Piercing, eski tarihten beri kültür ve geleneğin bir parçası olmuştur. Son zamanlardaki şöhretle birlikte birçok genç ve moda tutkunu bu fikre çekildi. Piercing psikolojisi, insan doğasıyla yakından ilişkilendirilebilir. Toplumsal kabulün baskılarıyla evcilleştirilemeyen hırslı bir bireyseniz, gelecekte alışılmadık piercing yaptırma olasılığınız çok yüksektir..

Vücut modifikasyonları, dövmeleri ve piercingleri olan insanlar için bu eylemler, kişiliklerini ayrıntılı bir düzeyde ifade eder. Bu, herhangi bir etkileşim olmadan kendinizi ifade etmenin bir yoludur. Basitçe fark edilmeyen bir burun halkası, bir bireyin güvenine çok şey katabilir. Bir piercingden sonra insanların kendilerini hissettiklerinden daha fazla hissettiklerini göreceksiniz..

Piercingler tarih boyunca ve hatta günümüzde çeşitli nedenlerle uygulanmaktadır. Bugün çoğu ergen bunu benzersiz etki için veya bir dönüm noktasını kutlamak için yapacaktır. Bazıları için, yalnızca estetik ve güzellik geliştirme amacıyla yapılır..

Burun piercingleri özellikle doğu kültürlerinde hoş karşılanmaz, ancak delinmiş bir nazal spektrum izleyicilerden bazı bakışlar çekebilir. Damgalama ve olumsuz spekülasyonlara rağmen, piercingler hayatta kaldı ve bugün hem seyircilerin hem de yıldızların bu seçimi paylaştığını göreceksiniz..

Burnunuzu deldirmeyi planlıyorsanız, bu makale sizin için değerli bir okuma olacaktır. Burun deliğinize şirin bir burun halkası takmaya karar vermenizin birçok nedeni olabilir, ancak herhangi bir şey yapmadan önce kendinizi neye bulaştırdığınızı bilmeniz zorunludur..

burun delici tipler

Burun Piercingleri

Bir burun delme, bir iğne kullanılarak yapılan spor takıları için burun bölgenizdeki kıkırdakta veya deride bir kesi/delik olabilir. Alabileceğin birkaç çeşit Piercing var, ama buna birazdan geleceğiz..

Süreç

Bir piercing yaptırmaya karar vermeden önce, yüksek kaliteli hizmetler sunan birkaç potansiyel yere göz atın. Servis sağlayıcınızın yapacağı ilk şey bir çift steril eldiven giymektir; bu, herhangi bir alete veya cildinize dokunmadan önce yapılmalıdır. Ardından delinmesi gereken cilt veya kıkırdak bölgeniz de iyice sterilize edilmelidir..

Ardından işaretleme gelir, bu, delmeyi tam olarak nereye yerleştirmek istediğinizi belirlemek için çok önemlidir. Piercinginiz burnunuzdaki güvenli noktaları belirleyecek ve piercingin tam yerini işaretleyecektir. Kolayca yanlış gidebileceğinden, piercingin tam yeri hakkında yüksek sesle konuşmanız gerekir..

Bu delme işleminin iğne ile yapılması gerektiğini bilmeli ve uzaktan bir delici tabancayı fark ederseniz hemen geleneksel yöntemle yapan bir yere gidin. Delici tabancalar, geleneksel delme yöntemlerinden daha fazla sağlık sorunu oluşturabilecek doku hasarına neden olabilir..

Deri ve kıkırdak dokusu için çok daha hijyenik ve daha güvenli olduğundan bu delme işlemini gerçekleştirmek için içi boş bir iğne kullanılır. Delme tabancaları en sıhhi seçenek değildir, çünkü kapsamlı temizlikte bile, içinde hala deri ve kalıntı kalma olasılığı yüksektir. Bu, potansiyel olarak hepatit veya enfeksiyon gibi hastalıklara yol açabilecek kulak dokunuzu kontamine edebilir..

Prosedür birkaç dakika sürer ve yapıldıktan sonra delme etrafındaki kalıntı veya kanı silecektir. Ardından, delicinizin delme sonrası bakım süreciyle ilgili söylediklerini yakından dinleyin. İyileşme sürecinde bazı küçük sorunlarla karşılaşmanız olasıdır; bu nedenle, her şeyden haberdar olmak için delicinin iletişim bilgilerini güvenceye aldığınızdan emin olun..

Piercing Çeşitleri

Burun piercingleri kesinlikle yükselen bir trend ve burun tayfınızın etrafına takılmış bir parça mücevher takmak isteyebilirsiniz. Burun bölgenize bir parça mücevher yerleştirmek için mükemmel bir yer arıyorsanız, burun bölgesi çevresinde yapılabilecek çeşitli piercing türlerini bilmek ilginizi çekebilir..

Piercinglerin yükselen trendi ile birlikte tercih edebileceğiniz birçok seçenek bulunuyor. Ancak, tüm hayatınız boyunca gösteriş yapmak isteyebileceğiniz bir piercing yaptırmadan önce temel bilgiler gereklidir..

Çeşitli piercing stillerini anlamak için okumaya devam edin

burun pirsingi

1. Burun delikleri

Bu, burnun en sık delinmiş alanlarından biridir. Dudak bölgesinden yukarıya doğru burun kıvrımının hemen üstüne yerleştirilir. Ancak bu piercingin yeri ve yeri burun ve sinir yapılarına göre değişiklik gösterebilir. Buna ek olarak piercingin estetik çekiciliğine göre de kişiler karar verirler. Bu delme, burnun her iki tarafında da yapılabilir. Ayurveda’da bu piercingin konumu hakkında bazı spekülasyonlar var..

Bu geleneksel tıbbi uygulama, bu delmenin konumlandırılmasının kadın üreme organlarını etkileyebileceğini belirtir. Bunun ayrıca doğumu kolaylaştırmaya ve normal bir hamileliği teşvik etmeye yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Bu pozisyon, muhtemelen mücevher takmak için en çok yönlü yerlerden biridir. Ağır burun halkalarından narin olanlara veya çivilere kadar çeşitli stilleri deneyebilir ve deneyebilirsiniz. Bu piercingler 18 ila 20 gauge arasında değişebilir..

2.  Yüksek Burun Deliği Yerleşimi

Bu, yaygın burun deliği piercinginin bir varyasyonu olarak tanımlanabilecek benzersiz bir stildir. Burun piercinginden biraz daha yükseğe yerleştirilir. Bu, narin yüzükler üzerine katman oluşturma veya mücevherleri bir ifade etkisi için karıştırıp eşleştirme fırsatı sunar. Ancak bu mekan için takı seçenekleri oldukça sınırlı. Küçük çeşitli L-şekilli pimler, burun deliği vidaları veya burun deliği saplamaları arasından seçim yapabilirsiniz. Bu takı türlerinin çeşitli deneylerini kesinlikle yapabilirsiniz, ancak çemberler veya yüzüklerle değil. Bu aynı zamanda delmek için zor bir yer ve bir uzman bunu düzgün ve nispeten acısız bir şekilde yapabilir. Bu özel konumla ilgili deneyimleri olup olmadığını deliciye sorduğunuzdan emin olun..

3.      Septum

Burunda piercing veya piercing arıyorsanız genel olarak septum piercingine epey rastlarsınız. Bu özel piercing moda dünyasını oldukça yakın bir zamanda ele geçirdi ve her moda çekiminde bu stili kusursuz bir şekilde taşıyan modelleri görebiliyordunuz. En iyi yanı, bu piercingi, görünümünüzü renklendirmek istediğinizde kolayca at nalı tarzı takılarla süsleyebilmeniz ve istediğiniz zaman çıkarabilmenizdir..

Bu zor bir konumdur ve elde etmek için uzmanlık gerektirir. Bu tür piercinglerle ilgili deneyimleri olup olmadığını önceden piercingcinize sormanız gerekebilir. Bu trend kitleler tarafından oldukça fazla takip ediliyor ve delicinizin bu konuda oldukça deneyimli olma ihtimali yüksek. Net bir delme elde etmek için, delicinizin kıkırdağın nerede başlayıp nerede bittiği konusunda doğru bilgiye ihtiyacı vardır. Bu özel delme işlemi, oldukça fazla manevra gerektirdiğinden geleneksel konumlardan daha uzun sürebilir..

Deneyebileceğiniz birkaç farklı stil vardır; bu piercingi ağır süslenmiş halterler, boncuk yüzükler veya mastarlarla gösteriş yapabilirsiniz..

4.      Burun Köprüsü

“Bu, tüm kıkırdakların ve kemiklerin buraya yerleştirildiği yer olduğu için çoğu insan için korkutucu bir delme gibi görünebilir. Bu delmenin kemik ve kıkırdaktan geçtiğini düşünebilirsiniz, ancak iğne deriyi deler. Ayrıca diğer piercinglere göre oldukça hızlı iyileşir ancak bu piercinglerde göç etme olasılığı yüksektir bu sığ bir piercingdir ve bu yüzden biraz hareket edebilir.

Göç, insan vücudunun bir piercingi kabul etmediği ve onu dışarı itmeye çalıştığı bir olgudur. Cildiniz bunu reddediyorsa, piercingin yüzeye yaklaştığını göreceksiniz. Böyle bir durumda, onu kaldırmaktan başka bir seçenek kalmayabilir. Yer değiştirmeyi önlemek için çoğu delici, düz bir halter yerine kavisli bir halter kullanmanızı önerir..

5.      Septril Piercing

Bu, çalışılması en zor alanlardan biridir ve sizin açınızdan çok sabır gerektirecektir. Bu, ancak septum daha önce ölçülmüşse, bunun içinden geçerken ve burun ucunun yakınında göründüğünde elde edilebilir. Bunu elde etmek istiyorsanız, bu piercingin tüm yönlerinin ve yönlerinin farkında olmanız gerekir. Bunu öylece yapamazsınız, bu tür bir piercingi etkileyen birçok faktör vardır ve bunu yapmak için kararlılığınızı güçlendirmeden önce bu kararı biraz düşünmeniz gerekir..

6.      Dikey Uç Piercingleri

Bu piercing tarzını deneyen birine nadiren rastlarsınız. Doğrudan burnun üstünden başlar ve doğrudan burnun altında biter. Burun yapınız ve damar yapınız bunu desteklemiyorsa bu sağlanamaz. Bu uzun bir prosedürdür ve dayanması sabır gerektirir. Bu piercing için kavisli bir halter kullanılması önerilir..

7.      Nasallang Piercing

Bu, çıkarılması en karmaşık prosedürlerden biridir. Ticarette yeni olan bir delici, size bu tür bir delici vermeyi kabul etmeyebilir. Bu, bakan kişi için burnun her iki tarafındaki burun deliği piercingleri gibi görünebilir, ancak estetiğin altında çok daha fazlası var. Bu, septumdan delinmiş üç deliği gerektirir ve delici aynı anda üçünü de gerçekleştirmelidir..

burun pirsingi

Tarih Var

Leonardo Da Vinci, zamanının çok ötesinde ünlü bir sanatçı, Bir keresinde burnun yüzdeki en güçlü özellik olduğunu ve burnunu deldirmeyi deneyen biri için bunun oldukça doğru olduğunu belirtmişti. Bir piercing, burnu vurgulamaya ve daha çekici görünmesini sağlamaya yardımcı olabilir. Özellikle burun deliği piercingleri son derece çekici.

Burun piercinginin tarihi binlerce yıldır ve ilk kayıtlar Ortadoğu’dan alınmıştır. Kutsal Kitap, İbrahim’in gelini Rebekka’ya altın bir küpe hediye ettiğinde, Yaratılış kitabının 24. ayet 22’sinde de bundan bahseder. Dünyada bu güne kadar gelenek olarak burun delme uygulayan kabileler var. Bazı başlıca örnekler, Orta Doğu ve Afrika’dan Bedeviler, Beja ve Berberi kabileleridir. Bu yüzük bir ailenin zenginlerini temsil eder ve kadının ayrılması durumunda maddi güvence görevi görür..

NS Babür imparatorları burun delme geleneğini getirdi 16. yüzyılda Hindistan’a. Hindistan’da en sık sol burun deliği delinir ve bazı bölgelerde gelenek olarak her iki burun deliği de delinir. Daha önce de belirtildiği gibi, bu özellikle kadınlarda doğurganlığı artırmak ve kolay doğum şansını artırmak için sol burun deliğine yapılır. Ayrıca, bunun dişinin üreme organlarının sağlıklı kalmasına yardımcı olduğuna da inanılmaktadır. Çoğu Hintli kadın, geleneksel olarak bir mücevher ipi kullanarak kulağa takılan bir piercing taşır..

Hippiler bunu ilk önce Hindistan’a yaptıkları seyahatlerden etkilenen bir moda olarak satın aldılar. Piercing ilk olarak 1960’larda Batı’ya girdi. Bu, ilk olarak, muhafazakarlığa karşı durmak için serseriler tarafından seçilen asi bir hareket olarak benimsendi. Bu güne kadar çoğu ebeveyn ve işveren, gençler bunu denediğinde bunu hala bir isyan göstergesi olarak görüyor. Özellikle moda endüstrisinde dalga yaratan septum piercing, burun piercingleri batıda yükselen bir trend..

Uzun yıllar batıda sosyal olarak kabul edilemez bir açıklama olarak görüldü ve birçok durumda birçok insanın işsiz kalmasına neden oldu. Yavaş ve kademeli olarak oldukça kabul edilebilir ve daha etkileyici hale geldi ve ünlüler moda olarak farklı stilleri deniyorlar. İnsanlar artık cesurdan narin parçalara kadar çeşitli mücevher türlerini deniyorlar. Septum piercingleri özellikle moda dünyasında oldukça gözde hale geldi..burun pirsingi

En Acil Sorularınızın Bazılarının Yanıtları

S. Hangi Taraf Delmeli?

Burun deliği piercingi hayranıysanız, piercingi hangi tarafa yerleştireceğinize karar vermek zor olabilir. Doğu kökenliyseniz, ebeveynleriniz size sol burun deliğinizi deldirmenizi tavsiye edeceklerdir. Ancak batı dünyasında yüzünüzün daha çekici olan açısı piercing için doğru yer olabilir. Dilerseniz iki tarafı da kapatabilirsiniz..

S. Burundaki Farklı Piercinglere Çalışacak Mücevher Çeşitleri Nelerdir??

Burun halkası takmaya karar verirken pek çok rotaya gidebilirsiniz. Burun vidaları, L şeklinde burun halkaları, saplamalar ve mastarlar vardır. Birden fazla piercing çeşidinde çeşitli tipler takılabilir. Aşağıda bunlara ayrıntılı bir bakış

Burun Vidaları

Bu hassas bir mücevher parçası ve bakanlar bu vidanın sadece üst kısmını görecekler. En popüler tasarım, metal ile vidalı bir tasarımdır; burun deliğine oturan saplama veya değerli taş. Dikkatini dağıtacak başka bir şey olmadığı için kesinlikle göz alıcı bir parça. Vidanın alt ucu bunu yerinde tutacak şekilde kavislidir ve kavisli kısım burun deliğinin içine yerleştirilir. Eğrilik, delmenin kenarına bağlıdır. Yön, sol veya sağ burun deliğine göre değişir.

Çıkarıp tekrar yerleştirmek oldukça kolaydır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla tasarım var ve tarzınızı tanımlayan bir şey bulamıyorsanız, özel rotaya da gidebilirsiniz. Takip edilmesi zor olabilecek oldukça hassas parçalardır ve sonunda birkaç tanesini kaybedebilirsiniz..

Burun Kemikleri

Burun kemiği de bir burun vidasına benzer, ancak burun varsa onu içeriye sabitleyen bir bilyeye sahiptir. Bunları çeşitli stillerde de bulabilirsiniz, ancak vidalı mil gevşediğinde kolayca düşecektir..

Balık Kuyruğu

Bu, burun deliği takılarının en özelleştirilebilir parçalarından biridir. Şaft, onu herhangi bir burun yapısı için ideal hale getirir. Ayrıca herhangi bir burun şekli için özelleştirilebilen L-büküm şeklinde bir tane de alabilirsiniz. Tek dezavantajı, her çıkarmak veya yeni bir tane yerleştirmek istediğinizde delicinizin onu takmak zorunda kalması olabilir..burun pirsingi

çemberler

Çemberleri kim sevmez; Neyse ki, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli seçenekler var mı? Segment halkaları, dikişsiz halkalar, sabit boncuk halkaları ve vidalı bilye halkaları vardır. Burun takıları söz konusu olduğunda vidalı bilyeler en rahat seçenek olmayabilir. Bir burun kasnağı, mastarın ölçümüne bağlı olarak kolayca özelleştirilebilir. Metal türü size tam olarak giymek istediğiniz rengi verecek şekilde özelleştirilebilir. Boncuk ve hatta opal gibi hemen dikkat çeken taşların kullanılabileceği çeşitli tasarımlar var. Dikişsiz halkaların çıkarılması ve tekrar yerine yerleştirilmesi kolaydır.

Dairesel Barbell

Bunlar, at nalı şeklinde oldukları ve mükemmel bir şekilde oturdukları için septum piercingleri için mükemmeldir. Bu çeşitte çarpıcı mücevher parçaları ve hatta en narin metaller bulabilirsiniz. Bu parçanın yerleştirilmesi ve çıkarılması nispeten kolaydır.

S. Fiyat Aralığı Nedir??

Aklınızda potansiyel bir delici varsa, mümkün olan en iyi yol doğrudan aramak veya web sitelerine danışmaktır. Fiyat, seçtiğiniz bakım sonrası bakım, karmaşıklık ve takıya bağlı olarak değişir. Burun deliği piercingi genellikle sadece cilt üzerinde yapıldığından en ucuz seçenek olabilir. Fiyatı düşürmek için her zaman daha ucuz bir mücevher alabilirsin ama yara tamamen iyileştiğinde yenisini alabilirsin..

S. Burun Piercingleri Acıtır mı??

Burun piercingleri diğer türler kadar acıtabilir. Tek fark, septum veya nazallang gibi bazı bölgelerde ağrı ve rahatsızlık diğer bölgelere göre daha fazla olabilir. Kısmen ulaşmak daha kolay, ağrıdan çok daha fazla rahatsızlığa neden olur. Bazı burun piercingleri alırken birkaç gözyaşı yaşamanız muhtemeldir..

Deneyimli bir piercing yaptırmazsanız daha fazla acı çekebilirsiniz ve zor piercing türleri için piercing doğru tekniği kullanmazsa başka sorunlarınız bile olabilir. Zor bir alan için zihinsel olarak biraz acıya katlanmak için kendinizi hazırlayın. Aksi takdirde, bilmeden önce bitmiş olacaksınız..

İşlem bittikten sonra septum delme işleminiz uzunca bir süre acıtmaya devam ederse, delici muhtemelen kıkırdaktaki burun üzerindeki tatlı noktanın üzerinde delme işlemini gerçekleştirmiştir. Bu devam ederse, mücevherlerinizi çıkarın ve o bölgeyi delici veya deniz tuzlu su tarafından reçete edilen bir solüsyonla tutarlı bir şekilde temizleyin..burun delici ağrı

S. İyileşmek Ne Kadar Sürer?

İyileşme süresi, piercingin tipine ve kalitesine bağlıdır. Uzman bir delici tarafından yaptırmazsanız, muhtemelen diğerlerinden daha fazla acı çekeceksiniz..

Burun deliği delme için tamamen iyileşmesi yaklaşık dört ila altı ay sürer. Septum piercingleri için iyileşme süresi altı ila sekiz hafta arasında sürebilir. Rhino piercingi yaklaşık dokuz ay veya daha fazla sürer. Nasallang piercingleri yaklaşık dört ila altı ay sürer ve Bridge piercing sekiz ila on iki hafta sürer..

S. Sahte Birini Alabilir misiniz??

Sahte bir burun halkası piyasada kolayca bulunabiliyorsa, herhangi birine bulamıyorsanız, kendiniz bir tane yapabilirsiniz. Sabit bir boncuk halkası alın ve boncuğu çıkarın. Daha sonra gerekirse halkadaki boşluğu genişletin, ardından kolumella üzerinde sürüşü kaydırın ve hafifçe sıkın.

Sonuç olarak

Burun piercingi ayrıntılı bir iş olabilir, iyileşme süreleri aylarca sürebildiği için, T’ye yönelik her bakım sonrası talimatlarını takip etmek daha iyidir..