Lynsey, son on yılda bir dövme ve piercing koleksiyonu topladı. Vücut modifikasyon ipuçları kişisel deneyime dayanmaktadır..

yeni bir piercing için nasıl bakım yapılır

Yani, yeni bir piercing yaptırdınız VEYA iyileşmenin ne kadar özen ve zaman aldığını araştırıyorsunuz. Devam etmeden önce, bu makale size yeni bir piercingin en iyi şekilde nasıl bakılacağı konusunda birçok bilgi verecektir..

30’dan fazla piercing yaptırmış biri olarak, iyileşme söz konusu olduğunda iyiyi ve kötüyü deneyimledim. Piercinglerim reddedildi, enfekte oldum ve bazıları genel olarak zor oldu. Yıllar içinde komplikasyon riskini nasıl azaltacağımı öğrendim..

Her Piercing İçin Temel İpuçları

 • Temiz tutun: olmadığını unutmayın. "tek beden herkese uyar" piercinglere yaklaşma. Arkadaşlarınız için işe yarayan şey sizin için çalışmayabilir. Ancak yeni bir piercing yaptırmanın en önemli kuralı onu temiz tutmaktır..
 • Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin: Temiz tutmanın yanı sıra mümkünse sigara ve alkolü kesmeye çalışmalı ve C vitamini içeren bir multivitamin almaya başlamalısınız. Bu, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olduğu için vücudunuzun daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır. Sigarayı veya içkiyi bırakamıyorsanız, göz önünde bulundurmamanız gereken bazı piercingler vardır, bu yüzden piercinginizle bu konuyu konuşun ve ben buna daha sonra değineceğim..
 • Kendi Tuzlu Çözümünüzü Yapın: Deliciden temin edebileceğiniz bir salin solüsyonu kullanabilirsiniz.'dükkanından ya da eczaneden alabilirsiniz. Bunu sadece kullanmadıysanız kullanmanızı tavsiye ederim'Sıcakken daha etkili olduğu için kendi tuz solüsyonunuzu oluşturmaya vaktiniz yok. Bu nedenle, salin solüsyonunu haftada yalnızca bir veya iki kez kullanın, birincil temizleme solüsyonunuz olarak KULLANMAYIN.

Piercingi İyileştirmek İçin Tuzlu Su Nasıl Kullanılır?

Bir piercingin bakımı söz konusu olduğunda, tuzlu su (veya tuzlu su) solüsyonu en iyi arkadaşınızdır. Kirleri ve olası enfeksiyonları ortadan kaldıracak kadar güçlüdür, ancak't Delmenin reddedilmesine neden olabilecek sert kimyasalları dahil etmeyin. TCP veya ovma alkolü kullanmaktan kaçının, çünkü bu kadar sert herhangi bir şey bölgeyi tahriş eder ve mücevherlerin göçünü teşvik eder..

 1. Tuzlu su çözeltisini hazırlamak için su ısıtıcısını kaynatın ve soğumaya bırakın. Sadece sıcak musluktan sıcak su KULLANMAYIN, çünkü steril olmayacaktır..
 2. Su rahat, ılık bir sıcaklığa geldiğinde, bir bardağa doldurun, 1 çay kaşığı deniz tuzu ekleyin ve karıştırın. Bu solüsyon daha sonra piercinginizi temizlemek için kullanılabilir..
 3. Bir pamuklu çubuk kullanın ve çözeltiye batırın. Bu daha sonra mücevher çevresinde oluşan herhangi bir kabuğu çıkarmak için kullanılabilir. Yapamaz "çift ​​daldırma" solüsyonu kirleteceğinden solüsyona aynı tomurcuk.
 4. Daha sonra, solüsyonun bir kısmını sake fincanı gibi küçük bir kaba koyun ve bunu cildinize yaslayarak piercinginizi kapatacak şekilde tutun. Tuzla birleşen ısı, herhangi bir enfeksiyonun dışarı atılmasını teşvik edecek ve bölgeyi temizleyecektir. Piercing, kaşınız gibi bir kabı dağınık olmadan tutmanın zor olduğu bir bölgedeyse, solüsyona birkaç temiz pamuk yünü batırın ve her biri birkaç dakika deliciye karşı tutun. Bunu, su her soğuduğunda yaklaşık 10 dakika boyunca tekrarlayın..

Bu prosedür yüz, meme ucu, kulak ve göbek deliği piercingleri gibi çoğu vücut piercingi için idealdir..

Oral Piercing İçin Bakım Sonrası İpuçları

Dudak, dil, yanak ve aradaki herhangi bir şey gibi oral piercingler söz konusu olduğunda, bakım sonrası bakım biraz farklıdır..

 • Gargara kullanın: Tuz solüsyonu yine de her şeyi temizlemek için kullanılabilir ve bununla gargara yapabilirsiniz.'Tadı güzel… Ama aynı zamanda, delme bölgesinin çevresinde bakteri ürememesini sağlamak için günde iki kez ilaçlı gargara kullanımını da teşvik ediyorum. Ağzınız bakterilerle BİRLİKTE, bazıları iyi, ama çok kötü, bu nedenle delme iyileşirken kirleticileri azaltmaya çalışmak çok önemlidir..
 • giymek't Duman: Hiçbir koşulda sigara içmemelisin- Sigarayı bırakması söylenmediği için birinin dilinin karardığı bir örnek gördüm. kesinlikle hoş bir görüntü değil!
 • İçmekten Kaçının: Özellikle ilk 3 hafta içmemeye çalışın çünkü piercingin takıların üzerinde şişmesine neden olabilirsiniz ve bunun cerrahi olarak çıkarılması gerekir. Yine, iyi bir görünüm değil!
 • Abur cuburdan uzak durun: Baharatlı yiyecekler, deniz ürünleri gibi belirli yiyeceklerden kaçınılmalı ve yağlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Diyetinizi hamileymiş gibi düşünün, en azından ilk ay kadar. Bir şey gıda zehirlenmesine neden olabilirse ondan kaçının çünkü kan dolaşımınızla doğrudan temas ederse daha da kötüleşebilir..
 • Cinsel Temastan Kaçının: Son olarak, ama kesinlikle en az değil, ağzınızı içeren her türlü cinsel temastan kaçının. Bunu hecelemeyeceğim, kendin için yorumlayabilirsin. Yeni ortaklara veya yabancılara karşı özellikle dikkatli olun – onların mikroplarının kanınıza geçmesine izin verdiğinizi düşünün! eeee!!!! Bunun imkansız olacağını düşünüyorsan, yapma'piercingi alma. Birkaç hafta ayrı kalana kadar bekle!!

Gizli Piercinglerin Nefes Alabileceğinden Emin Olun

İyileştirici bir delme için en önemli unsurlardan biri havadır. Yeni piercinginizin kabuğunu soymak ve doğanın amaçladığı şekilde iyileştirmek için nefes alması gerekiyor. Yeni piercinginiz çoğu zaman giysilerinizin kapladığı bir yerdeyse, her gün tamamen açılabileceği bir süre ayırmanız gerekir. Aksi takdirde, piercingin iyileşmesi uzun bir süre alacaktır ve ara sıra alevlenebilir..

Piercinginize Enfekte Olursa Ne Yapmalısınız?

Onları temiz tutmak için tüm çabalarımıza rağmen, piercinglerin alevlenebileceği bazı durumlar vardır. Piercinginiz kırmızı ve iltihaplı görünmeye başlarsa ve acıtmaya başlarsa, muhtemelen enfeksiyon kapmışsınızdır. Bu bazen takı değiştirdiğinizde olabilir (bu nedenle, değiştirmeden önce iyileşme sürelerine bağlı kalmak neden bu kadar önemlidir).

 • Takıları Çıkarmayın!: Enfeksiyonunuz varsa TAKILARI ÇIKARMAYIN! Septisemi geçirdiğimde doktorlar beni bu konuda yanlış bilgilendirdiler. Mücevheri çıkarırsanız, enfeksiyon, delme bölgesinin içindeki bir topun içinde sıkışabilir. Bu nedenle, enfeksiyonla uğraşın ve daha sonra kaldırmayı seçerseniz, yeterince adil!
 • Temizlik Rutininizi Güçlendirin: Enfeksiyonu gidermek için tuzlu su uygulamanıza geri dönün, ancak biraz daha fazla tuz kullanın.. diyelim ki bir bardak ılık su için 1,5 çay kaşığı. İrin ve enfeksiyonu çıkarmak için sıvıyı bölge üzerinde tutmaya odaklanarak temizliğinizi günde yaklaşık 5 defaya çıkarın. Ayrıca ekstra bakteri savaşma gücü için Savlon gibi bir antibakteriyel merhem kullanırdım.!
 • Doktora git: Eğer site'3-5 gün sonra daha iyi görünün VEYA mide bulantısı veya baş dönmesi hissetmeye başlarsanız doktora gidin. Kan zehirlenmesi geliştirebilir ve antibiyotiklere ihtiyaç duyabilirsiniz. tekrar, yapma't Piercingi çıkarın, ancak tuzlu su solüsyonu ve antibiyotiklerle tedavi etmeye devam edin..

Vücudunuz piercingi reddetmeye başlarsa, virüslü görünüm de olabilir, bu ne yazık ki mümkün! Piercingin yabancı bir cisim olduğunu unutmayın, bu yüzden'Bir piercingi reddetmeye başlarsanız kendinizi kötü hissetmeyin – vücudunuzun bu yabancı cismi reddetmesi, bağışıklık sisteminizin iyi çalıştığını kanıtlıyor! Gidip, göç edip etmediğini onaylayacak olan deliciniz tarafından bakılmasını sağlayın ve eğer öyleyse, en kısa sürede çıkarın. Büyük göç izi'güzel görünmüyorsun, güven bana! Ve o'Alanı yeniden delmek, reddeden bir delme ile ısrar etmeye çalışmaktan daha kolaydır.

Piercing Türüne Göre İyileşme Süreleri

Daha önce de söylediğim gibi, herkes farklıdır. Genel olarak, piercingler yaklaşık 8 hafta sonra tamamen iyileşir. Bazı insanlar süper bağışıklık sistemlerine sahiptir ve 4 hafta içinde iyileşir, diğerleri 12 haftaya kadar sürebilir. Piercing yaptıran kişi, özel piercinginizin iyileşmesinin ne kadar süreceğini size bildirebilmelidir, ancak burada daha popüler piercinglerin bir listesi, ve tahmini iyileşme süreleri.

 • Kulak memesi—6-8 hafta, az travma ile oldukça basit delme.
 • kulak kıkırdağı—12–24 hafta, yönteme ve bölgeye travmaya bağlı olarak.
 • Kaş—8–12 hafta, göçe yatkın olabilir.
 • burun deliği/septum—9–12 hafta, delme ve bakım sırasında oldukça göz kamaştırıcı.
 • Dudak/Labret/Monroe—9–12 hafta, uygun bakım yapıldığında oldukça hızlı iyileşir.
 • Dil—4-6 hafta, ama ilk başta çok şişer.
 • Göbek çukuru—24–36 hafta, giysi yerleşimi nedeniyle tahrişe ve migrasyona yatkın.

Yine, bu bir rehberdir ve herkes farklıdır. Piercinginizin olmadığını düşünüyorsanız't düzgün bir şekilde iyileşti, biraz daha zaman ver. Bir rehber olarak, daha fazla ağrı olmadığında ve kabuk oluşumu durduğunda, o zaman delmenin iyileşmiş olması muhtemeldir..

Renk atmasını ve enfeksiyonu önlemek için kaliteli, yüksek kaliteli çelik gövde takıları kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, satın alınan herhangi bir mücevherin't Steril ambalaj, siz daha yerleştirmeye çalışmadan önce iyice temizlenmelidir- kim olduğunu asla bilemezsiniz.'ona dokunuyordum!

İyi şanslar!

Bu nedenle, umarım bu merkez size yeni piercinginize düzgün bir şekilde bakmanız için gereken tüm bilgileri vermiştir. Umarım beğenirsiniz ve delici ile ilgili olabilecek tüm sorularınız için yorum yapmaktan çekinmeyin – Kişisel olarak çok fazla deneyimim oldu ve tüm soruları elimden geldiğince yanıtlayacağım.!

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

© 2012 Lynsey Hart

Yorumlar

Lynsey Hart (yazar) 04 Temmuz 2017’de Lanarkshire’dan:

Merhaba Joyce, lütfen makalenin tamamını okuyun, çünkü piercinginize virüs bulaşırsa ne yapmanız gerektiğine dair bazı bilgiler var, bu kulağa böyle geliyor. Daha da kötüleşirse veya kendinizi hasta hissediyorsanız, lütfen hemen doktorunuza gidiniz..

Joyce 03 Temmuz 2017’de:

Piercingim yaklaşık 6 gün oldu ve sağ kulak memesinde kaşıntı ve ağrıyla birlikte irin çıkıyor. lütfen yardım..

Lynsey Hart (yazar) 20 Aralık 2013’te Lanarkshire’dan:

Tamam. Talimatlara göre bir miktar tuzlu su hazırlamanız gerekir – belki de içine biraz tuz ekleyerek..

Çözeltiyi hala sıcakken pamuk yünü üzerinde kullanın ve delici üzerinde tutun. Soğuyunca değiştirin. Her seferinde 15 dakika tekrarlayın… Günde iki kez… Çözeltiye batırılmış bir pamuklu çubukla tüm kabukları çıkarın.

Günde 2-3 kez durulamak için listerin veya kortizol gargara kullanın!

En önemlisi, sigarayı ve içkiyi bırakın – bu oral piercingleri etkiler. Baharatlı yiyeceklerden de kaçının.

Ayrıca günlük multivitamin almanıza yardımcı olabilir.!

Belirtiler kötüleşirse veya boynunuz/bezleriniz şişerse doktora gidin!

İyi şanlar!

sonia regan 20 Aralık 2013:

Monroe şu anda çok kırmızı piercing'2 haftalık yardım