Yıllar içinde popülerlik kazanmasına rağmen, insanların piercing ve sonrası bakım hakkında bilmediği çok şey var. Kendinizi şık bir moda ifadesi ile donatmaya karar vermeden önce, delicinizin bilmenizi istediği çeşitli şeyler vardır..

Çoğu insan için piercing yaptırmak, arkadaşlarıyla dışarıdayken anlık bir karardır. Ancak, diğerleri için oldukça düşünülmüş bir karar olabilir. Piercingler, özellikle alışılmamış zamanlar genellikle kişinin kişiliğinin uzantısı olarak kabul edilir..

İnsanlar, özellikle de gençler, en sevdikleri ünlülerin “imza” piercinginden etkilenebilir ve sonunda bunu kendileri yapmaya çalışabilirler. Bu kesinlikle felaketle sonuçlanır, piercing yaptırmadan önce yapılacak doğru şey araştırma yapmaktır. Almak istediğiniz piercingin türü ve nasıl daha hızlı iyileşeceği vb. hakkında araştırma yapmadan önce araştırma yapın..  

kale delici

Kulağın dış kenarına paralel olan merkezde kulak kıkırdağının iç çıkıntısının yakınında bir kale delici bulunur. Kale, tragusunuzun iki boşluk üzerinde, daith arasında bir boşluktur. Kale piercingleri kulağınızın anatomisine bağlıdır. Bazı insanların çok ince bir kıkırdak çıkıntısı vardır ve bu delinmesi kesinlikle çok az zordur, oysa daha büyük sırtları delmek daha kolaydır. Daha büyük sırtlar genellikle ete dar sırtlardan daha fazla kesim gerektirir.

Kale piercingleri ayrıca migren ve baş ağrıları için bir tedavi olarak görülmektedir. Kale piercingleri genellikle migren atakları ile şiddetli baş ağrıları arasında bir korunma yöntemi olarak görülür. Ağrı içinde kliniğe girecek çok az hasta var. Bu alternatif tıp olarak görülüyor. Modern bilim migrenin tedavisini bulamasa da kale delici etkili bir tedavi olarak görülüyor. Bir akupunktur uzmanı genellikle bu tür kale delme işlemini gerçekleştirir ve bunu tedavi olarak almadan önce tıbbi muayene yaptırmalısınız..

Zarar verir mi ve ne kadar?

Herhangi bir tür acıtacak bir piercingin olduğunu varsaymak sadece doğaldır. Çoğu insan, diğer alanlardan daha fazla acıtacağına inandıkları için kale delme konusunda çekinceleri vardır..

Kale delme, vücut modifikasyon endüstrisinin ne kadar ilerlediğini gösteriyor. Kale delme dikey biçimde gerçekleştirilir. Bu, halterin her iki tarafının da görüntülenmesini sağlar. Bu piercing tamamen iyileştiğinde, bu piercing için çeşitli takılar deneyebilirsin..

Kale piercingleri, çoğu geleneksel piercingin yaptığı “acı” için bir istisna değildir. Tabii ki, kale piercinglerinin neden olduğu ağrının lob piercinginin septum piercinginden kesinlikle çok daha az olması kadar ağrıyı hafifletmezler..

Kale Delici Ağrı Dayanılabilir mi?

Kıkırdak oranının diğer kısımlarında piercing yaptıran çoğu insan, ağrı ölçeğinde oldukça düşük kale piercingi yapar. İlk delme keskin bir sansasyona neden olur ve daha sonra delinmiş bölgede bir zonklamaya donuklaşır. İlk ağrı, bir lob piercinginden çok daha fazla olabilir, ancak sonunda körelir..

Klinikte Neler Beklenir?

İlk adım, görevlinizden kale piercingi hakkında bilgi alabileceğiniz “başlangıç ​​takılarınızı” seçmektir. Daha sonra işlemin yapılacağı odaya alınırsınız. Görevli önce bir iğneyi ve delinecek yeri temizler. Kısa sürede işiniz bitecek, hissedeceğiniz tek şey bir acı olacak. Bu yapıldıktan sonra, uygun bir bakım sonrası talimat kılavuzu ve görevliden tavsiye alın..

Ağrı Ne Zaman Duracak

Keskin batma ağrısını deneyimledikten sonra, 25 ila 30 dakika içinde zonklamaya dönüşecektir. Bu zonklama hissi ve donuk ağrı en az birkaç gün kalacaktır. Bu “acı” neredeyse farkedilmeyecek hale geleceği için endişelenecek bir şey yok. Bölgede biraz hassasiyet hissedeceksiniz ki bu normaldir. Ağrının alevlenmesine neden olabileceğinden, kale delici ile yan yatmaktan kaçının..

Piyasada birkaç bakım sonrası ürün var ve bununla ilgili daha fazla bilgi için kontrol edebilirsiniz. https://www.safepiercing.org/aftercare.php. Deliciniz muhtemelen işe yarayan veya cilt tipinize uygun tüm doğal malzemelerle yapılmış doğal bir delme bakım spreyi önerecektir. Bu ürünü delme işleminden hemen sonra kullanmak kesinlikle iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Ayrıca ağrıyı biraz azaltır.

Diğer Faktörler

Diğer birçok faktör, delme işleminden sonra nasıl hissettiğinizi etkileyebilir. Bu, kulağınızın sağlığını ve bu işlem yapılmadan önce ne kadar dinlenmiş olduğunuzu içerir. Bu delme işleminin gerçekleştirildiği alet gibi diğer faktörler kesinlikle kendi seçiminizdir. Silah piercingi mi yoksa iğne piercingi mi istediğiniz size bağlı.

Kıkırdağa zarar verme şansı daha az olduğundan, kale delme için iğne delme daha çok tercih edilir. Ayrıca bu hizmeti aldığınız yer de önemlidir. Delici deneyimli ise iş acısız ve hızlı bir şekilde yapılır. Ancak yanlış seçim yaparsanız, siz bilmeden piercinginizin enfekte olma ihtimali vardır..

Aletlerin temizliği de katkıda bulunan bir faktördür. Steril ve temiz bir ortam, yarayı herhangi bir enfeksiyon kapmaktan koruyacaktır. Sonrası bakım, delinmiş parçayı mümkün olduğunca steril tutmayı da hedefler..

Olumlu bir zihniyetle girmeniz gerekiyor; acıyı tahmin edersen daha çok hissedersin.

Ağrıyla Nasıl Başa Çıkılır??

Ne kadar acı hissettiğinizi ve yaradan ne kadar çabuk iyileştiğinizi etkilemenin birkaç yolu vardır. Bu, kale delmeden önce aldığınız önleyici tedbirlerle başlar. Piercing seansına hazırlıklı olmalı veya ne yapacağınızı görmek için bir arkadaşınızla kliniği ziyaret etmelisiniz..

Bu piercingi yaptırırken piercing uzmanınıza gevşeme tekniklerini sorabilirsiniz. Ayrıca, elinizdeki prosedürden uzaklaşmak için bir arkadaşınızı veya aile üyenizi de yanınıza alabilirsiniz..

Prosedürü ne kadar iyi araştırdığınız, kesinlikle buna tepkinizi belirler. Araştırma yaptıysanız, bu prosedüre giden tüm doğru adımları atmanıza yardımcı olacağı ve bundan sonra.

Bir piercing ile, doktorlara enjekte edildiğinde hissettiğiniz gibi hissetmek zorundasınız. Bu, bazı kişilerin baş dönmesine neden olabilir ve bu kişilerden biriyseniz, randevunuzdan önce biraz yemek yemeye çalışın..

Piercing kabinine girmeden önce tüm önleyici tedbirleri alacağınız için randevu almak bir diğer önemli adımdır. Nefesinizi sakin tutmak da işlem sırasında yardımcı olabilir. Rahatlamak için nefes alma teknikleri kesinlikle işe yarar.

Sisteminizde ilaç olmadığından emin olun. Alkol veya diğer rahatlatıcı ilaçlardan kaçının. Çoğu klinikte uyuşturucu etkisi altındaki kişilere izin verilmez..

Deliciniz, işleme başlamadan önce muhtemelen iyi bir uyuşturucu krem ​​kullanacaktır. Çok sayıda iyi inceleme ile piyasadaki en iyi uyuşturma kremini deneyin ve ödevinizi yapın. Uyuşturucu kreminizi yanınızda taşıyabilir ve ağrıyı azaltmak için işlemden biraz önce uygulayabilirsiniz..

Birkaç Diğer İşaretçi

Delici Silahlardan Kaçının

Delme kabinine girerseniz ve görevlinizin bir delici tabancası varsa, geri dönün. Bu, geri dönmenin tam zamanı çünkü sonuçlarına katlanamayacaksınız. Silahlar, eti fiyatlandırmak için bir saplama kullanır ve bu bir iğne kadar keskin değildir. Temiz bir kesim yapmak yerine dokuyu yerinden çıkarır. Silahlar kale piercingleri için değildir.

Yapışkan Metal Takı

Metal cildinize yapışmaz; Mücevher parçanızın etrafında hareket etme ihtiyacı hissediyorsanız, daha büyük bir tane almak daha iyidir. Daha büyük bir mücevher parçası, cildinize şişmesi için yeterli alan sağlayacaktır. Kulağınız diğerlerinden farklı şekilde şişebileceğinden, bu her duruma uyan tek bir beden değildir. Mücevheri piercingin etrafında hareket ettirmeyin, çünkü bu yarayı yeniden açabilir ve enfeksiyon kapmasına neden olabilir.

Tüm Tahrişler Enfeksiyon Değildir

Kulağınız şişmişse ve kaşıma ihtiyacı hissediyorsanız, kulağınız enfeksiyon kapmamıştır. Çoğu insan enfeksiyon terimini o kadar gevşek kullanır ki, doktorlarını kesinlikle sebepsiz yere ziyaret ederler. Kale delici enfeksiyonlar aslında oldukça nadirdir ve prosedürü geçerli bir yerden aldıysanız, kulağınızın etkilenme olasılığı neredeyse yoktur..

Fiyat

Sadece birkaç dolar tasarruf etmek için kaliteden ödün vermeyin. Fiyatlar neyse o. Uygun bir prosedür elde etmek için biraz harcamanız gerekir ve bu yanlış gitmediği sürece sorun olmaz..

kale delici

Öneriler

Daha fazla bilgi için https://www.wildtattooart.com/ adresini ziyaret edin. Piercingi doğru yerden alıp hazırlık yapmak kesinlikle işinizi kolaylaştıracaktır. Bunu tıbbi amaçlar için alıyorsanız, migrenden muzdarip olup olmadığınızı belirlemek için önce doktorunuza danışın..