Heather, örgü, opera ve vücut modifikasyonunu seven 20’li yaşlarda bir kedi hanımdır. O'yavaş yavaş dünyayı dolaşmak için çalışıyor.

Her türlü piercing için tahmini iyileşme süreleri.

Her türlü piercing için tahmini iyileşme süreleri.

Unsplash aracılığıyla Kimia Zarifi; Canva

Kulak ve Diğer Piercinglerin İyileşmesi Ne Kadar Sürer??

İyileşme süreleri, piercinginizin nerede olduğuna, ne kadar iyi olduğuna bağlı olacaktır.'Bakımı yapılır ve herhangi bir aksilik varsa (piercingin çarpması veya giysiye takılması gibi). Yüksek kaliteli mücevherler kullanan saygın bir deliciye giderek ve onların bakım sonrası talimatlarını izleyerek kendinize en hızlı ve sorunsuz iyileşme şansını verebilirsiniz. aşağıda, ben'Her bir delme yeri için iyileşmenin ne kadar sürmesi beklendiğine dair yönergeler sağladık. İyileşme normalden uzun sürüyorsa veya bir şey'doğru bak bu'tavsiyelerini almak için delicinizle konuşmak en iyisidir.

İyimser Piercing İyileşme Süreleri

Bunlar, en hızlıdan en uzun iyileşme sürelerine doğru listelenir. Tabii ki, çoğu şifa bir veya iki aksaklıkla karşılaşır, bu yüzden bu tahminler sadece en şanslı insanlar içindir.!

Kulak lobları

6-10 hafta

cinsel organlar

4 haftadan 6 aya kadar

Dudak ve dil

6-8 hafta

Kulak kıkırdağı (daith, tragus, kale, sarmal ve endüstriyel)

12 hafta ila bir yıl

Burun deliği veya septum

3-6 ay

Göbek

6-12 ay

meme uçları

8-12 ay

Yüzey piercingleri/mikrodermaller

asla iyileşmeyebilir

Kulak Lobunun İyileşme Süresi

Kulak memesi piercingleri, iyileşmesi en hızlı ve en kolay olanlardan biridir ve genellikle 6-10 hafta sonra takılarınızı rahatça değiştirmenize yetecek kadar iyileşir..

Mücevherleri 24 saatten daha uzun süre dışarıda bırakmak için ilk iyileşme döneminden sonra altı ay veya daha fazla beklemek isteyebilirsiniz..

İğne ile yapılan piercingler, delici tabanca ile yapılanlardan daha hızlı iyileşir. Delici tabancalar sizi keskin olmayan bir çiviyle delmek için güç kullanır, bu da tırtıklı bir kesi (ve muhtemelen biraz morarma) bırakırken keskin bir iğne daha kolay iyileşecek düzgün bir kesi bırakır.

Kulak memesi, tragus, daith, endüstriyel piercing iyileşme süreleri.

Kulak memesi, tragus, daith, endüstriyel piercing iyileşme süreleri.

Diğer Kulak Kıkırdak Piercingleri (Daith, Tragus, Endüstriyel)

Kulak kıkırdağı piercinglerinin iyileşme süreleri yere bağlı olarak biraz değişecektir, ancak 6-12 ay arası iyi bir basketbol sahası rakamı vermektir..

Daith ve tragus piercingleri bu tahminin daha kısa ucundayken, kale ve helis piercingleri daha uzun sürebilir.

Endüstriyel bir delme, çarpması veya tahriş etmesi daha kolay olduğu için tekrar daha uzun sürebilir.

Burun / Septum İyileşme Süreleri

Bir septum veya burun deliği delme için iyileşmenin 3 ila 6 ay sürmesini bekleyin. Bu piercinglerin her ikisi de yüzünüzü yıkarken veya giysilerinizi giyip çıkarırken çarpması veya takılması kolaydır, bu da iyileşme süresini uzatabilir. Burun deliği piercingleri özellikle tahrişe ve darbelere eğilimlidir, bu yüzden dikkatli olun!

Göbek

Göbek piercinglerinin iyileşme süresi büyük ölçüde değişebilir ve vücudunuza ve bağışıklık sisteminize bağlı olacaktır. Bazı insanlar piercinglerinin zahmetsizce iyileştiğini görürken, diğerleri piercinglerinin aylarca hassas olduğunu göreceklerdir. İyileşme için 6-12 ay bekleyin.

Göbek piercing iyileşme süreleri.

Göbek piercing iyileşme süreleri.

Unsplash aracılığıyla Sharon McCutcheon

Dudak Piercingleri

Dudak piercingleri nispeten hızlı iyileşir. İyileşme için 6-8 hafta bekleyin, ancak deliciniz genellikle iki hafta sonra geri gelmenizi ve şişme geçtikten sonra ilk takıyı daha küçük bir şeyle değiştirmenizi tavsiye eder..

Dil ve Diğer Oral Piercingler

Dudak piercingleri gibi, dil ve diğer oral piercingler de hızla iyileşir. 6-8 hafta bekleyin, ancak iyileşmenin ilk haftası en kötüsü olacaktır.'yeniden şişti. Deliciniz, mücevherlerinizi daha kısa bir halterle değiştirmek için genellikle iki hafta sonra geri gelmenizi tavsiye eder..

meme uçları

Meme ucu piercingleri, iyileşmesi daha acı verici ve zaman alıcı piercinglerden biridir. 8-12 ay ve belki de daha uzun süre izin verin. İyileşmiş piercingler, hormonal değişiklikler veya sert kullanım nedeniyle ara sıra hassaslaşabilir..

Meme piercing iyileşme süreleri.

Meme piercing iyileşme süreleri.

Genital Piercingler

Çoğu genital piercing şaşırtıcı derecede hızlı ve sorunsuz iyileşir. Çoğu genital piercing 6 hafta içinde iyileşecek olsa da, iyileşme için 6 aya kadar bekleyin..

Yüzey Piercingleri ve Mikrodermaller

Yüzey piercingleri ve mikrodermaller genellikle en iyi ihtimalle uzun süreli geçici olarak kabul edilir. İyileşme süresi, yer, takı seçimi ve delicinizin becerisine bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir. Bu tür piercingleri sonsuza kadar bebeğe almayı ve muhtemelen asla tamamen iyileşmelerini beklemeyin..

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

© 2017