Richard Hale, dövme sembolizmini, anlamlarını ve tarihini araştıran ve araştıran bir dövme meraklısıdır..

Güvercin Dövmeleri: Tarih, Anlam ve & Tasarım

Güvercin Dövmeleri: Tarih, Anlam, & Tasarım

güvercin dövmesi

Güvercin dövmesi ana akım olmasa da hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilen çok popüler bir dövmedir. Bu tasarımlar güvercini tek başına veya çeşitli farklı kelime veya sembollerle tasvir edebilir. Bir güvercin dövmesi basit veya karmaşık, küçük veya büyük olabilir ve bu nedenle vücudun hemen hemen her yerine sığabilir..

Bu yazımızda güvercin dövmelerinin birçok anlamını ve tasarımını inceleyeceğiz. Biz'birçok fotoğraf da ekledik ve bir sonraki dövmeniz için fikir ve ilham bulabileceğinizi umuyoruz..

güvercin-dövmeler-ve-anlamları-güvercin-dövme-tasarımları-ve-fikirleri

beybel72: İzinle Kullanılır

Övülecek kimsenin olmadığı ve sevilecek çok az şeyin olduğu bir kız olan güvercin pınarlarının yanında ayak basılmamış yollarda yaşadı.

– William Wordsworth

güvercin-dövmeler-ve-anlamlar-güvercin-dövme-tasarımları-ve-fikirler

Christopher Myers, Sugoi Photography, LLC: İzinle Kullanılmıştır

Güvercin Sembolünün Tarihi

Güvercin, evrensel olarak barış ve sevgiyi temsil eden, dünya çapında en çok bilinen sembollerden biri olarak yer alıyor. Sembolün geniş çapta tanınması nedeniyle, bu dövmeler tüm dünyada popülerdir..

Güvercin çeşitli olumlu anlamlar içerir.

  • Ebedi aşk: Güvercinler, ömürleri boyunca tek eşle çiftleştikleri ve yavrularına birlikte baktıklarından, sarsılmaz sevgi ve bağlılığı temsil ederler. Eşleşen çift arasındaki bağ, ömür boyu süren, kalıcı ve sadık bir ortaklıktır..
  • Mitolojik Önemi: Güvercin, Yunan ve Roma mitolojisinde de bahsedilir: Aşk ve bereket tanrıçası olan Yunan tanrıçası Afrodit’in, güvercinler tarafından taşınan bir arabaya bindiği söylenir. Yedi kızı (Pleiades olarak bilinir) Yunan mitolojisinde güvercin sürüsü olarak anılır. Aztek mitolojisinde güvercin, aşk tanrıçası Xochiquetzal’i temsil eder ve tüm insanlığın annesi olduğuna inanılır. Güvercin ayrıca Yerli Amerikalılar için sembolik çağrışımlara sahiptir: Bazı kabileler, ölülerin ruhlarının güvercinlere dönüştürüldüğüne inanıyordu. Bazı Amerikan Kızılderilileri bu ilişkiyi temsil etmek için güvercin dövmesini kullanabilirler..
  • Barış ve uyum: Gagasında zeytin dalı tutan güvercin, Hristiyanlığın ilk dönemlerinden beri barışın simgesi olmuştur. İronik olarak, el bombası tutan bir güvercin görüntüsü de oldukça popüler hale geldi..
  • Kutsal ruh: Güvercin genellikle İsa ve Hıristiyanlıkla ilişkilendirilir. Hıristiyan sanatının birçok örneği, İsa’yı bir güvercin sürüsü eşliğinde tasvir eder. Güvercinlerden İncil’de sık sık bahsedilir, örneğin Nuh’un hikayesinde'Gemi Büyük tufandan önce Allah Nuh’a kendisi ve ailesi için bir gemi yapmasını ve bütün hayvanları bir erkek ve bir dişi olmak üzere çiftler halinde toplamasını emretti. Tanrı daha sonra dünyayı sular altında bıraktı ve her şey yok oldu. Denizde birkaç hafta geçirdikten sonra, Nuh kara belirtileri aramak için bir güvercin ve bir kuzgun gönderdi. Güvercin gagasında bir zeytin dalı ile geri döndüğünde, bu hayatın yeniden başlayacağının bir işaretiydi..
  • Haberci: Mesaj taşıyan, bazen Tanrı’dan mesajlar, bazen de aşk mektupları taşıyan güvercin hakkında pek çok hikaye vardır. Güvercin genellikle sevgi, zafer, barış veya Tanrı’nın bir alameti olarak yorumlanır.'olacak.
  • Yeni başlangıç: Nuh’ta olduğu gibi'Güvercin, yeni bir başlangıcı veya yeni bir başlangıcı temsil edebilir ve birçok güvercin dövmesine atfedilen anlam budur. Birçoğumuz geçmişi unutup baştan başlamayı çok isteriz: Bu olasılığı temsil etmek için güvercin dövmesi kullanılabilir..
  • Zafer veya Başarı: Güvercinlerde sıkça görülen, yukarıda bahsedilen zeytin dalı'pençeleri, zaferi veya başarıyı da temsil edebilir. Bazıları bu dövmeyi bir ilişkideki başarıyı temsil eder, ancak aynı zamanda birinin diğer yönlerindeki zaferi de ifade edebilir.'hayat.
  • Aile: Güvercinin eşine verdiği sadık, sarsılmaz sevginin aynı niteliği ailesine de yayılabilir. Yukarıda belirtildiği gibi, erkek ve dişi güvercin yavrularına birlikte bakarlar. Ailenize ve çocuklarınıza olan bağlılığınızı temsil eden bir dövme arıyorsanız, güvercinler mükemmel bir seçimdir..

Tabii ki, güvercin dövmeniz ne isterseniz onu temsil edebilir..

güvercin-dövmeler-ve-anlamları-güvercin-dövme-tasarımları-ve-fikirleri

Flickr aracılığıyla Julio R: İzinle Kullanıldı

Birini seviyorsan, onu özgür bırak. geri dönerlerse'yeniden senin; eğer yapmazlarsa'asla olmadılar.

-Richard Bach

Güvercin Dövmesinin Anlamları

Güvercin dövmesi denilince çok çeşitli sembolik anlamlar vardır ama elbette dövmeyi yaptıran kişi kendi anlamını tasarlar..

Aşk

yeniden doğuş

Özveri

uyum

Yeni Başlangıç ​​/ Yeni Başlangıç

sadakat

Aile

Barış

özveri

tek eşlilik

Zafer

Hristiyanlık / İsa

Yapıştırma

Umut

Güzellik

ortaklık

Özgürlük

Neşe

Başarı

Özgür ruh

Yukarıdan Mesaj

Senin içinde hareket ettiğim zamanı hatırlıyorum ve kutsal güvercin de hareket ediyordu ve aldığımız her nefes şükürdü.

— Leonard Cohen

Güvercin Dövmesi: Sembolizm ve Tasarımlar

Gördüğünüz gibi, güvercin dövmesi ile ilgili çeşitli farklı anlamlar var. En yaygın anlamları aşk ve ailedir. Çiftler genellikle aşklarını sembolize etmek için güvercin dövmesini seçerler. Çocuklar veya ebeveynler, aile bağlarının gücünü sembolize etmek için güvercin dövmesini seçebilirler. Çoğu zaman, bu önem kelimesi ile bir afiş veya kurdele ile vurgulanır. "anne," "baba," veya "aile" içinde mürekkepli veya sevdiklerinizin isimleri.

Dövme yaptıran Hristiyanlar için güvercin anlamlı bir seçenektir. Bu dövmeler güvercini bir haç, İsa veya İncil ile ilgili diğer semboller veya figürlerle gösterebilir..

En yaygın olarak, güvercin dövmesi aşkı temsil eder ve bu anlamı vurgulamak için çeşitli şekillerde tasarlanabilir – örneğin kalpleri, elmasları veya iki güvercini mürekkeple.

Güvercin dövmesini seçmenin en iyi nedenlerinden ikisi, erkekler ve kadınlar tarafından giyilebilmesi ve çeşitli boyutlarda tasarlanabilmesidir. Başparmağınızın üzerinde küçük bir güvercin veya sırtınızı örten büyük bir güvercin alabilirsiniz..

Unutmayın, seçiminizi yapmadan önce çeşitli güvercin dövme tasarımlarına baktığınızdan emin olun. Aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce farklı dövme stili, tasarımı ve anlamı var. eğer yapmazsan'Güvercin dövmesinin size uygun olduğunu düşünmeyin, aşağıdaki linklerde daha fazla dövmeye göz atmayı unutmayın. Ziyaret ettiğiniz için teşekkürler.

İnen güvercin havayı bozuyor

Akkor terörün aleviyle

Dillerin bildirdiği

Günahtan ve hatadan arınmış olan.

— TS Eliot

Güvercin Dövmesi: Özel Tasarım ve Anlamı

Hem erkek hem de kadın birçok insan güvercin dövmesinde anlam bulabilir. Mümkünse, üzerinde anlaşmaya varılan birçok anlama ek olarak,'Bahsettiğim gibi, daha anlamlı hale getirmek için dövmelerimin kendi deneyimlerimi ve yorumlarımı yansıttığından emin olmayı seviyorum. Bunu benim için anlamı olan semboller ve öğeler ekleyerek yapıyorum. Görünüşünü beğendiğin için bir dövme seçmende sorun yok, ama ben kendim hayatımda, ruhumda ve kalbimde anlam taşıyan bir dövme arıyorum. o'bir dövme yaptırdığımdan nasıl emin olurum'sonsuza kadar seveceğim.

ben olarak'Dedim ki, güvercin birçok şekilde şekillendirilebilir. Kalpli çok sayıda güvercin dövmesi görüyorsunuz ve haç veya dua eden ellerle harika çalışıyor. Olağan dışında başka ne var? Sizin için benzersiz bir anlamı olan bir şey bulmak için hayal gücünüzü kullanın.

Bu makaleye giden yolu bulduysanız, şansınız'bir güvercin dövmesiyle ilgileniyorum. Mürekkebi almadan önce, ne tür bir güvercin istediğinizi iyice araştırmanızı tavsiye ederim. Tam detaylı bir güvercin yerine karikatür stilini veya soyut tasarımı tercih ederim, ancak aynı fikirde olmayabilirsiniz. Neye karar verirsen ver, senin için anlam taşıyan yönleri dahil etmeni öneririm. Son zamanlarda çocuklarını simgelemek için iki yavru güvercin seçen birini tanıyorum; o'harika bir seçim. Geçmişte yaşadığı zorlukları ve şimdiki başarısını simgelemek için birini seçen bir adam tanıyorum: bu mantıklıydı. Bir dövmede kendi anlamınızı bu şekilde bulursunuz.

Unutmayın, dövme genellikle bir şeyi temsil ediyor diye't olabilir demek't sizin için farklı bir şeyi temsil ediyor. Sonunda, dövmeniz ne istediğinizi temsil ediyor ve kimse size farklı bir şey söyleyemez..

Dövmenizi dikkatlice tasarlayın. Orası'Pişman olacağın bir dövme yaptırmaktan daha kötü bir şey değil. Eğer sen'sonsuza kadar dövme yaptıracağım, emin ol daha iyi'doğru olan.

Ve yine de Aşkın kendisi duyulacak, Uzun süre ertelenmiş olsa da, uzun süre ertelenmiş olsa da: Ey'Modern çöplükte bir güvercin vızıldadı: Müzik bir kelime arayan Aşktır.

— Sidney Lanier

Ah, güvercin gibi kanatlarım olsa! çünkü o zaman uçup gider miydim ve dinlenirdim.

– Kutsal Kitap

© 2012 Richard Ricky Hale

Yorumlar

[email protected] 06 Mart 2018’de:

Dövme yaptırmak için sabırsızlanıyorum. Bir tane alana kadar bekleyemem. Babam donanmadayken bir tane aldı. hepinize teşekkür ederim. Büyükannem yaşı hakkında yalan söylemek zorunda kaldı ve o da geri döndüğünde

Tamara 11 Kasım 2017’de:

Sırtımda annemi temsil eden üç güvercinim var çok sevdiğim bir arkadaşımda anneannem Zengin onlar artık benim meleğim

Richard Ricky Hale (yazar) 12 Şubat 2012’de Batı Virginia’dan:

Hyp, uğrayıp vakit ayırdığınız için teşekkürler. Nazik sözlerin için teşekkür ederim. Sadece dövmenin yanında sanatı ve tarihi göstermeye çalışıyorum. Böyle yetenekli bir yazardan gelen Hyp çok şey ifade ediyor..

Brenda Barnes America-Broken Ama Still Beautiful’dan 07 Şubat 2012’de:

Üç numara benim favorim. Dövme Merkezleriniz hakkında çok iyi araştırma yapıyorsunuz. Her zaman sadece güzel ama aynı zamanda bilgilendiricidirler. Bu söz yazarı için harika bir hediyen var.

Richard Ricky Hale (yazar) 07 Şubat 2012’de Batı Virginia’dan:

*Yazar20, geldiğin için teşekkürler. Bunu dövmelere dayandırıyorum ama aynı zamanda sembolizme ve tarihe de ulaşmaya çalışıyorum ama teşekkürler Joyce.

*Çingene, geldiğin için teşekkürler. Bu iyi bir soru. Sembolizme dayanarak, tahmin etseler de öyle olduklarını söyleyebilirim..

*Prasetio, ziyaretin için teşekkürler. Aşk, kadınlık için harika bir dövme seçimi. Beğenmene ve kendine iyi bakmana sevindim.

* Lucid, uğrayıp bu makaleye göz atmak için zaman ayırdığınız için teşekkürler.

*Alocsin, seni görmek her zaman harika. Güvercin, birçok şeyin harika bir sembolüdür, sevimli bir dövme için de harikadır..

* Frank, her zaman bir zevk. Frank’in her ziyaretini takdir ediyorum. kendine iyi bak dostum.

*AE, her zaman en iyi tasarımları seçtiğinizi görün. Sana özel olanı bulup ona göre gitmemiz gerekecek 🙂

*Sofs, senin ihtiyacın olan bir tane daha:) Belki bir gün seni buluruz. Dikkatli ol.

Richard Ricky Hale (yazar) 07 Şubat 2012’de Batı Virginia’dan:

*HBN, geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Onlardan zevk almana sevindim. Onlara dövmelerden daha geniş bir görünüm kazandırmaya çalışıyorum. En iyi dileklerimle.

sofi 06 Şubat 2012’de:

Güvercin umudun simgesi ve bu ne güzel bir merkez… Gerçekten çok inandırıcısın… Hayır, yine de almayacağım..lol 🙂 İyi günler! Tanrı kutsasın!

Ruby Jean Richert’in fotoğrafı. Güney Illinois’den 05 Şubat 2012’de:

Bunlar gerçekten çok güzel. ben esp. kırmızı kalpli güvercin gibi..teşekkürler ricky..

Frank Atanacio 05 Şubat 2012’de Shelton’dan:

Günlük söz yazarı dozumu almak zorunda kaldım'dövmeler.. bir kez daha yukarı ve harika 🙂 Frank

Aurelio Locsin 05 Şubat 2012’de Orange County, CA’dan:

Bu sembolün bazı anlamlarını biliyordum ama siz birkaç tane daha işaret ettiniz. Buna Oy Vermek ve Güzel.

David Cook 04 Şubat 2012’de Philadelphia Suburban’dan:

Sade renk kullanımı çok güzel. 3D efekti ekler.

prasetio30 04 Şubat 2012’de malang-endonezya’dan:

Güvercin sevimli bir kuştur. o'dövmede ilham kaynağı olarak güvercin kullanmak iyi bir fikirdir. Buradaki tüm resimlerden gerçekten zevk alıyorum. Aferin ve derecelendirildi!

Prasetio

çingene gül lee 04 Şubat 2012’de Daytona Beach, Florida’dan:

Oylandı ve güzel. Merak ediyorum – güvercinlerin ve güvercinlerin ortak bir yanı var mı??

Joyce Haragsim 04 Şubat 2012’de Güney Nevada’dan:

Güvercinler çok huzurlu bir kuştur. Şimdi bana neden senin göbeklerini sildiğimi merak ediyorsun çünkü hepsi dövmeyle ilgili's. Oy verin ve harika arkadaşım Joyce

Gail Sobotkin 04 Şubat 2012’de Güney Carolina’dan:

Çok güzel resimlerle güvercin dövmelerinin anlamı hakkında büyüleyici merkez. Dövme merkezlerinizi okumaktan her zaman zevk alıyorum çünkü sembolizmi çok ayrıntılı bir şekilde ele alıyorsunuz. Komik hariç her yerde oylandı.