Uzun bir bob, omuzların yakınında kesilen bir bobdur. Lob olarak da anılır, çoğu yüz şeklini ve saç tipini düzleştirdiği için daha popüler bob saç stillerinden biridir..

Bukleler, asimetrik kesimler, derin kısımlar ve dalgalardan uzun bir bob için çok fazla kesim ve şekillendirme seçeneği var.!

En iyi kısım? Omuzları saran bir lobun stillendirilmesi ve her yerde giyilmesi çok kolaydır.

Deneyin, giyin, sallayın ve getireceği tüm iltifatlar için “teşekkür ederim” demeye hazır olun.!

Bir sonraki saç randevunuzdan önce, ilham almanız için uzun bob saç modellerinin bu resimlerine göz atın..

Keskin Uzun Açılı Bob

orta kısımlı uzun açılı bob saç kesimiInstagram @stilistkana

Bu keskin açılı uzun bob saç, yüksek drama ve yüksek stildir. Kesinlikle şu anda popüler bir kesim. Uzun bobları açılarla kesmek benzersiz boyutlar ve hareket yaratır.

Perde Patlamaları ile Havada Kurutulmuş Lob

Perde patlamaları ile havayla kurutulmuş lobInstagram @tianaconda_hs

Perde patlamalarına sahip havayla kurutulmuş bir lob, klasik ve zahmetsiz görünüyor. Saçınız dokusuna uygun olarak kesildiğinde şekillendirmeye daha az zaman ayırmanızı sağlar. Bu stille saçınızın doğal olarak kurumasına izin vermekten korkmayın. Kaküllere hafif bir fiske vurmayı seviyorsanız, ıslandığında çevirin ve kurumaya bırakın..

Doğal Uzun Kıvırcık Bob

Doğal Uzun Kıvırcık BobInstagram @timpatrickhair

Bu, doğuştan gelen bukleleriniz ve dokusuyla gurur duymanızı sağlayacak, muhteşem ve kolay uzun kıvırcık bob kesimidir! Tamamen düşük bakım ve daha az stil gerektirir.

Kıvırcık tüylü bob, ruhtan arınmış ve gerçek yıkama ve yıpranma için mükemmel bir stildir. Los Angeles, CA’dan saç kesme uzmanı Tim Patrick tarafından oluşturuldu. “Benzer bir sorunu olan birçok kıvırcık ve dalgalı saçlı kız buluyorum – altları daha kıvırcık, üstleri daha düz. Tüylü bir loba metodik olarak yumuşatılmış bazı daha kısa katmanlar eklemek, hacmin organik olarak birikmesine yardımcı olacaktır, ”diyor Patrick.

Kıvırcık saçın birkaç hareketli parçası vardır, bu yüzden bu stili denemeden önce onu anlamak çok önemlidir. “Genellikle tek uzunlukta yumuşak bir çevreyi keserim ve ardından yeni uzunluğu vurgulamak için tepeyi içbükey katmanlarla kaplarım. Görünümü ve hissiyatı 1980’lerden 2000’lerin başına “tarihlendireceği” için dereceli bir görünümden kaçının” diye ekliyor..

Katmanlı Uzun Bob

Katmanlı Uzun Bob KesimInstagram @chelsea3po

Dayton, Ohio’dan kuaför Chelsea Teasley, “Bu uzun bob stili bilerek geri alındı ​​veya içinde yaşadı” diyor. “Arkada omuz boyunda ve önde köprücük kemiği boyunda kesilmişti.”

Teasley, saç dokularının loblar için dikkate alınması gereken en büyük şey olduğunu düşünüyor. Saçınız ince ve gevşekse, bu dokulu stil farklı görünecektir..

“Bunun gibi uzun bob saç stilleri için tercih ettiğim ürünler, nemli saça kurutulan Paul Mitchell Neon Şeker Sprey ve tutuş için Neon Şeker Şekerleme. Konuğuma bir fön çektim ve saçlarını yassı demirle kıvırdım. Namlu demiri de kullanabilirsiniz, ancak bunun gibi bir köprücük kemiği lobu için yassı demiri tercih ederim” diye açıklıyor..

Sevimli Asimetrik Lob

Çok güzel asimetrik lobInstagram @sydni_renee

Bu, seksi tousled bir plaj dalgasıyla şekillendirilmiş dokulu asimetrik bir lob saç modeli. HI, Aiea’dan kuaför Sydni Williamson tarafından oluşturuldu..

Bunun gibi uzun bob stilleri biraz sinirli ama yine de az bakım gerektiren bir şey isteyen kızlar içindir..

“Asimetrik bir kesimden çok ağır olmamakla birlikte birçok şekilde şekillendirilebilir. Sinirli veya muhafazakar görünmek için giyilebilir. Herkes çok yönlülük ve her saç dönüşünde biraz şımarıklık veren bir görünüme bayılır,” diyor Williamson.

Ön Patlama ile Lob Saç Kesimi

Patlama ile uzun bobInstagram @hairbyjenna_l

Önden kaküllü bu lob saç kesimi Toronto, ON’dan kuaför Jenna Lehman tarafından yapıldı. “Bence bu uzun bobun en sevdiğim yanı kakülleri” diyor. “Her zaman oldukça ağır bir yan saçak vardı, ancak işleri tam düz patlamalarla değiştirmek istedik.” Kaküllü uzun bir bob, kesinlikle fıstık ezmesi ve jöle gibi harika bir kombinasyon..

Lehman, bu bob’u sürdürmek için uygun evde bakım ürünlerini kullanmanızı önerir. Haftada iki kez soğuk suyla saç maskeleri ve akıllı bağ bakım şampuanları kullanın. Sonra her serviste saçını kestir. Ayrıca tüm hizmet için en az 5 saat sürer.

“Düzenli saç kesimi, rutin bakım ve kapsamlı evde bakım fikri konusunda rahat olun. Bakım ve maliyeti göz önünde bulundurarak neye bulaştığınızı bildiğinizden emin olun,” diye ekliyor Lehman.

Yandan Süpürge Patlamalarla Şık Uzun Bob

Uzun yan süpürme patlamaları ile lob kesimInstagram @cool_gio

Brezilya, Rio Grande do Sul’dan kuaför ve stil yaratıcısı Giordano Porfiro, “Yan kahküllü bu uzun bobun tamamen kişiye özel olmasını kesinlikle seviyorum” diyor. “Bu uzun bob kesim, ona stil açısından çok yönlülük, profesyonel ve modern bir görünüm kazandırıyor. Bu yüzden saç konturu tekniğini kullanarak yüzünün tüm konturu için olduğu kadar çok ışıklı bir püskül ile yan ayırmayı kullandık” diye ekliyor..

Porfiro açıklamaya devam ediyor: “Genel bir yumuşaklık yarattığı ve özellikle kalın saçlarında hareketi artırdığı için saçlarının uçlarına doku eklemeyi seçtim. Ağır bir çevreden (saçın görsel kontur çizgisi) kaçınarak, daha fazla hafiflik ve hareket yaratmak için uçları bağlantısız bırakmaya da karar verdik.”

Uzun bob saç kesimleri çok yönlüdür ve kullanımı eğlencelidir. Boyu öne doğru tutarak o “tüysüz” hissini o kadar önleyebilir, yeni stile alışmayı kolaylaştırabilirsiniz..

Yandan süpürülmüş bir lobu şekillendirirken, fönle kurutma ve daha yapısı bozulmuş bir görünüm kullanma ya da daha zarif bir yaklaşım için fırçalama arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca parlaklık kazandırmak için şekillendirici bir yağ veya ağda ile ve hatta yapıyı bozan etkiyi arttırmak için kuru şampuanla da bitirebilirsiniz..

Kalın Saçlar İçin Uzun Katmanlı Bob

Kalın saçlar için uzun katmanlı bobInstagram @ericadepaulaestudio

Kalın saçlar için bu uzun katmanlı bob, Brezilya, Sao Paulo’dan kuaför Erica de Paula tarafından yaratıldı. “Bu bob için uçları kesmek ve onlara hacim ve hareket kazandırmak için jiletli tel makas kullandım. Kesime modernlik getirmek için ön kısmı daha uzun bıraktım. Daha sonra, bob’a doğal bir görünüm veren bir termal koruyucu ve oluklu bir fırça ile bitirdim, ”diyor Erica.

Bu saç, yenilik yapmayı ve stilini değiştirmeyi seven şık ve modern kadınlar için idealdir. Saçları bir fırça ile düzleştirin ve Babyliss kullanarak dalgalı hale getirin. Düz veya dalgalı saça sahip olanlar kullanabilir. Pürüzsüzlüğü korumak için bir köpük ve saç spreyi kullanın.

“Dikdörtgen yüzler bu kesimden kaçınmalıdır çünkü yüzü daha da uzatabilir” diye ekliyor..

Plaj Dalgaları Uzun Bob

Uzun dalgalı bob saç modeliKit Hamuru / Instagram

Broomall, PA’dan stilist ve stil yaratıcısı Kit Doughty, “Lob saç modelleri yapmayı en sevdiğim şey” diyor. Muhafazakar plaj dalgaları yaratmak için 1 inçlik bir değnek ile tasarlandı. Bu bob ile ilgili her şey dikkatimi çekiyor!”

Bu bob, saç kesimini sürdürmek ve ayak uydurmak için salona gelmek isteyen herkes için iyidir. Hem deneyimli hem de tecrübesiz bayanlar için kolay bir görünümdür..

“Bu bob için en iyi ipucum, onu güzel ve mezun tutmak için düzenli salon randevularıyla sürdürmesi. Saçınıza iyi bakın ve termal spreyler kullanın” diye ekliyor..

Yaşayan Katmanlara Sahip Lob

Yaşayan Katmanlara Sahip LobShauna Belli / Instagram

Bu, hareket yaratmak için parçalanmış, içinde yaşanmış katmanlara sahip bir lob stili. Virginia Beach, VA’dan stilist Shauna Belli tarafından yaratıldı. “Yaşanmış stiller şu anda büyük bir trend çünkü zahmetsiz görünüyorlar ama yine de çok şıklar. Bu konuda en sevdiğim şey bu! Canlı dokuya sahip saç kesimlerini seviyorum. Taze görünüyorlar ama yepyeni değiller” diyor..

Bu bob’u yaratmak için Belli, “Fönlemeden önce Arrojo Defrizz Serum’u (veya herhangi bir yumuşatıcı serum işe yarayacaktır) ve Arrojo Cream Whip’i (veya hafif bir köpük gibi hacim kazandıran herhangi bir ürünü) uyguladım. Daha sonra canlı bir dalga oluşturmak için yuvarlak kenarlı bir yassı demir (en sevdiğim bir Sultra Seductress) kullandım. Dalgalarınız soğuduktan sonra parmaklarınızı dalgaların arasından geçirin.”

Bu saç modeli birçok kadın için iyi çalışıyor. Bu bob şık olmak için yeterince kısa ama aynı zamanda atkuyruğuna, örgüye veya kabarık bir şekle sokmaya yetecek kadar uzun..

Klasik Künt Lob Saç Kesimi

Klasik bir küt uzun bob saç kesimiNikki Jackson / Instagram

İngiltere, West Yorkshire’dan bağımsız stilist Nikki Jackson, orta kısmı olan bu klasik künt lob kesimini yarattı. “Bu bob ile ilgili en sevdiğim şey, çok yönlülüğü. Güçlü ve klasik bir şekildir, ancak daha rahat/bohem bir görünüm için daha fazla dokuya da sahip olabilir. Loblar, daha kısa saç kesimlerinin sağlayamadığı şekillendirme için ekstra bir uzunluk sağlıyor” diyor Jackson..

Çok Yönlü Uzun Sarışın Bob

Çok Yönlü Uzun Sarışın BobChloe Loesch / Instagram

Bu uzun sarı bob stili güzel ve çok yönlü. Minneapolis, MN’den stilist Chloe Loesch tarafından yaratıldı. “Bir bob gibi şekillendirmek kolaydır, ancak yine de yolunuzdan çekmeniz gerektiğinde onu at kuyruğu yapabilirsiniz!”

Loesch, “Bu kabarık kumsal dalgaları, bir ila iki inç genişliğindeki herhangi bir yassı demir ile elde edilebilir” diyor. “Saçları bir ısı koruyucu ve hafif tutuşlu köpük ile hazırlayın, ardından düzleştiricinizi kullanmadan önce saçları tamamen kurutun. Saç kuruduktan sonra, yassı demirinizle küçük bölümler halinde kıvırarak başın etrafında dolaşın. Ön saç çizgisinin etrafındaki parçalar yüzden uzağa kıvrılmalı, ancak bu karışık kumsal uzun bob’u elde etmek için diğer her yerde yüzünüze doğru ve yüzünüzden uzaklaşmalısınız.

Lob kesimler, gerçekten uzun saçlarla uğraşmaktan bıkmış, ancak kısa bir bob’a kadar gitmek isteyip istemediklerinden tam olarak emin olmayan kadınlar için harikadır. Ayrıca özellikle düz veya dalgalı saçlı, çok fazla büyüdüğünde ve kat kat olduğunda uçları incecik hale gelen ince saçlı kızlar için iyidir. Lob bu saç tiplerinin sağlıklı ve dolgun görünmesini sağlar!

Sun Kissed Derin Yan Uzun Bob

Derin yan kısım uzun bobInstagram / @emmathehairdresser

Bu dokulu yan kısım lobu, oldukça “yaşanmış” bir plaj tarzına sahiptir. Sidney, Avustralya’dan kuaför Emma Gottwald tarafından yaratıldı. “Bu bob ile ilgili en iyi şeylerden biri, bunu şekillendirmek için 30 dakika harcayabilmeniz veya içine biraz deniz tuzu püskürtüp 30 saniye geçirebilmenizdir. Çok eğlenceli ve genellikle, yağlı saçlarınız yoksa görünümden birkaç gün sonra kurtulabilirsiniz, ”diye açıklıyor Gottwald.

Bu tarzı istiyorsanız, Gottwald, çok yönlü olduğu için deniz tuzu spreyi konusunda stokta kalmanızı söylüyor. “Daha doğal kumsal bir görünüm için saç nemliyken püskürtebilir ve buruşturabilir veya kıvırmadan önce kuru saça püskürtebilirsiniz; bu, kıvrılmanızı tutmanıza ve bu bob yapan dokuyu oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Kullanılacak tüm kurutma ürünleriyle birlikte, her saniye ila üçüncü yıkamada bir nemlendirici maske kullanmanızı da tavsiye ederim. Isı koruması da anahtardır!”

Şu anda uzun bir saç kesiminiz varsa ve daha kısa kesmeyi düşünüyorsanız, kararınızdan %100 emin olduğunuzdan emin olun. Aynı zamanda, saç eğlencelidir ve evet, yeniden uzar, o zaman neden biraz yaşamıyorsunuz??

Uzun Yandan Bölünmüş Bob

Dalgalı saçlar için yanlara ayrılmış uzun bir bobInstagram / @aaron.kameron.hair

Bu uzun kenarlı bob, Bedfordshire’dan kuaför Aaron Josen tarafından yaratıldı. “Bu stili yaratmanın en iyi yanı, saç arkadan yüzün arkasına çekildiğinde saçın bir uzunlukta olmasıdır. Öne getirildiğinde önden gelen saçlar ince bir açıyla kesilerek saça her açıdan bakılırsa birçok boyuta sahip olması sağlanıyor” diye açıklıyor..

Şekillendirme için Josen şöyle diyor: “Deniz tuzu püskürtün! %100 vegan olan Maria Nila ürünlerini kullandım. Neredeyse onlarca yıllık gibi görünüyor, ancak köpüğü ıslak saça eklemek harika çünkü kök bölgesine daha fazla hacim katıyor.”

“Saçınız nem ile aynı fikirde değilse, bu tek uzunlukta lob saç modelinden kaçınırdım. Yine de görünümü istiyorsanız, Kerastraight gibi neme karşı savaşan ve saçtaki kabarmayı ortadan kaldıran bir tedavi alabilirsiniz” diye ekliyor..

Bal Vurgulu Katmanlı Lob Kesim

Bal Vurgulu Katmanlı Lob KesimInstagram @brennahansenhair

Bu güneş öpücüğü esmer, uzun katmanlı bob saç kesimi üzerinde bal tonlarında, St. George, UT’den kuaför Brenna Hansen tarafından yaratıldı. “Sadece küçük bir boyut ekleyerek bir bob’u aydınlatabilir ve tazeleyebilirsiniz. Daha az, neredeyse her zaman daha fazladır. İncecik katmanların, rengi gerçekten tamamlayan havadar, doğal bir görünüm vermesini seviyorum” diye açıklıyor..

Hansen, pürüzleri yumuşatmak ve yumuşatmak için Pureology Antisplit Fön Kremi gibi hafif bir fön kremi önerir. “Ayrıca Redken Velvet Jelatin gibi küçük bir sıçrama için bir şey seviyorum. Son olarak, düzleştirirken veya sallarken Redken Iron Shape gibi hafif tutuşlu bir ısı koruyucu sprey şarttır” diye ekliyor..

Bu saç kesimi birçok yüz şekli için çok yönlüdür. Kısa bir alnı yumuşatmaya veya geniş bir alnı gizlemeye yardımcı olmak için büyük bir patlama/püskül ekleyebilirsiniz. Omuz hizasında olduğu için dikkatleri aşağıya çeker ve yuvarlak bir yüzün uzamasına gerçekten yardımcı olur..

Orta Parçalı Uzun Dokulu Bob

Orta kısmı olan dokulu bir lobInstagram / @hairbyginala

Bu dokulu bob, Beverly Hills, CA’da bir kuaför olan Gina Chioccariello tarafından yaratıldı. “Bunu seviyorum çünkü havalı bir güncel görünüm isteyen ama en kısa saç kesimini yapmak istemeyen kız için. Çok yönlü bir orta uzunluktadır, bu yüzden bunu elde etmek için tüm saçınızı kesmeniz gerekmez!”

“İlk olarak, ıslak saça her zaman L’anza Leave-In veya Unite 75 Seconds izinli sprey gibi bir saç kremi sürüyorum” diyor. “Saçın her yerine ve uçlarına koyun ve bu görünümde kurumasını bekleyin veya bir kürek fırçasıyla üfleyin. Ardından, bazı gevşek dalgalar oluşturmak için bir saç maşası veya düzleştirici kullanın ve bob’u Oribe Tekstüre Spreyi gibi bir doku spreyi ile bitirin. Görünümü korumak için Redken 12 çok yönlü saç spreyini seviyorum. Aşırı güçlü veya yapışkan olmadan harika bir tutuş sağlar!”

Bu görünümü nasıl kurutursanız kurutun (havada kurutun veya fönle kurutun), bu dalgaları oluşturmak için 1-1 1/2-inç saç maşası veya yassı demir ile bitirmeniz gerekir. Bu seksi, canlı lobu yaratmak için kıvrılırken uçları dışarıda bırakın.

Açılı Uzun Bob Balayaj

Balayaj rengi ile açılı uzun bob saç modeliInstagram / @hairwithmelissa_

Bu, doğal bir büyüme çizgisi ile yumuşak bir boyut oluşturmak için folyo ve balayaj kombinasyonuna sahip dokulu, açılı bir lob saç kesimidir. Kirkland, WA’dan kuaför Melissa Carlson tarafından yaratıldı..

Şekillendirme için Carlson şöyle açıklıyor: “Saç nemliyken Oribe Grandiose Mousse’u köklerde kullanmayı seviyorum. Fön ve kıvrımdan sonra, hacim ve kumsal bir lob oluşturmak için bukleleri parmaklarımla kırmak için Oribe Dry Texture sprey kullanıyorum. Kıvrımı gidermek ve bitmiş görünümü bir araya getirmek için bu görünümü Oribe Supershine ile bitiriyorum.

“Lob stillerini düşünen biri için en büyük tavsiyem, şekillendirilmesi, üflenmesi veya kıvrılması veya hatta sadece havayla kurutulması ve kıvrılması gerektiğidir. Kıvırırken fazla düşünmeyin. Bu lobu bir araya getirmek için her zaman birkaç ürün ve doğru boyutta saç maşası almaya hazır olun” diyor..

Uzun Boy Bob

Piecey Uzun Bob saç modeliInstagram @hairbyjennorris

Bu parçalı, canlı lob saç kesimi, St. Petersburg, FL’den usta stilist Jennifer Norris tarafından yaratıldı. Uçlardaki yumuşak katman nedeniyle çok yönlü olmasını ve çok fazla harekete sahip olmasını seviyorum..

“Daha yuvarlak veya kare bir yüz şekliniz varsa, katmanlardan hiçbirinin çene hattınıza çok yakın kesilmesini istemezsiniz. Bu lob, uçlarında yumuşak kalması için daha uzun katmanlara sahiptir, bu nedenle boyun ortasından daha kısa kesilmiş hiçbir şey en iyisi değildir” diye açıklıyor..

Norris, “Bu uzunluk, uzun sayılmasa da çok fazla stil seçeneğine sahip. Bu güzel çizgiyi korumak ve uçların kabarmasını önlemek için kesintilerinizi her 8-10 haftada bir planladığınızdan emin olun.”

İnce Saçlar İçin Mükemmel Uzun Bob

İnce saçlar için uzun bob saç modeliInstagram @edergalarreta

Bu bob sofistike. Bob’ları herkes için seviyorum. Ön kısımda uzunluk oluşturmak yüzün uzamasına yardımcı olur ve boynu gösterir. Bu saç kesimini seviyorum çünkü herkesin giyebileceğini hissediyorum. Bu sadece klasik bir bob. Tamamen farklı bir lob oluşturmak için parçayı ortadan veya yana çevirebilirsiniz..

Bu tür bir lob herkes üzerinde harika görünecek. İnce, ince saçları olan kadınlar için mükemmel bir saç kesimidir çünkü küt, sert bir çizgiyi kesebilir ve saçın görünümünü daha kalın ve dolgun gösterecek katmanlar olmadan kesebilirsiniz. Kalın saçlı kişilerde, stilistiniz saçta hareket yaratmak için katmanlar kesebilir ve ayrıca saçın daha iyi uzanmasına yardımcı olabilir. Bir baskın patlaması eklemeyi deneyin. Gerçekten asimetrik kesmeden asimetrik bir görünüm verir. Bu saç kesimi kolaydır ve herhangi bir etkinlik için tousled veya tarz olarak giyilebilir..

Biraz erkek bakım macunu deneyin. Mat bir macun tercih ediyorum ve sadece saçın uçlarından geçirerek noktalar ve doku oluşturuyorum..

dokulu & Künt Dağınık Uzun Bob

Dokulu & Kör Dağınık Uzun Bob SaçInstagram @miyataylor___

Bu dokulu, kör, köprücük kemiği uzunluğundaki bob, Laguna Niguel, CA’dan kıdemli saç tasarımcısı Miya Taylor tarafından yaratıldı. Bununla ilgili en sevdiğim şey, o çok seksi köprücük kemiğini ana sahneye getirerek bir kadını harika hissettirmesi. Bu dağınık uzun bob saç kesimi, daha fazla karmaşıklık için hafif bir plaj dalgasıyla veya düz bir şekilde şekillendirilebilir.

Taylor, dokuyu toplamaya yardımcı olmak için bir köpük veya fön kremi önerir. “Saç kuruduğunda, güzel bir kıvrılma sağlamaya yardımcı olmak için hafif bir şekillendirici sprey, bukle sisi veya hafif saç spreyi (yanmaz) uygulayın. Plaj dalgalarınız içeri girdikten sonra, ertesi gün veya doku spreyi ürününü doğrudan köke püskürtürsünüz. Saç derisinden saç tellerini çekin ve ayırma ve doku için kör uçlara parlak bir krem ​​veya hafif macun uygulayın” diye açıklıyor..

Metalik Alt Tonlu Taze Lob

Metalik alt tonlu taze bir lob saç kesimiInstagram @lorietherrien

“Bu lob genç ve taze! Bu dumanlı mavinin metalik alt tonlarını seviyorum. Çok ilginç ve farklı,” diyor Winnipeg, Manitoba, Kanada’dan stil yaratıcısı ve kıdemli stilist Lorie Therrien.

Bir lobu böyle şekillendirmek için harika bir temel ürünle başlayın ve Kevin Murphy Anti Gravity kremi gibi biraz ekstra tutuş sağlayan bir şey kullanın. Bu, ısıyla şekillendiricinizi tutmak için yeterli yapışkanlığa sahip, hacim kazandıran bir fön kremidir. Hafif tutuşlu bir macunla bitirin ve o dokuyu ortaya çıkarmak için her şeyi dağıtın!

Therrien, “Bu lobu düşünürken, uzunluğa bakın” diyor. “Müşterilerimin saçlarını şekillendirmek için ekstra çaba sarf etmeye daha meyilli olduğunu görüyorum. Hızlı ve kolay ama yine de bir at kuyruğuna yetecek kadar saç var.”

Bukleli Bakır Kırmızı Bob

Bukleli Bakır Kırmızı BobInstagram @atelieravedaanna

San Jose, CA’dan kuaför Anna Johnson, “Kıvırcık bir lobdaki bu baharatlı acı biber kılı, kalbin zayıflığı için değil” diyor. “Böyle bir kesim evrensel olarak gurur verici ve harika düz veya kıvırcık görünüyor.”

Bu kesim fevkalade kolay ve modern bir güncellemedir. Garip bir büyüme yok, bu yüzden dalmanın hiçbir dezavantajı yok! “Tam bir patlama yapıyormuş gibi yapmak için uçlara düz bir demirle şev vermeyi seviyorum” diye ekliyor..

Orta Parçalı Uzun Ömürlü Bob

Orta kısmı olan bir lobda yaşadıInstagram / @hair.by.leoluna

Bu boyutlu, canlı sarı saç, Fairy Meadow, NSW, Avustralya’dan bağımsız kuaför Leo Luna tarafından yaratıldı..

Luna, onu parçalamak için Fashionwaves 07 (deniz tuzu sisi) ve Fashionwork 12’yi (hafif tutuşlu saç spreyi) önerir. “Evde bu görünümü elde etmek için biraz deniz tuzu spreyi ve kuru şampuanla arkadaş olun ve şekillendirme yaparken çok mükemmel olmamaya çalışın” diye ekliyor..

Süper Düz Kahverengi Orta Boy Bob

Dramatik, süper düz, orta uzunlukta bir bob saç kesimiInstagram @hair_by_morgan

Bu kahverengi orta uzunlukta bob. Ventura, CA’dan kuaför Morgan Duncan tarafından yaratıldı. Duncan, “Saç kesiminin arkasından öne doğru makasla oluşturulan açı, kesinlikle sevdiğim dramatik bir görünüm yaratıyor” diyor..

Duncan, evde şekillendirme için Paul Mitchell Süper Sıska Serum almanızı önerir. “Bu ürünü saç nemliyken kullanın ve ardından pürüzsüz ve parlak bir görünüm için fönleyin.”

“Bu karanlık saç stilini herkes sallayabilir! Yüzlerini çok yuvarlak gösteren bir bob konusunda endişelenen çok fazla müşterim var. Bir stilist olarak, müşterinin saçını analiz etmek ve tekstüre, uzunluk vb..

Uzun Jiletli Bob

uzun jilet kesim bob saç modeliInstagram @tonyisrah

Bu açılı, tek uzunlukta, jiletle kesilmiş uzun bir bob. Daha modern bir görünüme sahip olmasına rağmen hala klasik bir bob olarak kabul edilebilir..

Saçınızı fönlemeden önce biraz Oribe Supershine Light Moisturizing Creme ile hemen uçlarınıza hazırlayın ve düz bir fırça kullanarak saçınızı düzleştirin. Fön çektikten sonra biraz gevşek bukleler ekleyin..

Bu lob herkes üzerinde harika görünebilir! Bir bob’un bakımı kolaydır ve çok güzel büyür, bu nedenle neredeyse her yaşam tarzına uyar. Bu saç kesiminin uzunluğunu/şeklini yüz şekline göre ayarlayabilirsiniz, ancak bu kesim tüm yüz şekillerinde ve saç tiplerinde mükemmel görünür..

Uzun Katmanlı Uzun A Line Bob

Uzun Katmanlı Uzun A-Line BobInstagram / @s_marie5

Bu, doku veren çok sayıda katmana sahip yığılmış, uzun A-çizgi bir bob. South Bend, IN’den usta tasarımcı Sheila Dunlap tarafından yaratıldı. “Bu konuda en sevdiğim şey, çok ihtiyaç duyulan hacmi eklemek için ince ince saçlarınız olduğunda şekillendirmenin kolay ve yararlı olmasıdır.”

Dunlap’ın bu stil için kullandığı ürünler, ek doku için Saf Bolluk Stili Hazırlama Spreyi, ardından onu biraz parçalamak için Kırbaç Tanımlayan Hafif Öğelerdir. “Görünümü Control Force Saç Spreyi ile bitirdim. (Tüm Aveda ürünleri).”

“Modern, ancak modaya uygun ve yönetimi kolay bir stile ihtiyacı olan bir kadın için bu uzun çizgi lobunu tavsiye ederim. Saçlarına hacim kazandırmak için mücadele eden biri için harika bir seçenek ”diye ekliyor..

Muhteşem Uzun Dokulu Bob

Muhteşem dokulu bir lob saç kesimiInstagram @audratonghair

Los Angeles, CA’dan kuaför Audra Tong bu dokulu lob saç kesimini yarattı.

Tong, “Bu görünümü korumak için kullanacağınız ürünler gerçekten saçınızın dokusuna bağlı” diyor. “Herhangi bir sıcak aleti kullanmadan önce daima bir ısı koruyucu ile başlayın. Benim favorim Eimi Thermal Image spreyi. Ayrıca, uçları ayırmak ve dokuyu göstermek için görünümü Redken Wind Blown ile bitirmeyi seviyorum.

“Bu kesimi herhangi bir yüz şekli için tavsiye ederim. İnce saçlar ve zaten düz saçları olan kadınlar için iyi çalışır. Kalın veya kaba saçlarınız varsa, kilonuzu korumak için daha uzun bir versiyon yapmanızı tavsiye ederim.”

Karamel Öne Çıkan Çok Uzun Bob

Karamel Öne Çıkan Çok Uzun BobInstagram @hairbysarahmiller

Bu, görünümü aydınlatmak için güneşten öpülmüş, doğal balayajlı vurgulara sahip çok uzun bir bob. Murrieta, GA’dan kuaför Sarah Beukelman tarafından yaratıldı. “Bu daha uzun bob kesimi seviyorum çünkü şekillendirmesi çok kolay. Plaj gibi bir görünüm için birkaç gevşek bukle atın veya şık bir lob görünümü için düzleştirin ve düzeltin.

Şekillendirme için Sarah, fönlemeden önce saçta bırakılan bir saç kremi kullanılmasını ve ardından ısıyla şekillendirmeden önce ısıya karşı koruyucu bir yağ eklenmesini önerir. “Saçta hızlı bukleler atmak için 1 1/4 inçlik bir saç maşası kullanın, uçları saç maşasının dışında bırakın. Esnek tutuşlu bir saç spreyi ile bitirin, ardından bukleleri gevşetmek için parmaklarınızı saçta gezdirin” diye ekliyor..

Mükemmel Uzun Bob Kesim

Katmanlarla mükemmel uzun bob kesimInstagram @hair_salon_by_hadis

Bu görünüm ünlü olarak “lob” olarak bilinir ve bugün salonda en çok talep edilen saç kesimlerinden biridir. Bu uzun bob kesim, şekillendirme seçeneklerinde sahip olduğu çok yönlülüktür. Kıvırabilir, düz takabilir veya zahmetsiz bir görünüm için doğal dokunuzu gevşetebilirsiniz..

Buna benzer uzun bob saç kesimleri için, nihai dokulu bukleler için Keune deniz tuzu spreyi, Keune hacim tozu ve Keune orta tutuşlu saç spreyi öneririm.

Şık ama çok az bakım gerektiren bir şey arıyorsanız, bu sizin için mükemmel saç modeli.!

Trendy Uzun Ters Bob Kesim

Trendy Uzun Ters Bob KesimInstagram @ashleyslooks

Lakeland, Florida’dan kuaför Ashley Bayer, “Uzun ters çevrilmiş bob saç modeli şu anda çok sevimli ve moda” diyor. “Siyah ters uzun bir bob ile ilgili en harika şeylerden biri, öndeki uzunluğu elde etmenize rağmen, arkada daha kısa uzunluk ile yine de çok hafif hissettirmesidir. Ayrıca işe, okula ve hatta dışarı çıkmadan önce çok fazla zaman harcamadan büyük dalgalar atmak veya düzeltmek çok kolay!”

Bayer’in sağlıklı ve güzel bir kesim için önerdiği şekillendirme ürünleri, Joico’nun Renk Terapisi şampuanı ve saç kremi veya belirli saç tipiniz için diğer Joico şampuanları ve saç kremleri olacaktır. “Stil için, pürüzsüz bir patlama için Joico’nun Isı Ayarlı Üfleme Mükemmelleştirici Krem’i, herhangi bir termal şekillendirme koruması için Joico’nun Iron Clad termal koruyucu spreyini ve ardından tüm gün süren harika bir stil için Joico’nun Sıkı Sonlandırıcı Spreyi ile bitiriyorum” diyor..

“Bu uzun bob kesimleri düz, düz saçlı kadınlara tavsiye ediyorum. Bu tarz tüm yüz şekillerinde harika görünüyor! Stilistiniz her zaman bazı yan patlamalar, yüz çerçeveleme veya katmanlama ile onu renklendirebilir. Kolay giden bir stil ve çok fazla bakım gerektirmemesi için bir deneyin derim,” diye ekliyor Bayer.

Dalgalı Uzun Lob

Dalgalı Uzun Lob Saç ModeliInstagram @misskingperth

Bu dalgalı uzun lob eğlenceli, kadınsı ve modern. Stilist Lisa King of Perth, Batı Avustralya tarafından yaratıldı..

“Fön kurutmadan önce deniz tuzu spreyi kullanırdım. Saçı belirginleştirmek için uzun bob’u hafif bir ağda ile kaküllerle bitirin,” diye açıklıyor King.

Bunun gibi dağınık uzun boblar ince saçlar için en uygun olanlardır. Çok fazla zamanı olmayan, hızlı ve modern bir görünüme ihtiyaç duyan bir kadın için harika bir seçenek. Çoğu yüz şekli bu saç kesimi ile gurur duyacak.