Whitney, vücut modifikasyonu dünyasında deneyime sahip, piercing ve dövmeler konusunda uzmandır..

delici-iğneler-tabancası

Wikimedia Commons aracılığıyla Norman Roscher ve Wikimedia Commons aracılığıyla William Rafti

Piercing İçin Hangisi Daha İyi: Silah mı İğne mi?

Hızlı cevap: Delici bir iğne, birçok nedenden dolayı delici bir tabancadan çok daha iyidir. İğneler genellikle tabancalardan daha temiz, daha hassas ve daha az ağrılıdır. Aşağıda, sen'Hem delici tabancaların hem de delici iğnelerin artılarını ve eksilerini bulacaksınız. Onları oku. Onları inceleyin. En iyi olduğunu düşündüğünüz kararı verin. Vücudunuza (veya çocuğunuza) gelince's!), yapmazsın'kötü bir karar vermek istemiyorum.

Piercing her yaştan insanda yaygın olduğu için ebeveynler bebeklerini ve küçük çocuklarını yaptırır.'kulakları deldi ve birçok yetişkin olgunlaştıkça ek piercingler ekler; birçok insan hangi delme yönteminin en iyi olduğunu bilmek ister. Kim olursan ol, sen'En hızlı, en güvenli, en temiz ve en acısız delme yöntemini isteyeceksiniz.

(Not: Delme işlemi için kullanılan yönteme (iğneler veya delici tabanca) gelince, teknik, takip eden bakım sonrası teknikler kadar önemlidir. Elbette, herhangi bir delme işleminde risk vardır, ancak uygun teknik ve bakım sonrası çoğu insan yeni bir piercingi minimum komplikasyonla iyileştirebilir. Bununla birlikte, teknikler mükemmel ve bakım sonrası yöntemler sağlam olsa bile, herkes bir piercingi başarılı bir şekilde iyileştiremez.)

delici-iğneler-tabancası

Unsplash aracılığıyla Kaylee Eden

Delici Silahların Artıları ve Eksileri

Artıları

 • Ulaşılabilirlik: O zamandan beri çoğu yerde silah kullanılıyor'Birini onları kullanması için eğitmek daha kolaydır, yani'silah kullanan bir yer arıyorum'muhtemelen senden daha kolay olacak'iğne kullanan bir yer bulmaya çalışıyorum.
 • Kolaylık: Bilişim Teknoloji'alışveriş merkezinde kulaklarınızı deldirmek için uygun.
 • karşılanabilirlik: Bilişim Teknoloji'Kalifiye bir deliciye kıyasla alışveriş merkezinde veya bir stantta piercing yaptırmak bazen daha ucuzdur. Orası'Daha az beceri ve eğitim gerekir, böylece daha az ücret alabilirler.
 • Hız: Bilişim Teknoloji'tetiğin bir kez hızlı bir şekilde çekilmesiyle hızlı bitiyor.

Eksileri

 • Doku Riski: Tabanca ile piercing yapıldığında büyük doku travması olabilir. Delici tabancalar kör çivileri tutar ve bu çiviler dokulardan zorlandığında, mücevherlere yer açmak için tam anlamıyla dokuyu yırtar. Piercinginiz kıkırdağı geçecekse, keskin olmayan bir kuvvetle parçalanabilir..
 • dağınıklık: Kör saplama cildinize çarptığında ortalık karışabilir. Ancak alkollü veya antiseptik bir pedin silinmesi tüm bu kan parçacıklarını temizlemeyecektir ve delici tabancalar uygun şekilde sterilize edilemez. Çok fazla kullanılırlar ve vücut sıvısı ile temas ederler… ancak, kullanımlar arasında bir alkollü çubuğun basit bir dokunuşu aleti sterilize etmek için yeterli değildir. Bazıları, aletin asla ciltle temas etmediğini, ancak delicinin'elleri yapar ve onlar'potansiyel olarak kontamine olmuş tabancaya yeniden dokunduğunuzda ve onu kanınızla daha fazla kirlettiğinizde.
 • Eğitim: Alışveriş merkezi çalışanları ve stant çalışanları genellikle delici silahın nasıl kullanılacağına dair iki haftalık uzun bir kurstan geçerler. o'enfeksiyon kontrolü veya iyileşmesi için uygun teknikleri öğretmek için çok fazla zaman yok.
 • Enfeksiyon Riski: Delici tabancalar, kelebek sırtlı kör saplamalar kullanır. Bunlar, yeni bir delmeye bulaşabilecek bakteri ve pislikleri kolayca barındırabilir. Çiviler bazen alerjik reaksiyona, yara izine ve enfeksiyona neden olan düşük kaliteli bir malzemeden yapılır..
 • Şişme Riski: Tabanca, takıların arkasını sıkıca yerine oturtur,'Piercingin nefes alması ve düzgün bir şekilde iyileşmesi için herhangi bir alan bırakmayın. Kelebek desteği çok sıkı yerleştirileceğinden, artan şişlik yaşayacaksınız (iyileşme sürecinin bir parçası olarak doğal olarak şişecektir, ancak şişmezse daha da kötüleşecektir).'şişmek için yer yok).
 • Sadece Kulak Memeleri İçin Tasarlandı: Bu tabancalar sadece kulak memelerini delmek için tasarlanmış olsa da, alışveriş merkezi çalışanları genellikle aynı aletle kıkırdak delme ve burun delme de sunar. Kıkırdak, bir delici tabancanın basıncı ve kuvvetiyle kolayca parçalanabilir..
 • Yüksek sesle: Delici silahlar gürültülüdür, bu da küçük çocukları her şeyden çok korkutabilir. Çocuk atlarsa, çivi yarı yolda kolayca sıkışabilir, bu da çıkarılması gerektiği anlamına gelir. Tabancanın yeniden ayarlanması ve saplamanın dokudan geri çekilmesi gerekecek, bu da daha fazla hassasiyete, kanamaya ve komplikasyon riskine neden olacaktır..
 • Hedefleme ve Açılar: Delici tabancaları doğru şekilde nişan almak zordur ve bu nedenle delmenin eğri veya hatalı olması daha olasıdır. çalışan yapmazsa'Doğru şekilde ayarladığınızda, saplama garip bir açıyla veya kötü bir yerleşimle içeri girebilir ve bu da vücudunuzun takıları reddetmesine neden olabilir..
 • tahriş: Alışveriş merkezindeki çoğu mağaza ve piercing sertifikası olan stantlar, piercinginizi günde birkaç kez çevirmeniz gerektiğini söyleyecektir. Bu kulağa mantıklı gelebilir, ancak gerçek şu ki, tüm yaptığı yeni delmeyi tahriş etmek ve enfeksiyona neden olacak bakterileri tanıtmaktır..

Özet: Eksiler artılardan daha ağır basar ve sayıca üstündür. Alışveriş merkezinde delici tabancalarla piercing yaptırırken hiç sorun yaşamayan birçok insan var, ama gerçekten bu şansı denemek istiyor musunuz??

delici-iğneler-tabancası

Unsplash aracılığıyla David Fanuel

Piercing İğnelerinin Artıları ve Eksileri

Artıları

 • Tek Kullanımlık: İğneler tek kullanımlıktır, bu nedenle't başka birinin riski var'iğnenizdeki vücut sıvıları.
 • Temizlik: Delici aletler, tüm aleti iyice sterilize etmek için yüksek basınçlı buhar kullanan bir otoklavda kolayca ve düzgün bir şekilde temizlenebilir. Kullanılmış iğneler uygun şekilde atılır, ancak mücevherler ve hemostatlar otoklavda iyice sterilize edilir..
 • Eğitim: Profesyonel vücut delicileri, uygun delme tekniklerini, enfeksiyon kontrolünü ve iyileştirme uygulamalarını içeren kapsamlı bir eğitim alırlar. Ayrıca vücudun yeni piercinglere nasıl tepki verdiğini ve sinirlere çarpmaktan nasıl kaçınılacağını öğrenecekler (bu, müşterinin yeni bir piercing yaptırırken hissettiği acıyı azaltacaktır). Ayrıca uygun sterilizasyon tekniklerini öğrenirler..
 • Daha az acı: Delici iğneler kullanıldığında daha az ağrı olur. İğne oyuk ve son derece keskindir, böylece deriyi keser, bu da mücevherlere yer açmak için dokuları bir kenara iter. Kulağa kaba gelse de,'gerçekten hızlı bir süreç.
 • Daha az Bakteri: İğneli piercing takıları kir ve bakterilerin kolayca çıkarılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Genel olarak, yeni piercingler için sabit boncuk halkaları (CBR’ler) ve barbelller kullanılır; her ikisi de takıların hareket etmesine izin verir, böylece bakteriler't sadece yeni piercing üzerine oturun. Artı, onlar'reaksiyonu azaltmaya yardımcı olduğu kanıtlanmış metallerden yapılmıştır.
 • Malzeme: Çoğu delici mücevher, iyileşme sırasında bir reaksiyon veya enfeksiyon gelişmemesi için en iyi şansı veren yüksek kaliteli paslanmaz çelik veya titanyumdan yapılır..
 • çok yönlülük: Hemen hemen her şeyi delmek için bir iğne kullanabilirsiniz – kıkırdaklı veya kıkırdaksız alanlar..

Eksileri

 • uygunsuz: İğne piercingleri sunan saygın bir dövmeci bulmak için kendi yolunuzdan çıkmak size zahmet verebilir..
 • Masraflı: Alışveriş merkezine gitmekten daha pahalı olabilir. Delicinin aldığı toplam maliyete bir bahşiş eklemelisiniz..

Delme Tabancaları İğnelerle Nasıl Karşılaştırılır: Maliyet, Güvenlik vb..?

 Piercing GunPiercing Needle

hangisi daha ucuz?

silahlar genellikle daha ucuzdur

<–

hangisi daha uygun?

o'silah kullanan yerleri bulmak daha kolay

<–

hangisi daha sessiz?

–>

iğneler silahlardan çok daha sessizdir

hangisi daha temiz?

–>

iğneler silahlardan çok daha temizdir

Hangisi daha az acıtır?

–>

genel olarak, iğneler silahlardan daha az acıtır

hangisi daha doğru?

–>

iğneler silahlardan daha hassastır

Hangisi daha kolay/daha hızlı iyileşir?

–>

iğne piercinglerinin iyileşme komplikasyonları olma olasılığı daha düşüktür

Lob olmayan piercingler için hangisi daha iyidir?

–>

iğneler çoğu vücut piercingi için daha iyidir

Sıkça Sorulan Sorular

Burnunuzu delmek için delici bir tabanca kullanabilir misiniz??

Delici tabancalar, burunları delmek için tasarlanmamıştır. İğneler yalnızca çok daha güvenli olmakla kalmaz, aynı zamanda'ayrıca daha temiz, daha doğru ve daha az acı verici.

Göbek, septum, dudaklar, dil, meme başı, cinsel organlar, yüz ve yumuşak vücut kısımlarındaki diğer dermal piercinglerde delici bir tabanca kullanabilir misiniz??

Bir lob dışında herhangi bir şeyi delmek için asla silah kullanmamanız için birçok neden vardır (ve birçok neden'birini lobda da kullanmayın): güvenlik, temizlik, doğruluk, ağrı, enfeksiyon/komplikasyon… liste uzayıp gidiyor ve boyutu da içeriyor. Delme tabancaları neredeyse her zaman 20 ila 18 gauge tel kullanır, çünkü çoğu standart saplamalar – ve çoğu Fransız kanca küpesi – 20 gauge’dir, ancak diğer siteler başka boyutlar gerektirir. Örneğin, dudaklar ve göbek piercingleri, standart çıtçıtlardan çok daha uzun uzunluklarda 14 gauge mücevher gerektirir. Yani silahla dudağı veya göbeği delmeyi başarmış olsanız bile,'Hemen çıkarıp daha uzun, daha kalın takılarla değiştirmelisiniz. Başka bir deyişle, sen'çok büyük bir direği hemen çok küçük bir deliğe sokmak zorundayım. Ah. O noktada gerçekten daha fazla acı istiyor musun? İş için doğru boyuttaki iğneyi kullanmak çok daha kolay (daha güvenli, daha akıllı, daha temiz).

Kıkırdak piercinglerinde (kale, helis, tragus, deniz kabuğu, endüstriyel vb.)?

Hayır sadece hayır. Bir delici tabancanın kör kuvveti kıkırdağınızı yırtabilir veya parçalayabilir. Aslında, kıkırdak üzerinde delici bir tabanca kullanmak birçok yerde yasaklandı. (Daha fazla bilgi için Kulak ve Burun Kıkırdak Piercing: Ağrı ve Bakım bölümünü okuyun.)

İyileşme süresi her yöntem için farklı mıdır (silah-iğne)?

sığınak var'Bu konuyla ilgili anekdotsal kanıtları doğrulamak için yapılmış herhangi bir saygın çalışma olmamıştır. Bununla birlikte, çoğu uzman, iğnelerin daha temiz ve daha doğru olması nedeniyle, bu piercinglerin enfeksiyon veya komplikasyon olmadan daha hızlı iyileşme olasılığının daha yüksek olduğunu söylüyor. İyileşme süreleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Piercingimin İyileşmesi Ne Kadar Sürer başlıklı makaleyi okuyun.?

Delici iğne yerine dikiş iğnesi kullanabilir miyim?

Sadece yapılabildiği için değil'yapman gerektiği anlamına gelmez. Buraya'neden:

 • Uygun, profesyonel delici iğneler her zaman oyuktur, bu nedenle mücevherin ihtiyaç duyduğu odayı oluştururlar. Cildi yırtıp bir kenara itmek yerine küçük bir cilt tıkacı çıkarırlar..
 • Piercing iğneleri, belirli piercing türleri için özelleştirilmiş çeşitli boyutlarda gelir ve önceden paketlenmiş ve tamamen sterilize edilmiştir..
 • O eski dikiş iğnesinin neyden yapıldığını bilmiyor olabilirsiniz, ancak profesyonel bir delici iğnenin yüksek kaliteli cerrahi paslanmaz çelikten yapıldığından emin olabilirsiniz..

Piercing Bebekler ve Çocuklar

 • Sen'Çocukların kulaklarını iğne ile deldirdiklerinde, iğne hızlı ve ağrısız olduğu için silahla deldirdiklerinde olduğu kadar tepki göstermediklerini görecekler.'yüksek, ürkütücü bir gürültü yok.
 • Çünkü alışveriş merkezi'Piercing iğneleri kullanma lisansınız olmayacak, reşit olmayanları delecek en yakın dövme stüdyosuna gitmek istiyorsunuz. Sadece önce arayın, çünkü tüm eyaletler reşit olmayanların ebeveyn izniyle bile delinmesine izin vermez. Bu eyaletlerden birinde yaşıyorsanız, piercingi yapabileceği için doktorunuzla iletişime geçebilirsiniz (evet, bazı doktorlar bebeklerde, küçük çocuklarda ve hatta yetişkinlerde kulak piercingi yapacaktır).
 • Doktorunuz kazanırsa'yapma ve eğer yapabilirse'birini tavsiye etme, sen'Reşit olmayanları ebeveyn izniyle delmenin yasal olduğu bir alana gitmeniz veya çocuğun yaşına gelene kadar beklemeniz gerekir..
 • Kazanan bir eyalette yaşıyorsanız'Reşit olmayanları ebeveyn izniyle delmeyin, yine de yapmadığınızı düşünüyorsanız alışveriş merkezine gidebilirsiniz.'Başka seçeneğiniz yok, ancak yine de delici silahlarla yukarıdaki tüm sorunları riske atmanız gerekiyor..

Hızlı Bakım İpuçları

Nasıl deldiğiniz önemli değil – iğne veya tabanca – sonrası bakım son derece önemlidir. Uygun bakım sonrası basittir.

 • giymek'piercingle oynama.
 • giymek'takılarla uğraşma.
 • Deliciyi temizlemek için tuzlu su solüsyonu veya çok seyreltilmiş deniz tuzu solüsyonu kullanın (6 ons su için 1 çay kaşığı deniz tuzu).
 • Herhangi bir lenf veya kabuklanma almayın; temizlik sırasında çıkacaklar.
 • Piercingi ilk birkaç hafta günde iki kez temizleyin ve ardından tamamen iyileşene kadar günde bir kez ıslatılmış bir pamuklu çubukla temizleyin ve herhangi bir lenfi silmek için her iki solüsyona batırılmış bir Q ucu kullanın..

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

Yorumlar

Andrea 11 Mayıs 2020’de:

ben'Dürüst olmak gerekirse şu anda bir kafa karışıklığı ve tartışma halindeyim. 3. lob piercingimi yaptırmak istiyorum ve ben'iğneyle mi tabancayla mı yapılması gerektiği tartışıldı. 9 yaşımdayken 2. lobumu iğneyle deldirdiğimi çok büyük bir acı hissettiğimi hatırlıyorum.'Daha bebek olduğum için kulaklarımı silahla deldirdiğimi hatırlayamıyorum. Herkes bana silah piercinginin ne kadar acısız olduğunu söylüyor ve ben'Bu noktada ne yapacağımdan emin değilim. Birisi lütfen bana yardım edebilir mi??

Fiona 10 Mart 2020’de:

Hiç kulağımı deldirmedim ama çok yakında olacağım. Biraz korkuyorum çünkü iğneyi sevmiyorum ama kulağımın silahla enfekte olmasını istemiyorum. Piercingden önce ve sonra ibuprofen almam sorun olur mu? Ayrıca dövme değil de piercing için özel bir yer bulabilsem keşke çünkü kabataslak bir yere gitmek istemiyorum

defne 05 Mart 2020’de:

ikinci kulağımı takmak için girmeyi planlıyorum ama yapmıyorum'Tabanca mı iğne mi kullanmalıyım bilmiyorum. 8 yıl önce silahımı yaptırdığımda ne kadar acıttığını hatırlıyorum ve gerçekten çok kötü bir deneyimdi, şimdi ne yapmalıyım??

Darcey Freeman 03 Ekim 2019’da:

Bu palyi g oldu

sözlük 28 Temmuz 2019’da:

kulaklarımı deldirdiğimde bunu yapan bayan delici silahın su şişesini paylaşan yabancılar gibi olduğunu ve insanların ineklerini etiketlemesinden kaynaklandığını söyledi.

Julia 12 Haziran 2019’da:

Bir kulağımda 3 piercing var. Ve ayrıca bir kıkırdak, hepsini delici bir tabanca ile yaptırdım ve herhangi bir sorun veya enfeksiyon yaşamadım. Ben de burnumu deldirmek üzereyim. Şu anda 7 piercingim var ve hiçbirinde komplikasyon olmadı. Kıkırdağım şaşırtıcı bir şekilde acıtmadı, hissetmedim bile.

Alaska Clark 11 Eylül 2018’de:

İlklerimi ve saniyelerimi bir silahla yaptım….. enfeksiyon yok. Kıkırdağımı almak için!

Julie 09 Eylül 2018’de:

ben'Hiçbir ağrı ve enfeksiyon olmayan tüm deliklerime (her kulakta 3) silahla kulaklarımı deldirdim. Bu makale görüşlerle dolu. Esas olarak kim olduğunuza ve cildinizin/vücudunuzun olaylara nasıl tepki verdiğine bağlıdır. Silahlar çok temiz. Kız kardeşimin ve arkadaşımın burnunu deldirdiği dövmeci bunu iğneyle yaptı ve ikisi de enfeksiyon kaptı. bilmiyorum'Sadece onu delen kişi mi yoksa iğneler gerçekten temiz mi bilmiyorum. her şey gerçekten nereye gittiğine ve onları kimin deldiğine bağlı.

Anne 18 Ağustos 2018’de:

18 aylıkken silahla kulaklarımı deldirdim ve hiç enfeksiyon kapmadı ya da kapanmadı. Şimdi 2. lob piercingimi yaptırmak için Claire’s’e gitmeyi planlıyorum..

Lisa ann 16 Temmuz 2018’de:

Silahla iki kez burnumu deldirdim. Biraz acıdı ama burun halkası takmadığımda çok kolay kapanmıyor. Tekrar delinmeden giyip giyemeyeceğim gerçeğini seviyorum. Her biri 2 dolara paslanmaz çelik burun halkaları ve 13 dolara piercing aldım. silahı sev.

Rex 12 Temmuz 2018’de:

ben'nitelikli bir güzellik terapistiyim ve ben'Güzellik endüstrisindekilerin silah kullanarak delme konusunda nitelikli olmasını oldukça yaygın buldum. Hizmetimi genişletmek istiyorum ama iğne yöntemini kullanmayı öğrenmeyi tercih ediyorum, ancak iğnenin yanı sıra tabanca konusunda da nitelikli olmam gerektiği söyleniyor. Bu doğru mu?

oof 25 Şubat 2018’de:

dün akhufnaefhief silahla saniye ve KARTILAGE yaptırdım ne yapmalıyım? hiç bulaşmasını istemiyorum

Olivia 22 Aralık 2017’de:

Kulaklarımı birkaç kez silahla deldirdim – ilk olarak 3 yaşındayken, saniyeler 11’de ve iyileşme konusunda hiçbir zaman sorun yaşamadım. ben'Bebeğim konu iğne olunca burnumu deldirmek istiyorum ama yapma'Bir iğnenin gerçekten ne kadar acıtacağını bilmiyorum. Lütfen yardım et! 🙁

Annabel 23 Temmuz 2017’de:

Kulaklarımı bir silahla deldirdim ve iyileşmeleri sonsuza kadar sürdü ve bu süreçte ve delindiklerinde çok acı vericiydi. Onları çıkarmak ve tekrar yerleştirmek oldukça acı vericiydi, onları itip bükmek zorunda kaldım ve bazen onları tekrar deliyor olabilirdim. Onları sana söylenenden daha uzun süre içeride tuttum.'Onları genellikle 6 hafta tutmaları gerekiyordu ve ben onları 8 hafta boyunca tuttum. Bitirmelerine bir yıl bile kalmadan kapattılar. Bu yılın başlarında onları bir dövme salonunda iğneyle yaptırdım. ben'hiç sorun yaşamadım öyleydi'kadar sancılı bir süreçti ve'çok pahalı. Yaklaşık 2 hafta sonra iyileştiler ve onları çıkarıp başkaları ile sorunsuz bir şekilde değiştirebilirim ve ben'onlarla gerçekten mutluyum.

Kaila 15 Temmuz 2017’de:

Sadece burnumu silahla deldirdiğimi ve her şeyin yolunda gittiğini bilmeni istedim. Bu nedenle, bunu bir silahla yapmayı seçtiyseniz, büyük olasılıkla sizsiniz.'iyi olacağım.

Yasemin 13 Temmuz 2017’de:

Yakında Peers my Cartledge’e gideceğim

allison 01 Ağustos 2015’te:

Silah delen mağazalardan biri olan icing’de çalışıyorum, genellikle AVM’de bulunan bir mağaza. Kelebek sırtlarını şişlikten dolayı kullanmayı bıraktığımızı ve şimdi şişmeye izin veren sırtları kullandığımızı belirtmek isterim. Ayrıca, tabancaya kan veya herhangi bir vücut sıvısı temas etmez ve doğru delme sırasında bir el tabanca üzerinde, diğer el kulaktadır. Tabancayı tek elimle temizliyorum ki kulaktaki elim tabancaya değmesin. Ayrıca saplamalarımız kör değil. Çok keskindirler ve iğneye benzerler, böylece künt kuvvet travması olmaz. İğne ile delinmiş olan kıkırdak kemiği de parçalayabilir. Yorumumu bitirmek için, ayrıca eğitimli olduğumuzu ve kişisel olarak başkaları ve kendim aracılığıyla deneyimler yoluyla daha iyi öğrenebildiğimi belirtmek isterim. Örneğin, silahın işaretini kaybetmesinden endişeleniyorsanız,'ol. Küpeyi biraz dışarı çıkarıyoruz ve noktaya doğru bir şekilde vurduğumuzdan emin olmak için küpeyle noktaya dokunuyoruz. Ayrıca delme sırasında açı çok önemlidir, bu yüzden ellerimizi veya silahımızı değil bileğimizi büküyoruz. Kulaklarınızı veya çocuklarınızı nasıl deliyorsunuz?'s kulakları sizin tercihiniz ve iğneli piercinglere tamamen saygı duyuyorum ama aynı zamanda bu seçimi yaparken silah piercinginin 15 yıl önce nasıl olduğuyla değil, şimdi nasıl olduğuyla ilgili tüm güncel bilgilere sahip olmanız gerektiğini düşünüyorum..

Beckettbroo 05 Aralık 2014 tarihinde:

ilklerimi yıllar önce silahla yaptırdım, iyileşmeleri çok uzun sürdü ve sonra saniyelerimi 5 yıl sonra iğneyle, hiçbir yerde bu kadar sorunla karşılaşmadım ve sonra geçen yıl hepsini bitirdim çok uzun ve hepsi kapandı. Bana sorun çıkaran şeyin silah olduğu bağlantısını hiç kurmadım ama'd söyle'Onları bir silahla yeniden yaptırdığım için (ilk olarak Ocak’ta, saniyeler Ağustos’ta ve şimdi Aralık’ta) ve iyileşmeyecekleri için ağrıyorlar ve hala irin sızıyorlar,'iğrenç. Bir daha asla silahla piercing yaptırmayacağım.

lea 17 Ağustos 2014’te:

ben'silahla 7 kulağımı deldirdim ve burnum hiç sorun değil oğlum da oldu'2 yaşında silahla yapılan kulak küpe kullanımı eski moda bir fiyat saplaması değildi paslanmaz çelik ve çok kalaylıydı'ne ürktü ne de silah zaten yüksek sesle!! Yine de ablam burnunu iğneyle yaptırdı ve kötü bir enfeksiyon kaptı!! Ayrıca bazı dövme dükkanları, kulakları ve burunları delmek için tek kullanımlık tabancalar kullanır, bu nedenle size uzak olmanızı ve fiyatlandırma yöntemlerinin enfekte olabileceği veya yanlış gidebileceğini söyleyen doz, kimin yaptığına ve yaptıran kişiye bağlıdır, herkesin tepkisi farklıdır ve bazı insanlar hayır yeni piercingleri temiz tutmakta iyidir

Robyn J Williams 05 Mayıs 2013’te Kanada’dan:

Bilişim Teknoloji'hiç önyargılı değil. Konu vücudunuza delik açmak olduğunda, gerçekten eğitimsiz çalışanları ve steril olmayan ekipmanları olan bir alışveriş merkezinin harika bir fikir olduğunu mu düşünüyorsunuz??

çakılLeke 03 Mayıs 2013’te:

ben'benimkini bir silahla yaptım ve olmadı't enfekte veya herhangi bir şey. Çıkardığımda düzeldi. Yapan bayan benim kadar profesyoneldi.'Claire gibi bir yerde yaptırmadım's. Bu gerçekten taraflı bir makale.

Kirstyn 24 Şubat 2013’te:

Delici silahlar korkunç işkence aletleridir. Ameliyat çeliğindeki nikele karşı çok kötü bir alerjik reaksiyon gösterdiğim için enfekte olan ilk burun piercingim dışında, hepsi iğneli dört piercingim oldu (iki kulak, iki burnumda) ve hiçbirinde sorun yaşamadım. mücevher – ama bu'başka bir gün için bir hikaye.

mesele şu ki, şu şekilde düşünün: iğneler binlerce yıldır piercing için birkaç problemle milyonlarca insanda kullanılıyor

suomynona 20 Ocak 2012’de:

ben'kulaklarımı tabancayla ikişer kez deldirdim ve tamamen iyileşmesi yıllar aldı. Sorun üstüne sorun yaşadım, enfeksiyon üstüne enfeksiyon… Ve yaptırdığımda ağrının o kadar da kötü olmadığını hatırlıyorum ama sonrasında uzun süre yandı. Bugün her iki kulağına da iğne ile üçüncü kez deldirdim. Ne fark! Deldirirken daha çok canımı acıttı ama acı çok çabuk geçti ve bakınca sen'Bugün onları deldirdiğimi asla tahmin edemezdim. Kızarıklık yok, sadece güzelce delinmiş bir lob. Güvenlik adına seve seve daha fazla öder ve biraz daha incitirim.. ve akıl sağlığı, bu konuda.

balıksever 23 Aralık 2011:

benimkini daha dün silahla yaptım! ne yapmalıyım?

Whitney (yazar) 20 Ekim 2011’de Gürcistan’dan:

Şaşırtıcı bir şekilde, evet. Aslında bu sabah bebeğini kulaklarını deldirmek için alışveriş merkezine götürmek isteyen bir iş arkadaşımla konuştum..

Nicole 18 Ekim 2011’de:

Bu yazı beni güldürdü. İnsanlar artık bir alışveriş merkezinde kulaklarını deldiriyor mu??

katmart 06 Ekim 2011’de:

On iki yaşımdayken silahla kulaklarımı deldirdim, hiç problem yaşamadım. Yaklaşık 6 ay önce lisanslı bir mağazada iğneyle çocuklarımın kulaklarını yaptırdım ve tüm çocukların sorunları oldu. bence kulak yok't İğne ile yapıldığında çabuk iyileşir. Çocuklarımdan sadece biri küpeleri sorunsuz bir şekilde başarıyla aldı. Diğerlerinin hepsinde küpelerin arkası ile ilgili sorunlar vardı. Ben de iğne ile kıkırdağı yaptırdım, ağrı aynı diyebilirim ama tam iyileşmediği için çıkarmak zorunda kaldım. bence silah'bu günlerde güvenli değil, ancak iyileşmek kesinlikle daha kolay.

Li 03 Ekim 2011’de:

Bence birçok yazarın burada gözden kaçırdığı bir nokta (en azından kulak delme için), yeniden doldurulabilir kartuş kullanan eski stilin aksine, birçok yerde artık tek kullanımlık tabancalar kullanılıyor. ben'6 kez kulağımı deldirdim, burnumu tabancayla deldirdim ve hiç sorun yaşamadım. Şimdiye kadar sorun yaşadığım tek piercing, yerel dövme/piercing dükkanımda bir iğne ile yapılan göbeğimdi, göbeğimi delen aptal yanlış boyutta halter kullandığı için ciddi şekilde enfekte oldu..

Robyn J Williams 24 Ağustos 2011’de Kanada’dan:

İYİ bilgi koyduğunuz için çok teşekkür ederiz! Piercingler ve delici aletler hakkında o kadar çok yanlış bilgi var ki, iyi şeyleri gördüğüm için her zaman şükrediyorum.!

Kam 02 Ağustos 2011’de:

Bence ikisi de iyi ama bu yazı silahları gerçekten kötü göstermeye çalışıyor. İğneyi tercih ederdim ama silahlar hala'o kadar kötü değil mi'Hiç yüksek sesle ve bunun için iyi bir artı yoktu ve iğnenin bir sürü artıları ve küçük eksileri vardı. Herkesin vücudu farklıdır, bu yüzden ikisinin de aynı derecede iyi olduğunu söyleyebilirim, sadece kişinin hangi yöntemden daha çok zevk alacağına bağlı

Katie Morrow 19 Nisan 2011’de:

Benimkini sadece silahla yaptırdım. İlk deliğimi, ikinci deliğimi ve kulak kepçemi yaptırdım ve hiçbir zaman tek bir problem yaşamadım. Hiç enfeksiyon ya da çok ağrım olmadı. En iyi arkadaşım iki tutuşunu, üst kıkırdağını ve kulak kepçesini yaptırdı ve onun da hiç bir sorunu olmadı. Tabii ki biraz acıtıyor ama ikimizde de silahla ilgili bir enfeksiyon ya da önemli bir sorun olmadı..

Zoi 16 Nisan 2011’de:

Her iki lobda da silahla yapılan peircing yapmam gerekiyor ve bu SÜPER kötü acıttı. Ve bu hafta sonu sarmalımı yaptıracağım (bunu neden okudum) ve babam beni GERÇEKTEN süper sıhhi bir dövme salonunda iğne ile yaptırmam gerektiğine ikna etti. Bilene kadar onunla aynı fikirde değildim. Çok teşekkürler. İğne tabancadan daha mı az acı verici mi????

Ben mi 21 Mart 2011’de:

ben'ikisini de yaptım ve bu'Komik çünkü iğneyle yaptığım set bana diğer iki tabancadan daha fazla sorun çıkardı. ben'Çok kızgınım çünkü piercingi değiştirmeden önce önerilen süreden daha uzun süre açık bırakmış olmama ve neredeyse her zaman orada bir şey tutma eğiliminde olmama rağmen, iğne ile yapılan bir kulak hala kapalı. Ve olmadı'Enfekte olma ya da başka bir şey olmasın, şişlik hiç geçmedi ve onları dışarı çıkardıktan bir hafta sonra, bir yıl sonra kapandı.

jessica 28 Şubat 2011’de:

birkaç ay önce 14 yaşıma bastım ve enseme kelepçe ve iğneyle deldirdim'Bir tabancayla herhangi bir yüzey piercingi elde edebileceğini düşünmüyor musun? ?!

Jess 29 Ekim 2010’da:

12 yaşındayım ve loblarımı yaklaşık 5 kez silahla yaptırdım ve şimdi onları yaklaşık 2 yıldır yaptırıyorum ve onlar'yeniden iyi. Yarın tragusumu iğne ile deldirmeyi planlıyorum. KORKUYORUM !

Carol 27 Eylül 2010’da:

Kızım dün onunkini yaptırdı ve iğneli piercing’e gittik. O'Daha 13 yaşındaydı ve onu dövme salonuna götürmek tuhaftı. Oradaki adam her şeyi hemen hemen burada yaptıkları gibi açıkladı. Acıttığını söyledi ama benimkini silahla yaptırdım ve bu olmaz.'Ben de gerçekten iyi hissetmiyorum. Küçücük kulak memeleri var ve korktum'd silahla dengesiz olmak.

Annem silahla ikinci bir dizi delik açmıştı ve kadın dedi ki: "ayy" ikincisini yaptığında. Birçok enfeksiyon ve doktor ziyaretinden sonra pes etti ve dört deliğin de kapanmasına izin verdi. Ne ayıp, çünkü çok güzel küpeleri vardı….

Eğer her şeyi tekrar yapacak olsaydım, ben'iğneye git. İlk ikisi düzensizdi ve bayan bunun nedeninin'Lobunuzun çoğunu kaplayan tabanca ile bu kadar hassas olmayın.

Sarah 09 Ağustos 2010’da:

Teşekkürler! Sanırım yine iğneyle alacağım….'sadece korkumu emeceğim çünkü ben'korkuların yerine güvenliği koymayı tercih ederim haha! Çok teşekkürler! :NS

Whitney (yazar) 09 Ağustos 2010’da Gürcistan’dan:

İğne komplikasyonları azaltmaya yardımcı olacaktır. Silahlar herhangi bir piercing yaptırmak için korkunç. sen de yapmazsın'piercing iyileşene kadar takı değiştirmek istemiyorum.

Sarah 08 Ağustos 2010’da:

Tekrar merhaba! Birisi lütfen önümüzdeki yaz kulaklarımı nasıl deldireceğime karar vermeme yardım edebilir mi? Pweeeeeeee? TEŞEKKÜRLER!

Sarah 07 Ağustos 2010’da:

Yaklaşık altı hafta önce kulaklarımı deldirdim ve silahla yaptırdım. Tamamen iyiydi çünkü hareketsiz kaldım ve sadece gözlerimi kapattım. ben'Ben de iğneden korktuğum için Claire’e gitmeye karar verdim.'s. Onları dün değiştirdim ama bu sabah tekrar takmaya çalıştığımda (büyük oldukları ve yastığa takılıp daha çok rahatsız edecekleri için çıkarmıştım) tutuşu zaten iyileşiyordu! Onları içeri sokmaya çalışmak son derece acı vericiydi ve sol kulağım neredeyse TAMAMEN iyileşmişti! Bugün çok ağladım ve şimdi ben'İyileşmelerine izin veriyorum ve gelecek yaz tekrar deldiriyorum….. :('karar ver! Birisi iğne korkumu yenmem için bana yardım edebilir mi? Haha teşekkürler!

Emily 02 Haziran 2010’da:

Bu faydalı oldu, iki kez daha kulağımı deldirdim, ilkinde sol küpem çıktı, ikincisinde enfeksiyon kaptı, kulağıma büyüdü ve ameliyatla aldırmak zorunda kaldım. Onları tekrar deldirmeyi ve bir profesyonelden iğne kullanmayı planlıyorum. Delicilerin ne kadar sağlıksız olduğunu bilmiyordum, neyse ki iğneleri var.

dizeldodge09 16 Aralık 2009’da Teksas’tan:

Bence alışveriş merkezlerinde veya herhangi bir yerde pek çok insan piercing bile yapmamalı. Silahı temizleyip temizlemediklerini veya oradaki süreçte sıhhi olup olmadığını asla bilemezsiniz. Küçükken hatırlıyorum, ben ve arkadaşım alışveriş merkezindeki bir dükkandan çıtçıt almaya gittik ve tezgahtar eldivensiz ve temizlik arasında ikimize de aynı silahı kullandı. bunu yapmayan çok insan var'Umurumda değil ama yaptıkları şey, güvenli olmayan çapraz kontaminasyon şansı vermek. Bence bu küçük dükkanlarda piercing yaptıracak kişinin kan yoluyla bulaşan patojen ve çapraz bulaşma kursu sertifikası alması gerekiyor..

Whitney (yazar) 11 Aralık 2009’da Gürcistan’dan:

Bu senin kararın, ama her insan farklı şekilde iyileşir. Çünkü onlar'iyileşmedin, sen yapmalısın't saplamaları çıkarmayın. Genellikle, bu antiseptik'en iyisi. Piercingleri iyileştirirken salin kullanın.

Elvia 10 Aralık 2009’da:

Sorun şu ki, şimdiye kadar iyileşmeleri gerektiğini düşündüm, çok temiz bir insanım, küpeye dokunmadan önce ellerimdi, yok'Küpelerle oynamadım ve onları sadece kulaklarımı deldirdiğimde verilen antiseptikle temizledim, düne kadar kulak memem hiç kanamadı, ta ki delikten bir pamukla antiseptik dökmek için çivileri çıkardığım zamana kadar. aynısını sol kulağımda yaptı ve hiçbir şey ters gitmedi sanırım sağ kulak memem gerilemiş olmalı 🙁

Whitney (yazar) 10 Aralık 2009’da Gürcistan’dan:

yapardım'Onları iyileştirebilirsen çivileri çıkarmayın. Sadece daha uzun sürebilir. Kulaklarınızı iyileştirirken ne gibi sorunlar yaşıyorsunuz? nasıl temizlik yapıyorsun?

Elvia 10 Aralık 2009’da:

OMG silah hakkında hiçbir fikrim yoktu! Keşke kulaklarımı hiç delmeseydim! acı dayanılmaz ve yapabilirim'Bunu kendime yaptığıma inan!'Kulaklarımın iyileşmiş olması gerektiğini söyledikleri zamanı çoktan geçti ve onlar'hala gitmek iyi değil! Sanırım onları deldirdikten 8 hafta sonra vazgeçip onları çıkaracağım :('kimseye silah kullanmasını tavsiye etmem!

Merhaba Merhaba, 13 Kasım 2009’da Londra, Birleşik Krallık’tan:

Yazdığınız için teşekkür ederim ve bununla ilgili her şeyi okumak ilginçti. bilmiyorum'birini ya da diğerini yapacağımı sanmıyorum.

Whitney (yazar) 12 Kasım 2009’da Gürcistan’dan:

Beklenti bir şeydir, ancak travma ve güvenlik başka bir şeydir.

lynnechandler 12 Kasım 2009’da:

ben'aslında ikisini de yapmıştım ve yok't İğne yerine tabancayı aldığınızda o kadar beklenti.