On üç dövmem var. bence onlar'hepsi oldukça havalı (ve kesinlikle'olarak nitelemek "kötü kalite").

Şiir dolu arka parça - şimdi bu özveri!

Şiir tam arka parça – şimdi bu'özveri!

Dokuz yaşındayken yazdığım ilk şiir, gece geç saatlerde oturma odalarının karanlığında duran, bilinmeyen nedenlerle uyuyamayan bir erkek ve bir kadın hakkındaydı ve son cümle şöyle oldu:, "Bakın yüzleri yumuşacık, çünkü onun kollarında bir çocuk uyuyor.." O akşam gecenin bir yarısı beynimde o son cümleyle uyanmıştım ve hayatımda ilk kez karanlıkta komodine uzandım, bir kalem ve bir kağıt buldum, karaladım. kelimeler ve onun etrafında bir şiir hazırladı. Dokuz yaşındaki bir çocuk için oldukça etkileyici olduğunu hatırlıyorum. Hatta o kadar etkileyici ki sabah anneme göstermek için acele ettiğimde bana tuhaf tuhaf baktı ve sordu., "bunu gerçekten sen mi yazdın?" Şiiri seviyorum çünkü kafiyeli olsun ya da kendi doğal akışına sahip olsun, sadece birkaç kısa satırda çok güçlü bir şekilde çağrıştırıcı olabilir..

Bir şiirin tamamını veya bir şiirden bir alıntıyı derilerine dövme yaptırmayı seçen insanlar arasında, özellikle tercih edilen bazı klasikler vardır..

Karlı Bir Akşamda Woods Tarafından Durmak (1923)

Bunlar kimin ormanları, sanırım biliyorum.

Evi köyde olsa da;

Burada durduğumu görmeyecek

Ormanının karla dolmasını izlemek için.

Benim küçük atım tuhaf olduğunu düşünüyor olmalı

Yakınlarda bir çiftlik evi olmadan durmak

Orman ve donmuş göl arasında

Yılın en karanlık akşamı.

Koşum çanlarını sallıyor

bir yanlışlık var mı diye sormak.

Diğer tek ses'süpürme

Kolay rüzgar ve tüylü pul.

Orman güzel, karanlık ve derin.

Ama tutmam gereken sözler var,

Uyumadan önce gitmem gereken kilometreler var,

Uyumadan önce gitmem gereken kilometreler var

Robert Frost Dövmeleri

Robert Frost, Karlı Bir Akşamda Woods Tarafından Durdurma, Alınmayan Yol, Hiçbir Şey Altın Kalamaz ve Ateş ve Buz gibi eserleriyle tanınan New England’lı bir Amerikalı şair ve oyun yazarıydı. İlk şiiri My Butterfly: An Elegy’nin 1894’te satışı ile 1963’te 88 yaşında ölümü arasında şiir dalında dört Pulitzer Ödülü kazandı ve Cumhurbaşkanlığı’nın açılışında şiirlerinden birini okumak için seçilmekten onur duydu. 1961’de John F. Kennedy. Vermont’taki Eski Bennington Mezarlığı’nda bulunan mezar taşındaki kitabe, şiirlerinden birinden bir satır alıntılıyor: "bir sevgilim vardı'dünya ile kavga."

edebi-dövme-fikirler-şiir-dövmeler edebi-dövme-fikirler-şiir-dövmeler edebi-dövme-fikirler-şiir-dövmeler

Altın Hiçbir Şey Kalamaz (1923)

Doğa'ilk yeşil altındır,

Tutması en zor renk tonu.

Onun erken yaprağı'bir çiçek;

Ama sadece bir saat.

Sonra yaprak yaprağa düşer.

Böylece Eden kedere battı,

Böylece şafak güne iner.

Hiçbir şey altın kalamaz.

edebi-dövme-fikirler-şiir-dövmeler

Dylan Thomas Dövmeleri

Dylan Thomas, Galler’de doğan ve 1953’te 39 yaşında trajik genç bir yaşta New York’ta ölen Galli bir şair ve yazardı. 1952’de ölmekte olan babası için. Dylan Thomas’tan biriydi.' ve kendisi bir yıl sonra öldüğü için ürkütücü bir öz övgüye dönüşecekti. Öldüğü sırada, Under Milk Wood’da sahne almak için New York’ta kalıyordu. Thomas’ın uzun bir astım, bayılma, kalp ve göğüs sorunları geçmişi vardı. Alkol bağımlılığı kesinlikle'Önemli değil, ancak New York City’deki artışla birleşen bu iki faktördü.'Sonunda Dylan Thomas’a neden olan hava kirliliği' zamansız ölüm.

edebi-dövme-fikirler-şiir-dövmeler edebi-dövme-fikirler-şiir-dövmeler edebi-dövme-fikirler-şiir-dövmeler

ee cummings dövmeler

Edward Estlin Cummings (14 Ekim 1894 – 3 Eylül 1962), yaşamı boyunca etkileyici 2.900 şiir ve dört oyun yazan Amerikalı bir şairdi. Şiirlerinin modern üslubu (çoğunlukla Gertrude Stein ve Ezra Pound’dan etkilenmiştir), en iyi büyük harf içermemesi ve noktalama işaretlerinin ara sıra kullanılmasıyla tanınır. Adı bile sık sık şöyle yazılır "e cummings," Şairin bu şekilde yazılmasını tercih ettiğine dair bir kanıt olmamakla birlikte. E.E. Cummings, New Hampshire’da 67 yaşında felç geçirerek ölmeden önce otuz yıla yayılan başarılı bir kariyere öncülük etti..

edebi-dövme-fikirler-şiir-dövmeler edebi-dövme-fikirler-şiir-dövmeler İtibaren:

İtibaren: "Kalbim Daima Açık Olsun"

İtibaren:

İtibaren: "Babam Aşkın Kıyametinden Geçti"

Daha Fazla Şiir Dövmesi

Yorumlar

Skyler DeCristoforo 21 Mayıs 2013’te Olympia, WA’dan:

Bu hub basitçe ifade etmek için harika! Şiir dövmelerini kesinlikle seviyorum. Göğsümde kendime ait bir şiirim var ve vücudumun diğer yerlerinde daha fazlasını yapmayı planlıyorum. Birçok insan cildi dövmelerle süslenecek boş bir tuval olarak görür. Dış görünümü, üzerine yazılacak boş bir sayfa kadar yaygın değildir. Bence kişisel olarak harika. Makaleyle birlikte tüm resimleri gerçekten kazıyorum. Kesinlikle harika

canavar geçidi 11 Şubat 2013’te:

"Cevap vermemek onların,

Onların nedeni neden değil,

Onların ama yapmak ve ölmek"

Yeşu Çamı 23 Mart 2012’de San Francisco’dan:

Vay canına… Sözlü dövmelerin kötü bir fikir olduğunu düşünmek… Cennet ve Cehennemin Evliliği tarafından düzeltilmiş duruyorum – yazan: William Blake! iyi merkez!

şiirsel aptal 09 Aralık 2011’de:

Şiiri severim ama dövmelere meraklı değilim. Yine de bu harika bir merkez ve mürekkebin bir kısmı'En sevdiğim şiirlerden bazılarını gösterdim. Onu sevdim. teşekkürler.

çünkü (yazar) 01 Aralık 2011’de N.J.’den:

@tammyswallow – Bu'harika! Bunu duymak beni mutlu ediyor 🙂 Çok fazla harika dövme fikri var. ben'sevindim'yeniden ilham almak.

tammy 01 Aralık 2011’de Kuzey Carolina’dan:

Bu büyüleyici. Merkezlerini okumak, dövme yaptırmayı yeniden düşünmemi sağladı!

RichardCMckeown 15 Eylül 2011’de:

Harika dövme şiirleri.

Sammy 17 Ağustos 2011’de Avustralya’dan:

Vay canına bunlar harika, keşke dövme yaptırmak isteseydim!

moda 03 Ağustos 2011’de:

WOW bu garip ve ilginç.Aferin

Debbie Carey 31 Temmuz 2011’de Riverton, KS, ABD’den:

Vay canına, şiirlerin tamamını dövmelerde hiç görmedim. Güzeller ama kelimelerin aşkına asla bu kadar tahammül edemem. ben çok zayıfım.

Oylandı, harika ve güzel

Phoebe Turna 30 Temmuz 2011’de:

Arkadaşlarımdan biri tüm şiire sahip "Kuzgun" Bir dövme olarak Poe tarafından.

Erin Bower 30 Temmuz 2011’de Gürcistan’dan:

Bunlardan bazıları oldukça harika, ama ben'şiire bu kadar bağlı olduğumu düşünmüyorum; Seviyorum ama! Bunu oyladım ve harika!