Şakayık, dövme tarihini ve anlamlarını incelemeyi ve tartışmayı seven dövmeli bir dövme meraklısıdır. Japon temaları onun favorisi.

geleneksel-eski-okul-deniz-denizci-dövmeler-anlamlar-kökenler-fikirler

Çıngırak Göz Kamaştırıcı

Geleneksel Amerikan deniz dövmelerinin uzun bir geçmişi vardır. Kendiniz için bir deniz dövmesi istiyorsanız, anlamlarına ve geçmişine bakın ve bazı bilgilendirici altın külçeleri bulabilirsiniz..

Deniz Dövmesinin Tarihi

16. yüzyıla kadar uzanan bir geçmişe sahip olan denizciler, dövmeler yaptılar. "tatus" Polinezya dilinde) ve bu kabileleri getirdi "hediyelik eşya" Pasifik adalarından Avrupa’ya. Daha sonra, 17. yüzyılda, yazılı kayıtlar (yani Kaptan John Cook’un günlüğü) yerli halk üzerinde gözlenen dövmelerden bahseder..

O zamanlar denizciler aslında birbirlerine dövme yapıyorlardı ve sahip olduklarıyla yetinmek zorundaydılar. Muhtemelen mürekkep için barut ve idrar kullanmışlardır..

geleneksel-eski-okul-deniz-denizci-dövmeler-anlamlar-kökenler-fikirler

Deniz Dövme Sembolizmi

Deniz dövmelerinin büyük bir kısmı şunlardı:

 • Mementos, bir denizcinin yolculuğunda bir dönüm noktasını işaret ederdi
 • vatanseverliğin sembolleri
 • Bazı zaferleri veya yaşadıkları yerleri hatırlatan'ayak bastım
 • Tılsımlar şansı geri çevirmek için kullanılırdı

Denizcilerin çoğu batıl inançlıydı ve bunun için onları suçlayamazdınız. İş, öngörülemeyen unsurlar etrafında dönüyordu ve bu nedenle yaşamları her zaman şans altındaydı.'merhamet. Güvende kalmak için birçok denizci, kötü şanstan koruyacağına ve kendilerine iyi şans getireceğine inandıkları resimleri bedenlerine takarlardı..

Deniz Dövme Anlamları: Kilometre Taşları

 • Yutmak: Bu mavi kuşlar bazen serçelerle karıştırılsa da aslında tamamen farklı kuşlardır.. Her kırlangıç, yaklaşık 5.754 normal mil olan 5000 deniz milini temsil eder..
 • Çapa: Donanmada, denizciler Atlantik Okyanusu’nu başarıyla geçip döndükten sonra bir çapa dövmesi yaptırırlar. Bir çapa aynı zamanda gemideki en güvenli nesnedir, bu nedenle imajı istikrarın ve sarsılmaz inancın bir simgesi olarak hizmet eder. Bazen göreceksin "ANNE" veya "BABA" çapa üzerinde bir pankartla yazılmış çünkü anne ve baba her ikisi de topraklı kalmanın nedenleri. bir sevgili de görebilirsin'ismin de.
 • Ejderha: Bu, denizcinin Çin’de bir istasyonda hizmet verdiğini veya bir Çin limanına yelken açtığını gösterir..
 • Altın Ejderha: Altın bir ejderha, Uluslararası Tarih Çizgisini (çoğunlukla 180. meridyeni takip eden dünya yüzeyinde hayali bir çizgi) geçmeyi temsil eder..
 • Tam Donanımlı Gemi: Bu dövme, Cape Horn’un sel sularında yelken açmak içindir. Tam teçhizatlı bir gemi, üç veya daha fazla tam olarak konuşlandırılmış direği olan bir gemidir..
 • Kabuklu Kaplumbağa: Bu bazen Kral Neptün ile birbirinin yerine kullanılır. Dövme, ekvatoru geçen ve Kral Neptün’e inisiye edilen bir denizciyi anıyor.'s Court, ekvatoru ilk kez geçen Donanma üyeleri için bir çizgi geçiş töreni. (Yorumcu “Kuran” tarafından önerildi Teşekkürler!)

"Dayan" bir fırtına sırasında bir geminin hatlarına tutunmak için bir referanstır.

muhteşem @ flickr

Deniz Dövme Anlamları: Şans

 • DAYAN: Hızlı tutmak, gemi kötü havada havadayken, denizcilerin savrulmaması için halatlara sımsıkı tutunmak demektir. Bu sözler, zor zamanlarda dayanmak ve sebat etmek için özel bir hatırlatma görevi gördü..
 • Domuz ve Horoz: Bu hayvanlar genellikle ayaklara veya ayak bileklerinin arkasına dövülürdü. Geleneksel olarak bir gemi enkazından sağ çıkmayı sembolize ettiler ve batıl inançlı denizciler de boğulmaktan korunma sembolleri olduğuna inanıyorlardı. Bu inanç, her iki hayvanın da genellikle gemide tahta sandıklarda tutulduğu ve bir gemi alabora olduğunda bu sandıkların büyük olasılıkla kıyıya vuracağı gerçeğinden kaynaklandı. Sol dizinde bir domuz ve sağ ayağında bir horoz dövmesi yapılmışsa, dövme eski bir deyişi temsil ediyordu: “Dizinde domuz, denizde güvenlik. Sağda bir horoz, asla kavgayı kaybetme."
 • İkiz Pervaneler: Her popo yanağında birer dövme olan ikiz pervanelerin, amaçlandığı gibi boğulmayı önlediği söylendi. "itmek" sen karaya.
 • Deniz Yıldızı: Deniz yıldızı dövmesi, geleneksel olarak denizde gezinmek için kullanılan Kuzey Yıldızını temsil eder. Denizciler genellikle deniz yıldızlarının dövmelerini yaptırır veya "pusula yıldızları" batıl inançlarla, yıldızın gece boyunca yollarına rehberlik etmesini ve onları güvenli bir şekilde eve götürmesini umarak. Artık bir koruma, rehberlik ve iyi şans sembolüdür. Bazıları deniz yıldızlarını bir tane oluşturmak için sembolik bir hatırlatıcı olarak görüyor'kendi yolunu veya birinde belirli bir noktadan gezinmeyi'hayat. Deniz yıldızı dövmesi artık Navy Seal ve Sahil Güvenlik üyeleri arasında popüler hale geldi. Deniz yıldızı dövmesi genellikle, deniz haritalarında bulunan pusula gülündeki renkleri taklit etmek için değişen renklere sahip beş köşeli bir yıldız olarak işlenir. Düz bir pusula dövmesi de popülerdi ve deniz yıldızı dövmesi ile aynı anlamı taşıyordu..
 • Yutmak: Kırlangıçlar, evlerinden uzun mesafeler katettikleri ve sonra tekrar geri döndükleri uzun göç kalıplarıyla bilindiği için, bir kırlangıç ​​dövmesi, her zaman eve dönüş yolunu bulabileceğin anlamına geliyordu.. "Ev" bu anlamda ailenizle birlikte ev veya ölümden sonra Tanrı’ya ev olarak çağrılabilir (kuşların cennete gidenlerin ruhlarını taşıyabileceğine inanılıyordu). Çoğu insan bu mavi kuş dövmesini, bir çapa üzerinde duran mavi bir kırlangıç ​​gibi başka bir denizci dövme tasarımıyla birleştirir..

Kırlangıçlar, uzun mesafeler kat etmeleri ve eve dönüş yolunu bulmalarıyla tanınırlar.

Kırlangıçlar uzun mesafeler katetmeleri ve eve dönüş yolunu bulmalarıyla tanınırlar..

kırlangıçlar & hançerler

Memento Mori Deniz Dövmesi

 • Hançer Bir Kırlangıç ​​aracılığıyla: Kırlangıçtan geçen bir hançer, kayıp bir yoldaş anlamına geliyordu..

geleneksel-eski-okul-deniz-denizci-dövmeler-anlamlar-kökenler-fikirler

Denizci'Kimlik Dövmeleri

 • Çapraz Çapalar: Elin ağına (başparmak ve işaret parmağı arasında) dövülmüş çapraz çapalar, marlinspike, güverte, tekne denizciliği, boyama, gemi bakımı ile ilgili tüm faaliyetleri yöneten biri olan Boatswain Mate olmanın bir işaretiydi.'dış yapısı, donanımı, güverte donanımı ve tekneler. Denizciler bunu sol ellerine yaptırabilirlerdi, yani tüm okyanusları açmışlardı ya da sağda, yani Yedi Deniz’i açmışlardı..
 • Zıpkın: Bu, Balıkçılık Filosunun bir üyesini tanımlar.
 • Yunus: Donanma Denizaltı kuvvetinin üyelerini temsil eder (Yunus bir Denizaltı Harbi Nişanıdır). (Yorumcu “Madkahar” tarafından önerildi Teşekkürler!)
 • Kutup ayısı: Blue Nose denizcisini, Arctic Circle’ı (Kutup Ayısı’nın Kuzey Bölgesi) geçen denizcilik personelinin ödüllendirildiği, gıpta edilen bir hat geçiş sertifikası ve törenini belirtir. Bu geçiş ayini aynı zamanda ender rastlanan bir fırsat olarak da bilinir. Altın renginde bir kutup ayısı, beşinci paralelin üzerinde yüzeye çıkan bir denizaltıyı veya arktikte buz yürüyüşü [sic] anlamına gelir. (Yorumcu “Madkahar” tarafından önerildi Teşekkürler!)
 • Halat: Bileğin etrafındaki bir ip, şu anda veya daha önce bir güverte görevlisi olmanın bir işaretidir. Bir güverte görevlisi, bir gemide tekne, güverte, üst yapı, demirleme ve kargo elleçleme işlemlerini yapan kişidir..
 • Silahlar veya Çapraz Toplar: Çapraz Tüfekler Piyade Ordusunun bir üyesini belirtirken Çapraz Toplar bir Deniz Nişancısı anlamına gelir's Mate—normalde arka planda donanma temaları olan bir parça olarak yapılırlar veya bir Boatswain Mate’nin çapraz çapalarını ellerine alacağı yere yerleştirilirler. (Yorumcu “OLD Navy” ve “Deck SN” tarafından ek bilgi Teşekkürler!)
 • Çapa: Tek bir çapa, askeri mallar taşıyan sivil bir filo olan Merchant Marine’i temsil ediyordu. Dünya Savaşı sırasında, Merchant Marine, Lend-Lease anlaşmasının bir parçası olarak İngiltere’ye savaş malzemeleri teslim ederken bir Alman denizaltısı tarafından saldırıya uğradıkları için ABD ordusu katılmadan önce bile savaşa girdi..
 • Küçük Kırmızı Şeytanlar: Su çulluğu için sembolik – 19. yüzyılın ortalarında “Çukur”da veya makine dairelerinde ve makine dairelerinde çalışan askere alınmış erkekler için kullanılan bir terim. Bu adamlar (genel olarak): teknisyenler, mühendisler, kontrol görevlisi, itfaiyeciler, makinistler ve elektrikçiler. O zamanlar, Snipes kömürle çalışan buhar motorlarında çalışırdı ve çalışma alanlarının korkunç derecede yüksek sıcaklıkları nedeniyle The Pit cehennemin ateşli derinliklerine benzetilirdi (geminin dibinde bulundukları için de uygundur). Küçük Kırmızı Şeytanlar, “Yeraltı dünyasının hükümdarları” olan Snipes’ın doğrudan bir temsiliydi. (Yorumcu “Jim Lynch” tarafından önerildi Teşekkürler!)

geleneksel-eski-okul-deniz-denizci-dövmeler-anlamlar-kökenler-fikirler

Modern Deniz Kutup Ayısı Dövmesi

Neo-Geleneksel Tarzda Mavi Burun Nişanı

Neo-Geleneksel Tarzda Mavi Burun Nişanı

Dövme Sanatçısı: Abigail Bowen

geleneksel-eski-okul-deniz-denizci-dövmeler-anlamlar-kökenler-fikirler Zıpkın

Zıpkın

Denizciler için Kız Dövmesi

 • Pin-Up Kızları: Denizde yaşam, eşler ve kız arkadaşlar gibi sevdiklerinizi geride bırakmak anlamına geliyordu. Bu adamlara dövme yaptıran kızlar, evlerine güvenli bir şekilde dönmelerini bekleyen hanımların bir hatırlatıcısıydı..
 • Deniz kızları: Bu yarı kadın, yarı balık yaratıkların, denizcileri büyüleyici şarkılarıyla cezbederek sonunda ölüme kadar denize açtıkları söylenir. Bunun, denizle ilgili tehlikeleri iyi bilen erkekler için bile, denizin ne kadar baştan çıkarıcı olduğuna dair bir benzetme olduğuna inanılıyordu..
 • hula kızlar: Hula kızları genellikle Hawaii’ye giden denizcilerin üzerine basıldı..

geleneksel-eski-okul-deniz-denizci-dövmeler-anlamlar-kökenler-fikirler Norman Keith Collins, AKA Sailor Jerry, deniz dövmelerini bir sanat formuna dönüştürmeye yardımcı oldu.

Norman Keith Collins, AKA Sailor Jerry, deniz dövmelerini bir sanat formuna dönüştürmeye yardımcı oldu.

Wikimedia Commons aracılığıyla Adil Kullanım

Old School Deniz Dövme Sanatçıları ve Fikirleri

Umarım, yukarıdaki anlamlar size ilham verir ve sizinle en iyi rezonansa giren sembolü seçmenize yardımcı olur.'dövmenle iletmeye çalışıyorsun. Daha sonra dövme sanatçınıza sahip olduğunuz simgelerden bahsedebilirsiniz.'d genel parça gibi. Bir görüntü kompozisyonu için akıllarında yaratıcı bir tasarıma sahip olabilirler..

Eğer sen'bazı örnekler arıyorsanız, çalışmalarını araştırmayı deneyin:

 • Franklin Paul Rogers
 • Ağustos “Şapka” Coleman
 • Norman "denizci jerry" Collins

Bu adamlar, Amerikan geleneksel dövmelerinin ve genel olarak dövme kültürünün önde gelen öncüleridir. İlham alabileceğiniz gerçekten çok eski moda dövme tasarımları var..

Kelt düğümü

Kelt düğümü

Diğer Ülkelerden Deniz Dövmeleri

 • Kelt Denizci'Düğüm: Kelt Haçı olarak da adlandırılan bu eski dövme, iç içe geçmiş iki düğümü tasvir ediyor ve bir denizci ile sevgilisi arasındaki sevgi ve bağlılığı simgeliyordu..
 • Polinezya Tribal Dövmeleri: Bu tasarımlar denizin akıntılarını taklit eder ve bazen köpekbalıkları ve balinalar gibi deniz hayvanlarını içerir..

Modern Deniz Omuz Dövmesi

geleneksel-eski-okul-deniz-denizci-dövmeler-anlamlar-kökenler-fikirler

Bunları da beğenebilirsin:

 • Japon Hannya Dövmeleri: Kökenleri, Anlamları & Fikirler
 • Dövme Fikirleri & İpuçları: Metin, Yazı, Komut Dosyası & alıntılar

sorular & Yanıtlar

Soru: ben'1860’lardan kalma ABD dövme sanatını araştırıyorum's…herhangi bir site'd o döneme ait fotoğraflar veya tasarım kitapları için önerin?

Cevap: Ulusal Arşivler, tarihi bilgiler ve fotoğraflar için harika bir yerdir.

© 2012 Şakayık

Yorumlar

Şakayık (yazar) 10 Haziran 2018’de:

@NateB11 – Teşekkürler! Umarım bu konuda okumaktan zevk almışsındır.

Nathan Bernardo 09 Haziran 2018’de California, Amerika Birleşik Devletleri’nden:

çok ilginç ben yapmadım'dövmelerin tarihini veya anlamlarını bilmiyorum.

Lt. 07 Nisan 2018’de:

Çevrede gezinme dövmesi var mı

Şakayık (yazar) 08 Şubat 2018’de:

@OLD Navy – Bu ek bilgi için çok teşekkür ederim, ben'bunu makaleye dahil edeceğim!

Eski donanma 04 Şubat 2018’de:

Çapraz Tüfekler piyade ordusudur, Çapraz toplar bir nişancı Donanmasıdır

Şakayık (yazar) 14 Aralık 2017’de:

@Jim Lynch, @Deck SN – Katkınız için teşekkür ederiz.'çok fazla sembolik referans var. ben'Bu parçayı her zaman yeni bilgilerle güncelleyeceğim, bu yüzden emeği geçen herkese teşekkür ederim.'s bu sürekli büyüyen listeye katkıda bulunmak için yorum yaptı! Özellikle de denizci olanlar için! Çok makbule geçti, elinize sağlık beyler 🙂

Şakayık (yazar) 14 Aralık 2017’de:

@Madkahar – Bunlar için teşekkürler, harikasın!

Medkahar 31 Mart 2017’de:

Birkaç kişi daha:

Yunus balığı: denizaltı gücünü temsil eden.

Kutup Ayısı: Mavi Burunlu denizci (beşinci paralelin üzerinde seyahat eden denizciler.

Cebelitarık Kayası: Cebelitarık Boğazı’ndan Akdeniz’i geçmek için.

Birkaç tane daha var ama bunlar askerliğimden hatırladıklarım.

Niyet 10 Aralık 2016’da:

Jim, sözlerine saygı duyuyorum, arkadaşlarını Frank kablonun yangın odasından kurtardım. Hala gece kısrakları var

Güverte SN 04 Haziran 2016’da:

Çapraz toplar ayrıca GM (Gunners Mate) derecesini temsil eder. Normalde arka planda donanma temaları olan bir parça olarak veya bir BM’nin çapraz çapalarını ellerine aldığı aynı yerde yaparlar..

Jim Lynch 08 Mayıs 2016’da:

Snipe dövmesi görmeyi umuyordum. Küçük kırmızı şeytan dövmesi, 20. yüzyıl gemilerinin ateş odalarında ve makine dairelerinde çalışanların simgesi oldu..

Şakayık (yazar) 07 Aralık 2015 tarihinde:

@ Yeşil Sanat – Siz'rica ederim! ben'Bu makalenin bazı bilgiler paylaştığına sevindim (:

@ Larry Rankin – Böyle düşündüğün için teşekkürler!

Laura Ross 03 Aralık 2015 tarihinde:

Harika bir merkez! Üvey babam İkinci Dünya Savaşı sırasında donanmadaydı ve göğsünde iki mavi kuş dövmesi vardı. Sık sık neden kuşları merak ettim, şimdi biliyorum. teşekkürler

Larry Rankin 01 Temmuz 2015’te Oklahoma’dan:

bilmiyorum'Henüz dövmem yok ama dövme tarihi ve sembolizmi hakkında bilgi edinmek hoşuma gidiyor.

Büyüleyici merkez!

Şakayık (yazar) 04 Nisan 2015 tarihinde:

@ Leland Johnson – Nazik sözleriniz için çok teşekkür ederiz! ben'd hala bazılarının olacağını hayal et'dövmelerin kalıcı olmadığını düşünmüştüm, ama ben'oldukça eminim onlar'd hala her iki şekilde de yap.

@ Ivan – Umarım bu merkez daha iyi anlamanıza yardımcı olmuştur (:

@ Nick – Bunu belirttiğiniz için teşekkürler! Serçeler ve Kırlangıçlar çok farklı anlamlara sahipler, bu gafları tamamen geride bıraktılar. Düzenlendi!

@ Kuran – Bu girdi için teşekkürler, ben'küçük hatırlatmanızı ekledim (:

Kuran 29 Mart 2015’te:

giymek'bir kaplumbağayı unutma ya da "Shellback" ekvatoru geçen denizciler için

Nick 20 Şubat 2015’te:

ben'ben de denizciyim… Birincilik'Bir serçenin kırlangıç ​​yerine 5000 deniz mili katettiğini gördüm

İvan 07 Şubat 2015’te:

Bir denizci olarak benim için arka plan hikayelerini bilmek ilginç çünkü şimdi bu dövmelerden bazılarını yaptırmayı düşünüyorum..

Leland Johnson 29 Ocak 2015 tarihinde Midland MI’dan:

Ne ilginç bir makale! İyi yazılmış ve resimli. Soru- 16. yüzyıldaki denizcilerin dövmelerin kalıcı olduğunu anlayıp anlamadığını, yoksa zamanla silineceğini mi varsaydığını biliyor musunuz? Bu mükemmel makaleyi yazdığınız için teşekkürler.

Şakayık (yazar) 16 Haziran 2014’te:

@ Daniel Collison – Siz'tekrar hoş geldiniz, ben'Bu makalenin bazı bilgiler sağlamasına sevindim.

Daniel Çarpışma 14 Haziran 2014’te:

Dedeme dövmeyi yaptıran şeyin ne olduğunu merak ettim.'üzerinde vardı, bu makale çok şey açıklıyor. Teşekkürler.

Şakayık (yazar) 30 Nisan 2014’te:

@ Paul – Sen'yeniden memnuniyetle karşılandık ve yorum yaptığınız için teşekkür ederiz! Ah, bu'harika, insanlara çok saygı duyuyorum'ülkeye hizmet ediyor. ben'Yardımcı olduğum için çok mutluyum ve umarım bir sonraki dövmen güzel olur (:

Paul 29 Nisan 2014:

Çok bilgilendirici, teşekkürler. Ben kendim 5 yıldır donanmada görev yapıyorum ve'Dövme gibi eski denizcilik geleneğinin farklı türlerini anlamak her zaman harikadır. Ön koluma zaten bir kalamar/çapa parçası yaptırdım ve özellikle "dönüm noktası" ilgili dövmeler çünkü ben'birkaçının kriterlerini zaten karşıladım ve bu, bulgularımı anlamama ve doğrulamama yardımcı oldu.

Teşekkürler!

Şakayık (yazar) 01 Mart 2014 tarihinde:

@ NRCollins & katoch – teşekkürler!

@ Cherylann Mollan – Bu'harika! Yeni bir şeyle karşılaştığımda bu makaleyi güncellemeye çalışıyorum. Bilişim Teknoloji'ne kadar da anlamlı (:

Cherylan Mollan 20 Şubat 2014’te Hindistan’dan:

Bu gerçekten güzel bir merkez. ben'İkinci dövmem olarak çapa yaptırmayı düşünüyordum. Sembolizmi doğru anladığımı bilmek beni mutlu etti. yapmadım'hakkında bilmiyorum 'deniz yıldızı' rağmen. Bunu kontrol edecek. 🙂

katoch 14 Şubat 2014’te:

harika bir gönderi bu siteyi NASA’dan ziyaret edebilirsiniz

NRCollin’ler 01 Şubat 2014 tarihinde:

harika bir merkez!

Şakayık (yazar) 14 Ağustos 2012’de:

@ Semi-Orada – Ben de yapıyorum, haha! Bence bazı insanlar neyi sembolize ettiklerine dair hiçbir ipucu olmadan sadece estetik amaçlı alıyorlar. Bilişim Teknoloji'Yine de iyi, tekneleri ne yüzüyorsa (;

Şakayık (yazar) 14 Ağustos 2012’de:

@ Mama Kim 8 – Teşekkürler! Aren'ilginç değiller mi? yapmadığında'Arkalarındaki hikayeleri anlamıyorum bazıları pek mantıklı gelmeyebilir (domuz ve horoz gibi), ancak bir kez yaptığınızda her şey yerli yerine oturur..

Şakayık (yazar) 14 Ağustos 2012’de:

@ kittythedreamer – Teşekkürler, keyifle okumanıza sevindim (:

Şakayık (yazar) 14 Ağustos 2012’de:

@ Jeff Gamble – Teşekkürler! Evet, harika mürekkebe sahip olmak hasta ama bu Sanatların arkasındaki anlamları bilmek onu daha da tatlı kılıyor..

Amanda 13 Ağustos 2012’de Mississippi’den:

İlginç! Böyle şeyler hakkında okumayı seviyorum. Kendimi her zaman yaygın dövmelerin ne anlama geldiğini ve onları giyen insanların bilip bilmediğini düşünürken buluyorum..

Sasha Kim 13 Ağustos 2012’de:

Farklı dövmelerin anlamlarını seviyorum, harika iş Şakayık!

kedicik tarlaları 13 Ağustos 2012’de Summerland’den:

Harika dövme merkezi. İyi iş!

Jeff kumar 13 Ağustos 2012’de Denton, Teksas’tan:

Harika makale, bu ortak görüntülerin arkasındaki hikaye ilginç.