Richard Hale dövme sembolizmini, anlamlarını ve tarihini araştıran ve araştıran bir dövme meraklısıdır..

Bulldog dövmesi hakkında her şey.

Bulldog dövmesi hakkında her şey.

Flickr Commons aracılığıyla Ricardo Almeida

Bulldog Dövmeleri: Hangi Ülkeyi Temsil Ediyorlar??

Bulldog dövmeleri genellikle İngiliz gururunu ve mirasını temsil etmek isteyenler tarafından seçilir. Bu durumda, mürekkep ayrıca İngiltere bayrağını veya St. George gibi İngiltere’ye bağlı diğer sembolleri de tasvir edebilir.'haç, kırmızı bir gül veya Üç Aslan arması. Bulldog aslen İngiltere’de yetiştirildiğinden, ulusal bir sembol haline geldi. BBC onları aradı "cesareti ve kararlılığı simgeleyen ulusal bir simge."

Bulldog ayrıca Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri’nin bir sembolü olabilir. Birinci Dünya Savaşı’ndaki muharebeler sırasında, Almanlar ABD Deniz Piyadelerini "şeytan köpekler." Deniz Piyadeleri sembolizmin tadını çıkardı ve USMC için reklamları işe almak için bulldog’u kullanmaya başladı. Bu nedenle, bir bulldog dövmesi ABD Deniz Piyadeleri için ortak bir seçimdir. USMC bulldog, orduda en çok tanınan sembollerden biridir..

Bir Bulldog Dövmesi Ne Demektir veya Temsil Eder?

İngiltere ve USMC’nin yanı sıra, bulldog dövmesi, aşağıdakiler gibi başka anlamları da temsil edebilir:

 • sabır
 • azim
 • nispet
 • aile
 • kuvvet
 • cesaret
 • tokluk
 • belirleme

Ama unutmayın, sonunda dövmeniz, istediğiniz şeyi sembolize eder..

Bulldog nereden geliyor??

Bulldog, İngiltere’den (Olde English Bulldogge) popüler bir türdür, ancak Amerikan, Fransız ve Avustralyalı bulldog dahil olmak üzere birçok bulldog türü vardır. Onlar'kısa bacaklı, buruşuk bir yüze ve bir boksöre benzeyen belirgin bir içeri itilmiş burnu olan oldukça kaslı, fıçı göğüslü ve ağır köpeklerdir.'s.

Dövmenizi yaptırmadan önce,'Farklı buldog türlerini incelemek ve en çekici olanı seçtiğinizden emin olmak isteyeceksiniz..

Sporda Bulldoglar

Bulldog ayrıca dünya çapında çeşitli spor takımları için ortak bir semboldür. ABD’de bulldog, Citadel, Georgia Üniversitesi, Fresno Eyaleti, Georgetown ve Yale’nin bir sembolüdür. Toplamda, bulldog’u okul sembolü olarak kullanan 30’dan fazla farklı üniversite var. Bu okullardan birine gidiyorsanız veya takımın hayranıysanız bu tasarımı tercih edebilirsiniz..

Nedir "buldog" Anlamına gelmek?

"buldog" güreşmek ve bir şeyi yerde tutmak anlamına gelen bir fiildir. Kelime "Boğa" Bu cinsi tanımlamak için kullanılmıştır çünkü başlangıçta bir kumar oyunu olan boğa güreşi sporunda kullanılmıştır. Güçlü, tıknaz vücutları, kocaman kafaları ve çeneleri olan köpekler bu işte iyi iş çıkardılar. "spor." Bu köpeklerin birçoğunu halkadaki bağlı bir boğaya salıverirlerdi. Boğayı yere sabitleyen kazandı.

Bulldog Dövme Tasarım Fikirleri

 • İngiliz bulldogunun görünümünü tercih edebilir veya belki de Fransız ya da Kıta Avrupası’nın görünümünü sevebilirsiniz. Mürekkeplenmeden önce farkı bildiğinizden emin olun..
 • Gerçekçi bir versiyon veya bir çizgi film stili seçebilirsiniz..
 • Bulldog dövmeleri genellikle köpeği korkmadan sert görünüyor.
 • Bu tasarımlar genellikle güller, bayraklar veya bir arma gibi İngiltere’nin sembollerini ve unsurlarını içerir..
 • USMC’yi tasvir edenler Amerikan bayrağını, rütbelerini, sınıfını ve hatta silahlarını içerebilir..
 • Bulldog sahipleri veya yetiştiricileri (bu güzel köpekleri seven herkes), üzerlerine ödüllü evcil hayvanlarının bir portresini yaptırabilir. Zor zamanlarınızda yanınızda olan özel bir bulldogunuz olabilir. Eğer sen'Bu rotayı değerlendirirken mutlaka yanınızda bir fotoğraf çekin.

Herhangi bir dövme yaptırmadan önce, ne istediğinizi araştırmak için zaman ayırdığınızdan emin olun. giymek'mürekkeplenmek için acele etmeyin! Bir dürtüyle dövme yaptırmak için acele edenler, genellikle daha sonraki yaşamlarında pişman olurlar. Tam olarak emin değilseniz, zamana bırakın. Ziyaretiniz için teşekkürler.

Yorumlar

Richard Ricky Hale (yazar) 29 Eylül 2012’de Batı Virginia’dan:

Fatura

KJ

öğretir

Rosemay

Tom

Alastar

Çingene

alocsin

hippi

Durup yorum yaptığınız için hepinize teşekkür ederim. bilmiyorum'KJ’yi tanımıyorum. Komple bir seriye gidiyorum. Hala aklımda 50 tane var, artı muhtemelen çok daha fazlası. Başka şeyleri karıştırıp rüyalarıma yeniden başlamayı planlıyorum, bu yüzden'henüz bilmiyorum. şimdilik ileri.

Brenda Barnes 04 Eylül 2012’de America-Broken But Still Beautiful’dan:

Bunlar güzel. Buldogları severim ve aslında bir bulldog yeğenim var. o benim insan yeğenim's köpek ve kimlik komik. Bu Hub için teşekkürler. eğlenceli ve ilginç.

Aurelio Locsin 03 Eylül 2012’de Orange County, CA’dan:

Bilişim Teknoloji'İlginçtir ki, bu dövmelerin çoğu sert görünse de, birçoğu bulldogları sevimli ve bazen komik olarak tasvir ediyor. Buna Oy Vermek ve Güzel.

çingene gül lee 03 Eylül 2012’de Florida, Daytona Beach’ten:

Harika dövmeler. oylandı.

Alastar Paketleyici 03 Eylül 2012’de Kuzey Carolina’dan:

Bu, ABD Denizcilik tarihi hakkında bilinmesi gereken iyi bir bilgiydi, Ricky. İngiliz sembolü, Georgia maskotu, boğa güreşi, hepsi. Daha doğrusu, Georgia Tiger Dog I adlı özel bir cins vardı.'Bir ara tat görmek isterim. İnsanlara tatbravo’ya acele etmemelerini nasıl hatırlattığını araştır dostum. Yukarı kullanım n inter!

Thomas Silvia 02 Eylül 2012’de Massachusetts’ten:

Merhaba arkadaşım Bulldog dövmelerinde harika bir merkez, hepsi fotoğraflarda çok güzel görünüyordu.

Aferin ve oy verin ve daha fazlası !!!

Biberiye Sadler 01 Eylül 2012’de Hawkes Bay – NewZealand’dan:

İlginç gerçekler Ricky, bence bulldog denizciler için mükemmel bir sembol. dövmeler harika

Oylama ve daha fazlası

Diana Mendez 01 Eylül 2012’de:

Bunlar eğlenceli, özellikle spor fotoğraflarındaki bulldog. Bu sevimli köpekleri öne çıkarmanın ne şirin bir yolu.

kjforce 01 Eylül 2012’de Florida’dan:

thelyricwriter…Sonunda yaptın…Bu merkez bir " KÖPEK "….vay vay vay..bilgilerinizle bilgi seviyemi genişletiyorsunuz… yine de güzel resimler ve sayenizde katılacağım bir sonraki akşam yemeği için sohbet konularım var..

iyi iş..ne kadar devam edebilirsin sence? hafta sonunun tadını çıkar

Bill Hollanda 01 Eylül 2012’de Olympia, WA’dan:

Beatles’ın şarkı söylediğini duyabiliyorum "Hey Bulldog" bunu okurken. Her zamanki gibi çok ilginç. iyi iş arkadaşım!