On üç dövmem ve birkaç piercingim var ve sanırım onlar'hepsi çok güzel.

Felsefe/Sanat & Bilim

Felsefe/Sanat & Bilim

Melekleri ilk okuduğumda & Dan Brown’dan Demons, kitap boyunca sergilenen çeşitli ambigramları tasarlamak için kullanılan sanatsal yeteneğe hayran kaldım. Sonunda, bir ambigram için "toprak, hava, su, ateş" ifşa oldu, bayıldım.

Ambigram, bir kelimenin veya ifadenin bir anlamı olup olmadığına bakılmaksızın, bir tipografik tasarımdır.'sağdan yukarı veya baş aşağı olarak görüntülenir. Her iki şekilde de okunan aynı kelime olabilir veya bir kelime sağ tarafta ve tamamen farklı bir kelime ters olabilir. Birçok farklı ambigram türü vardır (dönmesel, üç boyutlu, algısal kayma ve hatta bir dilde bir şekilde ve farklı bir dilde başka bir şekilde okunabilen çok dilli).

Ambigramların tam olarak nasıl yaratıldığı benim kavrayışımın çok ötesinde. ben'Parlaklık ve/veya bir bilgisayar programı içerdiğinden eminim. Gerçekten bildiğim tek şey, harika göründükleri ve son yıllarda çok popüler bir dövme tasarımı haline geldikleri. Ayrıca rapçi Talib Kweli’nin şarkı söylediği şarkılarından birinde konseptten bahsettiğini de biliyorum., "Oyunu bir ambigram gibi alt üst edin." gerçekten yapmalısın'Bunun ötesinde harikalıklarına dair herhangi bir kanıta ihtiyacım yok!

Ayna Görüntüsü Ambigramları: Aynı Kelime Her İki Yolu da Okur

Ayna görüntüsü ambigramları, bir aynaya yansıdığında okunabilen tasarımlardır; nereden bakarsanız bakın aynı kelime veya ifade olarak okunurlar..

Cam Kapı Ambigramları: Farklı Kelimeler Farklı Yollar

Ayna görüntülerinin bir varyasyonu "cam kapı" ambigramlar, hangi yönde olduklarına bağlı olarak farklı kelime veya kelime öbekleri oluşturan tasarımlar'yeniden görüntülendi. İçeri girerken veya çıkarken farklı okunabilmesi için bir cam kapı üzerine basılabildikleri için bu terim verilmiştir..

Zincir Ambigramları

Zincir ambigram, kelimelerin genellikle bir daire şeklinde birbirine bağlandığı bir tasarımdır. Harfler genellikle üst üste gelir, bu nedenle bir kelime diğer kelimenin yarısında başlar. ben'Bu tür dövmeleri çoğunlukla insanlarla yapıldığını gördüm'isimleri olsa da ben'eminim başka yolları da vardır. Zincir ambigram dövmesi yaptırırken simetri çok önemlidir.

Bir ambigram tasarımı elde etmek kolaydır—orada'Bu tür ihtiyaçları karşılayan bir sürü web sitesi. Anahtar, onu uygulayabilecek iyi, sağlam bir dövme sanatçısı (sanatçı kelimesini vurguluyorum) bulmaktır. Boşluk ve boyut, dövmenin mükemmel bir şekilde okunduğundan ve her iki yönden bakıldığında göze kolay geldiğinden emin olmanın anahtarıdır. Bu makale için bilgi araştırırken bir sürü ambigram dövmesine rastladım ve birçoğu gözlerimi yaktı. İnsanların gerçekten okuyabileceği bir dövme yaratabilecek birini bulmak için çaba sarf etmenizi kesinlikle tavsiye ederim..

Yorumlar

Elişa 10 Ağustos 2011’de:

bende bir "aşk-nefret" ayağıma ambigram dövmesi & birçok iltifat aldım… Sadece başka bir fikir.

dövme vay 30 Nisan 2011’de:

Bu çok göz açıcı, onu seviyorum. Aynı şeyi url şeyimde de gördüm. güzel

dövme sevgilisi 19 Nisan 2011’de:

http://www.greattattoos.net/

diyojenler 30 Mart 2011’de İngiltere ve Meksika’dan:

Tarafından, Google sizi seviyor! ben't hubpage’lerde bile ve sizi Latince ifadelerle çabucak seçtiler.

Buraya'bir "Ubi bene ibi patria" "İnsanın kendini iyi hissettiği yerde, bir tane vardır'ülke"

bence ben'sitenizi tesadüfen bulduğum için sizi takip edeceğim.

Cathy Nerujen 15 Mart 2011’de Edge of Reality and Known Space’den:

Ne muhteşem bir dövme optik illüzyon. Bu muhteşem. Teşekkürler.

TattoGuy 04 Mart 2011’de:

Kesinlikle harika bir şeydi Jaclyn, bu'Dövme merkezlerinden birinde her zaman beklemeye değer. Bir güzelliğe daha merhaba, hafta sonunun tadını çıkar !

Tiffany 03 Mart 2011’de Springbrook, AB’den:

Bu harikaydı! Aslında ambigram dövmesi yaptırmayı hiç düşünmedim. Sanırım kesinlikle bir sonrakinden birini yapmak zorunda kalacağım'bir. 🙂