ben'dört yılı aşkın bir süredir çevrimiçi yazarlık yapıyorum. Makalelerim genellikle piercinglere ve piercinglere nasıl hazırlanılacağına odaklanır..

sarmal-ileri-sarmal delici bakım nasıl yapılır

Bu makalede sarmal ve ileri sarmal kulak delme işlemleri anlatılmaktadır. Bir sarmal delme, en yaygın olarak "üst kulak" delici veya "kulak kıkırdağı," ve ileri sarmal, kulağı ve şakağı birbirine bağlayan sarmalın en önündeki küçük deri parçasıdır. İleri sarmal aynı zamanda bir kıkırdak delicidir—bunun resimlerini aşağıda görebilirsiniz..

Bu yazıda ben'tartışacağım:

 • Bu tür piercingler hakkında sık sorulan sorular
 • Kulağınızı deldirdiğinizde ne beklenir
 • Daha sonra piercingin bakımı nasıl yapılır?
 • Enfekte bir kulağın tehlike belirtileri
 • Kıkırdak piercingleri hakkında yaygın efsaneler

NS

NS "sarmal gövde" ileri sarmalın diğer adıdır. Bunlar, aynı bölgedeki birçok kulak delme türünden bazılarıdır..

Piercinginizi Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

İşte insanların yeni bir piercing yaptırmadan önce sahip oldukları en yaygın sorulardan bazıları..

ne kadar acı verici?

ben'hem sarmalımı hem de ileri sarmalımı deldirdim. ben'd Helis delme işlemini 1-10 arasında değişen bir ağrı skalasında 2 olarak değerlendirin ve 10 en acı vericidir. İleri sarmalı 7’ydi. Bunun nedeni sarmalın daha az hassas, delinmesi daha kolay ve çok basitken ileri sarmalın elde edilmesi zor, beceriksiz ve çok daha hassas olmasıdır. Ancak rahatsızlık çok uzun sürmez..

Piercingimi Nerede Yaptırabilirim??

Hemen hemen her piercing stüdyosunda standart veya ileri sarmal yaptırabilirsiniz. Uzun süredir piyasada olan, kaliteli ve profesyonel delicilere sahip, tam devlet lisansı taşıyan ve iyi değerlendirmeleri olan birini seçmelisiniz. Size hitap eden bir yer bulana kadar etrafta alışveriş yapmalı ve istediğiniz kadar soru sormalısınız..

ÖNEMLİ: Seçiminizi fiyata göre yapmayın. Bazı yerler daha fazla, bazıları daha az ücret alır, ancak zamanın %99,9’u daha fazla ücret alan yer size daha iyi hizmet ve daha iyi bir delme sağlayacaktır. Ayrıca daha yüksek dereceli ekipman kullanırlar. giymek't fiyatta eksik. Sağlığınız buna değer.

Bunlardan Birini veya Her İkisini Almak İçin Kaç Yaşında Olmanız Gerekiyor??

Bu tamamen stüdyoya bağlı. Birleşik Krallık’taki çoğu yerde, 16 yaşından küçükseniz ebeveyn izniyle 12-14 yaşları arasında bir sarmal delebilir. Onay, sabit hat aramasıyla veya kişinin sizinle birlikte gelmesiyle sağlanabilir..

Reşit olmadığınızdan şüphelenirlerse veya onlara yanlış bilgi verirlerse, delmeyi reddedeceklerdir. Bilişim Teknoloji'önceden telefon etmek ve nerede olursanız olun kontrol etmek iyi bir fikirdir.'tekrar gitmeyi planlıyorum.

Nasıl Delirirler?

Kıkırdak piercingleri sadece iğne ile yapılmalıdır. ASLA silahla yapılmamalıdır. Bir yerde kıkırdak (burun veya başka bir yer dahil) silahla deliniyorsa, bu sadece yasa dışı değil, potansiyel olarak tehlikeli olduğu için rapor edilmelidir..

Silah, otoklav altında yepyeni bir iğnenin yanı sıra sterilize edilemez ve bir tabanca, kıkırdağınızı parçalayabileceğinden kulağa kalıcı hasar verebilir, kulağın çökmesine veya deforme olmasına neden olabilir..

İyi bir piercing stüdyosu kulağınızı bir iğne ve küçük bir tüple delecektir. İleri sarmal için, önce alanı kenetleyecekler, iğneyi kaydıracaklar ve mücevheri boru dişinin içine sokacaklar, kaydıracaklar ve bilyeyi sıkıca vidalayacaklar.'t düşmek. Delici, kulağınızdaki noktayı işaretlemeli ve sizi delmeden önce pozisyonu kontrol etmenize izin vermelidir..

Hangi Mücevheri Kullanacaklar?

Standart bir sarmal delme için delici, kulak memelerini delmek için yaygın olarak kullanılana çok benzer bir saplama kullanacaktır. En az reaktif metal olduğu için neredeyse her zaman titanyum olacaktır (ancak bazıları cerrahi çelik kullanabilir). Mücevherat ayrıca düşmesini önlemek için üzerinde çok sıkı bir arkaya sahip olacaktır..

Bazı yerler ayrıca bir yüzükle delebilir. Ancak, bunun sorunlara ve rahatsızlığa neden olması daha olasıdır. Ayrıca ekstra maliyeti olabilir.

İleri sarmal, 1,2 mm’lik kavisli bir halter (diğer bir deyişle kaş çubuğu) veya 1,2 mm’lik bir labret saplama ile delinecektir. Her ikisi de iyi bir seçenektir ve her iki piercing için de hangi takıyı beğeneceğinizi seçebileceksiniz..

aşağıda, ben'Bakım sonrası, delme sırasında neler beklenmesi gerektiği, komplikasyonlar ve yapılacaklar hakkında konuşacağız.'s ve don'yeni piercingin ts.

Kalpleri olan çift sarmal.

Kalpleri olan çift sarmal.

Piercing Sırasında Ne Beklemeliyim??

Tam lisanslı bir stüdyoda güler yüzlü, profesyonel hizmet ve steril bir ortamdan başka bir şey beklememelisiniz. Kendinizi daha rahat hissettirecekse, herhangi bir şeyin kanıtını görmeyi isteyebilirsiniz. Hatta isterseniz ekipmanı ve aletlerini kullanmadan önce nasıl temizlediklerini görmeyi isteyebilirsiniz.'d gibi.

Onay formunuzu imzaladıktan ve mücevherlerinizi seçtikten sonra, delicinin kurması için küçük bir bölmeye veya özel odaya götürüleceksiniz. Temiz eldivenler giyecekler, mücevherleri sterilize edecekler ve zaten steril olan ekipmanı çıkaracaklar. Genellikle alkollü bir bezle piercingin etrafındaki alanı temizlerler. Onlar sizin için noktayı işaretlerken oturmanız istenecek ve pozisyonu kontrol etmenize izin verilecektir..

Çoğu delici, siz izin verene kadar sizi delmez, çünkü ne kadar rahat olursanız, o kadar az acı verir. Bazıları, kendinizi daha rahat hissediyorsanız, işlem sırasında uzanmanıza izin verebilir. İlaç kullanıyorsanız, hastaysanız veya bayılma veya baş dönmesine yatkınsanız, lütfen delicinize herhangi bir alerjiyi bildirin. Her adımda sizinle konuşacaklar ve sizi mümkün olduğunca nazikçe ve hızlı bir şekilde deleceklerdir..

Delme işlemi tamamlandıktan sonra, bakım sonrası sizinle konuşacaklar, iyi olduğunuzdan emin olacaklar ve ayrılmadan önce yeni piercinginizi aynada kontrol etmenize izin verecekler. Birçoğu, normal bir mağazada satın alabileceğiniz her şeyden çok daha iyi olan özel bir bakım sonrası çözümü satıyor ve genellikle piercing ile birlikte ücretsiz geliyor.

Video: Üçlü İleri Helis Delme

Helix Piercing Sonrası Bakım

bir kez sen'piercingini yaptırdım'ona uygun şekilde bakmak önemlidir.

Deliciye kesinlikle dokunmayın ve başka birinin de dokunmasına izin vermeyin. Özellikle yıkanmamış ellerle bir piercinge dokunmak onu kontamine edebilir ve bu da enfeksiyona veya başka sorunlara neden olabilir. Yeni bir deliciye dokunmanız gerekiyorsa, ellerinizi iki dakika boyunca ılık su ve sabunla iyice yıkadığınızdan emin olun ve dokunmadan önce ellerinizin başka bir şeye temas etmesine izin vermeyin..

Piercingin Temizlenmesi

Taze yarayı deldikten birkaç saat sonra, gece yatmadan önce temizlemelisiniz. Size verdikleri delici sıvıyı kullanın ve başka bir kişi tarafından kullanılan herhangi bir krem, peroksit veya başka bir şey kullanmayın. Kremler, bakterilerin birikmesine ve deliği tıkamasına neden olarak enfeksiyona neden olabilir. Peroksit çoğu piercing için çok güçlüdür ve iyileşme sürecini uzatabilir, çok fazla ağrıya, şişmeye ve hatta cildin kabarmasına neden olabilir..

Çoğu stüdyoda veya çevrimiçi olarak özel bir temizleyici satın alabilirsiniz. Birçoğu çay ağacı yağı ile salin içerir. Piercingi günde bir veya iki kez temizleyin ve mümkün olduğunca rahat bırakın..

Mücevheri Değiştirmek

İdeal olarak, piercing yaptırdıktan sonra en az sekiz hafta boyunca takılarınızı değiştirmemelisiniz çünkü bu açık bir yaradır ve düzgün bir şekilde iyileşmesi için bir şansa ihtiyacı vardır. Yeni küpelerin arka kısımları çok sert olabilir ve onları çıkarmak yeni bir piercing için çok fazla stres yaratabilir..

Kıkırdak piercinglerinin tamamen iyileşmesi iki yıl veya daha fazla zaman alır, ancak çoğu iki ila dört ay sonra değiştirilmeye hazırdır. Ne kadar uzun bırakırsan o kadar iyi olur. Deldiricinizden tavsiyelerini almalısınız ve hatta sizin için bir piercingi değiştirip değiştiremeyeceklerini veya piercingin değiştirilmeye hazır olup olmadığını görmek için geri dönebilirsiniz. Bazı piercingler çıkarıldıktan sonra saniyeler içinde kapanabilir ve sırtın çok güvenli olduğundan emin olmak her zaman iyi bir fikirdir..

İleri sarmal delme örneği.

İleri sarmal delme örneği.

Yeni Bir Piercing Aldıktan Sonra Normal Olan Nedir??

Şişme

Yeni piercinginiz bir yaradır ve şiddetlenmesi nedeniyle şişecektir. Bu çok normal olduğundan, deliciniz uygun şişmeyi sağlamak için daha uzun bir çubuk veya daha büyük bir halka kullanacaktır..

Kırmızılık

Bir piercing yapıldıktan sonra birkaç saat boyunca az miktarda kızarıklık olabilir. İkinci gün kendi kendine geçmeli.

Rahatsızlık

Özellikle kıkırdak delme ile rahatsızlık, ağrı ve hassasiyet olacaktır. O tarafta gülümsemeyi veya uyumayı acı verici bulabilirsiniz. Bu ilk birkaç gün için normaldir. Kıkırdağınız çok hassas bir bölgedir ve kulak memesi delmesinden daha fazla rahatsızlığa neden olur..

Duygu "Bitkin"

Çoğu piercingden sonra bu çok yaygın bir duygudur. Bunun nedeni, vücudunuzun delici yabancı bir nesne olarak görmesi ve onunla savaşmak için birliklerini (bağışıklık sistemi) göndermesidir. giymek'Endişelenme, piercingin sağlam kalacak ve vücudunun etrafı iyileşecek. Yaygın semptomlar yorgunluk, bitkinlik hissi, biraz sıcaklık hissi, boğaz ağrısı veya şişmiş bezlerdir..

Kaşıntı

İyileşme sürecinde az miktarda kaşıntı normaldir..

sarmal-ileri-sarmal delici bakım nasıl yapılır

Yeni Piercinginizde Bir Sorun Olduğunu İşaretler

 • Kötüleşen şişlik: Yeni delmenizin üçüncü veya dördüncü gününden sonra uzun çubuk gömülürse veya şişlik artarsa, bir şeyler yanlış olabilir..
 • Kırmızılık: Piercing takılmadan, ovalanmadan veya yeni delinmeden herhangi bir kızarıklık normal değildir..
 • Sıcaklık: Piercing çevresindeki ciltte sıcaklık artıyorsa, rahatsız oluyorsa veya şişlik ve kızarıklık eşlik ediyorsa, bu alerjik reaksiyon veya erken enfeksiyon belirtisi olabilir..
 • Koyu kahverengi, yeşil veya koyu sarı irin: Bir piercingden sızan beyaz veya çok soluk sarı bir irin olması normal olsa da, bu kötü bir enfeksiyonun işareti olduğundan, özellikle kahverengi olmak üzere daha koyu renkte herhangi bir şeyin olması normal değildir..
 • Kötü bir koku: Kulak piercinginizin kokusunu çıkarmadan alıyorsanız, bu normal bir semptom değildir..
 • Ateş, yüksek sıcaklık, titreme, mide bulantısı, kusma, yorgunluk veya grip belirtileri: Bunlar ciddi bir enfeksiyon belirtisi olabilir ve bir doktora görünmeli veya hastaneye gitmelisiniz..
 • "Taşıma," veya delme normal bir konumdan başka bir yere geçtiğinde: Bu, piercingin iz bırakabileceği, reddedilebileceği veya küçük bir miktardan tamamen farklı bir noktaya hareket edebileceği yerdir. Hala normal şekilde iyileşebilir ama bir delici kontrol ettirmelisiniz.
 • Şiddetli kaşıntı: Piercinginiz aşırı veya çok kötü kaşınıyorsa, bu kullanılan metale veya temizleme solüsyonuna alerjinin bir işareti olabilir. delicinizle konuşun.
 • Kanama: Bazı kişilerde piercing sonrası az miktarda kan görülmesi normaldir, ancak piercinginiz herhangi bir şeye takılmadan kanıyorsa veya'çok kanıyor, delicinizle konuşmalısınız.
 • Cilt siyaha döner: Bazı piercinglerde bu morluk belirtisi olsa da kulaklardaki piercingler farklıdır. Kulaklarda bu, özellikle cerrahi çelik veya nikel içeren herhangi bir şey ile metal alerjisinin yaygın bir belirtisi olabilir..
 • Bölgenin çevresinde kabarma, pullanma veya kızarıklık: Bu genellikle alerji veya peroksit kullanımının bir belirtisidir..

Lütfen yukarıdaki semptomların çoğunun alerji, enfeksiyon veya temizlikle ilgili sorunları işaret edebileceğini unutmayın. Piercingi fazla temizlemek sağlıklı olmadığı gibi hijyenik olmamak da sağlıklı değildir. Yap hakkında daha fazla bilgi görün's ve don'aşağıda yeni bir piercing ts.

Herhangi bir endişeniz varsa, hemen bir delici ile konuşmalısınız..

Piercinginiz enfeksiyon kaparsa, delik kapanabileceği ve enfeksiyonu vücudunuza hapsedebileceği için onu ÇIKARMAYIN..

sarmal-ileri-sarmal delici bakım nasıl yapılır

Yap've Don'Yeni Piercinginizin ts

Yapmak:

 • Piercinginizi yaptırdıktan sonra iki ila üç hafta boyunca her gün temizleyin, çünkü bu birincil iyileşme aşamasıdır..
 • Delicinin etrafındaki alanı temiz ve havasız tutun. Hava, iyileşme süresinde bir fark yaratmaya yardımcı olabilir. Saçın dolaşmasına izin vermeyin ve uzun saçları banyonun kenarından baş aşağı yıkamaya çalışın, çünkü bu tahriş veya takılmaları önlemeye yardımcı olabilir..
 • Bir şeylerin yanlış olabileceğini düşünüyorsanız, delicinize danışın..
 • Kendi sağlığınız ve güvenliğiniz için iyi, saygın bir stüdyo bulun ve herhangi bir şeyi delmeden önce bol bol araştırma yapın..
 • Doğru bakım sonrası çözümü satın alın.
 • Delicinizin tavsiyelerini veya bakım sonrası sayfanızı dinleyin.

giymek'T:

 • Yeni bir piercingi suya batırın, yüzmeye gidin veya herhangi bir kişisel sıvı eşyanızı paylaşın örn. temizleme solüsyonu veya havlular. Bu ciddi enfeksiyona neden olabilir ve piercinge zarar verebilir. Piercinginiz doğrudan kan dolaşımınızla bağlantılı açık bir yaradır..
 • Yeni piercinginize dokunun veya başkalarının dokunmasına izin verin.
 • Yeni bir piercingi çizin, ovalayın, ıslatın, tuzlayın, alın, oynayın veya yeni bir piercingi çıkarın çünkü bu çok fazla rahatsızlığa ve soruna neden olabilir.
 • Ağrıya ve hatta aşırı şişmeye neden olacağından, doğrudan güneş ışığına veya dondurucu soğuk havaya yeni bir delme işlemi yapın..
 • Profesyonel tavsiyeyi dikkate almayın.
 • Taze bir piercing üzerinde herhangi bir peroksit, ağartıcı veya krem ​​​​kullanın.
 • Bir arkadaşınızın veya birinin sizi evde veya evinde delmesine izin verin "stüdyo," ekipman steril olarak etiketlenmiş olsa bile. Şanslar, uygun şekilde sterilize edilmek yerine yalnızca alkolle yıkanmış veya kaynatılmıştır. Özellikle posta yoluyla geldiyse, gerçekten steril olup olmadığından asla emin olamazsınız. Bir şey önceden temizlenmiş olsa bile, hiçbir yer profesyonel, lisanslı bir stüdyo kadar temiz olamaz..

Mit ve Gerçek

 • Efsane 1: Piercing kulaklarınıza zarar verebilir.

Hakikat: Doğru yapılan piercingler kulaklarınıza zarar vermez ve zarar vermez. Bazı insanların piercinglere karşı olumsuz reaksiyonları vardır, ancak genel olarak, kulak piercinglerinde göç veya reddedilme çok nadirdir ve çoğu, mücevherleri kaybetmeden yine de çok iyi sonuçlara sahip olabilir..

 • Efsane #2: Tüm piercingler enfekte olur.

Hakikat: Tüm piercingler enfekte olabilir, ancak piercing düzgün yapılır ve doğru bakım yapılırsa enfekte olmaz.

 • Efsane #3: Enfeksiyon kaparsanız piercingi çıkarmalısınız..

Hakikat: Bir enfeksiyonunuz varsa, piercingi çıkarmak yapabileceğiniz en kötü şeydir, çünkü bu enfeksiyonu vücudunuza hapsederek potansiyel olarak kan zehirlenmesine neden olur..

 • Efsane #4: Piercing yaptırdıktan sonra yüzmeye gidebilir veya sıcak bir banyo yapabilirsiniz..

Hakikat: Klor ve sudaki pislik ciddi bir sağlık riskine neden olabileceğinden, bir piercing tamamen iyileşene kadar yüzmeye GİRMEYİN. Piercing suya batırılmamışsa sıcak bir banyo iyidir..

 • Efsane #5: Sarmalı silahla delmek sorun değil.

Hakikat: Helezonun tabanca ile delinmesi kulakta ciddi ve kalıcı hasara neden olabilir. Ayrıca yasa dışı.

 • Efsane #6: Kıkırdak piercingini yaptırdıktan bir ay sonra değiştirmek sorun değil.

Hakikat: Bazı insanlar bir ay sonra piercingi değiştirmekte sorun olmasa da, genellikle'Enfeksiyonu, hızlı kapanmayı, ağrıyı, göçü veya şişmeyi önlemek için beklemek daha iyidir.

 • Efsane #7: Bir sarmal delici't Diğer piercingler kadar ciddi'ciddiye alınmalı.

Hakikat: Helis delme, hala açık bir yara olduğu için diğer her şey kadar ciddiye alınmalıdır..

 • Efsane #8: Evde piercingi kendi başınıza kolayca yapabilirsiniz..

Hakikat: ile bile asla evde delmeye çalışmamalısınız. "düzgün" ciddi bir enfeksiyon veya yaralanma ile sonuçlanabileceğiniz için ekipman.

 • Efsane #9: Yapabilirsiniz'sarmalını deldirdikten sonra saçını yıkama.

Hakikat: Saçınızı normal şekilde yıkayabilirsiniz. Ancak, çok dikkatli olmalısınız. Saçları banyoda baş aşağı yıkamak, delme işleminde daha az sıkıntıya neden olacağından çok daha kolaydır..

 • Efsane #10: Bir sarmal delici ıstırap veren ağrıya neden olur.

Hakikat: Bir sarmal veya ileri sarmalın çok fazla acıya neden olması pek olası değildir. Olursa, genellikle altta yatan bir neden vardır..

 • Efsane #11: Sarmal piercinglerde enfeksiyon çok yaygındır.

Hakikat: Kulak piercinglerinde enfeksiyon daha az görülür.

 • Efsane #12: En ucuz yer en iyisidir.

Hakikat: En ucuz yer nadiren en iyisidir. kalite için ödeme yaparsınız.

 • Efsane #13: Yaşınızı taklit ederseniz, stüdyo kazandı'belaya bulaşma çünkü'senin hatan.

Hakikat: Piercing yaptırmak için yaşınızı taklit etmek yalnızca yasa dışı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir delicinin lisansını ve stüdyosunu kaybetmesine de neden olabilir. Bu, özellikle daha samimi bir delme için geçerlidir (küçük bir çocuğa küçük bir saldırı şekli olarak sınıflandırılabilir).

Bu içerik doğru ve yazarın bilgisi dahilinde doğrudur ve kalifiye bir profesyonelin resmi ve kişiselleştirilmiş tavsiyesinin yerini alması amaçlanmamıştır..

© 2014 XVampireX

Yorumlar

dilan 21 Nisan 2020’de:

Vay. Bunu daha önce görmeyi diledim. Claire’s’te silahla işimi yaptırdım ve her zaman benimkini döndürdüm çünkü her zaman yapmam için bilgilendirildim. Neyse ki, yaklaşık 6 haftadır benimki var ve sorun değil

Jeanna 03 Mart 2020’de:

Ağrıyı hafifletmek veya uyuşturmak için sarmal piercingime koyabileceğim bir şey var mı? 3 gün önce aldım ve kırmızı ya da kanama değil ama gerçekten acıyor. Üzerinde uyumadım ve tuzlu su ve pamuk top ile ıslatıyorum.

Garip 13 Ağustos 2019’da:

Merhaba, umarım bir yanıt alırım… 2 gün önce kıkırdak deldim… ve artık istemiyorum çünkü endişe başladı… yeni piercing tekmemi veya dokunuşumu alıyorum… çıkarsam sorun olur mu? Şu an şişlik vs. bir şey yok.. şişmiş değil. lütfen yardım.

Danielle 28 Nisan 2019’da:

Helezonum bir haftadır elimdeydi ve bu benim kan ve cerahat görmem beni şoka uğrattığı için bu sayfayı çok seviyorum ! Benim için çok yardım! teşekkür ederim ❤️

davulcu kız15 07 Mart 2019’da:

Teşekkür ederim, bu çok faydalı, çünkü bugün sarmalımı yeni yaptırdım! Harika bilgi.

Victoria Sobocki 14 Şubat 2019’da:

Ne harika bir site. Dün bir sarmal aldım ve daha fazlasını öğrenmek istedim. Teşekkürler!

bob 17 Haziran 2018’de:

peki ya piercinginizin altında bir tür pipiniz varsa bu bir enfeksiyon mu??

ve yüzmeden önce ne kadar beklemelisiniz?

Günlük 29 Nisan 2018’de:

Merhaba merak ettim saçlarını sarmalınla alçaltabilir misin yoksa yukarıda olması mı gerekiyor

ben mi 27 Ocak 2018’de:

Hidrojen peroksit ve alkol kullanan herkes lütfen'T! Piercingin için çok güçlü. Piercinginizi temizlerken piercingcinizin kullanmanızı söylediği şeyi yapın. Peroksit ve alkol temiz olsa da kulak deldirme şeyinde kullanmak pek iyi bir fikir değil..

Michelle 31 Aralık 2017’de:

Birkaç gün önce sarmalımı deldirdim ve kulağımın üst kısmı mor (bir tür çürük gibi) kulağım kırmızı, şiş veya sıcak değil. Bu normal mi?

Meg 19 Aralık 2017’de:

Silahla kıkırdaklarını yaptırdıktan sonra nasıl iyi olduklarından bahseden tüm insanlar muhtemelen bunun daha fazla risk olduğunun farkında değiller. Sen iyi olabilirsin ama aslında ince bir kemik olduğu için kıkırdağı paramparça olan başka insanlar da var. Ayrıca silahın profesyonel deliciden daha hızlı ve daha ucuz bir seçenek olması, daha iyi olduğu anlamına gelmez. Piercingler hakkında çok ciddi bir araştırma yapmadan önce kıkırdakımı bir silahla yaptırmayı düşünüyordum ama sonra biraz araştırma yaptıktan sonra silahın daha riskli olduğunu ve genellikle mesleği sizi delmek olan birini bulamazsınız. Genellikle, kulağınızın yapısını ve piercingin en iyi nerede görüneceğini düşünmeyen, saatte 10 dolar gibi bir ücret alan 18 yaşında bir çocuk alırsınız. Ayrıca sarmal piercing olarak adlandırılan bu üst kıkırdak piercingleri sadece 20-35 dolar civarındadır. Daha pahalı olabilir ama ödüyorsunuz ya da lisanslı ve steril mücevherli deneyimli profesyonel. Delicinin harcadığı zamandan bahsetmiyorum bile, ortamlarının güvenli ve sıcak olmasını sağlar. Bu nedenle, profesyonel olarak lisanslı olmayan birinin, kulağınızda bir delik oluşturmak için künt kuvvet travması kullanan bir aletle veya sadece kulağınızın o kısmı için yapılmış bir iğne ile sertifikalı ve steril bir ortama sahip olan birinin seçimlerini gerçekten karşılaştırın. Yani evet, daha fazla ödüyorsunuz ama profesyonel ve daha iyi bir mücevher alıyorsunuz. Bu yüzden, bunu okuduktan sonra hala bir silahla kıkırdak delmeyi düşünüyorsanız, bir tabancayı etkili bir şekilde dezenfekte etmenin ve sterilize etmenin bir yolu olmadığını ve vücudunuza kalıcı olarak zarar verme olasılığınız daha yüksek olduğunu unutmayın..

sarmal sorunları 10 Ekim 2017’de:

ben'bir yıldan fazla bir süredir sarmal piercinglerim var (aynı anda iki tane aldım) ve üstteki kulak kabuğunu o bölgede kalıcı olarak şişirmiş gibi görünüyor. Hiç bulaşmadı, bu yüzden ben'Sorunun ne olduğundan tam olarak emin değilim. Bir dövme salonunda iğne ile profesyonelce yapılmıştır. Şişliğin inip inmeyeceğini bilen var mı? piercing'artık gerçekten acı verici.

Ami Doucette 24 Eylül 2017’de:

5 gün önce hala kırmızı ve swallon 3 ileri sarmal var mı? Bu wat için yeni

Papatya 25 Temmuz 2017’de:

İyileşme sarmalınızı temizlerken ağrı hissetmeniz normal mi sonra havalanacak ?

Lidya 22 Haziran 2017’de:

yapma dedin'Piercinginizi sıcak bir banyoya batırmayın… Peki soğuk duşlar iyi mi? Ve eğer onlar'Delmeyi sudan etkili bir şekilde yalıtmanın herhangi bir yolu varsa?

kehribar rengi 12 Haziran 2017’de:

Merhaba, 2 gün önce helis piercing yaptırdım. Ama kulağım piercingin etrafı çok kızardı ve aynı zamanda ağrıyor.. bu tehlikeli mi yoksa geçecek mi? Ayrıca kulağımda bir tür zonklama hissediyorum. piercinge dokundum.

Sarah 04 Haziran 2017’de:

Bu yüzden tam anlamıyla 8 saat önce çift sarmal delici aldım. Onu alan adamdı'Gerçekten profesyonel değil, ama arkadaşım orada piercing yaptırdı ve tanıdığım başka biri de orada dövme yaptırdı ve her şey mükemmel gitti. Halka/halka almam gerekiyordu ama çok kalındı ​​ama alamadık.'Fark etmedi, bu yüzden iğneyi tekrar sokmak ve başka bir piercing takmak zorunda kaldı. olmadı'Gerçekten acımıyordu ama kanıyordu. İki piercing var'gerçekten paralel ama bence sorun değil.

Piercingleri değiştirebilmek için ne kadar beklemem gerekiyor? Onları olabildiğince hızlı değiştirmek istiyorum çünkü'şu an sahip olduklarım gibi.

sof 31 Mayıs 2017’de:

Birkaç saat önce helis deldirdim… hiçbir şeyi araştırmadım… gitmeden on dakika öncesine kadar bunu düşünmedim bile. Hiç acımadı… tek sorun, futbol sahasından atıldım çünkü yapamadım.'çıkarma

Dana 15 Mart 2017’de:

bu benim ikinci günüm'üçlü sarmalım vardı ve biraz şişmiş görünüyor. Bu normal mi?

Martin 12 Mart 2017’de:

Bekle, öyleyse ben'kafam karıştı… 2 gün önce sarmalımı deldirdim ve'Onu ikinci kez temizliyorum ve ilk defadan beri başım dönüyor ve kusacak ve terleyecek gibi hissediyorum. Sadece temizlediğimde oluyor, yoksa olmuyor'incitme ya da herhangi bir şey.

ve tabii ki iğneyle deldirdim! sadece merak ettim'normal ve ne kadar süreceği?

Zambak 24 Şubat 2017’de:

sadece kendiminkini deldim ben'm 13 BTW ve ona bir yüzük takmak için ne kadar beklemeliyim

Zoe 17 Şubat 2017’de:

ben'benimkini bitirmek üzereyim, ben'm 13 ve ben'sadece biraz gerginim, bu makale gerçekten yardımcı oldu.

teşekkürler!

Beck Spry 15 Ocak 2017’de:

sadece düşündüm'd buna 2 sentimi ekleyin. bir sarmal delicim var'2 yıldan biraz fazla oldu. İyileşti ve 4 ay içinde takıları değiştirebilirdim ama bir oyun için zorunda kaldım. Elimde olsa daha uzun süre bırakırdım. Avustralya’da deliciler, takıları değiştirmeden önce mümkünse 6 ay beklemenizi önerir..

olmayan bir şey'Dokunulmamış, gördüğüm kadarıyla bakım devam ediyor. Bu tür piercinglerin en azından benim için alerjiniz olabilecek herhangi bir metalle ilgili bir sorunu var ve iyileşmesi çok uzun sürdüğü için kir, yağ vb. sadece birkaç hafta önce iki yaşından büyük piercing, ancak tuzlu su banyoları ve antiseptik spreyler, ilk iyileşmede olduğu gibi bunu iyileştirmek için de işe yarar..

Pek çok kişinin bahsettiğini fark etmediğim bir başka şey de uyku ve üçlü ileri sarmalımı yeni yaptırdığım için bunun bir şey olduğunu garanti edebilirim. Özellikle ilk haftalarda kulağınızın üzerinde uyumak neredeyse imkansızdır ve ben'Hatta ilkinde yuvarlandığım için beni uyandırmasıyla sorun yaşadım. Sadece uykunuzu etkileyebileceğini unutmayın, bu yüzden'bunları sınav gibi önemli bir zamanda yapmayın.

Son şey, söz veriyorum, kullandığın gerçek mücevherler. Delme için kesinlikle cerrahi çelik veya titanyum kullanmanızı tavsiye ederim ve çoğu saygın delici kazandı'Başkalarını kullanmayın, çünkü onlar en az tepki verenlerdir. Mücevherinizi değiştirebileceğiniz noktaya geldiğinizde, ucuz ama güzel görünen şeyleri asla bir günden fazla kullanmayın. Bu şeylerin içinde uyumamaya çalış. Güzeller ama piercing için korkunçlar ve genellikle't Cerrahi çelik/titanyum malzeme kadar steril, enfeksiyonlara neden olabilirler.

Bunların dışında, piercinglerin problemler olsa da ve acı verici olabilseler de, çok güzel olduklarını ve onlara çok fazla iltifat almaya meyilli olduğumu unutmayın, bu yüzden yapmayın.'Kısa vadeli sorunlar nedeniyle onları almaktan korkmayın.

Kylie 01 Ocak 2017’de:

Bu yüzden 14. doğum günüm için bir Helix aldım ve yer gerçekten harikaydı ve kim yapıyor süper tatlıydı ve her zaman iyi olduğumu hissettim, bir iğne ile yaptı (ve bunu okuduktan sonra ben'Yaptığına çok sevindim) ama şimdi 5 gün sonra hala yapabilirim'Süper acı verici olmadan zar zor dokunmayın. Her sabah ve akşam kulak bakım solüsyonu ile temizliyorum. Duyarlı kulaklarım var ama biliyorum'enfekte değil. ben'Umarım birkaç gün içinde ağrım durur ve umarım yakında uyuyabilirim. (Uyumakta zorluk çekiyorsanız, boyun yastığı ya da çörek yastığı ya da ortasında delik olan bir şey alın ve kulağınızı çok dikkatli bir şekilde deliğe sokun ve biraz daha fazla destek için kolunuzu yastığın altına koyun, iyi çalışıyor kendim için ben'Bu piercingi yaptırdığım için çok mutluyum, okulumdaki kızlar o sahte manşet yüzüklerini takıyor ve ben'okulumda gerçek bir sarmal delici olan tek öğrenciyim, biraz serseri, belki ben'Okulumda bir trend başlatacağım. Tüm ciddiyetle lütfen bu makalenin ne dediğini takip edin, bu'SÜPER yardımcı

jane 13 Aralık 2016’da:

Selam. 4-5 ay önce sarmalımı deldirdim. ama bazen hala kanarlar ama tho. ben ne yaparım?

Hayley 02 Kasım 2016’da:

Silahla sarmal yaptırmak yasa dışı değildir. Kulağıma her iki sarmalı da yaptırdım ve enfeksiyon kapmak için daha kolay bir yol değil. Aslında iğne ile daha güvenli ve bir saniyede yapılıyor..

Rodeojoe 01 Ekim 2016’da:

İlk birkaç hafta bir sarmal piercingim var ve tuzlu su ıslatma kullandım, bunun için çok fazla öneri gördüm ve piercingim oldukça çabuk iyileşti ve şişlik/rahatsızlıklar bir hafta içinde azaldı. Ondan sonra sadece tuzlu su ve pamuk topuyla temizledim..

Essjay 06 Eylül 2016’da:

Üst kıkırdakımı Claire’de yaptırdım.'silahlı mı?! Ve noktanın yakınında bile değildi,'doğru aptal bir yerde! Olmamalı'daha iyi değiller mi? İki yıl sonra ve hala onunla sorun yaşıyorum!

lauran 11 Ağustos 2016’da:

ben'Kafam karıştı Loblarıma silahla iki kez deldirdim (4) 2 yıl önce hiçbir şey yolunda değildi o zaman bu yıl 16. yaşımda kıkırdakımı silahla yaptırdım 5. piercing Enfeksiyon kaptım Sanırım okul bittikten hemen sonra ben'Şimdi daha iyiyim yaklaşık 7 haftadır (Cumartesi) kulağım hala biraz ağrıyor ama taktığımda bile ağrımıyor'Uyuyorum Üstünde yatabilirim ama onu bir yüzükle değiştirmek istiyorum ama ne tür bir yüzük topla veya yüzük tıpkı uyuyan gibi aynı zamanda burnunu çabuk yaptırıyor ve okul olarak damızlık taktırıyorum'Severler mi bilmiyorum ama kıkırdağım hoşuna gitti, bu yüzden burun da olabilir, hemen sonra, Eylül’de okul başlamadan önce yapılır eh

Maria 04 Ağustos 2016’da:

Bu makale yardımcı oldu, ancak 1.5 ay önce sarmalımı deldirdim ve tamamen ruhsatlı bir yerde silahla yapıldı ve iyi oldu! Hiç acı yok ve kötü bir şey olmadı (eminim't silahı kullanmak için salona dava açın, kişisel tercih meselesidir). Piercinginizi yaptıktan 2 hafta sonra peroksit kullanmak herhangi bir enfeksiyondan kaçınmak için iyidir (kombinasyonda kullanılacak diğer sıvılara ek olarak). Oldukça iyi iyileşiyorsa, don'2 ay boyunca dokunmayın ve sonrasında şişlik ve ağrı geçerse küpeyi değiştirebilirsiniz, ancak vücudun piercingi reddetmesi çok yaygındır (bazı Rus ruletleri oluyor).

İnanç 12 Temmuz 2016’da:

Dün benimkini yaptırdım ve iyi geçti. Korktuğum tek şey saçımı yıkamak/fırçalamak aha.

Gabriella 06 Temmuz 2016’da:

Ben benimkini 2 gün önce aldım ve bunu bir silahla yaptılar (benim adamda silahla kulak deldiren bir sarmal almak normaldir) ve bunu bir tabanca veya iğne ile yaptıysanız fena değil çünkü annemde sarmal var neredeyse 5 yıldır kulak deldirme ve herhangi bir sorunu yok, iyi topuklu ve herhangi bir enfeksiyona neden olmadı

Ve benimkine dokundum o kadar kötü mü???

ve alkolle temizleyebilir miyim??

Christina 09 Haziran 2016’da:

yapmadım'Beyaz irin iyi olduğunu bilmiyordum! Bu beni çok rahatlattı çünkü benimkinin enfekte olduğunu düşündüm ama değildi.'Şişmiş, o zaman yıllar içinde alerjim olduğunu düşündüm ama yine de iyi hissettim. Her neyse, bu web sitesi ÇOK bilgilendirici ve yardımcı.

Kel 26 Nisan 2016’da:

Merhaba ben'Yaklaşık 3 hafta önce 2 piercing (ileri sarmal) oldu, ilk birkaç gün normal kırmızı ve ağrılıydı ve oldukça çabuk yerleşti. Ancak, bu sabah'Tekrar şişti ve üst kısımdaki daha küçük çivi, kulağımın şişmiş kısmında kayboluyor gibi görünüyor. Orası'irin falan yok'Daha yeni şişti. sahip değilim'Kapıyı çalmadım ya da tek düşünebildiğim, gece üzerinde uyumuş olmam gerektiği. Herhangi bir fikir ne yapabilirim veya neden'oldu?

(Başlangıçta fikir 3’e sahip olmaktı ama üçüncüyü beklemem söylendi)

hannah 09 Nisan 2016’da:

Beyler, geçen yaz bir Woolwich kuyumcuda silahlı bir sarmal delici yaptırdım. Şimdiye kadarki en kötü karar, enfekte oldu, şişti ve 6 ay sonra hala tam olarak iyileşmedi ve her iki tarafta da uyumak her zaman acı vericiydi ve daha da kötüsü keloid skar dokusu ile dolu dev kırmızı bir yumru ve kan oluştu ve hala yara izlerim var. her iki kulakta. Aceleci ve gülünç davrandım ve genellikle lisanslı ve sadece iğne kullanan piercing stüdyolarına gitmeme rağmen ucuz bir piercing istedim.

Emily 22 Mart 2016’da:

Aşağıdaki yorumlarda bulunanlarınız için, silahla HİÇBİR piercing yapılmamalıdır!! eğer yer seni'Bir silah kullanacak, mutlu küçük kıçını çevir ve tepelere doğru koş. Delici tabancalar deriyi/kıkırdağı ezerken, iğneler aslında deriyi/deler. Onlar'sıhhi değil ve çoğu zaman piercing tabancası olan insanlar (örn: Claire's, Delici Pagoda's vb alışveriş merkezi bok) kendi boklarını bilen lisanslı profesyoneller değil!

Çok sayıda piercingim var, sol kulağımda çift sarmal, o tarafta kulak mememde iki, diğer tarafta bir sarmal, bir 12g kabuklu ve ayrıca iki kulak memem var ve burnum deldi. ne olduğumu biliyorum'hakkında konuşuyorum! Okuduğunuz makalenin tavsiyesini alın ve'delici tabancalar veya peroksit kullanmayın. Peroksit bakterileri öldürür, evet, ama aynı zamanda İYİ bakterileri de öldürür.!

Macey 19 Şubat 2016’da:

Harika tavsiye! Yaklaşık beş gün önce çift ileri sarmal çiftimi yaptırdım. Oldukça acısızdı. Delicim küpelerimi taktı ve hepsi bu. İyi gidiyor gibiler. Temizlerken döndürmeye çalışıyorum ki bu bir dakika kadar canımı yakıyor ama sanırım'onlar gibi görmek normal'hala açık yaralar. Onları alkolle temizliyorum, umarım'hala aynı derecede etkilidir. Onlar gerçekten harikalar ve ben'm çok benzersiz. Ben onları seviyorum 🙂

Jamie 05 Şubat 2016’da:

2 gün önce bir SİLAHLA çift kıkırdak/sarmal piercing yaptırdım ve etraflarında ısınıyormuş gibi hissediyorum ve sanki onlar gibi hissediyorum'yeniden şişmiş. ben'Enfekte olurlarsa ya da kulağım deforme olursa korkuyorum çünkü onları silahla yaptırdım YARDIM 🙁 onları aldıktan sonra piercinglerime dokundum (yapmadım)'değildin bilmiyorum't gerekiyordu) ve ben'Onları alkolle temizliyordum. bilmiyorum'bilmiyorum'kötü mü değil mi?? değil'burada olduğunu söyleme'T

MJ 17 Aralık 2015’te:

2 ay önce ileri sarmalımı deldirdim ama'iyileştiğine dair bir işaret yok..'son derece acı verici ve hassastır, ancak'Göç etmiş gibi görünüyor, belki biraz ama çok değil. Herhangi bir ipucu?

tüccar 25 Ekim 2015’te:

Piercing bakımı zaman alır ama'buna değer.

Bevana 12 Ekim 2015’te Tauron’dan:

Piercing hakkında çok güzel bir yazı.

Tim 30 Ağustos 2015’te:

2 gün önce piercingini üçlü bir öne aldım ve oturmuş bir film izliyordum ve rastgele kan fışkırmaya başladı ne yapacağıma dair herhangi bir öneri?

[email protected] 14 Ağustos 2015’te:

Helis delme, tabanca ve iğne için. Hangisi daha iyi?

Zoey 10 Ağustos 2015’te:

selam!

Yaklaşık iki hafta önce sarmalımı deldirdim ve'yargılayabildiğim kadarıyla zaten oldukça hızlı iyileşiyor – ne yazık ki yapmadım'Bakım talimatlarını okuma, anlamı: yüzmeye gittim ve onunla oynadım.

Görülecek bir değişiklik YOKTUR. Hiçbir yerde. hiçbirşey değişmedi.

Biraz şişmiş, ama olduğu gerçeği göz önüne alındığında'zar zor iki haftalık, sanırım'iyi.

Ailemi ikna etmek (ben'16 yaşındayım ve benim ülkemde bu şeyleri tek seferde yaptırabilmek için 18 yaşında olmak gerekiyor'kendi) oldukça zordu – babam istediğim herhangi bir piercinge hayır dedi. Annem kulak memelerinin bana sevimli görüneceğini söylediği için hemfikirdi..

Daha sonra annem de bana doğum günü hediyesi olarak sarmal piercingi verdi – babamla bu konuda konuşmadan, doğum günümden sonra öğrendi ve iki gün sonra deldirdim.

Benimki de iğneyle yapılmıştı, beni deldiren kadın gerçekten havalı ve soğuktu. bana o söyledi'Ben hazır olana kadar orada olurdum (evet, *biraz* gergindim…), sonra elinde bir iğneyle tekrar ortaya çıktı, göz kırptı ve dedi ki, "hazır mısın?", sonra gülmeye başladı ve sterilize edilmiş, paketlenmiş halka piercinglerden birini alıp yanıma koydu..

O'Şimdiye kadarki en havalı delici, bir daha piercing yaptırırsam,'kesinlikle onu isteyeceğim!

Dükkanın adı Rattlesnake ve Viyana, Avusturya, AB’deki en büyük alışveriş caddelerinden birinin yakınında bulunuyor..

Herhangi biriniz buraya gelirse, bir göz atın! 🙂

Konstanz 09 Ağustos 2015’te:

Vay. Harika tavsiye. Şimdiye kadarki en iyi tavsiye. Antibakteriyeli aşırıya kaçmamak veya ihtiyaç duyulana kadar herhangi bir antibakteriyel kullanmamak gerçeğini seviyorum. ben'Yeni bir piercing ile ilgili en heyecan verici şeylerden birinin, onlara harika bir donanım koyabilmem için gereken özeni göstermek olduğunu keşfettim..

Birkaç şey…..

Ellerinizi piercinginizden uzak tutun! Sabırlı ol!! Mutlu İyileşmek!!!

Ciara 04 Ağustos 2015 tarihinde:

Bütün arkadaşlarımın bir tür sarmal delici var ve ben her zaman çok tatlı olduklarını düşündüm, bu yüzden ben de bir tane almak istediğime karar verdim! annem basit biriydi "Elbette. bilmiyorum'umrumda değil" fakat şuan ben'düşünüyorum "ya bulaşırsa?!", "ya çok uzun süre ağrırsa?!" Almalı mıyım? Tek istediğim tek bir sarmal, belki bir çift sarmaldı, çift ileri üçlü arka gövde malzemesi yoktu. Yardım? Dövme ve piercing salonu olan Metamorphis’e gidecektim. Hiç oraya giden var mı? İyi mi? Oraya gitmeli miyim? Nerede yaptırabileceğim konusunda tavsiyesi olan varsa alabilirim.'duymaktan mutlu olurum! Winnipeg ve/veya Winnipeg bölgesinde olmalı! 🙂

Bilişim Teknoloji'benim 03 Ağustos 2015’te:

Yaklaşık 5 hafta önce sarmalımı deldirdim ve yaptırdıktan 2 hafta sonra metal çubuğumu plastikle değiştirmek zorunda kaldım. Anneme sarmal piercing yaptırıp yaptıramayacağımı sordum ve o yapmadı.'umursamıyorum ama sarmalımı deldirmenin benim için sorun olmadığını söyleyen kağıtlar imzalamak zorunda kaldı.(13 yaşındayım) değiştirdikten sonra, piercingimin her tarafında bu gevrek şeyler oluyor.

gregory değirmenci 01 Ağustos 2015’te:

ben'benimkini yarın yaptırıyorum ve arkadaşım deniz tuzu kullan dedi'd bu gkod

Britney Scicluna 27 Temmuz 2015’te:

Merhaba, gerçekten üçlü ileri sarmalımı deldirmek istiyorum ama'Acıdan gerçekten korkuyorum çünkü bir sürü video gördüm ve beni sinirlendiriyorlar. Zaten iki tane kıkırdak piercingim var yardım edin lütfen!!!!!!

sierra 14 Temmuz 2015’te:

Çift sarmal almayı düşünüyorum çünkü her zaman havalı göründüğünü düşündüm. Ama yine de bu sitede çok güzel bilgiler var ve anneme bu siteyi göstererek daha kolay ikna edebilirim. Çok teşekkürler!

kıra 01 Temmuz 2015 tarihinde:

ben'3 gün içinde benimkini alıyorum ( sarmal) ve ben'm12 !! ben'm Sao heyecanlı/gergin ve babam yapmadı'umrumda değil ama annemin kabul etmesi için çok fazla dırdır etti!

eleutheria 28 Haziran 2015’te:

Doğruyu söylemek gerekirse benimki 6-9 ay çok acı çekti ve geçen sene 13 yaşımdaydım…'14 buçuk yaşındayım ve hala ağrıyor biraz ama yazın yaptım ve denize gidip güneşe oturdum ve perioksit ile de temizledim çünkü daha çabuk iyileşir diye düşündüm (geçti arkadaşım bir deliciye sadece BİR hafta boyunca avlandı)

Aoise 25 Haziran 2015’te:

Birkaç saat önce üst kıkırdağıma silahla deldirdim. bunu okuduktan sonra ben'Cidden paniklemeye başlıyorum. Çok iyi bir isme sahip olduğu için saygın bir yer, bu yüzden onlara tamamen güvendim. Kesinlikle ne yaptıklarını bilmeliler'yapıyorsun, değil mi? Çok endişelenmeli miyim? bilmiyorum'şekilsiz bir kulak istemiyorum.

Tianna 21 Haziran 2015’te:

Bilişim Teknoloji'üst kartuşunuzu silahla delmek yasa dışı çünkü'yasa dışıdır ve ciddi şişlik ve rahatsızlığa neden olabilir, belki deliciye gidin ve bir bakmasını isteyin, eğer onu çıkarın derlerse tekrar yaptırın ama bir iğne ile

Amanda 13 Mayıs 2015’te:

4 gün önce etrafa bakmayı akıl ettim maalesef. Delici silah kullandı ve ben de çift üst kartuş delici oldum. Herhangi bir ipucu? Bilişim Teknoloji'oldukça şişmiş

Anaga 13 Nisan 2015’te:

Daha iki gün önce benimkini bitirdim ve size söyleyeyim, ailemi ikna etmek çok büyük bir çileydi. Onları ikna etmenin en iyi yolu, onlara iyi olduğunuzu göstermektir.'araştırmanı yaptım ve ne olduğunu biliyorum'kendinizi yeniden içine almak; Onlara fiyatlar, hangi araçların kullanıldığı hakkında bilgi vermeli, süreç ve bakım sonrası hakkında bilgi vermelisiniz ve son olarak ama en az değil, eğer varsa'Hala ikna olmadıysanız, onları yakınınızdaki en iyi dövmeciye götürün, piercing’leri için harika değerlendirmeleri vardır ve içlerinden birinin anneniz veya babanız ile konuşmasını sağlayın. Bu kesinlikle onları sakinleştirecek.

Bu yardımcı olur umarım !

Sarah 16 Mart 2015’te:

Kulağın bunu nasıl reddedebilir? Ayrıca aileni almaya nasıl ikna edebilirsin? annem'Buna çok hevesli değilim ve babam hayatımın geri kalanında olduğu gibi hayır diyor, herhangi bir ipucu?

chelsey ross 07 Mart 2015 tarihinde Memphis, TN’den:

Bu harika bir yazı. Çift ileri sarmalım vardı ama ne yazık ki kulağım her iki piercingi de reddetti. Onları çok özledim ama tavsiyelerin harika.

Piercinginizin ölçüsünü öğrenmek istiyorsanız delicinize gidin veya onları arayın..