Piercing trend oluyor. Aşırıya kaçmayacak ve göbek deliğinizi deldirmeyecek olsanız bile, çok kulaklı delici çoğunluğa yakalanacağınızdan emin olabilirsiniz. Ve haklı olarak, başka hiçbir şeye benzemeyen bir moda ifadesidir..

Piercing bir süredir ortalıkta dolaşıyor. modern modaya kabile gelenekleri açıklamalarıyla varlığını duyurdu. Bu kadar uzun süredir var olmasına rağmen, pek popüler olmayan bazı yönler ve piercing türleri var. Bununla birlikte, kale delme ve daith delme, migren için önleyici ilaç olarak dalgalar yaratıyor. Bu iddianın ne kadar doğru olduğuna gelince, bu migren önleme yöntemini destekleyen hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Bu tür piercinglerin sihirli bir şekilde iyileştirildiğine kesinlikle inananlar var..

Piercing popülaritesinin yeni zirvelerine ulaştığı için, bunu yapmayı planlamadan önce bilmeniz gereken inanç piercinginin belirli yönleri vardır. Bu makale, daith piercing yaptırmak için gerekli bilgileri vurgulamayı amaçlamaktadır..delici

Daith Piercing Nedir??

Bu delici inançla kafiyeli ama genellikle doth olarak anılır. Kulağın en içteki kıkırdak kıvrımı olan sarmalın kabuğundan geçen deliktir. Bu piercing, özellikle piercingin yeri düşünüldüğünde oldukça zor olduğu için genellikle uzmanlar tarafından yapılır..  . Fakir Mustafa’nın Play Body dergisi Apadydoe ve dermal punch gibi diğer vücut modifikasyonları ile bu fiyatlandırmayı ilgi odağı haline getiren ilk kişi oldu..

Erik Dakota başlangıçta bu delme işlemini gerçekleştirmek için doğru yöntemi keşfetti. Belirli bir teknik ve belirli bir iğne türü kullanılarak yapılır. New York Eyalet Üniversitesi tarafından yayınlanan yakın tarihli bir makale, bu piercingin tıbbi özelliklerine ilgi uyandırdı..

Daith Piercing Hakkında Bazı Tarihsel Gerçekler

Daith piercing uzun süredir geleneklerin, dini onaylamaların ve kendini ifade etmenin bir parçası olmuştur. Piercing, biri iyileştirici özellikleri olmak üzere birçok nedenden dolayı insanlar tarafından 5000 yıldan beri uygulanmaktadır. Atalarımız yüzyıllardır akupunktur yoluyla şifa uyguluyorlar..

Akupunktur ilk olarak taş çağlarında bir uygulama haline geldi ve oradan şifa ve tıp dünyasında oldukça yer edindi. Modern Auriküloterapinin babası olarak da anılan Dr. Paul Nogier, bunu ilk kez 50’li yıllarda tanıttı. Araştırması, modern ölçüm cihazlarının eksikliğiyle sınırlıydı, ancak kulakların vücudun diğer kısımlarını etkilemek için manipüle edilebilecek çeşitli uyarı noktalarına sahip olduğu sonucuna varabildi. Bu sonuç, vücudun refleks noktalarını uyarmanın bir aracı olarak delici kullanan akupunktur ve auriküloterapinin temel ilkelerini vurgulamaktadır..

Dr. Paul, modern ölçüm modlarının, kulağın belirli bir noktasındaki uyarımın diğer bağlantılı parçalarda ne kadar doğru bir şekilde refleks oluşturabileceğini belirleyebileceğinden emindi. Modern tıp, bu tedavilerle ilgili iddiaların çoğunu desteklemese de, bu tekniklerin işe yarayabileceği fikrini kesinlikle reddedemez..

Piercingin vücuttaki enerji akışını etkilediğine inanılıyor. Kulağın belirli bir bölümünü delmek, aslında diğer vücut bölümlerinin muzdarip olduğu acı verici durumları iyileştirebilir. Ayrıca vücudun iç fonksiyonlarını da etkiler. Kulakların, vücuttaki ağrı ile doğrudan ilişkili çoğu basınç noktasından oluştuğuna inanılmaktadır..

Akupunktur ve auriküloterapi gibi koruyucu ve alternatif tıp dünyasında kulaklar, vücudun tüm basınç noktalarını içeren bir mikrosistem olarak kabul edilir..

delici

Daith Piercinglere Kısa Bir Bakış

Kulaklarınızı kendini ifade etmenin bir biçimi olan zarif küçük takılarla süslemeyi seviyorsanız, bu piercingin estetik çekiciliğine değer..

Daith piercing kulaktaki kıkırdağın kalın kısmına yapılır. tragusun hemen üstünde Bu piercingin yeri kesinlikle onu oldukça dramatik gösteriyor, ancak doğru yapılırsa acı çok küçük.

Daith piercingi, daha büyük bir yara olduğu için emsallerinden biraz daha fazla dikkat gerektirir. İyileşme süresi ve bakım süreci de diğer piercinglere göre biraz daha karmaşıktır çünkü bunlar kıkırdağın daha ince kısımlarından yapılır ve bu çok daha kalın bir kısımdan yapılır..

Temel bakımın yanı sıra, daith piercingleri temiz ve enfeksiyonsuz kalmak için birkaç ekstra adım gerektirir. Bu piercingde takacağınız küpenin malzemesini ve boyutunu piercinginiz belirleyecektir. Daith piercinglerinin tamamen iyileşmesi normalde 4 ila 6 hafta sürer, ancak aynı zamanda piercingler arasında en savunmasız olanlardır, bu nedenle iyileşme sürecinde aksilikler beklenebilir..

En ufak bir ihmal bile kulak yapınızda kalıcı şekil bozukluğuna neden olabileceğinden, deliciniz tarafından verilen bakım talimatlarına din gibi uyulmalıdır. En önemli talimat, takıların boyutu ve malzemesidir, tüm kıkırdak boyutları farklıdır ve belirli bir takı türünü uzman tavsiyesi olmadan takmayı seçerseniz, kıkırdakta hasara neden olabilir..

Ayrıca Bakınız: Kale Delme: Ağrı, Fiyat & Bakım Sonrası İpuçları (55 Örnekle)

daith-piercing-resimleri  

Daith Piercing Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kendinizi piercing koltuğuna oturtmadan önce temel bilgiler her zaman yardımcı olur. Bu, sizi prosedüre ve bir kliniği ziyaret ettiğinizde ne beklemeniz gerektiğine hazırlayacaktır. Aşağıdaki bilgiler, daith piercinglerinin daha iyi bir resmini elde etmenize yardımcı olacaktır.

1. Daith Piercing Sırasında Ne Beklemeli??

Deliciniz daiter delmenin ne anlama geldiğini açıkladıktan sonra, birkaç eldiven giyerek işleme başlayacaktır. Saçlarınız uzunsa veya saçınızın delinmesi gereken bölgeye değeceğini biliyorsanız, önceden saçınızı aradan çıkarın..

Ardından, antiseptik bir solüsyon veya ped kullanarak alanı iyice temizleyecektir. Bu, yarayı enfekte eden “yüzey mikroplarının” olasılıklarını ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Temizliğin ardından kulağınızı ölçecek ve delinmesi gereken alanı tam olarak işaretleyecektir. Bu, daith ve kale piercingleri için son derece önemlidir, çünkü küçük bir hata kulağın yapısı üzerinde uzun vadeli bir etkiye sahip olabilir..

Bu delmenin konumuna ulaşmak zordur, bu nedenle çoğu delici, delme işlemini gerçekleştirirken uzanmanızı ve onlardan uzak durmanızı isteyecektir. Bu onlara çalışmak için biraz daha fazla alan sağlar. Ancak, tercih ettiğiniz piercing uzmanının uzman olması ve işlemi siz otururken yapmayı tercih etmesi yüksek ihtimaldir..

İşlem içi boş bir iğne kullanılarak gerçekleştirilecek ve bazı kelepçeler kullanabilirler. Delme işleminden sonra profesyonel, işlem sırasında kulağınızda birikmiş olabilecek kanı temizleyecektir. Bu bölge katlanmış ve delinmesi zor olduğundan, bu işlem kesinlikle normal lob piercinglerinden daha uzun sürecektir..

Kıkırdak daha kalın olduğu için önemli bir kuvvet kullanacaklarını ve iğneyi içinden geçirmek oldukça zor olduğunu unutmayın. Bölgeyi başarılı bir şekilde deldikten sonra, piercinginiz için mükemmel olan mücevherlere sığacaklar. Daha sonra yarayı temiz tutmak ve iyileşmeyi desteklemek için gerekli olan tüm ürünleri reçete edeceklerdir. Ayrıca iyileşme süresi boyunca uyulması gereken genel kurallar hakkında bir kılavuz da alacaksınız..

2. Ne Kadar Acı verici?

Bu prosedür ne hızlı ne de ağrısız. İğneyi sert kıkırdaktan geçirmek oldukça zor olduğundan ve son derece dikkatli bir şekilde yapılması gerektiğinden bu işlem zaman alıcı bir işlemdir. Lob bölgesine yapılan diğer piercinglere göre daha fazla ağrı hissedeceksiniz. Daith piercing, düzenli vücut modifikasyonları yaptıran insanlar tarafından kesinlikle en acı verici prosedürlerden biri olarak sınıflandırılır, ancak bu acıya değer. Kesinlikle göz alıcı bir estetik çekiciliği var ve özellikle bu işlemden biraz migren rahatlaması elde etmek istiyorsanız pişman olmayacaksınız..

3. İşlem Ağrısından Sonra

İşlem tamamlandıktan sonra ne kadar ağrı hissedeceğiniz, yaraya ne kadar iyi baktığınıza ve ağrıyı nasıl hissettiğinize bağlıdır. Bazı kişiler için işlemin sonucu, gerçek delme işleminden çok daha acı vericidir ve bazıları arka planda hafif bir ağrı hissedebilir. Meşgul kalmak ve zihninizi meşgul etmek kesinlikle yardımcı olur.daith-piercing-acı

4. Maliyet

Daith piercingleri nispeten maliyetlidir. Bu piercingler genellikle yalnızca uzmanlar tarafından halledilir ve gerçekleştirilmesi daha fazla zaman ve uzmanlık gerektirir. Tek bir taraf size 50 ila 100 ABD Doları arasında bir maliyete mal olacak, bu delmenin fiyatını etkileyen birkaç faktör – müstakbel delicinin uzmanlığı, hizmetlerine olan talebin ne kadar yüksek olduğu ve kliniğin veya salonun yeri. Fiyat ayrıca piercinginiz için seçeceğiniz takıya da bağlıdır. Uzun vadede faydalı olacağı ve yarayı olumsuz etkilemeyeceği için kaliteli takıların tercih edilmesi tavsiye edilir..

5. Prosedüre Hazırlık

Bu piercingi yaptırmak sizi endişelendiriyorsa, sıvı arkadaşınız olan alkolden yardım almak yerine randevunuzu yeniden planlayın. Biraz etki altında olsanız bile deliciniz işlemi uygulamayacaktır. Bu, deliciniz adına etik bir seçim olabilir veya yasalar onları yasaklayabilir..

Her zaman saçınızı yoldan çekin ve işleme girmeden önce kulağınızı iyice yıkamaya çalışın. İşlemden birkaç saat önce yemek yemeyi unutmayın; aç karnına girmeyin. Kliniğe girmeden önce hidrasyon da gereklidir..delici

6. Bakım Sonrası

Günde iki kez ılık deniz tuzlu su ile yarayı dini olarak temizlemeniz gerekir. Bu solüsyon 1 su bardağı su, biraz deniz tuzu ve bir kaşık kullanılarak kolaylıkla yapılabilir. Tuzu suda eriyene kadar kuvvetlice karıştırın ve kullanımı daha kolay olduğu için bir sprey şişesine dökün. Delinmiş alanı temizlemek için temiz bir q-ucu veya pamuklu ped kullanın. Pamuklu pedi çıkarmadan önce alanı en az beş dakika boyunca doymuş tutun. Ilık su, delinmiş alanda birikebilecek herhangi bir sıvının drenajına yardımcı olur. Yara tamamen iyileştikten sonra bile bu işlemi en az 3 ila 6 hafta sürdürün..

Bu yaranın bakımında kullanılabilecek ürünlerle ilgili de delicinizden tavsiye alabilirsiniz. Doğal malzemeler kullanılarak yapılan çeşitli spreyler mevcuttur. İyileşme süreci boyunca yarayı kapalı tutan ve enfeksiyondan uzak tutan merhemler de bulabilirsiniz..

7. Karşı Tarafta Uyuyun

Bu neredeyse tüm piercingler için geçerlidir. Yeni delinmiş yaraya baskı uygulamayın. İyileşme döneminde uyurken özel dikkat göstermeniz gerekir, sonraki 3 ila 6 hafta boyunca veya yara tamamen iyileşene kadar daima piercingin karşı tarafında uyuyun. Yaranızı bakteri ve enfeksiyonlara karşı duyarlı hale getireceğinden, yaranızı kaşıma ve hatta dokunma dürtüsüne karşı koyun. Bölgeyi tahriş etmek istemediğiniz ilk birkaç hafta boyunca saçınızı kuvvetle ovalamayın veya kurutmayın..

8. Yasallıklar

Kimliğiniz, yaşınıza bakılmaksızın kesinlikle delici tarafından istenmektedir. Reşit olmayanlar için, ebeveynlerinden birinin veya kayıtlı vasilerinin salonu onlarla birlikte ziyaret etmesi gerekir. Kimlik doğrulaması olmadan vücudun herhangi bir yerine piercing yaptıramazsınız..

9. İlk Takınız Farklı Olabilir

Piercing yaptırırken muhtemelen kendinizi belli bir ilmek taktığınızı hayal ettiniz. Fakat kulağınızın anatomisine uygun olmayabilir. Seçeneklerinizi açık tutun.

10. Sadece İğne İle Yapılır

Bu işlem için özel bir iğne kullanılır. Delicinizin bu delme işlemini diğer prosedürler için kullanılan geleneksel iğneyi kullanarak yapma şansı yoktur..

Sonuç olarak

Prosedür için doğru profesyoneli seçmek, mükemmel daith piercingi elde etmenizi sağlamak için çok önemlidir..