlar taşır. Bilişim Teknoloji'Bir tasarımın bu kadar farklı anlam taşıması ilginç. Tekrar teşekkürler:)

@AE, evet Ruby, gülmenin olumlu anlamını seviyorum şimdi ağla sonra dövme. Sanırım birçokları için bir savaş çığlığı haline geldi.'genellikle hapishane dövmesi tasarımı veya çete dövmesi olarak anılır. Bu olumsuz çağrışımla bile, artık gülün dövme tasarımlarını seviyorum'Her zaman birinin hapse girdiği anlamına gelir. LOL, Şerefe, Ruby’de görüşürüz 🙂

Ruby Jean Richert’in fotoğrafı. 24 Ağustos 2013’te Güney Illinois’den:

Diğer yorumları tekrarlıyorum, bu tip dövmeyi daha önce hiç görmedim ama olumlu mesajı beğendim, ' Yarın başka bir gün ' Favori filmim, ' Rüzgar gibi Geçti gitti. ' şerefe ricky…

Biberiye Sadler 24 Ağustos 2013’te Hawkes Bay – NewZealand’dan:

Çok ilginç Ricky, bunları daha önce hiç görmemiştim ve böyle bir dövmenin var olduğunu bilmiyordum. Kesinlikle bir mesaj taşırlar.

İnanç Azraili 24 Ağustos 2013’te güney ABD’den:

vay lirik,

Böyle bir konu için dövme olduğunu hiç düşünmezdim ama belli ki var! Mükemmel. Bunlar, gönderdikleri güçlü mesaj konusunda bir duraklama sağlar. Hepsi de büyük dövmeler gibi görünüyor.

Şimdi, daha önce gülen/üzülen yüzlerle yapılan maske dövmelerini görmüştüm ama ne dendiğini hiç bilmiyordum..

++++ oy verildi ve paylaşıldı

Tanrı kutsasın. Bu güzel günde seni kucaklıyorum, Faith Reaper